Gönderen Konu: Avensis 2.0 D4 LPG, the finish!!!  (Okunma sayısı 116774 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis 2.0 D4 LPG, the finish!!!
« Yanıtla #60 : Haziran 22, 2010, 23:13:14 »
Arkadaşlar Teleflex GFI'nın sitesinde birisi sormuş ve şöyle cevap vermişler:
"Gönderen: GÖKMEN AKAR Tarih: 16-05-2010 10:53
Soru:
2003 MODEL 2.0 D-4 MOTOR TOYATA AVENSİS İLE PAZARLIK AŞAMASINDA SATIN ALMAK ÜZEREYIM. BU ARACA LPG TAKILAMADIGINI DUYDUM. DOGRUMU? TAKILABİLİYORSA HANGİ BAYİNİZ VE YAKLASIK FİYATI HAKKINDA BİLGİ VERİRSENİZ SEVINIRM. SİZDEN GELECEK CEVABA GÖRE ARACI SATIN ALICAM "

"Cevap Veren Şube: Tunalı Motorlu Araçlar / Türkiye Distribütörü
Tarih: 21-05-2010 13:42
Cevap:
Merhaba,
Şu an için D4 motorlara montaj uygulanamamakta, mevcut kitler halihazırda bekletilmekte, sertifika ve belgelendirme işlemleri tamamlanmaktadır. Sene sonu itibari ile veya 2011 yılı başlarında takılacaktır.

İyi günler dileriz"

İşte bu da linki : http://www.teleflexgfiturkiye.com/Teleflex-Sorular.html
Erhan bey maalesef tunalı bu işi yılan hikayesine çevirdi. Biz daha 2009 da sorduğumuzda 2010 ilk çeyreği ile başlayan masallar 2011 ilk çeyreğine kadar uzandıysa siz onu 2015 diye belleyin.
Eğer sizde avensis hastası iseniz ve lpg ye sıcak bakıyorsanız tek seçeneğiniz İzmir de ki firma olabilir. Ali bey firma ile görüşmüş uygulama yapılan araba sahibi ile görüşmüş ve aklı yatmış ben de yine aynı firmanın uygulama yaptığı başka bir araç sahibi ile görüşmüştüm ve sorunsuz olduğunu öğrenmiştim.
Bence tek sorun şu an için İzmir olması gözüküyor. Keşke İstanbuldan bir firma ile anlaşsalar ve sipraiş toplayarak ayda bi kaç hafta İstanbula gelip işlemi uygulasalar.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Haziran 22, 2010, 23:13:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Haziran 22, 2010, 23:24:32 »
Ercan Beyle görüştüm forumda denildiği gibi 7-8 araca taktıklarını ilk uygulamayı 6 ay falan önce Manisa ilçe belediye başkanının aracına taktıklarını şu ana kadar 20,000 km.yaptığını söyledi telefonunu istedim ve kendisi ilede görüştüm
her hangi bir sorun olmadığını ve gayet memnun olduğunu söyledi kendisinde 2005 model D4 avensis varmış.
LPG uygulamasını hüseyin usta diye biri ile beraber yapıyorlarmış Yalnız LPG uygulamasını sıralı sistem uygun değilmiş ,diğer sistemi takıyorlarmış ve kendilerinin geliştirdikleri ilave aparat takıyorlarmış. sahibinden com dada ayrıca ilanı var bende ciddi olarak taktırmayı düşünüyorum.Gelişmelerden forumdaki arkadaşları bilgilendiririm.En azından uygulama örnekleri sevindirici.

http://www.sahibinden.com/ilan/hizmet-bakim-onarim-tamir-arac-servis-bakim-ve-onarim-toyota-avensis-d4-motor-lpg-montaji-yapilir/detay

Ali Bey siz taktırın şu mereti bende hemen corollamı avensise yükseltip taktırmazsam cinconlu olayım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Rampada Görüşelim (İnerken değil Çıkarken) :)
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Haziran 27, 2010, 11:11:50 »
arkdaşlar gidin bi benzin filitrenizi hava filitrenizi değiştrip boğaz kebeğini değiştitrin yağ değişimi sırasında bu sayede 100kmde en az 1-2 lt kar edesiniz zaten bu araölar  normal bir 2000 motor araçkadar yakmıyor gücün ve performansıızn tadınıçıkarın ama lpg  olayı hallolursada haber vermeyi unutmayın :islik: :islik:
ToYoToYoTa ToYoToYoTa Sigara İçirmem İçinde Asla ToYoTA.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #63 : Haziran 29, 2010, 11:48:12 »
merhaba uzun süredir d4le ilgili haberleri burdan okuyorum. Benim 2003 model 2000 motor d4 vvti toyota avensis aracıma bugün izmir delta otogazdan lpg takıyorum. Bunun için istanbuldan geldim. Montajlı görüntülerin fotoğrafını çekip siteye ekleyeceğim.Ayrıca Burdan tekrar istanbula daha sonra erzincana gidip geleceğim.araç hakkında detaylı bilgiyi arabayı bir süre kullandıktan sonra anlatacağım.İnşallah hepimiz için hayırlı olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2009 avensis T27
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 118000
  • Model Yılı: '09
  • 4 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Haziran 30, 2010, 21:48:31 »
tsi. lpg  montajları başlamış hadi hayırlısı

http://www.vialle.com.tr/neden_vialle_lpi.aspx#lpg_avantajlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2009 avensis T27
  • Kilometre: 118000
  • Model Yılı: '09
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #65 : Temmuz 03, 2010, 17:02:18 »

müjde.
telefonla görüştüm
2010 -ekim ayında 2000cc. d4'lere lpg montajı başlanacakmıç.

http://www.vialle.com.tr/lpg_bayileri.aspx

ankara azizoğlu
İstanbul Yolu Üzeri 8.KM. No:312 Batıkent
T. 0 312 252 70 70
F. 0 312 252 64 64

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
« Yanıtla #66 : Temmuz 03, 2010, 17:50:23 »
bütün siteyi okudum, tsi, fsi,d4 tarzı motorlar hakkında bir şey yazmıyor ..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #67 : Temmuz 04, 2010, 11:38:47 »
  Merhaba...Firma yetkilisiyle bir telefon görüşmesi yaptım.Aldığım bilgiler aynen şöyle:

Şu anda 2000 motor D4' lerde motor tipi ZZT....serisi olan araçlara montaja başlamışlar.

AZT Serisi motorlara da 2 hafta içerisinde dönüşüm kitinin geleceğini ve montaja başlayacaklarını ilettiler.

Ben telefon numaramı bıraktım.Kit ellerine ulaştığında arayacaklar.Ancak fiyatı yüksek bulduğumu da söylemeliyim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #68 : Temmuz 04, 2010, 11:43:26 »

Benim görüştüğüm kişi Ömer bey'di. Bayi bilgileri de aşağıdadır.

MAR OTO
    Merkez mah.silahtarağa cad. no:77 EYÜP
     0 212 616 29 29

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #69 : Temmuz 04, 2010, 11:45:20 »
Denizlerin deryaların benki taşkın delisi
Ehli gönül muhabbetin benki şaşkın delisi
Benki kelamın yolcusu benki aşkın delisi
Beni benden alan almış kula mihnet eylemem

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 94000
  • Model Yılı: '08
  • 46 kere teşekkür etti
  • 44 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #70 : Temmuz 04, 2010, 12:03:31 »
Merak ettim doğrusu fiyat ne kadar?
Her şey suretin suretinin sureti...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #71 : Temmuz 10, 2010, 23:21:28 »
Arkadaşlar 2.0 Benzinli Avensislerin şehir içi ve şehir dışı benzin tüketimini litre cinsinden söyleyebilirmisiniz?
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #72 : Temmuz 10, 2010, 23:45:15 »
Arkadaşlar 2.0 Benzinli Avensislerin şehir içi ve şehir dışı benzin tüketimini litre cinsinden söyleyebilirmisiniz?
abi bizim ustada vardı otomatik vites exclusive, 9 litre yakıyordu ankara şehir içinde
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #73 : Temmuz 10, 2010, 23:56:32 »
abi bizim ustada vardı otomatik vites exclusive, 9 litre yakıyordu ankara şehir içinde

Honda Civic 10 lt yakıyormuş şehir içinde bu durumda 2.0 Avensis daha mantıklı duruyor.
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #74 : Temmuz 11, 2010, 00:14:07 »
kullanıma göre değişir abi ya, 10 litre ne demek..ben 3.18 ile 10 litre yakarak gezerim...avensiste burak usta var çok sert kullanır, o 13 litre yaktırmış..arabanın canına okursan 13 litre, normal gidince 9 litre..üstelik D sınıfı avensis falan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #75 : Temmuz 12, 2010, 00:22:41 »
Güzel haberler gelmeye başladı ama sitede ki listede hiç D4 motorlardan ve avensis'den bahsetmiyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #76 : Temmuz 12, 2010, 11:07:40 »
   2003 Avensis 2.0 sol.Şehir içi 7.5 lt , şehirlerarası 5.6 lt/100 km.Bu veriler yol bilgisayarı verileri.Ama doğru olduğunu düşünüyorum.Henüz depo testi yapmadım.Kullanımla çok alakalı.Şehirlerarası tüketim değerinde ortalama 100 km hızda klima kapalı ve 3 kişi ,bagaj yok.

Honda Civic 10 lt yakıyormuş şehir içinde bu durumda 2.0 Avensis daha mantıklı duruyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • Araç: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #77 : Temmuz 24, 2010, 23:42:59 »
Selam dostlar  Avensis D4 2.0 Triptonik vites aracıma forumdanda cesaret alarak ve tabiki araştırarak ve ilk taktıran Manisa ilçe belediye başkanı ilede görüşerek 15/07/2010 tarihinde aracıma İZMİR de Hüseyin ustaya LPG yi taktırdım. 1 haftadır kullanıyorum bu lpg vesilesi ilede kuşadasında 1 hafta tatil yaptık bu akşam döndüm izmit.e gayet memnunum aşağı yukarı 1 haftada 750 km yaptım lpg ile takribi yakışı 220 km.yi
50 tl yakıyor oda km.de 220 kuruş gibi bir rakam sürat ise normal sınırlarda yaptım klima açık vaziyette 130-140 hızda bir ara xxx km.çıktım bakalım gidecekmi diye şu an için bir problem görmedim . Bana bu mutluluğu yaşatan hüseyin ustanın Telefonu : 0535 6499109 .Bide LPG Dolum esnasında fotoğrafını çektim ekleyebilirsem onuda ekleyeceğim.Şimdilik işin kolayına kaçtım kimlik resmine ekledim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • !!! YERDEN GİDEN TOYOTACI !!!
  • Kilometre: 163000
  • Model Yılı: '98
  • 31 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #78 : Temmuz 24, 2010, 23:55:36 »
Selam dostlar  Avensis D4 2.0 Triptonik vites aracıma forumdanda cesaret alarak ve tabiki araştırarak ve ilk taktıran Manisa ilçe belediye başkanı ilede görüşerek 15/07/2010 tarihinde aracıma İZMİR de Hüseyin ustaya LPG yi taktırdım. 1 haftadır kullanıyorum bu lpg vesilesi ilede kuşadasında 1 hafta tatil yaptık bu akşam döndüm izmit.e gayet memnunum aşağı yukarı 1 haftada 750 km yaptım lpg ile takribi yakışı 220 km.yi
50 tl yakıyor oda km.de 220 kuruş gibi bir rakam sürat ise normal sınırlarda yaptım klima açık vaziyette 130-140 hızda bir ara 180 km.çıktım bakalım gidecekmi diye şu an için bir problem görmedim . Bana bu mutluluğu yaşatan hüseyin ustanın Telefonu : 0535 6499109 .Bide LPG Dolum esnasında fotoğrafını çektim ekleyebilirse onuda ekleyeceğim.

Hayırlı olsun :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #79 : Temmuz 25, 2010, 00:09:07 »
Selam dostlar  Avensis D4 2.0 Triptonik vites aracıma forumdanda cesaret alarak ve tabiki araştırarak ve ilk taktıran Manisa ilçe belediye başkanı ilede görüşerek 15/07/2010 tarihinde aracıma İZMİR de Hüseyin ustaya LPG yi taktırdım. 1 haftadır kullanıyorum bu lpg vesilesi ilede kuşadasında 1 hafta tatil yaptık bu akşam döndüm izmit.e gayet memnunum aşağı yukarı 1 haftada 750 km yaptım lpg ile takribi yakışı 220 km.yi
50 tl yakıyor oda km.de 220 kuruş gibi bir rakam sürat ise normal sınırlarda yaptım klima açık vaziyette 130-140 hızda bir ara 180 km.çıktım bakalım gidecekmi diye şu an için bir problem görmedim . Bana bu mutluluğu yaşatan hüseyin ustanın Telefonu : 0535 6499109 .Bide LPG Dolum esnasında fotoğrafını çektim ekleyebilirse onuda ekleyeceğim.
hadi hayırlı olsun. darısı bizim başımıza :)
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma