Gönderen Konu: 2004 Avensis 2.0 LPG takilabilirmi yada takdıran varmı Teşekkürler  (Okunma sayısı 61981 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
yok mu bu sorumu cevaplayacak arkadaş.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
Bana gelen son mailde 2010 yılının ilk çeyreğinde takılacağı yönünde bilgi geldi mesaj aşağıdadır.

From: serdarvolkan@tunali.com.tr

Subject: Avensis 2.0
Date: Tue, 23 Jun 2009 15:26:52 +0300

Sayın Ali Bey,

Teleflexgfi sistemine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Haklısınız Avensis 2.0 motorlara LPG sistemi takmıyoruz ama 2010 yılı ilk çeyreğinde satışa sunacağız.

Sistemimizin bütün testleri ve homologasyonları da sonuçlandırıldı faka Teleflexgfi satış politikası gereği gelecek yıl piyasaya sürülecek ve aracın kendi enjektörleri kullanılacak. Dolayısıyla fazladan LPG enjektörü bulunmayacak.

Saygılar
Serdar Volkan

web site adresleri :  www.tunali.com.tr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Shiro (beyaz) ve ben
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • 4 kere teşekkür edildi
Şahane..
Yoksa birkaç şirin aksesuar için, ya da uymak için sürüye,...  Binmeli mi konserve kutusuna araba diye,
Veremem üç kuruş daha diyerek yedek parçaya,...  Boyun mu eğmeli her nissan ya da honda'ya..
İstemem eksik olsun..!  
    Corona de Bergerac

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 421000
  • Model Yılı: '05
  • 180 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
Nasıl bi uygulama yabtınız açıklarsanız  forumda yabtıran arkadaşlar olabilir
2005 corolla 1.6 hb a/t
2002 corolla 2.0 d4d (Dsport)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • 1 kere teşekkür edildi
guzel bı gelısme.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0-
selamlar 2004 model 2.0 avensis aldım lpg takılırmı takılmazmı lütfen net cevap

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
 Mustafa Bey sizi Tanışma bölümünde net bir şekilde tanıyabilir miyiz? Ama lütfen yeteri kadar açıklayıcı ve net olarak tanıtınız kendinizi...
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • HAYAT BIR UYKUDUR, OLUNCE UYANIR INSAN; SEN ERKEN
selamlar 2004 model 2.0 avensis aldım lpg takılırmı takılmazmı lütfen net cevap

Gönderen: Yıldız Bolat   Tarih: 05-03-2010 15:41
Soru:
Toyota avensis 2.0 D-4 araıma lpg sisteminin takabiliyormuyuz. şayet takılmıyorsa elden çıkarmayı planlıyorum. eger takılacak ise maliyeti nedir. saygilarimla

Cevap Veren Şube: Tunalı Motorlu Araçlar / Türkiye Distribütörü
Tarih: 11-03-2010 14:24
Cevap:
Merhaba,
Aracınızın motoru D4 yani direkt enjeksiyonlu motor olduğu için şu anda lpg uygulaması yapılamamaktadır. 2010 yılı içerisinde D4 motorlara uygun LPG kitleri gelecektir.
Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür... Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür... Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür... Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür... Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür... Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüş...ür... Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
Tunalı firmasının verdiği cevaplar artık hep aynı gelecek deyip sürekli erteliyorlar Gelecek olsa çoktan gelirdi güveni yitirdiler ben inanmıyorum geleceğine artık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
Forumun başlığını ben açmıştım kapanışınıda bana yapmak nasip oldu.
Avensis D4 2.0 Triptonik vites aracıma forumdanda cesaret alarak ve tabiki araştırarak ve ilk taktıran Manisa ilçe belediye başkanı ilede görüşerek 15/07/2010 tarihinde aracıma İZMİR de Hüseyin ustaya LPG yi taktırdım. 1 haftadır kullanıyorum bu lpg vesilesi ilede kuşadasında 1 hafta tatil yaptık bu akşam döndüm izmit.e gayet memnunum aşağı yukarı 1 haftada 750 km yaptım lpg ile takribi yakışı 220 km.yi 50 tl yakıyor oda km.de 220 kuruş gibi bir rakam sürat ise normal sınırlarda yaptım klima açık vaziyette çok yüksek hızda 5 kişi ve bagaj full dolu vaziyette bir ara çok yüksek km.çıktım bakalım gidecekmi diye şu an için bir problem görmedim . Bana bu mutluluğu yaşatan hüseyin ustanın Telefonunu verdim ancak forum kuralları gereği reklam yasak olduğundan yönetim tarafından silindi .Bide LPG Dolum esnasında fotoğrafınıda çektim becerebilirsem onuda ekleyeceğim bir ara resim eklemiştim ama akılda kalmadıki..
Yönetim Edit :  Türkiye sınırları içinde hız sınırları şehiriçi 50km/s, şehirlerarası 90km/s, otoyollarda 120km/s olarak belirlenmiştir. Lütfen trafik kurallarına uyalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
Sayın Editör kesinlikle bende size katılıyor hız sınırlarına uyulması taraftarıyım.Kazaların yüzde 80 nide hızdan kaynaklanıyor ben sadece test amaçlı denedim tabi buda mazeret değil uyarınız için teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
Sayın Editör kesinlikle bende size katılıyor hız sınırlarına uyulması taraftarıyım.Kazaların yüzde 80 nide hızdan kaynaklanıyor ben sadece test amaçlı denedim tabi buda mazeret değil uyarınız için teşekkürler.
Bı konudaki hassasiyetinizden dolayı sizi tebrik ederim.
 +1

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • 2 kere teşekkür edildi
Forumun başlığını ben açmıştım kapanışınıda bana yapmak nasip oldu.
Avensis D4 2.0 Triptonik vites aracıma forumdanda cesaret alarak ve tabiki araştırarak ve ilk taktıran Manisa ilçe belediye başkanı ilede görüşerek 15/07/2010 tarihinde aracıma İZMİR de Hüseyin ustaya LPG yi taktırdım. 1 haftadır kullanıyorum bu lpg vesilesi ilede kuşadasında 1 hafta tatil yaptık bu akşam döndüm izmit.e gayet memnunum aşağı yukarı 1 haftada 750 km yaptım lpg ile takribi yakışı 220 km.yi 50 tl yakıyor oda km.de 220 kuruş gibi bir rakam sürat ise normal sınırlarda yaptım klima açık vaziyette çok yüksek hızda 5 kişi ve bagaj full dolu vaziyette bir ara çok yüksek km.çıktım bakalım gidecekmi diye şu an için bir problem görmedim . Bana bu mutluluğu yaşatan hüseyin ustanın Telefonunu verdim ancak forum kuralları gereği reklam yasak olduğundan yönetim tarafından silindi .Bide LPG Dolum esnasında fotoğrafınıda çektim becerebilirsem onuda ekleyeceğim bir ara resim eklemiştim ama akılda kalmadıki..
Yönetim Edit :  Türkiye sınırları içinde hız sınırları şehiriçi 50km/s, şehirlerarası 90km/s, otoyollarda 120km/s olarak belirlenmiştir. Lütfen trafik kurallarına uyalım.
Ali bey fiyat belirtmeniz mümkün mü? o kiti nekadara taktıklarını gerçekten merak ediyorum...
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
Murat kardeşim fiyat belki biraz pahalı gelebilir 1,400 TL. ye BRC taktırdım  ama değer normalde tek nokta enjeksiyon sistemi kitler belki bu kadar değil ama ek olarak ilave birşeyler takıyor usta motor arıza uyarısıda vermiyor.Yani neticede herşey aslında Ustada bitiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
Murat kardeşim fiyat belki biraz pahalı gelebilir 1,400 TL. ye taktırdım  ama değer normalde tek nokta enjeksiyon sistemi kitler belki bu kadar değil ama ek olarak ilave birşeyler takıyor usta motor arıza uyarısıda vermiyor.Yani neticede herşey aslında Ustada bitiyor.
Ali Bey şu an piyasada en makul kit BRC markadır. Makul dediğim teleflex'ten sonraki en iyi denilebilecek marka BRC'dir. Tek nokta enjeksiyonlu BRC marka kitlerin fiyatı en pahalı yerde 600 TL'dir.
 Canınız sıkılsın istemem, ekstradan ne takıyorlar net olarak bilemiyorum ama neredeyse iki katı fiyat almışlar sizden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
konuyu takip ediyorum ama inanın kafam iyice karıştı ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
konuyu takip ediyorum ama inanın kafam iyice karıştı ...
kafa karışacak bişey yok, bu araçlar D4 motor olduğu için sıralı tüp takılamıyor, karbüratörlü sistemi de kimse takmıyor, hani çekiş düşüyor, yakıtta çok kar olmuyor diye, ama uyanığın biri çıkıyor, benzin fiyatlarından illallah diyen yurdum çaresiz insanlarına 500 liralık ürünü 1400 liraya takıyor. olayın özeti bu...
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • .
  • 2 kere teşekkür edildi
Murat kardeşim yorumlarınızda özellikle fiyat konusuna kafanızı takmışsınız anlamış değilim  parayı veren benim itiraz eden sizsiniz.Burda asıl üzerinde durulması gereken durum şimdiye kadar biz neden benzine mahkum olduk.İstasyona girince yanımızdaki son model mercedes,Bww ve Jeep' ler LPG tarafına geçerken biz hep benzin bölümüne mahkum olduk neden bu hususda çalışmalar yetersiz kaldı bizim derdimiz o yoksa bir defaya mahsus belki 2 misli para verdik o okadar problem değil benim 5-6 ay içerisinde kendini amorti edebileceğim rakamdır  önemli olan ondan sonrası şehir içinde eğer siz 500 kuruş benzinle gitseydiniz ilk taktıranda siz olurdunuz herhalde. uyanık yada değil usta daha önceden toyota servisinde çalıışmış tüm kurslarına gitmiş söylediğine göre aracın çalışma mantığıına göre kendisi bu uygulamayı geliştirmiş bunda ne varki hap yapın sizde para kazanın benim onun kazandığında gözüm yokki ben kendi sorunumun çözüldüğüne bakarım.Formun başlığını temmuz 2008 de açmıştım geldik temmuz 2010'a 2 sene geçti Uygun LPG kitleri geldi gelecek diye bekledim ama herhangi bir gelişme olmadı bu arada konuyada hiç dahil olmadınız şimdi niye bu kadar müdahil oluyorsunuz anlayamadım,benim usta ile uzak veya yakından bir bağlantım yok yanlış anlaşılmasın keşke bir bağlantım olsaydıda  2 sene önce taktırsaydım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Two Brother One Fate (Babo'Leee And Toyota)
    • Otomobil'den Detay
  • 3 kere teşekkür edildi
kafa karışacak bişey yok, bu araçlar D4 motor olduğu için sıralı tüp takılamıyor, karbüratörlü sistemi de kimse takmıyor, hani çekiş düşüyor, yakıtta çok kar olmuyor diye, ama uyanığın biri çıkıyor, benzin fiyatlarından illallah diyen yurdum çaresiz insanlarına 500 liralık ürünü 1400 liraya takıyor. olayın özeti bu...
daha ucuza takanı bul abi arkadaşlarda gitsin ona taktırsın.
Bana saygı nutuğu atanlar.Önce kendi yaşınıza fiziki olarak değil,Beyin olarak gelin.....
http://fc04.deviantart.net/fs12/i/2006/301/c/5/Toyota_Trueno_AE86__by_AEvsFD.gif

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
daha ucuza takanı bul abi arkadaşlarda gitsin ona taktırsın.
mesele daha ucuzunu taktırmak değil, mesele o kitden kaynaklanıyor. yazık o arabaya, bedava taksa taktırmam ben o kiti o arabaya...