Anket

Hangi marka LPG kiti tercih ettiniz?

Prins
261 (17%)
Atiker
232 (15.1%)
Lovato
167 (10.9%)
BRC
429 (28%)
Voltran
13 (0.8%)
Emmegaz
9 (0.6%)
Landi
20 (1.3%)
Longaz
0 (0%)
Tartarini
57 (3.7%)
Teleflex
51 (3.3%)
Aldesa
17 (1.1%)
Zavolli
97 (6.3%)
Fema
2 (0.1%)
Landirenzo
111 (7.2%)
Milano
9 (0.6%)
Stefanelli
9 (0.6%)
Viera
1 (0.1%)
Diğer (mesajda belirtin!)
31 (2%)
Romano
16 (1%)

Toplam Oy Verenler: 1018

Gönderen Konu: Hangi Marka LPG Kiti?  (Okunma sayısı 206050 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG Kiti tavsiye
« Yanıtla #740 : Nisan 10, 2019, 00:26:56 »
Benim burada bir arkadaşım var lpg işi yapıyor toyotanın sıfır araçlarına lpg dönüşümü yapıyorlar yetkili bayii direk anlaşmalılar sanırım AKL takıyoruz demişti kendini ayarlama özelliği vs. var diyordu.
Akl veya Atiker aynı ürünler akl atikerin başka pazarlar için çıkarttığı ürün benim aracımda var ben çok memnunum 2.0 motoru rahat bir şekilde idare ediyor ve yakıt çok iyi durumda.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #740 : Nisan 10, 2019, 00:26:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '23
  • 13 kere teşekkür etti
  • 39 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #741 : Nisan 10, 2019, 08:13:04 »
ateşleme sıralamasını yani avansı 1 yapın ani hızlanmadaki teklemeyi önler, Atikerde bu şekilde en azından, ben bunu 0 da denedim dediğiniz gibi ani hızlanmada tekledi yeniden 1 yaptım sorun kalmadı sizde de işe yarayabilir

Mesaj Birleştirildi: Nisan 09, 2019, 22:28:44
Özel yazılım dediğiniz olay bu anlattığım şey zaten ekstra bir yazılım yok hocam
Eyvallah bir deneyelim inş çözülür
2023 hibrit corolla flame x pack....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Auris 1.6 Advance Skypack MS
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #742 : Nisan 10, 2019, 09:08:53 »
Bu konu başlığını okuyun, ekstra sorunuz olursa yanıtlarım, https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=4763.msg1096809#msg1096809
Dönüş için teşekkürler. Konuya baktım ve o konudan çıkarttığım sonuç Comfortu elemem oldu. Beşyol'da ki firmaya yol ayarı konusunda bastıracağım fakat halen daha Sequent 32 ile Atiker arasındaki 1400 TL yi vermeye değer mi karar veremedim.
Bir de bu aracı full eco ışığı yanacak şekilde gaza basarak kullanıyorum 8.8lt/100 ün altına indiremedim. Normal güzergahım 17km lik yol ve 35 dk sürüyor. Yani çok fazla dur kalka da girmiyorum. Tahminimce min. 10lt LPG yakar diye düşünüyorum normal midir? Almadan önce araştırırken 7,5-8 lt gibi rakamlar okudum hep böyle olunca biraz modum düştü tabi :)

Mesaj Birleştirildi: Nisan 10, 2019, 09:12:52
Ben 107 bin km de iken 1.6 valvematic avensis aracıma prins tecnomax dönüşümü yaptırdım, kaliteli iş yapan sahibi mühendis olan bir firmaya, 2700 ₺ ödedim. Bu kit bu motor için yeterli dedi. Daha önceki Opel aracıma BRC sequent32 taktırmıştım. Bu kit sorun açmaz diyerek obd kablosunu baglamiyorlardi fakat ariza lambası yakıyordu ve bir türlü sonduremediler aracı sattım. Şuan prinsten memnunum, arıza lambası yanmadi. Performansta gözle görülür bir değişme olmadı. Bu kit obd bağlantılı ve ayarlari bozulmuyor. Montaj sonrası rölanti kalibrasyonu ve yol ayarı muhakkak yapılıyor. Ankara'da olduğum için İstanbul da firma tavsiye edemiyorum.
Hangi kiti takarsam takayım OBD bağlantısını yapma konusunda gerek yok tabiri kullanan bir ustaya denk gelirsem o kişinin yeni teknolojileri araştırma konusunda yetkin olmadığını düşünüp montajı oraya yaptırmamayı düşünüyorum.
Tecnomaxa gelince Prins firmasının bünyesine kattığı farklı bir firmaya ait bir ürün. Bu konularda enteresan bir görüşüm mevcut şahsi tabi ki. Pahalı firmanın ucuz ürününü almaktansa ucuz firmanın pahalı ürününü almayı yeğliyorum. Pahalı firma ucuzlatmak için bir yerlerden kısmıştır ucuz firma kendini kanıtlamak için elinden geleni yapmıştır diye düşünürüm hep.
"Basitçe açıklayamıyorsan eğer, yeterince anlayamamışsındır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #743 : Nisan 10, 2019, 09:22:31 »
Dönüş için teşekkürler. Konuya baktım ve o konudan çıkarttığım sonuç Comfortu elemem oldu. Beşyol'da ki firmaya yol ayarı konusunda bastıracağım fakat halen daha Sequent 32 ile Atiker arasındaki 1400 TL yi vermeye değer mi karar veremedim.
Bir de bu aracı full eco ışığı yanacak şekilde gaza basarak kullanıyorum 8.8lt/100 ün altına indiremedim. Normal güzergahım 17km lik yol ve 35 dk sürüyor. Yani çok fazla dur kalka da girmiyorum. Tahminimce min. 10lt LPG yakar diye düşünüyorum normal midir? Almadan önce araştırırken 7,5-8 lt gibi rakamlar okudum hep böyle olunca biraz modum düştü tabi :)

Hangi kiti takarsam takayım OBD bağlantısını yapma konusunda gerek yok tabiri kullanan bir ustaya denk gelirsem o kişinin yeni teknolojileri araştırma konusunda yetkin olmadığını düşünüp montajı oraya yaptırmamayı düşünüyorum.
Tecnomaxa gelince Prins firmasının bünyesine kattığı farklı bir firmaya ait bir ürün. Bu konularda enteresan bir görüşüm mevcut şahsi tabi ki. Pahalı firmanın ucuz ürününü almaktansa ucuz firmanın pahalı ürününü almayı yeğliyorum. Pahalı firma ucuzlatmak için bir yerlerden kısmıştır ucuz firma kendini kanıtlamak için elinden geleni yapmıştır diye düşünürüm hep.
Lpg de benzin değerini 1.2 ile çarparsanız lpg tüketimini öğrenirsiniz, ayarları yolda adam gibi yapılırsa seq32 yi aratmaz Atiker grand,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #744 : Nisan 10, 2019, 09:38:28 »
Lpg de benzin değerini 1.2 ile çarparsanız lpg tüketimini öğrenirsiniz, ayarları yolda adam gibi yapılırsa seq32 yi aratmaz Atiker grand,

Evet 1.2 ile çarpmayı okumuştum da işime gelmiyor :) Normalde 0w20 yağ fakat LPG taktıktan sonra 0w40 mı 10w40 mı yağ kullanmalıyım?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #745 : Nisan 10, 2019, 09:45:30 »
Evet 1.2 ile çarpmayı okumuştum da işime gelmiyor :) Normalde 0w20 yağ fakat LPG taktıktan sonra 0w40 mı 10w40 mı yağ kullanmalıyım?
genel kanı (bende dahil) 0w 40

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 588
  • Model Yılı: '20
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Hangi Marka LPG Kiti?
« Yanıtla #746 : Nisan 10, 2019, 13:40:40 »
BRC Seq32 taktırdım. Şu anda çok memnunum. Tavsiye ederim. Ama iyi bir ayar ile Atiker Gold veya Grand'da olabilir. BRC programının yaptığı kalibrasyon bana göre şu anda çok iyi.  :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 108000
  • Model Yılı: '11
« Yanıtla #747 : Nisan 10, 2019, 19:52:55 »

Hocam PRİNS tecnomax,BRC s32,LOVATO C Obd2 dışında bir kit taktırmayin nacizane ehliyetli bir firma olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • atiker grand 2018
  • Kilometre: 110524
  • Model Yılı: '06
  • 136 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #748 : Nisan 10, 2019, 21:43:24 »
Hocam PRİNS tecnomax,BRC s32,LOVATO C Obd2 dışında bir kit taktırmayin nacizane ehliyetli bir firma olsun.

3.500 km atiker grand sistem aracımda mevcut, gayet de memnunum. prins tecnomax taktıracağıma, atiker grand sistemini tercih ederim. 1. bakım ucuz 2. yerli bir marka 3. parçası ucuz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #749 : Nisan 11, 2019, 10:25:13 »
PRİNS LPG li araba almak satmakla, Atiker LPG linin verdiği imajın aynı olmadığı gerçeğinide kabul ederek hareket etmek gerekir düşüncesindeyim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #750 : Nisan 11, 2019, 12:11:35 »
PRİNS LPG li araba almak satmakla, Atiker LPG linin verdiği imajın aynı olmadığı gerçeğinide kabul ederek hareket etmek gerekir düşüncesindeyim.
okadarda artısı olmuyor o işlerin pazarlama konusunda herzaman bir takım süslü laflar kullanılır ya LPG seti söylenir ya başka bir artı eklenir yada hiç LPG takılmamış orjinal araç sadece benzinde binilmiş denir,zaten siz okadar farkı kiti taktırırken veriyorsunuzne gerek varki aynı işlemi atikerde yapıyor sadece prins enjektörleri biraz daha hızlı aynı işlemi küçük farklar ödeyerek atikerede hızlı enjektör takabilirsiniz aynı zamanda paranız yerli sermayede kalmış olur.
Keyifli forumlar.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #751 : Nisan 11, 2019, 16:36:36 »
LPG sisteminde en önemli parça enjektördür ve prins VSI kitinde khein enjektör, silverline kitinde  prins enjektör kullanıyor, dolayısıyla ucuz kitlerinde (ecomax teknomax gibi) kaliteli enjektör kullanmıyor kullanmış olsa zaten fiyatı 2700 olmaz 4500 olur (silverline kit) o yüzden bunlar tamamen iyi markaların pazarlama stratejileridir. Prins iyi marka evet ama eşit değildir her ürünü için geçerlidir bu durum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #752 : Nisan 11, 2019, 21:48:54 »
Hocam LPG ile anlattiginiz ve anlatacağınız herşeyi biliyorum ancak millet bu kadar incelemiyor.Bu kitin enjektör süreleri 1.6 atmosferik motora gayet yeterlidir. Enjektörler italyan omvl zaten. Sıfır Corollalara sürekli bu kiti taktılar 1.6 valvematic motorlar LPG ile sorun çıkaran motorlar değil ecotec motorlar gibi. Atikerin enjektörleri çabuk bozulur diğerlerine göre.Bakimi yakıtı kullanımı düzgün olduğu zaman 100 bin km gider tecnomax.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #753 : Nisan 11, 2019, 22:21:06 »
Hocam LPG ile anlattiginiz ve anlatacağınız herşeyi biliyorum ancak millet bu kadar incelemiyor.Bu kitin enjektör süreleri 1.6 atmosferik motora gayet yeterlidir. Enjektörler italyan omvl zaten. Sıfır Corollalara sürekli bu kiti taktılar 1.6 valvematic motorlar LPG ile sorun çıkaran motorlar değil ecotec motorlar gibi. Atikerin enjektörleri çabuk bozulur diğerlerine göre.Bakimi yakıtı kullanımı düzgün olduğu zaman 100 bin km gider tecnomax.
iyi ya hocam o zaman gidip çok daha uygun fiyata omvl taktırmak daha mantıklı değil mi? Sırf prins yazıyor diye fazladan para vermek neden? Ayrıca ekstra bakım ücreti vermek niye? Sırf prins yazıyor diye mi? Hiçbir markaya önyargılı değilim ancak aynı ürüne (hizmete) yüksek meblalar istenmesi kandırmacadan ibarettir, gücüm yetse zaten prins vsı taktırırdım khein enjektör var kitte olmadı silverline olmadı Brc seq32 düşünülebilir ama bunlar çok pahalı, ucuz ürünleri olan bu markaların (tecnomax ecomax comfort vss) kullandığı enjektörleri kullanan diğer markalar bu işi çok daha uyguna yapıyor, o zaman neden fazladan sırf isme para ödenir ki? Anlatmaya çalıştığım bu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #754 : Nisan 11, 2019, 22:30:04 »
Ben ucuz omvl görmedim, aynı kitte fiyatlar aynı PRİNS yazılımı cabası prinste filtre bakımı 20 bin km'de birdir bu arada.(fazla ödenmiş olunmuyor)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #755 : Nisan 11, 2019, 22:34:49 »
Ben ucuz omvl görmedim, aynı kitte fiyatlar aynı PRİNS yazılımı cabası prinste filtre bakımı 20 bin km'de birdir bu arada.(fazla ödenmiş olunmuyor)
obd siz omvl liste fiyatı 2250 tl

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #756 : Nisan 21, 2019, 20:49:34 »
3.500 km atiker grand sistem aracımda mevcut, gayet de memnunum. prins tecnomax taktıracağıma, atiker grand sistemini tercih ederim. 1. bakım ucuz 2. yerli bir marka 3. parçası ucuz.

Tekrar merhabalar, Cumartesi günü aracıma beylikdüzünde bir tanıdık vasıtasıyla gittiğim atiker bayiinde Gold model ürün taktırdım. Montajı gerçekten güzel yaptı usta ortalıkta hiçbir şey kalmadı. Sonrasında yol ayarına çıktık fakat 3000-3300 devir arasında iken silkeleme ve gaza çok hafif basışlarda silkeleme hissettim. Yazılım hiçbir hata vermedi dükkana döndük. Bujilere baktı bujilerin bitmiş dedi onları değiştirdik iridyum buji 45000 de nasıl bitmiş anlamadım. Fakat sorun halen devam etmekte. Arkadaş tekrar yol ayarına çıkarız dedi işim vardı çıkmak zorunda kaldım. Salı günü tekrar gideceğim. Forumda biraz araştırdığım kadarıyla vvti özelliğini aktif etme avans ayarları gibi şeyler gördüm. Ben bu adamı tam olarak nasıl yönlendirsem. Bir de lpg ye hava 15 derece iken yaklaşık 1 km de geçti önceki aracımla birlikte deneme yaptık o yaklaşık 400 metrede devreye girmişti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #757 : Nisan 21, 2019, 21:04:06 »
Tekrar merhabalar, Cumartesi günü aracıma beylikdüzünde bir tanıdık vasıtasıyla gittiğim atiker bayiinde Gold model ürün taktırdım. Montajı gerçekten güzel yaptı usta ortalıkta hiçbir şey kalmadı. Sonrasında yol ayarına çıktık fakat 3000-3300 devir arasında iken silkeleme ve gaza çok hafif basışlarda silkeleme hissettim. Yazılım hiçbir hata vermedi dükkana döndük. Bujilere baktı bujilerin bitmiş dedi onları değiştirdik iridyum buji 45000 de nasıl bitmiş anlamadım. Fakat sorun halen devam etmekte. Arkadaş tekrar yol ayarına çıkarız dedi işim vardı çıkmak zorunda kaldım. Salı günü tekrar gideceğim. Forumda biraz araştırdığım kadarıyla vvti özelliğini aktif etme avans ayarları gibi şeyler gördüm. Ben bu adamı tam olarak nasıl yönlendirsem. Bir de lpg ye hava 15 derece iken yaklaşık 1 km de geçti önceki aracımla birlikte deneme yaptık o yaklaşık 400 metrede devreye girmişti.
vvti diye bir özellik yok hocam avansı yani ateşleme sırasını 0 dan 1e alsın öyle deneyin tekleme yapmaz ama eğer sorun başkaysa onu bilemem deneyin yine yazın yorumları eksik etmeyiz ama bujiyi boşvere değiştirdiğiniz kesin çünkü muhtemelen benzinde aynı sorunu yaşamamışsınızdır

Mesaj Birleştirildi: Nisan 21, 2019, 21:10:41
Sorun aynen devam ederse başka bir enjektör takıp denemesinde ısrarcı olun derim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #758 : Nisan 21, 2019, 21:18:21 »
vvti diye bir özellik yok hocam avansı yani ateşleme sırasını 0 dan 1e alsın öyle deneyin tekleme yapmaz ama eğer sorun başkaysa onu bilemem deneyin yine yazın yorumları eksik etmeyiz ama bujiyi boşvere değiştirdiğiniz kesin çünkü muhtemelen benzinde aynı sorunu yaşamamışsınızdır

Mesaj Birleştirildi: Nisan 21, 2019, 21:10:41
Sorun aynen devam ederse başka bir enjektör takıp denemesinde ısrarcı olun derim

Daha önceki araçta da düşük viteste gaza yüklenmelerde tekleme yaşamıştım buji ve bobin değişince düzelmişti o yüzden bunda da ondan olabilir diye sesimi çıkarmamıştım ama evet bujiler boşuna değişti. Benzinde bir şey yoktu ama eski aracımda da benzinde bir şey belli olmuyordu. Neyse salı günü avansı baktıracağım bakalım. Teklemeden ziyade böyle bir kere frene basıp devam etme gibi. Her zamanda yapmıyor tabi 5 basıştan 3ünde yapıyor ama.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #759 : Nisan 21, 2019, 21:23:17 »
Hocam benzinde aynı sorun yoksa bir usta neden değiştirir canım bujiyi anlayabilmiş değilim doğrusu kitapta 100000 de değişen buji bu başka bir sorun olduğu kesin ve bu sorun kesinlikle lpg kaynaklı montaj hatası olabilir enjektör sıralaması yanlış olabilir, regülatör enjektör sağlıklı çalışmıyor olabilir size tavsiyem tüm lpg sistemini gözden geçirmeden aracınızda lpg harici parça değiştirmeyin, sorununuz geçene kadarda yapılmasında ısrarcı olun o ustanız ne söylerse söylesin sizi ikna için siz sürekli sorunun kaynağının lpg olduğunu ve tüm parçaları gerekirse sök tak yaparak çözümü bulsun yoksa çok başınız ağrır geçmişte yaşadığım tecrübelerden çıkardığım sonuç budur lpg ci suçu yeni montaj yaptığı aracın motorunda arıyorsa bilinki kendi yaptığı sistemde bir sakatlık vardır