Gönderen Konu: Yeni Toyota Auris [J:2] [2013-]  (Okunma sayısı 207318 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
Yeni Toyota Auris [J:2] [2013-]
« : Ocak 24, 2013, 18:45:11 »
Merhaba Arkadaşlar,

2013 Toyota Auris 1.4 D-4D M/M Active modelini test ettim.

İlk izlenimlerim; Araç dıştan görünümü oldukça zevkli, beyaz renk aracı daha da güzelleştirmiş ve belirginleştirmiş. Tavandaki çizgiler tasarım olarak başarılı testlerde de görmüştük aracın yol tutuşuna ve rüzgarı kesişine kadar bir çok etmende faydası var. Ön panjur şahsen beğenimi fazlasıyla aldı, Gündüz farları araca çok güzel bir hava katmış. Hatta açıldığında aracın bakışını daha da keskinleşitiriyor. Ön tamponda bilhassa sislerin olduğu bölgedeki şişlik aracın ön bakışındaki sertliği sunduğunu düşünüyorum. Krom çerçeveler günümüzde çok tartışılır araca yakışır mı yakışmaz diye ama Auriste yakışmış açıkcası, Ön tamponun alt kısmında bulunan geniş havalandırma etrafındaki krom çerçevelerle güzelliğini tamamlamış. Hemen bir üstünde bulunan Toyota logosunun sağlı sollu ayrılan krom çerçevele daha güzel yapılabilirdi diye düşünmeden edemedim.
Çok konuşulan arka stoplar yakından beğenimi alanlar arasında, sebebi ise aracın gövdesiyle uyumu. Arka bagaj kapağının küçülmüş ya da dar görünmesini yadırgamadım açıkası aksine beğendim. Arkadaki Toyota logosunun hemen altında bagaj açma ve geri görüş kamerası mevcut, kamera bildiğimiz gibi bir değişiklik yok, bagaj açma kapağı güzel konumlandırılmış. Arka difüzör aracın arka bölümüne biraz büyük gibi geldi bana.

Sustalı diye tabir edilen Anahtar değişimini beğendim bagaj açma butonuda koyulmuş.

İç kısımda Aurisin şaşırtan genişliği hakim yine fakat bu kez kapının açıp kaparken yardımcı olan tutacağı ayağımızı biraz itiyor gibi. Toyota Touch iç dizayn güzel bir görünüm ve hava vermiş kullanımı oldukça basit ya da bana öyle geldi. Hemen yanında 4'lü flaşör yer almış konumunu beğen açıkcası. Touch'da geri görüş kamerası aktif hale gelmektedir yani önceki modelinde ki gibi dikiz aynasında değil. Hemen alta geçtiğimizde klima,rezistanslar karşılamakta. Klima göstergeleri rezistans göstergeleri aracın içinde Touchdan sonra en beğendiğim yeri. Bu düzeneklerinde altında aux usb girişleri ve 120w (12v) elektrik çıkışı bulunmakta.
Hız göstergeleri açıkcası beklentimin altında kaldı diyebilirim ama güzel bir görünüme sahip, hararet göstergesi kaldırılmış araçtan, ışıklandırması mavi renkte idi.Sinyal ve silecek kolları işlevleri ile 2012 model Aurislerle aynı. Hemen solunda Vsc,Trc sistemlerinin, ayna açma kapama, yön verme, far ayarı tuşları mevcut.Bir de araca yokuş kalkış desteği eklenmiş.

İç kısımda bulunan görünümde oldukça hoş özellikle havalandırmalara gelen ince çizgiler.Havalandırma portatif bardaklık gibi her yöne geliyor. İç mekanın malzeme kalitesi artırılmış beğenimi kazandı açıkcası.

Direksiyon aslında tasarım açısından en beğendiğim yeri diye bilirim, özellikle yapısı tarzı kullanılan malzemesi çok hoşuma gitti. Direksiyondaki tuşlar telefon, radyo, yol bilgisayar menüsü, touch gibi işlevlere sahip.
Kolçak  bu kez ileri geri yapabilme kapasitesine sahip,çift haznesi mevcut, hemen önünde 2 adet bardaklıklar konumlandırılmış bana göre fazla yer kaplamışlar. El freni spor otomobillerde bulunan el frenlerini anımsattı bana, hemen altında Es(üst modellerde ek olacağını düşünüyorum) gibi sistemler mevcut. Vites topuzu ufak değişime uğramış sanki birazda uzamış.
Bagaj ufakta olsa bir büyümeyi hissettirdi bana açıkcası.
Baz modelinde de dahil çelik jantlar mevcut diye duyum aldım ama Comfort modelinde olacağını sanmıyorum. Test ettiğim modeli biraz daha açacak olursam, en alt seviyenin bir üst modeli. Yanlız çok merak edilen CC özelliği test ettiğim modelde yoktu. Ayrıca yağmur sensörü ve kararan aynada yoktu.

Akümülatör olarak Varta kullanılmış bu da ayrıca hoşuma giden değişimler arasında.
Motor bölümünde ciddi bir değişiklik görmedim açıkcası fotoğraflarıda mevcuttur.

Araç seyir halindeyken oldukça sessiz gerçekten fakat motor sesi yok değil, fakat lastik ve yol sesi açıkcası en aza indirgenmiş hatta duymadım bile denebilir ama biraz müzik falanda vardı çok dikkat edemedim. Ama testin sonuna doğru dinledim sadece motor sesi duydum.

Fiyat listeside fotoğraflar arasında mevcuttur.

Gecikmeden dolayı özür dilerim. Emeğime saygı lütfen. İlerleyen bölümlerde unutulan ya da bilgisi alınan durumları aktaracağım.

Yakıt Tüketim değerleri (Ülkemizdeki katalogdan değildir) Altta bulunan Dizel verisi 1.6 dizel muhtemelen.

Teşekkürler.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Toyota Club Türkiye

Yeni Toyota Auris [J:2] [2013-]
« : Ocak 24, 2013, 18:45:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • 24 kere teşekkür etti
  • 43 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Toyota Auris [J:2] [2013-]
« Yanıtla #1 : Ocak 24, 2013, 18:49:42 »
bekliyoruz sercan
2007 Manuel 1,3 cc Saten gümüş Yaris Terra
Dalga geçme,Tokatlanırsın

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=32687.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 24, 2013, 18:52:42 »
heyecanla bekliyoruz sercan abi...
ben de yarın bir ALJ'ye uğrayım bari...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Durum: Sakin
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A-
  • 22 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 24, 2013, 18:58:09 »
Havalandırma düğmelerinin altındaki düğmeler ne?
397-393-389-385-381 yok dolacak gibi değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ocak 24, 2013, 19:09:54 »
merak ediyorum açıkcası denizliyede heralde bi 10 15 güne gelir gider incelerim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota bir ayrıcalıktır...
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ocak 24, 2013, 19:12:18 »
Fotoğraftaki gösterge paneli ile tanıtımdaki gösterge paneli birbirinden faklı sanki. Fotoğraftaki panel Yarisin gösterge paneline benziyor yanılmıyorsam...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1.4
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '12
  • 62 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ocak 24, 2013, 19:16:21 »
direksiyon , orta panel, çok çirkin durmuş, eski auris bence çok daha hoş ve sportif tasarımlıydı. Ümit ediyorum, yüksek aksesuarlı modellerde, orta konsolu değiştirirler, detayları merakla bekliyorum bende.
1) 1993 Toyota Corolla 1.6 GL      (1999-2004) stock
2) 2000 Volvo S40 2.0T               (2004- ???) turbo upgrade + cut out + dp + yazılım + yakıt
3) 2005 Toyota Corolla 1.6 sol hb (2012-2012) stock
4) 2012 VW Scirocco 1.4 TSI        (2012- ?? ) stage 2 ecu sw(yazılım)+ s3 cooler + vw racing air filter +forge dumpvalve + forge wastegate + r8 bobin+ custom downpipe+aem v2 water/methanol injectio

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 24, 2013, 20:14:57 »
Sercan hadi herkes yorumları bekliyor :)
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 24, 2013, 20:17:37 »
Sercan abi hadi yav. >:(
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TOYOTA SEVER,ESKİ TOYOTA SAHİBİ.
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '10
  • 19 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 24, 2013, 21:08:17 »
bugün erzurum toyota da kısa süreliğine baktım. servis bölümündeydi araç. beyaz renk test aracıydı. öncelikle koltuklar daha güzel olmuş bu dikkatimi çekti.koltuk sırt kısımları inceltilmiş ama gayet rahat. sırt ve oturulan kısım eskiye nazaran daha bir sarıyor ve destekliyor.yere yakın sürüş mesafesi fark ediliyor oturur oturmaz. güzel olmuş.  kapı içlerinin plastikleri yine sert. göğüs üstü plastik kalitesi eskiye nazaran daha iyi gibi geldi. oturma pozisyonunda yeni auris daha tok geldi bana.  göğüs daha derli toplu adamın ağzına içeri girmiyor eskisi gibi .) o da hoşuma gitti. anahtarı çevirip gösterge ışıklarına bakmadım keşke bir baksaymışım diyorum. 1.33 en ucuz versiyonu yanlış hatırlamıyorsam 39.000 küsür idi.  orta donanımlısı benzinli düz vites 51000 küsür en üstü de sanırım 54.000 gibi bir şeydi. güzel ama wooow dedirtecek bir izlenim yaratır mı  derseniz bence o kadar değil.  orta donanım olmasına rağmen baya bir özellik saydı satış temsilcimiz. yolda denemek daha iyi bir izlenim yaratacaktır diye düşünüyorum :)
2021 Corolla HYBRID Dream (AKTİF)
2013 Hyundai İ30 1,6 GDİ ELİTE (AKTİF)
1991 Mazda 323 HB AT. (AKTİF)
2010 MERCEDES C180 KOMPRESSOR (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 24, 2013, 21:16:06 »
iç konsol konusunda yeni Kia ceedi gördükten sonra toyota çok basit geldi gözüme ;)
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ocak 24, 2013, 21:29:34 »
Sercan test aracini alip kacmis sanirim. :argh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 24, 2013, 21:35:17 »
bugün erzurum toyota da kısa süreliğine baktım. servis bölümündeydi araç. beyaz renk test aracıydı. öncelikle koltuklar daha güzel olmuş bu dikkatimi çekti.koltuk sırt kısımları inceltilmiş ama gayet rahat. sırt ve oturulan kısım eskiye nazaran daha bir sarıyor ve destekliyor.yere yakın sürüş mesafesi fark ediliyor oturur oturmaz. güzel olmuş.  kapı içlerinin plastikleri yine sert. göğüs üstü plastik kalitesi eskiye nazaran daha iyi gibi geldi. oturma pozisyonunda yeni auris daha tok geldi bana.  göğüs daha derli toplu adamın ağzına içeri girmiyor eskisi gibi .) o da hoşuma gitti. anahtarı çevirip gösterge ışıklarına bakmadım keşke bir baksaymışım diyorum. 1.33 en ucuz versiyonu yanlış hatırlamıyorsam 39.000 küsür idi.  orta donanımlısı benzinli düz vites 51000 küsür en üstü de sanırım 54.000 gibi bir şeydi. güzel ama wooow dedirtecek bir izlenim yaratır mı  derseniz bence o kadar değil.  orta donanım olmasına rağmen baya bir özellik saydı satış temsilcimiz. yolda denemek daha iyi bir izlenim yaratacaktır diye düşünüyorum :)

yanlış anlamayıın ama ücret kısmında bi yanlışlık olabilir diye düşünüyorum tabi tamamen düşünüyorum çünkü hali hazırda 1,33 comfortlar ile1,6  elegantlar arasında yaklaşık 10000 tl gibi fark oluyor bu yüzden arada 15000 tl fark çok geldi bana tabi 1,33 olanı çok boş 1,6 elegantı çok dolu yapmadılarsa

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #13 : Ocak 24, 2013, 22:06:52 »
Çooook ucuz duruyor diyeceğim bir fanatik tadımı kaçırır diye korkuyorum, demiyorum.  :D
Corolla 1.6 Sol 2001

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 24, 2013, 22:23:21 »
Çooook ucuz duruyor diyeceğim bir fanatik tadımı kaçırır diye korkuyorum, demiyorum.  :D

Dıştan hadi neyse de içten aynen dediğiniz gibi.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #15 : Ocak 24, 2013, 22:28:05 »
Aynen öyle. Dıştan bir öncekine göre kesinlikle daha iyi, ama içerisi.... Hadi abartayım Lada gibi duruyor  :D
Corolla 1.6 Sol 2001

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ocak 24, 2013, 23:04:24 »
gördüğümüz kadarıyla park freni elektronik değil. anahtarsız çalıştırma da yok fotoğraftaki araçta. en üst donanım seviyesi gibi geldi çünkü bunun dışında baz versiyon hariç sport donanımı var hatırladığım kadarıyla. fahiş fiyatlar devam ediyor gibi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 15000
  • 62 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 24, 2013, 23:47:28 »
elimdeki broşürde yazdığına göre advance ve premium modellerde akıllı giriş ve çalıştırma var diğer modellerde yok... araç paket isimleri değişmiş zaten life-active-advance-premium olmuş...toyan aradım dun 1,6 advance manuel fiyatı 49,400 müş 39,900 den başlıyormuş fiyatlar 57,000 premium cvt şanzıman olan dediler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 15000
  • 62 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ocak 24, 2013, 23:51:30 »
merak ediyorum açıkcası denizliyede heralde bir 10 15 güne gelir gider incelerim

düğmeler derken toyota touch 6,1 dokunmatik ekranı kastediyorsunuz galiba...life dışında diğer donanım paketlerinde toyota tounc ekranında geri görüş kamerası ile standart sunulmuş yeni aurisde...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Allah cümleye kaza bela vermesin.
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 38 kere teşekkür etti
  • 70 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ocak 24, 2013, 23:53:47 »
Daha araç taze. Fiyatlar tavan durumda anlaşılan. Toyota bu fiyatlarla satamaz fiyatlar iner zamanla diye tahmin ediyorum.
2007 Yaris 1.3 Sol M/M
2012 Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Satıldı :(
1996 Corolla 1.6GLİ A/T AC  Satıldı :(