Gönderen Konu: 2004 Avensis 2.0 LPG takilabilirmi yada takdıran varmı Teşekkürler  (Okunma sayısı 62050 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
Ynt: 2004 Avensis 2.0 LPG takilabilirmi yada takdıran varmı Teşekkürler
« Yanıtla #80 : Ağustos 28, 2011, 20:43:27 »
gazdan benzine geçerken stop etmesi d-4 motor olması sebebiyle mi ki? ilginç geldi...yolda seyir halindeyken gaz bitince stop ediyorsa tehlikeli olmaz mı? tam sollama esnasında gaz bitip araba stop ederse..... :argh:
2009 HONDA ACCORD EXECUTİVE

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #80 : Ağustos 28, 2011, 20:43:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • burak poyraz
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0-
« Yanıtla #81 : Ağustos 30, 2011, 00:04:27 »
arkadaslar izmirde huseyın usta garantılı bı sekılde takıo.2000 d4 motorlu araclara ve kendi aracıda avensis 2000 d4 isteyene denettirior.ben de bi ara taktıracaktım fakat ailemin lpg korkusu yuzunden benzine mahkum oldum.ayrıca taktıranların içinde manisa emgm durude var.huseyin usta nın kendi soylediği.0535 649 91 09.arayıp bilgi alabilirsiniz.
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara; canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • doğan güne gülümse haline şükret
  • Kan Grubu: AB+
arkadaşlar bu D4 araçlara lpg meselesi kafama yatmaya başladı. sanırım kimseden de bi problem olduğuna dair bi belirti yok. varsa söylesin yoksa ilk fırsatta hüseyin ustayı ziyarete gidiyorum..;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #83 : Aralık 21, 2011, 20:14:12 »
arkadaşlar bu D4 araçlara lpg meselesi kafama yatmaya başladı. sanırım kimseden de bi problem olduğuna dair bi belirti yok. varsa söylesin yoksa ilk fırsatta hüseyin ustayı ziyarete gidiyorum..;)

konu ara ara hortlayıp duruyor ama.. madem hortladı hüseyin ustanın telefonu forumda var.. sahibinden.com a d4 motora lpg yazsan da çıkıyor..
ben kemalpaşadayım hüseyin usta bana 20 km .. isteyen arayıp bana ulaşsın beraber gidelim isteyene yolu tarif edeyim.. bu güne kadar forumdan 10 kişiyle görüştüm yönlendirdim ister benzinle binin ister tüpsüz beni ilgilendirmez amacım forum arkadadaşlarıma yardımcı olmak.. saygılarımla..

0554 433 6400
kerem karip

2006 avensis d4 lpg li... :)
2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #84 : Aralık 22, 2011, 02:16:09 »
kerem , güncel tüketimin nedir ? biraz ayrıntılı yazarsan iyi olur ... malum havalar soğuyunca benim benzin tüketimi aldı başını yürüdü :)

selamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 167 kere teşekkür etti
« Yanıtla #85 : Aralık 22, 2011, 21:31:31 »
kerem , güncel tüketimin nedir ? biraz ayrıntılı yazarsan iyi olur ... malum havalar soğuyunca benim benzin tüketimi aldı başını yürüdü :)

selamlar

ferhat bey
ilk takıldığında 30 krş/km yakıyordu sonra bi ayar yapıldı ama ölçmedim..  ama hiç 20 krş yakmadım.. tahminimce 25-27 krş yakıyor..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
« Yanıtla #86 : Aralık 23, 2011, 00:19:51 »
Arkadaşlar,

Ben 2004 Avensis 2.0 Elegant executive aracımı 10 gün önce satın aldım.

Forumdaki LPG ile ilgili yazılar okudum ve İzmirdeki Hüseyin Ustayı aradım bana BRC marka garantili taktıklarını söyledi ama BRC merkezdeki makine mühendisi arkadaşlarla görüştüğümde şu anda İzmir ve Çorumda takanlar var ama kendi garantileri BRC Türkiye garantisi değil dedi. Ama BRC nin bu kobuda AR-GE çalışmalarını tamamladığını 2012 nin ilk çeyreğinde 2. yada 3. ayda garantili olarak takacaklarını söyledi. Fiyatının mevcut sıralı sistemlerden daha pahalı olabileceğini belirtti ama net bir rakam veremedi.

Bende İzmire gitmekten vazgeçtim birkaç ay bekleyeceğim. Çünkü İzmirde taktırdığım LPG kiti İstanbulda arızaya sebep olursa aracı İzmire götürmem lazım .

Neme Lazım :) mantıklı gelmedi...
Kanaat-i acizanemce deme.
Kanaatin varsa,aciz değilsin.

2005 HONDA ACCORD 2.4 EXECUTIVE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #87 : Aralık 23, 2011, 00:28:17 »
gerçekten çok iyi bir rakam , otomatik ve 2.0 bir araç için ... güle güle kullan

geçtiğimiz yaz tatilinde memleketim Eskişehir'de iken ustayla telefonda görüştüm niyetlendim ama ,sonradan bir sıkıntı olur korkusuyla gidip taktıramadım ... ahhh ahhh :) hazır yaklaşmışken İzmir'e gidip halletmek lazımmış ...

teşekkürler , selamlar ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 167 kere teşekkür etti
« Yanıtla #88 : Aralık 25, 2011, 23:31:11 »
gerçekten çok iyi bir rakam , otomatik ve 2.0 bir araç için ... güle güle kullan

geçtiğimiz yaz tatilinde memleketim Eskişehir'de iken ustayla telefonda görüştüm niyetlendim ama ,sonradan bir sıkıntı olur korkusuyla gidip taktıramadım ... ahhh ahhh :) hazır yaklaşmışken İzmir'e gidip halletmek lazımmış ...

teşekkürler , selamlar ...

Ne zaman istersen buyur gel Ferhat bey yardımcı olurum ama gelmeden haber ver bişiler isteyebilirim oralardan .. malum ucuz olan mallardan diyebilirim. Gel beraber gideriz dükkana ayda bir uğrar çayını içerim ustanın sohbetide hoş..

Ali bey fotolardaki double teyp siz mi taktırdınız acaba? fiyat verebilirmisiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
merhaba arkadaşlar. ben izmirde 2003 model toyota avensise ilk lpg taktıranlardan biri olarak başıma gelenlerı anlatayımkı kımse o hatayı yapmasın. ilk başlarda hayat çok güzeldi. az yokıyordu. sonra araba benzındeyken titreme yapmaya basladı, bir süre sonra titreme fazlasıyla arttı ve korktugum basıma gelmişti. Enjektör arızası çıktı. motoru acma enjektoru degıstırme temizleme 1000 tl tuttu. araba duzeldı derken yıne hafıf hafıf tıtremeye baslayınca aracı sattım. Hiç kimseye tavsiye etmiyorum. Aracaınızada yazık kesenızede.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
merhaba arkadaşlar. ben izmirde 2003 model toyota avensise ilk lpg taktıranlardan biri olarak başıma gelenlerı anlatayımkı kımse o hatayı yapmasın. ilk başlarda hayat çok güzeldi. az yokıyordu. sonra araba benzındeyken titreme yapmaya basladı, bir süre sonra titreme fazlasıyla arttı ve korktugum basıma gelmişti. Enjektör arızası çıktı. motoru acma enjektoru degıstırme temizleme 1000 tl tuttu. araba duzeldı derken yıne hafıf hafıf tıtremeye baslayınca aracı sattım. Hiç kimseye tavsiye etmiyorum. Aracaınızada yazık kesenızede.

Hüseyin Usta bana yaptığımız montaja BRC Türkiye garanti veriyor dedi.  Ama ben BRC yi aradığımda böyle bir garantinin sözkonusu olmadığını söylediler. Güven vermedi bana.

Kanaat-i acizanemce deme.
Kanaatin varsa,aciz değilsin.

2005 HONDA ACCORD 2.4 EXECUTIVE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • burak poyraz
  • Kan Grubu: 0-
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=15471.60
 arkadaslar avensis lpg ile ilgili forum .burda daha net bilgi alabilirsiniz.
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara; canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '04
Kusura bakmayın, temcit pilavı misali ısınıp ısınıp önünüze çıkan bir konu bu fakat okuduğum kadarıyla şimdiye kadar değinilmemiş bir sorundan bahsetmek istiyorum:
2004 model Avensis aracıma lpg taktırmak istediğimde montajı yapacak (birden fazla) usta "bu aracın subap alaşımı çok yumuşak, lpg takılırsa subapları yakar" diyerek lpg taktırmamamı söyledi. Bu konuda bilgisi olan var mı?
Yaşamak...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • avensis
  • Kilometre: 95000
  • 5 kere teşekkür etti
Bu arada Resim yüklemesini yeni becerebildim umarım beğenirsiniz herkese kazasız belasız sürüşler dileklerimle.

ali bey alakasız olacak ama, bu dvd yi nerden aldınız fiyatı ne kadar :)

Mesaj Birleştirildi: Kasım 08, 2014, 23:23:48

Mesaj Birleştirildi: Kasım 09, 2014, 01:30:03
http://www.ebay.com/itm/Car-Stereo-Headunit-for-Toyota-Avensis-Autoradio-DVD-Player-GPS-Navi-Navigation-/271257992430
Hakkın hatırı âlîdir; hiçbir hatıra feda edilmez

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 130000
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Selamunaleykum Konunun Arada hortlaması iyidir.
Şu meşhur izmirli Hüseyin ustaya nasıl ulaşırız arkdaşlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Selamunaleykum Konunun Arada hortlaması iyidir.
Şu meşhur izmirli Hüseyin ustaya nasıl ulaşırız arkdaşlar.
Takılır ama sıralı olmaz düz ssistem takılır,biraz baş ağrıtır bilginiz olsun her usta yapar.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
6 yıl önce kardeşimin avensisine uygulanmıştı ama çok sorun yaşadılar bulaşmayın bence o modelde sorun subap değildi ancak performans kaybı lpg ye geçmeme marş almama gibi sorunlar vardı

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 03, 2019, 15:23:07
Oda ya 2004 yada 2005 modeldi 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 144000
  • Model Yılı: '13
  • 170 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
Merhabalar,
Bobinleri yakarsın, sibopları yakarsın,  halk tabiri ile söyleyeyim ; bir süre sonra motoru kucağına alıp usta usta dolaşmaya başlarsın arkadaş. Bulaşma LPG ye Japon arabasında.  :kötü:
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.
Sağa veya Sola dönerken önce sinyal sonra dikiz aynaları LÜTFEN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
D-4/2.0 motor olduğunu düşünerek araştırdığınızda karşınıza lpg ile sorunlar yumağı çıkıyor,ışık sönmemesinden başlayan,titremelerle devam eden bir yığın sabır,uğraş gerektiren işler.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 130000
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
d4 lere stag dp 400 koyuyorum cok basarili bir sistem Dedi yurtdışında Lpg işi yapan türk usta. Kocaelide 20 küsür adet bu ürünü yurtdışından getirtip takanlar var ancak takan usta şuan bazı nedenlerden ötürü takmıyormuş. Sistemin çalışması da kullanıma göre azda olsa benzin tüketiyormuş enjetör soğutma işlemi için. Kullanılan ürünlerin listesini paylaşıyorum

https://www.lpgshop.co.uk/ac-stag-direct-point-toyota-d4-ise-d4-emulator/
https://www.lpgshop.co.uk/4cyl-ac-stag-400-4-dpi-lpg-direct-point-injection-ecu-b2/
https://www.lpgshop.co.uk/ac-stag-r01-150hp-reducer-inc-valve-6mm-inlet/

Yurtdışında avensis d4 lere bu sistem uygulanıyormuş menşei polonya sanırım.Benim dediğim türk usta Kırıgızistanda çalışıyor Turkiyede de abisi de lpg işi yapıyor. Tam anlamıyla bi görüşebilirsek sisteme ait ana parçalarını yurtdışından yan ekipmanlarıda boru ,regülatör vs ürünleri türkiyeden temin edebilirsek maliyet düşebilir.Araştırmalarımız devam ediyor.