Anket

Hangi marka LPG kiti tercih ettiniz?

Prins
261 (17%)
Atiker
232 (15.1%)
Lovato
167 (10.9%)
BRC
429 (28%)
Voltran
13 (0.8%)
Emmegaz
9 (0.6%)
Landi
20 (1.3%)
Longaz
0 (0%)
Tartarini
57 (3.7%)
Teleflex
51 (3.3%)
Aldesa
17 (1.1%)
Zavolli
97 (6.3%)
Fema
2 (0.1%)
Landirenzo
111 (7.2%)
Milano
9 (0.6%)
Stefanelli
9 (0.6%)
Viera
1 (0.1%)
Diğer (mesajda belirtin!)
31 (2%)
Romano
16 (1%)

Toplam Oy Verenler: 1018

Gönderen Konu: Hangi Marka LPG Kiti?  (Okunma sayısı 206051 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 588
  • Model Yılı: '20
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Hangi Marka LPG Kiti?
« Yanıtla #680 : Aralık 18, 2018, 14:40:46 »
Prins in parçalarının pahalı olduğu soyleniliyor. Brc kullanıyorum ve genel olarak kit sorun çıkarmadı. Yerli olarak atiker in de iyi olduğu söyleniyor. Bence yukarıda da belirttim kitten çok montajı yapan yer ve ustalık önemli.

Kimisi Corolla için atiker'i önermiyor. Valla atikerlerin fiyatlarıda iyi. Ama bir kaç yerde atiker önermemeleri kafa karıştırdı açıkcası..

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #680 : Aralık 18, 2018, 14:40:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 850
  • 4 kere teşekkür etti
  • 57 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #681 : Aralık 18, 2018, 18:05:44 »
Kimisi Corolla için atiker'i önermiyor. Valla atikerlerin fiyatlarıda iyi. Ama bir kaç yerde atiker önermemeleri kafa karıştırdı açıkcası..
Bu işin piri olan Candan müh. corolla valvematic motor için atiker çok uyumlu diyor. Brc de iyi urun ama ürüne o kadar güveniyorlar ki bayileri montaj ve ayarda cuvalliyorlar. Düzgün bir yerde yapıldıktan sonra hepsi geçerli. Araçlarımız bu konuda seçici değil

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 90000
  • Model Yılı: '13
« Yanıtla #682 : Aralık 18, 2018, 20:34:51 »
Atiker grand 2300 tl brc secrant 3500 tl istiyor. Candan mühendislik her ikisi de uyumlu ama brc daha  kaliteli diyor. Kararsizim ne yapmalı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #683 : Aralık 18, 2018, 20:46:13 »
Atiker grand 2300 tl brc secrant 3500 tl istiyor. Candan mühendislik her ikisi de uyumlu ama brc daha  kaliteli diyor. Kararsizim ne yapmalı.
montajı Candan mühendislik yapıyorsa ikisinide yaptırabilirsiniz ,bana kalırsa atikeri tercih ederim,nedeni 1.si yerli olması 2.bakım maliyetleri gayet uygun 3.sü fiyatı makul seviyede ve ayarlarını istediğiniz her yerde yaptırabilirsiniz yazılımı hemen hemen her lpg servisinde var.
Bakım olarak filtre değişimi ni kendiniz bile yapabilirsiniz internette 5 tanesi en son 65 TL idi .

Mesaj Birleştirildi: Aralık 18, 2018, 20:50:18
https://www.inadına_reklam_yapmak_istiyorum_!.com/arama?filter_name=Atiker%20grand%20filtre
Bu siteden gerekli bakım parçalarını alabilirsiniz
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #684 : Aralık 19, 2018, 15:05:16 »
Candan Mühendisliğe ait montaj videolarını youtube üzerinden izliyorum. Öncelikle bulunduğum şehirde montaj konusunda iyi bir lpg ustası bulmam lazım. Atiker için fiyat almıştım. 2000 TL fiyat verdiler bana.

Candan mühendislik 1.6 Valvematic motor için BRC Sequent32 öneriyor bu videoda..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 90000
  • Model Yılı: '13
« Yanıtla #685 : Aralık 19, 2018, 22:53:29 »
Brc taktırdım çorum ozenclerde  3500 tl. Deneyimleri yazarım şu an gidişi  benzinden  farksız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 35900
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #686 : Ocak 20, 2019, 18:06:42 »
Brc taktırdım çorum ozenclerde  3500 tl. Deneyimleri yazarım şu an gidişi  benzinden  farksız

Performansında bir değişiklik oldu mu ya da yakıt tüketimine etkisi açısından son yorumlarınızı alabilir miyiz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Expect Nothing Less
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '18
« Yanıtla #687 : Şubat 07, 2019, 01:21:02 »
BRC Sequent32 ile ilgili araştırmalarım devam ediyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Hem ayranımız döküldü. Hem de istenmeyen olaylar
  • Kilometre: 67000
  • Model Yılı: '14
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #688 : Şubat 16, 2019, 18:56:03 »
Bugün tokat brc servisinde brc comfort kit uygulandı. İlk izlenim sıkıntı yok. 2700 TL fiyat taksit imkanı var. İlgi iyi her sorulan soruya cevap var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Atiker Gold mu Atiker Grand mı?
« Yanıtla #689 : Mart 20, 2019, 09:50:57 »
Merhaba arkadaşlar, 2018 model Corolla 1.6 aracıma artık lpg taktırmaya karar verdim. Benzin fiyatı malum 6,80 TL'ye kadar çıktı. Bir iki yerden konu ile ilgili fiyat aldım. Atiker Gold için 2600 TL fiyat aldım Atiker Grand için yağlama sistemiyle birlikte 2800 TL fiyat aldım. Sizce araç için atiker doğru seçim midir? Diğer kitler aşırı derecede pahalı. Araca pahalı bir kit taktırmak istemiyorum. Konu ile ilgili desteklerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • atiker grand 2018
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110524
  • Model Yılı: '06
  • 136 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
Ynt: Atiker Gold mu Atiker Grand mı?
« Yanıtla #690 : Mart 20, 2019, 10:27:44 »
Merhaba arkadaşlar, 2018 model Corolla 1.6 aracıma artık lpg taktırmaya karar verdim. Benzin fiyatı malum 6,80 TL'ye kadar çıktı. Bir iki yerden konu ile ilgili fiyat aldım. Atiker Gold için 2600 TL fiyat aldım Atiker Grand için yağlama sistemiyle birlikte 2800 TL fiyat aldım. Sizce araç için atiker doğru seçim midir? Diğer kitler aşırı derecede pahalı. Araca pahalı bir kit taktırmak istemiyorum. Konu ile ilgili desteklerinizi bekliyorum.

Atiker grand taktırdım 2.600 tl depo 54 lt simit, dolum ağzı depo kapağında, şuan için memnunum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 17000
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #691 : Mart 20, 2019, 10:29:25 »
Hocam montajdan önce farklı illerde farklı bayilerle görüştüm, hepsi Grand daha uygun dediler hiçbir bayi corolla için gold önermedi, hep grand önerdiler ve grand takdırdım. Avantajı enjektörleri tekli yani bozulursa hangi enjektör bozuksa tekli olarak değişim imkanı var. Ancak montajı yaptıracağın bayi düzgün olsun, montajdan sonra Lpg haritasını her yük ve devirde yolda ince ayar yapması gerekir ve bunu sallama değil gerçekten ince ince düzgün yapması gerekir. eğer bu ayar düzgün yapılmazsa zengin karışım fakir karışımın neden olacağı arızalarla uğraşır durursunuz. (ben kendi ayarımı kablo temin ederek kendim yaptım, 1 saat yolda uğraşmak gerekiyor uygun değerleri yapabilmek için, LTFT değerim 0.0 veya bu değere yakın halde şu anda yani ne zengin karışım nede fakir karışım)
kit OBD destekli obd desteğinin bağlantılarını muhakkak yaptırın (forumlarda okuduğum için söylüyorum bazı bayiler bağlantıyı yaptık deyip yapmıyorlar veya abi zaten işe yaramıyor bağlamıyoruz bu yüzden deyip işin kolayına kaçıyorlar ve hatta bu bağlantının nasıl yapılacağını bilmeyen ustalar bile var dikkatli olun)
Fiyat biraz fazla geldi açıkçası geçen hafta arkadaşımda grand için fiyat aldı 2200 tl bende bu fiyata yaptırmıştım. Başka yerlerden fiyat alın derim ama en önemlisi Yolda ayar yapan düzgün bir usta bulun, siz aracı kullanacaksınız oda laptopu kucağına alıp her devirde/hızda araç için uygun hava/yakıt karışımını sağlayacak LPG haritasını oluşturucak. (grand kit için en ustayım diyen bile bu ayarı yapabilmek için en az yarım saat uğraşmalı bilginiz olsun.

Mesaj Birleştirildi: Mart 20, 2019, 10:37:40
söylemeyi unuttum, bazı uyanık ustalarda bahsettiğim yolda ayardan kaçmak için (veya bilmedikleri için) "abi bu obd destekli, kendi ayarını kendi yapar bu" şeklinde cümleler kuruyorlar, sakın inanmayın Obd desteğinin de düzeltmelerde belirli sınırlılıkları vardır ayar bozuk olursa hiçbir işe yaramaz

Mesaj Birleştirildi: Mart 20, 2019, 10:43:49
ek olarak obd destekli atiker ayar menülerinde "hataları sil", "Motor kapalıyken DTC leri sıfırla" "DTC leri periyodik olarak sıfırla" şeklinde seçenekler mevcut bunlar aracın hata kodlarını otomatik olarak silen seçeneklerdir bunların off konumunda olması gerekir, yine bazı uyanık ustalar bunları on konumuna alıyor ve aracınızda arıza olsa bile arıza kodunu otomatik olarak silerek aracın arıza ışığını yakmasını engelliyorlar, araç bozulana kadarda bunun farkına varamayabiliyorsunuz buna da dikkat etmek gerekir. Eğer usta bu seçeneklerden birini on konumuna alıyorsa bilin ki yaptığı montajdan veya yaptığı ayardan emin değildir, sizi uyutmak istiyordur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #692 : Mart 20, 2019, 11:36:19 »
Hocam montajdan önce farklı illerde farklı bayilerle görüştüm, hepsi Grand daha uygun dediler hiçbir bayi corolla için gold önermedi, hep grand önerdiler ve grand takdırdım. Avantajı enjektörleri tekli yani bozulursa hangi enjektör bozuksa tekli olarak değişim imkanı var. Ancak montajı yaptıracağın bayi düzgün olsun, montajdan sonra Lpg haritasını her yük ve devirde yolda ince ayar yapması gerekir ve bunu sallama değil gerçekten ince ince düzgün yapması gerekir. eğer bu ayar düzgün yapılmazsa zengin karışım fakir karışımın neden olacağı arızalarla uğraşır durursunuz. (ben kendi ayarımı kablo temin ederek kendim yaptım, 1 saat yolda uğraşmak gerekiyor uygun değerleri yapabilmek için, LTFT değerim 0.0 veya bu değere yakın halde şu anda yani ne zengin karışım nede fakir karışım)
kit OBD destekli obd desteğinin bağlantılarını muhakkak yaptırın (forumlarda okuduğum için söylüyorum bazı bayiler bağlantıyı yaptık deyip yapmıyorlar veya abi zaten işe yaramıyor bağlamıyoruz bu yüzden deyip işin kolayına kaçıyorlar ve hatta bu bağlantının nasıl yapılacağını bilmeyen ustalar bile var dikkatli olun)
Fiyat biraz fazla geldi açıkçası geçen hafta arkadaşımda grand için fiyat aldı 2200 tl bende bu fiyata yaptırmıştım. Başka yerlerden fiyat alın derim ama en önemlisi Yolda ayar yapan düzgün bir usta bulun, siz aracı kullanacaksınız oda laptopu kucağına alıp her devirde/hızda araç için uygun hava/yakıt karışımını sağlayacak LPG haritasını oluşturucak. (grand kit için en ustayım diyen bile bu ayarı yapabilmek için en az yarım saat uğraşmalı bilginiz olsun.

Mesaj Birleştirildi: Mart 20, 2019, 10:37:40
söylemeyi unuttum, bazı uyanık ustalarda bahsettiğim yolda ayardan kaçmak için (veya bilmedikleri için) "abi bu obd destekli, kendi ayarını kendi yapar bu" şeklinde cümleler kuruyorlar, sakın inanmayın Obd desteğinin de düzeltmelerde belirli sınırlılıkları vardır ayar bozuk olursa hiçbir işe yaramaz

Mesaj Birleştirildi: Mart 20, 2019, 10:43:49
ek olarak obd destekli atiker ayar menülerinde "hataları sil", "Motor kapalıyken DTC leri sıfırla" "DTC leri periyodik olarak sıfırla" şeklinde seçenekler mevcut bunlar aracın hata kodlarını otomatik olarak silen seçeneklerdir bunların off konumunda olması gerekir, yine bazı uyanık ustalar bunları on konumuna alıyor ve aracınızda arıza olsa bile arıza kodunu otomatik olarak silerek aracın arıza ışığını yakmasını engelliyorlar, araç bozulana kadarda bunun farkına varamayabiliyorsunuz buna da dikkat etmek gerekir. Eğer usta bu seçeneklerden birini on konumuna alıyorsa bilin ki yaptığı montajdan veya yaptığı ayardan emin değildir, sizi uyutmak istiyordur

Güzel ve açıklayıcı bilgileriniz için teşekkür ederim. Benimde çekindiğim en büyük konu ustalık ve montaj. Daha önce hiç araç için lpg taktırma durumum olmadı. Ama artık taktırmam gerekiyor. Yaşadığım yerde malumdur ustalar bile kısıtlı :) Otomotiv sektöründe çalışıyor. Çalıştığım yerlerdeki ustalar ile konu hakkında bilgi alışverişi yaptım. Önerdiği kişiler var ama hiç takdırmadığım için midir bilmiyorum güvenipte taktıramıyorum :) Aslında Atikerin sitesine baktığımda Atiker Grand OBD II için 2400 TL bir fiyat veriyor ama nedense bir kaç yerden fiyat aldım. Birisi yağlama ile birlikte 2800 TL fiyat verirken birisi 3000 TL verdi. ( Yağlama kiti hariç ) Ben fiyat ve en önemlisi iyi bir usta araştırmaya devam edeyim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #693 : Mart 20, 2019, 16:28:49 »
Güzel ve açıklayıcı bilgileriniz için teşekkür ederim. Benimde çekindiğim en büyük konu ustalık ve montaj. Daha önce hiç araç için lpg taktırma durumum olmadı. Ama artık taktırmam gerekiyor. Yaşadığım yerde malumdur ustalar bile kısıtlı :) Otomotiv sektöründe çalışıyor. Çalıştığım yerlerdeki ustalar ile konu hakkında bilgi alışverişi yaptım. Önerdiği kişiler var ama hiç takdırmadığım için midir bilmiyorum güvenipte taktıramıyorum :) Aslında Atikerin sitesine baktığımda Atiker Grand OBD II için 2400 TL bir fiyat veriyor ama nedense bir kaç yerden fiyat aldım. Birisi yağlama ile birlikte 2800 TL fiyat verirken birisi 3000 TL verdi. ( Yağlama kiti hariç ) Ben fiyat ve en önemlisi iyi bir usta araştırmaya devam edeyim.
yağlamalı siteme gerek yok diyen çok kişi var, konu hakkında şahsi fikrim yok, yaptıranda var yaptırmayanda var, memnun kalan var sorun yaşayan var, ben yaptırmadım, size kalmış bişey. Usta ararken yukarda belirttiğim dikkat edin/yalan/inanmayın gibi hususlarda usta sözlerini duyarsanız oraya montaj yaptırmayın hocam:) atikerin tavsiye fiyatı 2290 tl silindirde ama simitte takılıyor aynı fiyata benin söylemiş olduğum fiyat simit içindi zaten fiyat değişmiyordu tankta

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #694 : Mart 20, 2019, 17:25:16 »
Bu gün görüştüğüm bayiye gittim. Durumu konuştum. Yağlama sistemi normalde 2800 içerisinde değildi ama 2800 yağlama ile takarız dedi. Ayrıca sizinde belirttiğiniz gibi aracın yol ayarını (AFR deniliyor sanırım) sürüp yapıyor musunuz dedim. Bana direkt bu kit OBD'lidir kendi ayarını yapar dedi.   :argh: Valla ne yapacağımı şaşırdım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #695 : Mart 20, 2019, 17:41:04 »
Bu gün görüştüğüm bayiye gittim. Durumu konuştum. Yağlama sistemi normalde 2800 içerisinde değildi ama 2800 yağlama ile takarız dedi. Ayrıca sizinde belirttiğiniz gibi aracın yol ayarını (AFR deniliyor sanırım) sürüp yapıyor musunuz dedim. Bana direkt bu kit OBD'lidir kendi ayarını yapar dedi.   :argh: Valla ne yapacağımı şaşırdım..
:)))))

Mesaj Birleştirildi: Mart 20, 2019, 18:45:13
Öyle bişey yok hocam, uzak durun derim,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #696 : Mart 20, 2019, 19:52:00 »
Valla bu soruyu sırf siz söylediniz diye yönelttim vereceği tepkiyi merak ettim. Açıkcası sizin ilettiğiniz cevabın aynısını verdi..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 23 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #697 : Nisan 02, 2019, 16:34:46 »
BRC Comfort taktırmaya karar verdim. Nasip olursa bir kaç gün içerisinde taktıracağım. Öğrenmek istediğim bir konu var. Bizim araçlarımıza pipolu sistem takılabiliyor mu? Malumunuz enjektörler deliniyor. Kablolar kesiliyor. Enjektörü deldirmek kabloları kestirip ek yaptırmaya hiç içim el vermiyor. Çoğu yerde toyota corolla araçların enjektör ucları dışarıda olmadığı için takılamıyor diyor. Taktıran var mı arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz. Aracım 2018 Toyota Corolla Teşekkürler..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #698 : Nisan 02, 2019, 17:37:30 »
BRC Comfort taktırmaya karar verdim. Nasip olursa bir kaç gün içerisinde taktıracağım. Öğrenmek istediğim bir konu var. Bizim araçlarımıza pipolu sistem takılabiliyor mu? Malumunuz enjektörler deliniyor. Kablolar kesiliyor. Enjektörü deldirmek kabloları kestirip ek yaptırmaya hiç içim el vermiyor. Çoğu yerde toyota corolla araçların enjektör ucları dışarıda olmadığı için takılamıyor diyor. Taktıran var mı arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz. Aracım 2018 Toyota Corolla Teşekkürler..
İllaki BRC olacaksa Brc comfort yerine taktırabiliyorsanız gücünüz yetiyorsa seq32 taktırın, comfortta enjektörler farklı, yazılım yani ecu farklı, Obd desteği yok, arada sanırım 800 tl gibi fiyat farkı var, comfort taktırıp henüz yüksek km veya yıl kullanan yok yani kendini henüz ispatlamış değil, ama seq32 öyle değil kendini kanıtlamış bir kit (kimse bana çıkıp ikiside aynı kalitede demesin lütfen, montajı gözümün önünde yapıldı bariz farklar var Seq32 ye göre)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #699 : Nisan 02, 2019, 18:02:35 »
Hangi şehirdesiniz, yakınınızda gidip taktırabileceğiniz büyük şehir yokmu, ben 3 saat yol gittim atiker gold için, küçük şehirde elletmeyin arabanızı yazık ederler, brc taktırırsanız taktğrdığınız yere muhtaç kalırsınız iyi düşünün, ayarını kendinizin yapabileceğiniz bir kit taktırın ayrıca obd li kitler gerçektende çok ince ayar istemiyor, yolda basit bir ayar yaptınızmı ver coşkuyu, 10 yıldır çeşitli markalarda lpgli araç kullandım ayarlarını hep kendim yaptım obd bağlantısı gerçekten fark yaratıyor, kesinlikle obd siz kit taktırmayın
2018 corolla 1.6 life atiker gold