Gönderen Konu: 2011 Makyajlı Corolla'ya yeni bir makyaj Led dizayn ilginç modifiyeler.  (Okunma sayısı 54173 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • TRAFİĞE SAYGI = İNSANA SAYGI
    • www.mildan.net
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '12
  • 45 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
Ellerinize sağlık çok güzel olmuş, kazaszı belasız iyi günlerde kullanın. Yalnız vites çerçevesinde kullandığınız ledleri amber kullansaydınız konsolla bütünlük olurdu çok daha orjinal olurdu. Emeğinize sağlık çok güzel olmuş.
Trafik kuralları ve tabelalar İNSANLAR içindir, HAYVANLAR zaten ne tabeladan anlar ne de kuraldan...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Adrenalin kaldığı yerden devam ediyor... GT86
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 3 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
 :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Tebrikler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
Ellerinize sağlık çok güzel olmuş, kazaszı belasız iyi günlerde kullanın. Yalnız vites çerçevesinde kullandığınız ledleri amber kullansaydınız konsolla bütünlük olurdu çok daha orjinal olurdu. Emeğinize sağlık çok güzel olmuş.

Teşekkürler..Evet Amber olsa daha iyi olabilirdi fakat burada 3mm çapında amber led bulamadım maalesef 4.7 mm var ve çap büyüdükçe görünüm de bozulabilirdi. Ama dediğiniz de olabilir sonuçta mavi renkten sıkılınca yapılabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Çok iyi Zafer abi ellerine sağlık :)

Teşekkürler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • www.formediet.com
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 63000
Vites hariç ellerinize sağlık Zafer Bey ;)

Bu arada üşenmeden o kadar çok parça ile oynamışsınız ki :blink: :blink:...Ben bakarken yoruldum... :wacko:

Zevk alarak yapmasanız çekilmez valla ;) ;)

Tebrikler;  Düşünce ve emeklerinize :alkis: :alkis:

Online Zayıflama ve Sağlıklı Beslenme
http://www.formediet.com
Çünkü En Lezzetlisi Sağlığınız !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Vites hariç ellerinize sağlık Zafer Bey ;)

Bu arada üşenmeden o kadar çok parça ile oynamışsınız ki :blink: :blink:...Ben bakarken yoruldum... :wacko:

Zevk alarak yapmasanız çekilmez valla ;) ;)

Tebrikler;  Düşünce ve emeklerinize :alkis: :alkis:

Teşekkürler Vites topuzuyla ilgili bir kaç eleştiri aldım. Fakat istenildiğinde söküp orijinali takmak çok basit ledlerini potansiyometre ile kumanda etmek daha iyi olacak ve panele uyumlu amber renk led daha şık olabilir. Gerçekten hepsini zevk alarak titiz bir çalışma ile gerçekleştirdim. Bir kaç proje ve düşüncem daha var uygulamak istediğim. Aslında orijinal vites topuzunu ışıklandırmak istemiştim fakat üstündeki şekil ve numaraları pantoğraf ile açmak gerekiyor o şekilde yapılırsa sadece şekiller ve üzerindeki vites konum numaraları aydınlanacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Ellerine sağlık Zafer abicim çok güzel ama benimde vites topuzundan ve sis çevresinden yana bir antipatim oluştu geri kalan harika olmuş ellerine sağlık artık ben senden motorada bir ışıklandırma bekliyorum malum gece birşey olur yolculuk öncesi falan yağına suyuna bakmak gerekir o dahada hoş ve amaca uygun olur ellerin dert görmesin :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Ellerine sağlık Zafer abicim çok güzel ama benimde vites topuzundan ve sis çevresinden yana bir antipatim oluştu geri kalan harika olmuş ellerine sağlık artık ben senden motorada bir ışıklandırma bekliyorum malum gece birşey olur yolculuk öncesi falan yağına suyuna bakmak gerekir o dahada hoş ve amaca uygun olur ellerin dert görmesin :)

Teşekkürler Ercüment Tabi ki herkes her şeyi veya aynı şeyleri beğenmeyebilir zevkler ve renkler misali eğer öyle olmuş olsa her şey tekdüze olurdu. Vites topuzuna gelince aracın içinde hoş bir görünüm oluşturdu fakat bunu fotodan değilde çıplak gözle görmek gerekiyor sanırım o zaman farklı bir düşünce oluşacaktır. Aynı şey sis çevresi içinde geçerli görenlerden olumsuz bir eleştiri almadım fotoların içinde sis çevresinin siyah plastik olan resimleride var onlarla kıyaslandığında güzel olduğunu ve logo ile uyum sağladığını düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
Teşekkürler Ercüment Tabi ki herkes her şeyi veya aynı şeyleri beğenmeyebilir zevkler ve renkler misali eğer öyle olmuş olsa her şey tekdüze olurdu. Vites topuzuna gelince aracın içinde hoş bir görünüm oluşturdu fakat bunu fotodan değilde çıplak gözle görmek gerekiyor sanırım o zaman farklı bir düşünce oluşacaktır. Aynı şey sis çevresi içinde geçerli görenlerden olumsuz bir eleştiri almadım fotoların içinde sis çevresinin siyah plastik olan resimleride var onlarla kıyaslandığında güzel olduğunu ve logo ile uyum sağladığını düşünüyorum.

Tabiki de haklısın Zafer abi zevk renk unsuru etken burada vites körüğünün o çevresindekiler hoş gerçekten çok tatlı olmuş :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Bunlar da arka tampon alt reflektörleri ve arka bagaj tarafı stopların beyaz reflektörlerin  gece görünümleri ve bagaj içi ledler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
Eline,emeğine sağlık..
Modifiye tutkunuza da saygım var ama ben bu arabayı hayatta almam.:)
Sadece zevk meselesi..:)
Benim Hocam Toyota gibi adam!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Eline,emeğine sağlık..
Modifiye tutkunuza da saygım var ama ben bu arabayı hayatta almam.:)
Sadece zevk meselesi..:)

Yorumunuz için teşekkürler.. Tabi ki zevk meselesi eğer herkes aynı şeyleri beğeniyor olsa hayat tekdüze ve çekilmez olurdu. Eğer satılırken istemeyen olursa araç üzerinde yapılan her şey çok basit bir şekilde orijinal haline gelebilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Direksiyon logosu son görünüş resimleri. Özel bronz döküm ve kırmızı fosforlu folyo

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 110000
  • 26 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ben alt reflektörleri çok beğendim, genel anlamda da bizlere de çok güzel bir sunum yaptığınız için çok teşekkürler.
Corolla 2012&2021 ilk günden beri...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Ben alt reflektörleri çok beğendim, genel anlamda da bizlere de çok güzel bir sunum yaptığınız için çok teşekkürler.

Teşekkürler. Beyaz reflektörler de fren lambası olarak çok hoş oldu. Yapmak isteyenlere biraz olsun yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ayrıca yapım aşamasında bir şey sormak isteyenlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
zafer hocam elinize sağlık.
parklardaki frene bağladığınız ledler yerine iki renkli (beyaz ve kırmızı) led bağlayarak;

geri vitese taktığımızda da beyaz olarak yanan
frene bastığımızda da kırmızı olarak yanan bir proje nasıl olur sizce?
2015 vw golf 7 1.4 comfortline (2018- ...)
2014 honda crv 1.6 elegant (2016- ... )
2011 toyota yaris 1.33 terra sporty (2012- 2018), 2011 toyota corolla comfort extra 1.6 d-vvti (2011- 2016), 2004 toyota corolla terra sedan 1.4 vvti (2007-2011)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Abi vites topuzunun orjinali daha iyi olurdu diye düşünüyorum o topuz ağırlığı biraz bozmuş tabi benim görüşüm :)
Hospital administrator :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
zafer hocam elinize sağlık.
parklardaki frene bağladığınız ledler yerine iki renkli (beyaz ve kırmızı) led bağlayarak;

geri vitese taktığımızda da beyaz olarak yanan
frene bastığımızda da kırmızı olarak yanan bir proje nasıl olur sizce?

Dediğiniz gibi olabilir yalnız biraz daha fazla işçilik gerekir. Her bir reflektör de 15 adet led var yarısını beyaz yarısını kırmızı yapabilirsiniz ama iki devre gerekiyor ve iki ayrı yerden elektrik almanız gerek. Kırmızı ve Beyaz ledler farklı voltaj ile çalışır bunun için iki devre yapmalısınız. Benim yaptığım parklardaki stoplara bağlı değil yani parkları açtığınızda diğer stoplarla birlikte yanmıyor sadece frene bastığınızda arka cam içindeki 3. fren lambası ile birlikte yanıyor. Yani diğer durumda enerjisini parklardan veya stoplardan alırsanız stoplarda sanırım çift duylu ampüller var önce 5 watt frene basıldığında 21 watt yanıyor bunu ledlere uygulamak ne kadar doğru olur bilemiyorum belki daha farklı bir devre ile olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
Abi vites topuzunun orjinali daha iyi olurdu diye düşünüyorum o topuz ağırlığı biraz bozmuş tabi benim görüşüm :)

Tüm eleştiri ve görüşlere açığım açıkçası vites topuzu benim hoşuma gidiyor kendi yaptığım bir şey (Torna işçiliği,led dizaynı ve parlatma) sonuçta iptal etmek ve orijinalini takmak sadece 1 dakika bir adet setiskur vidası var. Potansiyometre ile kumanda ettiğimde daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu arada orijinal vites topuzu sıfır gibi ambalajda duruyor.