Gönderen Konu: 2004 Avensis 2.0 LPG takilabilirmi yada takdıran varmı Teşekkürler  (Okunma sayısı 62036 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
mesele daha ucuzunu taktırmak değil, mesele o kitden kaynaklanıyor. yazık o arabaya, bedava taksa taktırmam ben o kiti o arabaya...
Sizin arabanız 99 avensis liftback 2.0 manuel , Avensis D4 motor değil ne demiş büyükler doğmamış çocuğa don biçilmez, sizinkide onun gibi birşey Bir D4 motor Avensis alında ondan sonra bir yorumlarınızı dinlesek daha faydalı olur diye düşünüyorum.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Two Brother One Fate (Babo'Leee And Toyota)
    • Otomobil'den Detay
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür edildi
mesele daha ucuzunu taktırmak değil, mesele o kitden kaynaklanıyor. yazık o arabaya, bedava taksa taktırmam ben o kiti o arabaya...
Ya abi nasıl ön yargılısın ya.Belki gayet sağlam ve işe yarar bir kit.Yani hemen yazık felan diyorsun.Asıl yazık olan 2.0 motora bu güne kadar bu teknolojiyi yapamayanlara..
Sonuçta Toyota..... Sonuçta Avensis.......
Bana saygı nutuğu atanlar.Önce kendi yaşınıza fiziki olarak değil,Beyin olarak gelin.....
http://fc04.deviantart.net/fs12/i/2006/301/c/5/Toyota_Trueno_AE86__by_AEvsFD.gif

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
Ya abi nasıl ön yargılısın ya.Belki gayet sağlam ve işe yarar bir kit.Yani hemen yazık felan diyorsun.Asıl yazık olan 2.0 motora bu güne kadar bu teknolojiyi yapamayanlara..
Sonuçta Toyota..... Sonuçta Avensis.......
Size aynen katılıyorum.Sorunu 15/07/2010 tarihine kadar yaşayan biri olarak .Saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
Ali Bey ve Atakan, Murat arkadaşımız ve Kaan yöneticimiz konuyla ilgili tecrübelerini ve düşüncelerini paylaşmışlar. Yanlış anlamayın lütfen ben olaya tarafsız gözle baktığımda D4 motorlara lpg kiti takılıp takılmamasından hiç bir çıkarları olmadığını, sadece bu konudaki çekincelerini dile getirdiklerini görüyorum. Ali Bey, bir üye olarak sizin de bu konuda paylaşımda bulunmanız oldukça faydalı olup elbette bu foruma zenginlik katmaktadır, size bu konuda ayrıca teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum bu konuda paylaşımlar arttıkça, konu biraz daha netlik kazanacaktır. Forumumuzun üyeler ve ziyaretçiler açısından paylaşımın da ötesinde referans ve yol gösterici olma özelliği olduğu için her konuda nezaket kuralları çerçevesinde her türlü görüşün paylaşılmasında fayda olduğuna inanıyorum.
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Otomobil'den Detay
  • 3 kere teşekkür edildi
Abi son yazıları okursan bazı sözler yorumu geçiyor ama.
Bana saygı nutuğu atanlar.Önce kendi yaşınıza fiziki olarak değil,Beyin olarak gelin.....
http://fc04.deviantart.net/fs12/i/2006/301/c/5/Toyota_Trueno_AE86__by_AEvsFD.gif

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
Olabilir Atakan. Mesela ben de bedava verseler bile otomatik vitesli arabaya binmem :) Sebebi ne olursa olsun benim bilinçaltımda böyle bir yargı oluşmuş. Kendimce de sebeplerim var. Murat ve Kaan arkadaşlarımız da açıklamışlar zaten nedenlerini. Bu şekilde bir paylaşımda bulunulmasında ben hiç bir sakınca görmüyorum.
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
Ali Bey ve Atakan, Murat arkadaşımız ve Kaan yöneticimiz konuyla ilgili tecrübelerini ve düşüncelerini paylaşmışlar. Yanlış anlamayın lütfen ben olaya tarafsız gözle baktığımda D4 motorlara lpg kiti takılıp takılmamasından hiç bir çıkarları olmadığını, sadece bu konudaki çekincelerini dile getirdiklerini görüyorum. Ali Bey, bir üye olarak sizin de bu konuda paylaşımda bulunmanız oldukça faydalı olup elbette bu foruma zenginlik katmaktadır, size bu konuda ayrıca teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum bu konuda paylaşımlar arttıkça, konu biraz daha netlik kazanacaktır. Forumumuzun üyeler ve ziyaretçiler açısından paylaşımın da ötesinde referans ve yol gösterici olma özelliği olduğu için her konuda nezaket kuralları çerçevesinde her türlü görüşün paylaşılmasında fayda olduğuna inanıyorum.
Hakkı bey bende kesinlikle nezaket kullarlarına dikkat edilmesi taraftarıyım Bende sizin gibi önceden otomatik vites hakkında çekincelerim vardı.Ama şimdi rahatlığına alıştıktan sonra bundan sonra herhalde manuel arabaya binemem,LPG uygulamasını ise keşke benden önce taktıranlarında fikirlerini paylaşma imkanı bulabilseydim.İnanın çok mutlu olurdum.Şimdi burda en azından bir örnek var bekleyelim hep birlikte sonucu görelim önyargılı davranmak bişey kazandırmaz.Sistemin olumlu yada olumsuz yönleri varsada bunu ilerleyen zaman gösterecektir .Bekleyelim görelim bende tecrübelerimi aktarayım. Uygulama yapmayı cesaret eden ustanında hakkını yemeyelim.Saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
Hakkı bey bende kesinlikle nezaket kullarlarına dikkat edilmesi taraftarıyım Bende sizin gibi önceden otomatik vites hakkında çekincelerim vardı.Ama şimdi rahatlığına alıştıktan sonra bundan sonra herhalde manuel arabaya binemem,LPG uygulamasını ise keşke benden önce taktıranlarında fikirlerini paylaşma imkanı bulabilseydim.İnanın çok mutlu olurdum.Şimdi burda en azından bir örnek var bekleyelim hep birlikte sonucu görelim önyargılı davranmak bişey kazandırmaz.Sistemin olumlu yada olumsuz yönleri varsada bunu ilerleyen zaman gösterecektir .Bekleyelim görelim bende tecrübelerimi aktarayım. Uygulama yapmayı cesaret eden ustanında hakkını yemeyelim.Saygılar.
sorun burada başlıyor işte, bu lpg sistemi yeni bir şey değil, yeni üretilen bir ürün olsa bekleyip görelim deriz ama bu kit 20 yıldır piyasada tüm arabalara takılan bir kit. en azından bir sorununu örnek vereyim, çok yakında patlamalarla hava filtrenin yandığını tesbit edeceksin, lpg ci sana çözüm olarak hava filtre kutusunun üstüne kocaman bir delik açarak yaylı kapak takmayı önerecek, bundan kaçışın yok çünkü ülkemde bu sistemi kullanan tüm araçlarda var o delik ve kapak. inşallah büyük sorunlar yaşamassın...
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
sorun burada başlıyor işte, bu lpg sistemi yeni bir şey değil, yeni üretilen bir ürün olsa bekleyip görelim deriz ama bu kit 20 yıldır piyasada tüm arabalara takılan bir kit. en azından bir sorununu örnek vereyim, çok yakında patlamalarla hava filtrenin yandığını tesbit edeceksin, lpg ci sana çözüm olarak hava filtre kutusunun üstüne kocaman bir delik açarak yaylı kapak takmayı önerecek, bundan kaçışın yok çünkü ülkemde bu sistemi kullanan tüm araçlarda var o delik ve kapak. inşallah büyük sorunlar yaşamassın...
Teknik olarak benden fazla bilginiz olabilir,uygulamayı ilk taktıran Manisa ilçe belediye başkanı ile olan görüşmemde 6 ay önce ilk uygulamanın kendisine yapıldığı ve şu ana kadar 20,000 km. gibi uzun bir mesafe yapmasına karşılık herhangi bir problemin olmadığını söylemeside benim için dikkate alınır bir referans olmuştur.Umarım bu mutluluk benim içinde geçerli olur.Yoksa sorun yaşamayı tabiki bende istemem bu araba bana piyangodan çıkmadı, ama olumlu referanslarıda dikkate alırım.Benim içinde daha yeni bir olay çokta fazla konuşmakta istemiyorum onun için konuşmalarımda hep inşaallah bu mutluluğum uzun süreli olur temennisinde bulunuyorum.Gelişmeleri biraz zamana bırakalım isterseniz. O zaman daha detaylı konuşma imkanı bulabilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
Bu arada Resim yüklemesini yeni becerebildim umarım beğenirsiniz herkese kazasız belasız sürüşler dileklerimle.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Otomobil'den Detay
  • 3 kere teşekkür edildi
abi lpg kit resimleri paylaşırsan motoru felan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
Tabiki lpg kitinin resmini çekmeye çalışayım bir ara yalnız kaputu açınca görünen bir şey yok sağda akünün
altında bir boşluk var kiti oraya taktı usta hatta Dün TÜV muayenesine gittim muayenede bana soruyorlar kit nerede diye bende gösterdim dışarıdan bakınca hiçbir şey gözükmüyor ama ben yandanda olsa bir çekmeye çalışayım ,LPG tankını ise tekerin yerine taktırdım BRC nin 47 Lt.lik tankı gayet kaliteli çekerim resimlerini bi ara.Aman maşallah falan deyinde gümbürtüye gitmeyelim,Nazar mazar Allah muhafaza ,Kimsenin tekerine taş deymemesi dileklerimle hayırlı sürüşler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
Ali bey öncelikle güle güle kullanın , inşallah sorunsuz yıllarca kullanmanızı temenni ederim . Ankara'da bir usta lpg montajı için enjektör memelerinin söküldüğünü ancak bu şekilde yapıldığını ve uzun vadede iyi olmayacağını söyleyerek beni epeyce korkuttu.Ben de şimdilik çok elzem bir ihtiyaç olmadığı için erteledim ... Şu orjinal kit masalı var ya :) beklemekten başka çare yok ...

harıl harıl bu işi araştırıp cesaret edemeyenlere olumlu bir örnek olmanız dileğimle ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
Ali bey öncelikle güle güle kullanın , inşallah sorunsuz yıllarca kullanmanızı temenni ederim . Ankara'da bir usta lpg montajı için enjektör memelerinin söküldüğünü ancak bu şekilde yapıldığını ve uzun vadede iyi olmayacağını söyleyerek beni epeyce korkuttu.Ben de şimdilik çok elzem bir ihtiyaç olmadığı için erteledim ... Şu orjinal kit masalı var ya :) beklemekten başka çare yok ...
harıl harıl bu işi araştırıp cesaret edemeyenlere olumlu bir örnek olmanız dileğimle ...
İyi niyetli temenniniz için teşekkür ederim.Söylediklerinize harfiyen katılıyorum.Ben taktırdım bir deneyelim bakalım,şimdilik herşey yolunda görünüyor gelecek zamanı ise hep birlikte göreceğiz.Burda herhangi bir memnuniyetsizliğim de olursada öncelikle bildireceğim.Umarım o korkulan süprizle karşılaşmam.kimseninde karşılaşmasını istemem. Olumlu örneklerin referansı beni ikna etti ,inşallah dedikleri gibidir.Bu gün Ruhsatın LPG li işlenmiş şekliyle yenisini aldım.Hayırlısı bakalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
Resimlerini çektim selamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Otomobil'den Detay
  • 3 kere teşekkür edildi
iyimiş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Otomobil'den Detay
  • 3 kere teşekkür edildi
abi ama şu motora arada bi bez at ya :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
abi ama şu motora arada bi bez at ya :D
O konuda kesinlikle haklısın motora beyine zarar verir düşüncesiyle yıkatamıyorum.Dış yüzeyde en ufak bir leke olsa hemen yıkamacıdayım ama motoru biraz ihmal ediyorum.İlk yıkamada bir el atalımda temiz resmini koyalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 4000
  • Model Yılı: '16
vallahi hocam takılırdı takılmazdı gibi bütün sorulara cevap olmuş bu resimler..helal olsun..bu arabanın 2000 motorlusuna binmeside ayrı bi zevktir :) ama 2000 de olsa araç kesinlikle 6.vitesi istiyor :) gerçi sizinki otomatik ama :)
Toyota Auris 1.6 Premium Multidrive S