Gönderen Konu: 2011 Makyajlı Corolla'ya yeni bir makyaj Led dizayn ilginç modifiyeler.  (Okunma sayısı 54105 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: A+
  • 4 kere teşekkür edildi
abi dış aydınlatmalar çok güzel olmuşta içerisi şahin doğan gibi olmamışmı sence biraz abartı yani :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
abi dış aydınlatmalar çok güzel olmuşta içerisi şahin doğan gibi olmamışmı sence biraz abartı yani :)

Kim bilir benim toyocuk şahin ve doğanlara özenmiştir. Nerede abartı olduğunu belirtebilirmisiniz Uğur kardeşim vites topuzu veya vites çercevesinde mi? Onlar Potansiyometre ile istenilen parlaklığa ayarlanabiliyor veya tamamen kapatılabiliyor içeride başka aydınlatma yok kapı eşikleri dışında eleştirin ve yorumun için teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 4 kere teşekkür edildi
Kim bilir benim toyocuk şahin ve doğanlara özenmiştir. Nerede abartı olduğunu belirtebilirmisiniz Uğur kardeşim vites topuzu veya vites çercevesinde mi? Onlar Potansiyometre ile istenilen parlaklığa ayarlanabiliyor veya tamamen kapatılabiliyor içeride başka aydınlatma yok kapı eşikleri dışında eleştirin ve yorumun için teşekkürler.
aynen vites bölgesi abi biraz abartı olmuş sanki ama dış aydınlatma bagaj bölgesi ve kırmızı renkler mükemmel olmuş

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 776 kere teşekkür etti
  • 154 kere teşekkür edildi
abi emeğine sağlık. güzel icraatlar. valla ben cesaret edipte o parçaları sökemem tebrik ederim :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
abi emeğine sağlık. güzel icraatlar. valla ben cesaret edipte o parçaları sökemem tebrik ederim :alkis:

Teşekkürler Sedat kardeşim Tabi ki el becerisi birazda bilinmesi gereken işlemler çekilen bütün tesisat kablolarını çok düzgün ve yerlerinden geçirmek ve çok iyi izole etmek de önemli. Mesela arka cam içi 3 fren lambasından enerji almak için hoparlörler ve fren lambasının bağlı olduğu arka plastik komple sökülmesi gerekiyor ki onu sökmek başlı başına bir cesaret gerektiriyor.Yandaki perde airbaglerin plastik kapakları ve koltuğun bir kaç yerlerini ve iç kapı eşikleri falan ne varsa sökmek gerekiyor. Hatta 3 fren lambasında arıza olduğunda kullanım kitapçığında kesinlikle servise gidilmesi gerekiyor deniliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
garajın  fayansları ilginç, ama arabaya fazla yüklenmişsin, abartmışsın biraz :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
garajın  fayansları ilginç, ama arabaya fazla yüklenmişsin, abartmışsın biraz :rofl:

Biraz gazino gibi oldu ama loş ve renkli ışıklandırma hoşuma gidiyor. Garaj benim salonun altında zaman da bol olunca bir şeylerle uğraşıyorum. İzmir buluşmasın da olabilseydiniz çıplak gözle görebilme olanağınız olurdu. Aslında çok abartı yok resimlerde çok iyi anlaşılmıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 164 kere teşekkür etti
  • 115 kere teşekkür edildi
Zafer  bey, elinize sağlık.
Vites kolu üstünde ve etrafındaki ledler dışında, tüm ilaveler hoş olmuş.
Sizin aracınızda şu anda gündüz farı eksik. Gündüz farî tarzında bir projeniz var mı?
Piyasada bulunan normal led'ler, reflektörsüz hiç bir işe yaramıyor.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=39631.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Gündüz farı düşünüyorum fakat led devresini yine ben yapmak istiyorum. Sis çevrelerine veya tamponda uygun bir yere şimdilik Amerikan park ışıklarını gündüz farı niyetine kullanıyorum. Bir diğeri yan aynaların altına (beyaz) tavan lambası ile paralel çalışacak bir led uygulama düşüncesindeyim. Aslın da makyajlı kasa için ebay da süper ledli ve angel eyes ön farlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
Zafer abicim, işlemler çok başarılı gerçekten özellikle zahmet ve ciddi uğraş ve dikkat isteyen işlemler mevcut benden güzel bir alkış abicim. :)
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
Konu sabitlenmiştir. Zafer Bey'in yeni uygulamalarını bu başlık altından takip edebilirsiniz.
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Teşekkürler Sercan. Biliyorsun ki bu uygulamaların hepsini büyük bir zevkle ve epey uğraşarak gerçekleştirdim. Ve bunları çok ama çok cüzi bir harcama ile gerçeğe dönüştürmenin keyfini de yaşıyorum. Bir kaç uygulama daha var kafamda bakalım ne zamana denk gelecek ve tamamlayacağım İzmir aşırı sıcak çünkü.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
Hepsinin farkındayım abicim zaten anlamadığım noktada mesaj ile soruyorum :) biliyorsunki, ellerine sağlık devamını bekliyoruz, bahsettiğin gibi en önemlisi kendi işçiliğin ve yok denecek kadar az miktara maal olması.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
zafer abi hersey cok guzel eline saglik kendi zevkine gore yapmissin  :alkis: :alkis:
bide pedallarin oraya bi isiklandirma olacakmi? ayni sekilde yolcu tarafi ve arka bolum icin koltuklarin altina bence guzel bi calisma olur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
zafer abi hersey cok guzel eline saglik kendi zevkine gore yapmissin  :alkis: :alkis:
bide pedallarin oraya bir isiklandirma olacakmi? ayni sekilde yolcu tarafi ve arka bolum icin koltuklarin altina bence guzel bir calisma olur

Teşekkürler Kadir bey. Söyledikleriniz de olabilir bugün vites topuzunu vites çerçevesindeki potansiyometreye bağlayınca fazladan bir enerji alabileceğim yer boşa çıktı. İçeriden kapı açma kollarına ve ayak ucu aydınlatmalarına led bağlanabilir veya içeride arka koltuk altlarına gece inişlerde arka yolcular için iyi olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Yaratılanı sev! Yaratandan ötürü.
  • Kilometre: 1400
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Merhaba Zafer bey. Güzel çalışma olmuş. Elinize sağlık, fakat vites ve etrafı için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.
Bende 2011 metalik corollamın  arkasında  ledler  için yer yapılmış fakat boş bırakılmış o yerlere (Arka sislerin hemen altı) 3 lü led yapacağım. 
Park, sinyal ve gerivites için kullanılacak  şekilde.
Sizden gördüğüm kadarıyla tampondaki reflektörleride led yapabilirim.

Direksiyon amblemini kendinizmi boyadınız yoksa hazırmı aldınız?
Metalik gri ile kırmızı uyumlu olmuş,  ama  beyaz corollaya kırmızı daha çok yakışıyor.

Selamlar saygılar ve başarılar.
Mekanikci
Mekanikci

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
Teşekkürler..Evet Amber olsa daha iyi olabilirdi fakat burada 3mm çapında amber led bulamadım maalesef 4.7 mm var ve çap büyüdükçe görünüm de bozulabilirdi. Ama dediğiniz de olabilir sonuçta mavi renkten sıkılınca yapılabilir.

Abicim muhteşem çalışmalar yapmışsın. Daha önce de yazmıştım mavi çok harika olmuş. Maviden bıktığında bana haber ver. Ben onları götürür çöpe atarım. Benim araba mavi ve çok harika olur. Senin yanına çırak geleyim ben. :) :) :)
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Merhaba Zafer bey. Güzel çalışma olmuş. Elinize sağlık, fakat vites ve etrafı için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.
Bende 2011 metalik corollamın  arkasında  ledler  için yer yapılmış fakat boş bırakılmış o yerlere (Arka sislerin hemen altı) 3 lü led yapacağım. 
Park, sinyal ve gerivites için kullanılacak  şekilde.
Sizden gördüğüm kadarıyla tampondaki reflektörleride led yapabilirim.

Direksiyon amblemini kendinizmi boyadınız yoksa hazırmı aldınız?
Metalik gri ile kırmızı uyumlu olmuş,  ama  beyaz corollaya kırmızı daha çok yakışıyor.

Selamlar saygılar ve başarılar.
Mekanikci

Teşekkürler. Yapılan tüm değişiklikler tamamen kendi dizayn ve el işçiliğimle yapılmıştır. Vites çerçevesi ve topuzundaki ledlerin ışık şiddetini istediğiniz oranda potansiyometre ayarlı gizli bir düğme ile ayarlayabiliyor yada tamamen kapatabiliyorsunuz. Direksiyon logosu boyama değil özel Bronz döküm (Metal) ve altındaki kırmızı fosforlu folyodur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Abicim muhteşem çalışmalar yapmışsın. Daha önce de yazmıştım mavi çok harika olmuş. Maviden bıktığında bana haber ver. Ben onları götürür çöpe atarım. Benim araba mavi ve çok harika olur. Senin yanına çırak geleyim ben. :) :) :)

Teşekkürler Bence de mavi çok hoş ve loş bir görüntü oluşturdu aracın içinde vites topuzundaki ledleride vites çerçevesindeki potansiyometreye bağladım ve birlikte çalışıyorlar ama zevkler ve renkler misali beğenen de var eleştiren de herkesin düşünce ve görüşlerine de saygım sonsuz tabi ki. Şİmdi desem ki vites topuzunun işçiliği bir hafta sürdü eminim ki bir çok kişi bir dakika bile uğraşmam diyecektir. Yakında olsan senin aracında da uygulama imkanımız olabilirdi senin aracının rengiyle çok iyi uyum sağlardı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
abi elinize sağlık gayet hoş olmuş :)