Anket

Hangi marka LPG kiti tercih ettiniz?

Prins
261 (17%)
Atiker
232 (15.1%)
Lovato
167 (10.9%)
BRC
430 (28%)
Voltran
13 (0.8%)
Emmegaz
9 (0.6%)
Landi
20 (1.3%)
Longaz
0 (0%)
Tartarini
57 (3.7%)
Teleflex
51 (3.3%)
Aldesa
17 (1.1%)
Zavolli
97 (6.3%)
Fema
2 (0.1%)
Landirenzo
111 (7.2%)
Milano
9 (0.6%)
Stefanelli
9 (0.6%)
Viera
1 (0.1%)
Diğer (mesajda belirtin!)
31 (2%)
Romano
16 (1%)

Toplam Oy Verenler: 1019

Gönderen Konu: Hangi Marka LPG Kiti?  (Okunma sayısı 207366 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Auris 1.6 Advance Skypack MS
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: Hangi Marka LPG Kiti?
« Yanıtla #760 : Nisan 22, 2019, 14:33:38 »
Hocam benzinde aynı sorun yoksa bir usta neden değiştirir canım bujiyi anlayabilmiş değilim doğrusu kitapta 100000 de değişen buji bu başka bir sorun olduğu kesin ve bu sorun kesinlikle lpg kaynaklı montaj hatası olabilir enjektör sıralaması yanlış olabilir, regülatör enjektör sağlıklı çalışmıyor olabilir size tavsiyem tüm lpg sistemini gözden geçirmeden aracınızda lpg harici parça değiştirmeyin, sorununuz geçene kadarda yapılmasında ısrarcı olun o ustanız ne söylerse söylesin sizi ikna için siz sürekli sorunun kaynağının lpg olduğunu ve tüm parçaları gerekirse sök tak yaparak çözümü bulsun yoksa çok başınız ağrır geçmişte yaşadığım tecrübelerden çıkardığım sonuç budur lpg ci suçu yeni montaj yaptığı aracın motorunda arıyorsa bilinki kendi yaptığı sistemde bir sakatlık vardır

Hocam bu gaza ilk basıştaki titreme peki bu ayarla çözülür mü? Gerçi benzinde de var sanki ama çok hafif çok hissedilmiyor fakat LPG de çok yapıyor. Bu araçlarda normal midir bu?
"Basitçe açıklayamıyorsan eğer, yeterince anlayamamışsındır."

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #760 : Nisan 22, 2019, 14:33:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #761 : Nisan 22, 2019, 15:21:12 »
Hocam bu gaza ilk basıştaki titreme peki bu ayarla çözülür mü? Gerçi benzinde de var sanki ama çok hafif çok hissedilmiyor fakat LPG de çok yapıyor. Bu araçlarda normal midir bu?
başka bir problem yoksa ve benzin de de sorun yoksa lpg deki anlık teklemeyi keser

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #762 : Nisan 23, 2019, 19:25:20 »
başka bir problem yoksa ve benzin de de sorun yoksa lpg deki anlık teklemeyi keser
Evet bugün gittim ve şu vidyodaki ayarı yaptırdım.
3000 devir bandındaki tekleme düzeldi. Fakat bu 15-20km/h hızlardayken gaza çok yavaş dokunduğumda vuruntu gibi bir şey var o çok yüksek. Dediğim gibi bu sanki benzindede var fakat çok düşük olduğundan hissedilmiyor fakat gazda çok hissettiriyor ve cvt nin bütün konforunu bitiriyor açıkçası. Diğer araçlarda durum nedir bir karşılaştırma yapmam lazım galiba.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #763 : Nisan 23, 2019, 20:21:06 »
Evet bugün gittim ve şu vidyodaki ayarı yaptırdım.
3000 devir bandındaki tekleme düzeldi. Fakat bu 15-20km/h hızlardayken gaza çok yavaş dokunduğumda vuruntu gibi bir şey var o çok yüksek. Dediğim gibi bu sanki benzindede var fakat çok düşük olduğundan hissedilmiyor fakat gazda çok hissettiriyor ve cvt nin bütün konforunu bitiriyor açıkçası. Diğer araçlarda durum nedir bir karşılaştırma yapmam lazım galiba.
ateşleme sırası sizde zaten 1 de miy di? yoksa dediğim gibi 0 dan 1 e mi aldınız hocam? sorununuz kısmende geçmiş, hayırlı kazasız sürüşler dilerim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #764 : Nisan 24, 2019, 14:25:52 »
ateşleme sırası sizde zaten 1 de miy di? yoksa dediğim gibi 0 dan 1 e mi aldınız hocam? sorununuz kısmende geçmiş, hayırlı kazasız sürüşler dilerim
Ateşleme sırası 0 daydı 1e alındı öyle düzeldi. Diğer sorunum lpg den mi yoksa genel bir problem mi bilemiyorum ama canımı sıkıyor yolda normal değil bence.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #765 : Nisan 30, 2019, 08:57:17 »
Merhabalar, Bu gaza her yavaş dokunduğumda oluşan silkeleme/vuruntu gibi bir şey canımı sıkmaya başladı. Arabayada zararı olabilir diye düşünüyorum. Bu neden olabilir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #766 : Nisan 30, 2019, 09:51:29 »
Merhabalar, Bu gaza her yavaş dokunduğumda oluşan silkeleme/vuruntu gibi bir şey canımı sıkmaya başladı. Arabayada zararı olabilir diye düşünüyorum. Bu neden olabilir?
Hocam bu konuyu ayrı bir başlıkta aç istersen sendeki sorun benzinde de var diyorsun lpg harici başka bir problemde olabilir üstadlar yeni konu başlığından yardımcı olabilirler, sorun sadece lpg de olsaydı ayarlar bozuk diyebilirdim ama benzinde de sorun olunca iş değişiyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #767 : Nisan 30, 2019, 10:52:07 »
Recep bey zannedersem siz araca lpg'yi yeni taktırmıştınız LPG takılmadan önce böyle bir sorun varmıydı?
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #768 : Nisan 30, 2019, 21:06:57 »
Recep bey zannedersem siz araca lpg'yi yeni taktırmıştınız LPG takılmadan önce böyle bir sorun varmıydı?
Evet yeni taktırdım. Dediğim gibi aracıda yeni aldım fakat hissetmemiştim daha önce böyle bir şey. Acaba benzinde hissedilmeyecek kadar az olduğundan mı oluyor bilemiyorum. Boğaz kelebeği temizleme işlemi bu gibi bir durum için yapılmıyor değil mi? Toyota temi arayıp sordum telefonda lpg den kaynaklı gibi duruyor dedi net bir şey söylemedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #769 : Mayıs 03, 2019, 03:41:47 »
Evet yeni taktırdım. Dediğim gibi aracıda yeni aldım fakat hissetmemiştim daha önce böyle bir şey. Acaba benzinde hissedilmeyecek kadar az olduğundan mı oluyor bilemiyorum. Boğaz kelebeği temizleme işlemi bu gibi bir durum için yapılmıyor değil mi? Toyota temi arayıp sordum telefonda lpg den kaynaklı gibi duruyor dedi net bir şey söylemedi.
tem otoya gidip yerinde inceleme yaptırmanızı tavsiye ederim ayriyeten eğer imkânınız varsa yanına gidebilirseniz Ahmet güve bey aracı incelerse kesin sebebi söyleyeceğini düşünmekteyim,son olarakta hiç birini yapamazsanız sistemi takan yere gidip enjektörleri ve regülatörü kontrol ettirmeniz faydalı olabilir,şöyleki bazı zamanlarda üretim hatası olabiliyor yeni bir enjektör takılıp deneme yapılabilir.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 03, 2019, 03:44:32
Boğaz kelebeği eğer çok kirliyse sistemin düzensiz çalışmasına sebebiyet verir.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #770 : Mayıs 06, 2019, 19:42:52 »
tem otoya gidip yerinde inceleme yaptırmanızı tavsiye ederim ayriyeten eğer imkânınız varsa yanına gidebilirseniz Ahmet güve bey aracı incelerse kesin sebebi söyleyeceğini düşünmekteyim,son olarakta hiç birini yapamazsanız sistemi takan yere gidip enjektörleri ve regülatörü kontrol ettirmeniz faydalı olabilir,şöyleki bazı zamanlarda üretim hatası olabiliyor yeni bir enjektör takılıp deneme yapılabilir.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 03, 2019, 03:44:32
Boğaz kelebeği eğer çok kirliyse sistemin düzensiz çalışmasına sebebiyet verir.
Bugün detaylıca bir dinledim arabayı benzindede yapıyor sadece seviyesi az olduğu için hissedilmiyor. Maslak teme gitmek istiyorum ama bayağı ters kalıyor yeri bakalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 5500
  • 35 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #771 : Mayıs 18, 2019, 15:05:21 »
Lpg düşündüm halen düşünüyorum orta halli kit,yalnız taktıracağım kit ve muayene evrak işleri 700euro civarı bir paraya tekabul ediyor,bu paranın amortismanı 3 yıla denk geliyor benim kullanımıma göre bu sürenin sonunda aracı 2-veya 3 yıl daha kullanacağımı var sayarak 600-700euro karda olacağım, ,sizce taktırmalımıyım.Not yıllık 12000-15000km ortalama kullanımım. Sizin nacizane fikirlerinizie göre bir karar vereyim dedim herkeze iyi forumlar kazasız belasız sürüşler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #772 : Mayıs 18, 2019, 22:06:55 »
700 euro, ortalama 4500 tl ye  ediyor,obd li atiker gold gibi uygun fiyatı olan ve iş gören bir sistemi kullanan arkadaşlar vardır,çok pahalı kitlere gerek olmadığını düşünüyorum.Önemli olan lpg taktırmaya karar verebilmek,15.000 km/ yıl da az bir km değil.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 35 kere teşekkür etti
« Yanıtla #773 : Mayıs 19, 2019, 00:07:08 »
Teşekkür ederim Tokay bey bende kararsız kaldım, dediginiz gibi daha ucuz bir kit belki olabilir iyi bir yerde takılırsa bakalım biraz daha bu şekilde devam edeyim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #774 : Mayıs 19, 2019, 00:45:35 »
Atiker Gold veya grand yeterlidir iş görür bakım ve yedek parça maliyeti diğerlerine göre daha düşüktür.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 35 kere teşekkür etti
« Yanıtla #775 : Mayıs 19, 2019, 12:25:10 »
Teşekkürler Ümit bey Atiker grand valvematiklere daha uyumlu diye yorumlarda gördüm muhtemelen iyi bir usta bulursam grand taktıracağım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 81000
  • Model Yılı: '04
  • 1 kere teşekkür etti
1.6 corolla için Lpg Tavsiyesi lütfen
« Yanıtla #776 : Mayıs 28, 2019, 18:54:55 »
2004 model 1.6 corolla aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum ama çok kararsızım BRC comfort 2700 TL prins technomax 3000 Tl lovato 2800 tl fiyat aldım bunların içinden tüketim olarak en uygun ve arcaen uyumlusunu seçmek istiyorum lütfen yardımcı olun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.6 corolla için Lpg Tavsiyesi lütfen
« Yanıtla #777 : Mayıs 28, 2019, 19:03:16 »
Prins'in tüm ürünlerinin prins'e ait olmadığını duydum. LPG tankı başka firmadan LPG enjektörleri farklı firmadan olduğunu duydum ne kadar doğru bilinmez. Ama piyasadaki en kaliteli firmalar ile çalıştığı söylentisi var kendi garanti kapsamına alıyormuş. Prins çoğu kişi menmun BRC ise enjektörlerin çok sesli çalıştığına şahit oldum bence Prins en uygunu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #778 : Mayıs 28, 2019, 19:14:52 »
2004 model 1.6 corolla aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum ama çok kararsızım BRC comfort 2700 TL prins technomax 3000 Tl lovato 2800 tl fiyat aldım bunların içinden tüketim olarak en uygun ve arcaen uyumlusunu seçmek istiyorum lütfen yardımcı olun
bir markanın alt ürününü taktıracağınıza gidin başka bir markanın en üst kalitedeki kitini taktırın, prins tecnomax örneğin omvl nin enjöktörlerini kullanıyor ve yazılımdada vsı yazılım yerine tecnomax a has olarak yazılım üretmiş (yazılımında omvlnin enjektör seçenekleri var prinsin kendi enjektör seçenekleri yok) sizde zannediyorsunuz ki aynı kalite aynı durum Brc içinde geçerli diğer kitlerde de geçerli ne kadar para o kadar köfte

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 81000
  • Model Yılı: '04
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #779 : Mayıs 28, 2019, 19:32:38 »
bir markanın alt ürününü taktıracağınıza gidin başka bir markanın en üst kalitedeki kitini taktırın, prins tecnomax örneğin omvl nin enjöktörlerini kullanıyor ve yazılımdada vsı yazılım yerine tecnomax a has olarak yazılım üretmiş (yazılımında omvlnin enjektör seçenekleri var prinsin kendi enjektör seçenekleri yok) sizde zannediyorsunuz ki aynı kalite aynı durum Brc içinde geçerli diğer kitlerde de geçerli ne kadar para o kadar köfte
omvl taktırmak istiyorum işin aslı ama omvl takan yok diyarbakırda olsa anında gidecem