Anket

Hangi marka LPG kiti tercih ettiniz?

Prins
261 (17%)
Atiker
232 (15.1%)
Lovato
167 (10.9%)
BRC
430 (28%)
Voltran
13 (0.8%)
Emmegaz
9 (0.6%)
Landi
20 (1.3%)
Longaz
0 (0%)
Tartarini
57 (3.7%)
Teleflex
51 (3.3%)
Aldesa
17 (1.1%)
Zavolli
97 (6.3%)
Fema
2 (0.1%)
Landirenzo
111 (7.2%)
Milano
9 (0.6%)
Stefanelli
9 (0.6%)
Viera
1 (0.1%)
Diğer (mesajda belirtin!)
31 (2%)
Romano
16 (1%)

Toplam Oy Verenler: 1019

Gönderen Konu: Hangi Marka LPG Kiti?  (Okunma sayısı 207050 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: Hangi Marka LPG Kiti?
« Yanıtla #720 : Nisan 03, 2019, 14:55:38 »
LPG montajı yapıldığında LPG'nin geçtiği yerler garanti kapsamı dışında kalır. Onun haricindeki yerler yine garanti kapsamı içerisindedir. Motor harici aksamlar LPG kaynaklı bir arıza oluşmayacağından garanti kapsamı dışında kalmaz. Yapılan ekstra LPG garantisi ise 25.000 TL'ye kadar motorda lpgnin geçtiği kısımlarda arıza veya hasar oluşması durumunda devreye girer. Aracımın koltuğunda deforme oldu veya göstergede arıza oluştu. Servis ne diyecek LPG taktırdın bozuldu mu :D Otomotiv sektöründe çalışıyorum. Bu gibi durumlarda garanti süreci hakkında bilgim mevcut. O yüzden o konuda pek endişe etmiyorum. Tek endişem montaj onuda bakacağız artık.  :tamam:
Mehmet bey ben aracınızın yetkili serviste uzatılmış garantisi den (motor garantisi) iptal olur ondan bahsettim tabiki motor haricinde diğer bölümler garanti kapsamında devam eder ama motor bölümü arıza verirse uzatılmış garanti işlemez onun içinde LPG servisinin verdiği garanti işler,tabi bu işleri sizde iyi bilirsiniz ki arıza oluştuğu zaman servisler üstlenmemek için 40 bin takla atarlar işi uzatırlar ama konu hakkında bilgi sahibiyseniz süreci lehinize çevirebilirsiniz hakkınızda hayırlısı olsun.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #720 : Nisan 03, 2019, 14:55:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 588
  • Model Yılı: '20
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #721 : Nisan 03, 2019, 15:01:20 »
Mehmet bey ben aracınızın yetkili serviste uzatılmış garantisi den (motor garantisi) iptal olur ondan bahsettim tabiki motor haricinde diğer bölümler garanti kapsamında devam eder ama motor bölümü arıza verirse uzatılmış garanti işlemez onun içinde LPG servisinin verdiği garanti işler,tabi bu işleri sizde iyi bilirsiniz ki arıza oluştuğu zaman servisler üstlenmemek için 40 bin takla atarlar işi uzatırlar ama konu hakkında bilgi sahibiyseniz süreci lehinize çevirebilirsiniz hakkınızda hayırlısı olsun.

Evet her zaman öyle olur. Bir arıza oluştuğu zaman yetkili servisler hemen suçu LPG'ye atarlar :) Maalesef bizim burada da böyle olmakta. Hakkımızda dediğiniz gibi hayırlısı. Arabam var fakat benzin fiyatının malum 7.01 gibi bir tutara dayanması binmemizi zorlaştırıyor. Evin altında durduktan sonra bir anlamı da yok benim için. LPG taktırıp gönül rahatlığıyla binmek amacım.  :tamam:

Mesaj Birleştirildi: Nisan 04, 2019, 09:30:30
Bu arada bizim araçlarda magnezyum alaşımlı sübap mı var yoksa çelik sübap mı? Bir lpg bayisi Toyota Corolla araçlarda Çelik sübap olduğunu söyledi. Bilgisi olan var mı? Bu arada BRC Sequent32'ye karar kıldım. Garanti dahil 3923 tl fiyat aldım. Cumartesi inşallah taktıracağım.  :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '18
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #722 : Nisan 04, 2019, 09:46:31 »
subap çelik değil malesef, motoru çok zorlamayın, lpg de yüksek devirde kullanmayın, garanti konusunda sadece motora değil elektrik aksamına da müdahale ediliyor dolayısıyla elektrik sisteminde beyninde vs oluşacak bir arıza da garanti dışı bırakırlar bence, bunun haricinde yaklaşık 500 tl de ruhsata işletme ücretini de unutmayın
2018 corolla 1.6 life atiker gold

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #723 : Nisan 04, 2019, 10:28:17 »
LPG montajı sonrasında sadece motor garanti kapsamı dışında kalır. Elektrik aksamı ve diğer aksamlar garanti kapsamı dışında kalmaz. Mantıklı olarak Geri görüş kamerası takılırken arka stop elektrik sisteminden baglantı alınıyor. O zamanda garanti dışında kalması lazım  ::) Bir otomobil firmasında Müşteri ilişkileri yöneticisi olarak çalışıyorum. Bu gibi durumlarda sadece motorun garanti dışında kaldığı ve bununda LPG firması tarafından yapılan kaskodan karşılandığını söyleyebilirim. Onun harici garanti dışı kalan bir durum yoktur. Saygılarımla.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 4100
  • 3 kere teşekkür etti
Ynt: Atiker Gold mu Atiker Grand mı?
« Yanıtla #724 : Nisan 04, 2019, 20:02:58 »

Hocam LPG ile ilgili mesajlarını okudum. Teşekkür ederim çok güzel bilgiler var. Ben de 2018 1.6 aracıma LPG taktıracağım. Ancak gold ve grand karar veremedim. Herkes tutturmuş enjektör farklı sadece. Tamam farklı da nesi farklı avantajı ne söyleyen yok. Pahalıysa vardır bir hikmeti diyorum :)

Bir de bu obd bağlantısını anlama şansımız var mı?

Hocam montajdan önce farklı illerde farklı bayilerle görüştüm, hepsi Grand daha uygun dediler hiçbir bayi corolla için gold önermedi, hep grand önerdiler ve grand takdırdım. Avantajı enjektörleri tekli yani bozulursa hangi enjektör bozuksa tekli olarak değişim imkanı var. Ancak montajı yaptıracağın bayi düzgün olsun, montajdan sonra Lpg haritasını her yük ve devirde yolda ince ayar yapması gerekir ve bunu sallama değil gerçekten ince ince düzgün yapması gerekir. eğer bu ayar düzgün yapılmazsa zengin karışım fakir karışımın neden olacağı arızalarla uğraşır durursunuz. (ben kendi ayarımı kablo temin ederek kendim yaptım, 1 saat yolda uğraşmak gerekiyor uygun değerleri yapabilmek için, LTFT değerim 0.0 veya bu değere yakın halde şu anda yani ne zengin karışım nede fakir karışım)
kit OBD destekli obd desteğinin bağlantılarını muhakkak yaptırın (forumlarda okuduğum için söylüyorum bazı bayiler bağlantıyı yaptık deyip yapmıyorlar veya abi zaten işe yaramıyor bağlamıyoruz bu yüzden deyip işin kolayına kaçıyorlar ve hatta bu bağlantının nasıl yapılacağını bilmeyen ustalar bile var dikkatli olun)
Fiyat biraz fazla geldi açıkçası geçen hafta arkadaşımda grand için fiyat aldı 2200 tl bende bu fiyata yaptırmıştım. Başka yerlerden fiyat alın derim ama en önemlisi Yolda ayar yapan düzgün bir usta bulun, siz aracı kullanacaksınız oda laptopu kucağına alıp her devirde/hızda araç için uygun hava/yakıt karışımını sağlayacak LPG haritasını oluşturucak. (grand kit için en ustayım diyen bile bu ayarı yapabilmek için en az yarım saat uğraşmalı bilginiz olsun.

Mesaj Birleştirildi: Mart 20, 2019, 10:37:40
söylemeyi unuttum, bazı uyanık ustalarda bahsettiğim yolda ayardan kaçmak için (veya bilmedikleri için) "abi bu obd destekli, kendi ayarını kendi yapar bu" şeklinde cümleler kuruyorlar, sakın inanmayın Obd desteğinin de düzeltmelerde belirli sınırlılıkları vardır ayar bozuk olursa hiçbir işe yaramaz

Mesaj Birleştirildi: Mart 20, 2019, 10:43:49
ek olarak obd destekli atiker ayar menülerinde "hataları sil", "Motor kapalıyken DTC leri sıfırla" "DTC leri periyodik olarak sıfırla" şeklinde seçenekler mevcut bunlar aracın hata kodlarını otomatik olarak silen seçeneklerdir bunların off konumunda olması gerekir, yine bazı uyanık ustalar bunları on konumuna alıyor ve aracınızda arıza olsa bile arıza kodunu otomatik olarak silerek aracın arıza ışığını yakmasını engelliyorlar, araç bozulana kadarda bunun farkına varamayabiliyorsunuz buna da dikkat etmek gerekir. Eğer usta bu seçeneklerden birini on konumuna alıyorsa bilin ki yaptığı montajdan veya yaptığı ayardan emin değildir, sizi uyutmak istiyordur

Mesaj Birleştirildi: Nisan 04, 2019, 20:04:32
Atiker grand taktırdım 2.600 tl depo 54 lt simit, dolum ağzı depo kapağında, şuan için memnunum.

54 lt stepne yerine sığıyor mu hocam bombe yapıyor mu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 17000
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #725 : Nisan 04, 2019, 20:23:45 »
Hocam LPG ile ilgili mesajlarını okudum. Teşekkür ederim çok güzel bilgiler var. Ben de 2018 1.6 aracıma LPG taktıracağım. Ancak gold ve grand karar veremedim. Herkes tutturmuş enjektör farklı sadece. Tamam farklı da nesi farklı avantajı ne söyleyen yok. Pahalıysa vardır bir hikmeti diyorum :)

Hocam obd bağlantısını şöyle anlarsınız araç bilgisayara bağlandığında Atiker programında ayarlar bölümünde Obd diye bir bölüm olur oraya tıklandığında menü açılırsa veya Map bölümünde uzun yakıt kesme-kısa yakıt kesme şeklinde veriler sağlayan kutucuklar varsa aktif çalışıyorsa obd bağlantısı yapılmıştır, eğer bu dediklerim yoksa bağlanmamıştır yani OBD dediğim menü siliktir tıklanma, diğer sorunuza cevabım ise yazmıştım ama yeniden yazayım grand enjektör tekli montaj yapılır bir enjektör bozulursa sadece o değişir dördü birden değişmez golda ise biri bile bozulsa tamamı değişir, ayrıca gold enjektörle ilgili şikayet sayısı fazla fiyat olarak ikisinede 2200 tl fiyat almıştım, 54 lt hakkında yorum yapamam bende 42 lt tank var simit

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #726 : Nisan 04, 2019, 21:00:31 »
Ben nerden fiyat aldıysam hep gold 200-300 daha pahalı. Grand için tek tek olması evet avantaj. Ama enjektörün hızlı olması neye yarar? Gold enjektörler daha hızlı diyorlar. Gerekli mi bilemedim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #727 : Nisan 04, 2019, 21:13:25 »
Ben nerden fiyat aldıysam hep gold 200-300 daha pahalı. Grand için tek tek olması evet avantaj. Ama enjektörün hızlı olması neye yarar? Gold enjektörler daha hızlı diyorlar. Gerekli mi bilemedim
LPG sistemlerinde en önemli etkenlerden biri enjektör hızıdır tabi nekadar hızlı olursa olsun aracın kendi enjektörleri kadar olamıyor LPG sistemi yakıt haritası araç ecu'su üzerinden taklit ettiği için aracın sıkıntı orada başlıyor çünkü aracın enjektörleri çok hızlı anlık ms gibi zaman aralıklarında açılıp kapanır LPG enjektörleri bunu yapamazsa nolur yakıt verimliliği bir miktar artar çalışma düzeni yakalanmaya çalışılır iş motorun her bölümüne sirayet eder bir lpg kiti her parçasıyla mükemmel uyum içerisinde çalışmak zorundadır,yoksa arızalar kaçınılmaz oluyor sadece enjektör hızıyla bitmiyor nozullarda motora göre ayarlanmalıdır.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 04, 2019, 21:23:59
O duyduğunuz sibob yakma conta patlatma gibi olaylar işte hep bu lpg'nin mahareti enjektör sürelerinde ki uzama yakıt haritasını olumsuz etkilemekte motor için hayati önem arz eden hava yakıt karışımı yakalanmak isteniyor ama LPG illaki geride kalıyor bu sefer daha fazla yakıt daha az hava girişi oluyor ve sonuç fazla yakıt girişinden ötürü totalde ısıl değerler daha üst limitlere çıkıyor ve fazla ısıya maruz kalan motor bir zaman sonra dayanamaz oluyor sibob conta derken kendini bitiriyor siz ayarları nekadar stabil düzenli tutmaya çalışsanızda aracınızın motoru benzin için dizayn edilmiş soğutma sistemleri benzine göre ayarlanmış radyötördeki fan pervanesinin kanat yapıları ve adedi bile benzinli ünite için dizayn edilmiştir yine şanslıyız Japonlar işini diğerlerine göre sağlam yapıyorlarda onun için biraz dayanıklı oluyorlar.
Daha öncelerde Japonlar LPG CNG sistemleri için çalışmalar yaptılar ama geri vazcaydılar sebebini bilmiyorum o üniteler incelendiğinde bütün yapısı benzinli üniteye göre farklılıklar göstermektedir fan kanat sayıları bile farklı.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #728 : Nisan 05, 2019, 09:35:25 »

Öncelikle sorunsuz bir montaj ile güzel işler çıkıyor. Sorunsuz olarak 500.000 km kadar binen kişiler var. Bu tamamen montaj ve montajdan sonraki bakımların düzenli olarak yapılması ile alakalı bir durum. Sübapların erimeside montaj ile alakalı olduğunu düşünmekteyim. Ayrıca benden size tavsiye imkanınız var ise BRC Sequent32 taktırın. Kafanız rahat olsun. Araştırmalarımda bizim araca en uyumlu ve sorunsuz lpg BRC Sequent32.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #729 : Nisan 05, 2019, 09:53:46 »
Alper Bey montajda seq32 diye seq32 alba diye bir takılıyormuş, enjektörleri farklı olandan bu ayrıma dikkat edin montaj esnasında, hayırlı olsun karar verdiniz sanırım, comforttan vazgeçmeniz isabetli karar, hayırlı sürüşler dilerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #730 : Nisan 05, 2019, 10:35:13 »
Öncelikle konunun başından karar sürecine kadar verdiğiniz destek için teşekkür ederim Husnu Bey. Seq32 Alba enjektörleri ile Seq32 Premium enjektörlerin araştırmıştım.. Montaj öncesi montaj yaptıracağım yere gidip ürünü inceledim. A dan Z ye kadar montaj yapılacak parçalara baktım. Makine mühendisi olan Ethem beye çekingelerimi anlattım. Neyin nasıl olmasını istediğimi özellikle montajdan sonra yol ayarı yapılmasını talep ettim. Kendileri de sağolsun yaparız dediler. Ayrıca montajı yapacak arkadaşın bana gösterdiği kit aşağıda resmini paylaşmış olduğum kit. Seq32 Premium kit. Ayrıca bu konuda bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Comforttan vazgeçtim seq32 montajını yarın yaptıracağım. Vazgeçmemin nedeni bu 1 kere takılıyor sorunsuz olsun istedim. Bu arada bu enjektörlerin üstünde bazılarında turuncu bazılarında mavi etiket var bunlar neyi ifade ediyor. Bir fark var mı. Bana gösterilen enjektörlerde turuncu etiket vardı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #731 : Nisan 05, 2019, 12:33:41 »
Brc de nozul ölçümü yerine aracın gücüne göre enjektör seçimi yapılıyor Corolla için gördüğüm kitlerde turuncu enjektör mevcut içiniz rahat olsun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #732 : Nisan 06, 2019, 09:47:45 »
Takılacak regülatör ve enjektör

Mesaj Birleştirildi: Nisan 06, 2019, 15:50:49
Montaj bitti. Teste çıktık. Aracın performansı benzinden farksız.  Brc gerçekten araç ile iyi uyum sağladı.  :D

Mesaj Birleştirildi: Nisan 06, 2019, 22:14:14
Deneme amaçlı depoyu fulledim. 170 km yol yaptım. Ortalama 110 km hız ile. Lpg istasyonuna gidip tekrar fulledim. 50 tl yakıt aldı. Nasıl sizce.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #733 : Nisan 07, 2019, 00:14:01 »
Eyvallah hocam. Şu anda o bütçelere çıkamayacağım maalesef. Bugün taktırdım artık atiker grandı. İnşallah sıkıntı görmeyiz

Mesaj Birleştirildi: Nisan 07, 2019, 00:16:47
Hocam teşekkürler. Bugün yaptırdım montajı. Dediklerinizi hep yapmışlar. Sonunda dayanamadık. Biz de tecrübe edeceğiz bakalım LPG’yi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Auris 1.6 Advance Skypack MS
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
LPG Kiti tavsiye
« Yanıtla #734 : Nisan 09, 2019, 16:25:19 »
Merhabalar, Toyota Auris 2016 1.6 Multidrive S aracı 45000 km'de yeni aldım. LPG dönüşümü yapacağım. Yaklaşık 1 haftadır araştırma yapmaktayım. Youtube da vidyolarıyla çıkış yapan meşhur mühendislik ve beşyol da ki bir BRC bayisinden fiyat aldım. İkisinin de fiyatları aynıydı. Cennet mah. taraflarında oturuyorum yani Beşyol da ki servis evime çok yakın diğeri bayağı uzak. Belki senede 1 bakım için yol çekilir fakat olası sorunlarda vs. sürekli olarak oraya gitmek istemiyorum. Montajı orada yaptırıp bakıma Beşyola gitmeye değer mi bilmiyorum. O servis hakkında da olumsuz yorum görmedim. Honda accord sahibi bir tanıdığım uzun yıllardır oraya gittiğini ve bir sorun yaşamadığını söyledi. Montajı da orası yapmış. Gelelim konuya.
Atiker Grand 2300TL
BRC Comfort 2700TL
BRC Sequent 32 3600TL

Mühendislik yolda ayar yaptığını söyledi. Beşyol da ki ise BRC lerde yolda ayara, sorun olmadığı sürece gerek olmadığını söyledi. İkisi de Sequent 32 yi öneriyor fakat bana karşılığı ne olacak yani ne gibi bir artısı olacak dediğim de, ya daha kaliteli diyorlar sadece. Birisi de demiyor ki motorun ömrü uzar, sorun daha az çıkarır vs. Comfort modelinin yeni olduğunu net bilgilerinin olmadığını belirttiler.

Sizce Comfort modeli işimi görür mü? Yolda ayar yapmıyorsa uzak olsa da diğerini mi tercih etmeliyim. Yoksa gerçekten BRC lerde yolda ayar gerekmiyor mu? Ya da Atiker de memnun eder mi?

Teşekkürler.
"Basitçe açıklayamıyorsan eğer, yeterince anlayamamışsındır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
Ynt: LPG Kiti tavsiye
« Yanıtla #735 : Nisan 09, 2019, 16:37:31 »
Bu konu başlığını okuyun, ekstra sorunuz olursa yanıtlarım, https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=4763.msg1096809#msg1096809

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #736 : Nisan 09, 2019, 22:23:01 »
Benim araçta Lovato obd 2 var bazen ani hızlanmalarda tekleme harici sorun yok.2017  atikerli corollada sürdüm gayet güzel ve seri gidiyordu bunda atikerdeki valvematik motora özel yazılım olması etkili.
2023 hibrit corolla flame x pack....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #737 : Nisan 09, 2019, 22:27:19 »
Benim araçta Lovato obd 2 var bazen ani hızlanmalarda tekleme harici sorun yok.2017  atikerli corollada sürdüm gayet güzel ve seri gidiyordu bunda atikerdeki valvematik motora özel yazılım olması etkili.
ateşleme sıralamasını yani avansı 1 yapın ani hızlanmadaki teklemeyi önler, Atikerde bu şekilde en azından, ben bunu 0 da denedim dediğiniz gibi ani hızlanmada tekledi yeniden 1 yaptım sorun kalmadı sizde de işe yarayabilir

Mesaj Birleştirildi: Nisan 09, 2019, 22:28:44
Özel yazılım dediğiniz olay bu anlattığım şey zaten ekstra bir yazılım yok hocam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 108000
  • Model Yılı: '11
« Yanıtla #738 : Nisan 09, 2019, 23:46:23 »
Merhabalar, Toyota Auris 2016 1.6 Multidrive S aracı 45000 km'de yeni aldım. LPG dönüşümü yapacağım. Yaklaşık 1 haftadır araştırma yapmaktayım. Youtube da vidyolarıyla çıkış yapan meşhur mühendislik ve beşyol da ki bir BRC bayisinden fiyat aldım. İkisinin de fiyatları aynıydı. Cennet mah. taraflarında oturuyorum yani Beşyol da ki servis evime çok yakın diğeri bayağı uzak. Belki senede 1 bakım için yol çekilir fakat olası sorunlarda vs. sürekli olarak oraya gitmek istemiyorum. Montajı orada yaptırıp bakıma Beşyola gitmeye değer mi bilmiyorum. O servis hakkında da olumsuz yorum görmedim. Honda accord sahibi bir tanıdığım uzun yıllardır oraya gittiğini ve bir sorun yaşamadığını söyledi. Montajı da orası yapmış. Gelelim konuya.
Atiker Grand 2300TL
BRC Comfort 2700TL
BRC Sequent 32 3600TL

Mühendislik yolda ayar yaptığını söyledi. Beşyol da ki ise BRC lerde yolda ayara, sorun olmadığı sürece gerek olmadığını söyledi. İkisi de Sequent 32 yi öneriyor fakat bana karşılığı ne olacak yani ne gibi bir artısı olacak dediğim de, ya daha kaliteli diyorlar sadece. Birisi de demiyor ki motorun ömrü uzar, sorun daha az çıkarır vs. Comfort modelinin yeni olduğunu net bilgilerinin olmadığını belirttiler.

Sizce Comfort modeli işimi görür mü? Yolda ayar yapmıyorsa uzak olsa da diğerini mi tercih etmeliyim. Yoksa gerçekten BRC lerde yolda ayar gerekmiyor mu? Ya da Atiker de memnun eder mi?

Teşekkürler.
Ben 107 bin km de iken 1.6 valvematic avensis aracıma prins tecnomax dönüşümü yaptırdım, kaliteli iş yapan sahibi mühendis olan bir firmaya, 2700 ₺ ödedim. Bu kit bu motor için yeterli dedi. Daha önceki Opel aracıma BRC sequent32 taktırmıştım. Bu kit sorun açmaz diyerek obd kablosunu baglamiyorlardi fakat ariza lambası yakıyordu ve bir türlü sonduremediler aracı sattım. Şuan prinsten memnunum, arıza lambası yanmadi. Performansta gözle görülür bir değişme olmadı. Bu kit obd bağlantılı ve ayarlari bozulmuyor. Montaj sonrası rölanti kalibrasyonu ve yol ayarı muhakkak yapılıyor. Ankara'da olduğum için İstanbul da firma tavsiye edemiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Atmosferik candır...
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 25 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #739 : Nisan 10, 2019, 00:18:32 »
Benim burada bir arkadaşım var lpg işi yapıyor toyotanın sıfır araçlarına lpg dönüşümü yapıyorlar yetkili bayii direk anlaşmalılar sanırım AKL takıyoruz demişti kendini ayarlama özelliği vs. var diyordu.