Gönderen Konu: Verso Periyodik Bakım  (Okunma sayısı 52400 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .....Kendin Ol Yeter......
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 148750
  • Model Yılı: '05
  • 77 kere teşekkür etti
  • 414 kere teşekkür edildi
Ynt: Verso Periyodik Bakım
« Yanıtla #60 : Aralık 21, 2013, 14:45:11 »
20 senedir çeşitli markalarda araçlarımı bakıma götürüyorum ne yapıldığını hangisinin işinin uzun sürdüğünü hangisinin hangi parçasının ne kadar edeceğini az çok biliyoruz artık, kusura bakmasınlar ama yemezler kardeşim yok garantiydi şuydu buydu (honda 5 yıl garanti veriyor, hyunai-kia bile 5 yıl ya da 100.000 km garanti veriyor toyota da 2 yıl garanti var 5 yıl istersem 580 tl.miydi neydi öyle bir para daha istemişlerdi benden o zaman arabayı çok beğendiğimden pek umursamamıştım garantiyi de uzatmamıştım )  ama bir yıllık garanti için bu adamlara bu parayı vermem resmen keriz yerine koyuyorlar insanları.
  Servis fiyatları konusunda yorum yapmayacağım, bulunduğunuz yere göre tercih sebebinin değişebilir. Ancak garanti noktasında Toyota'nın standart olarak 2 sene garanti verdiğini nereden çıkardınız acaba? 3 sene standart garanti mevcut, eğer uzatmak isterseniz +3 veya +2 olarak seçenekler var. Auris, yaris, corolla, avensis 1.6 ve verso 1.6 için  +2 sene 530 lira iken +3 sene 921 lira fiyatlıdır. Bu paketlerde km sınırı yoktur, süre geçerlidir. ( verdiğim fiyatlar 3 ay/5000 km içerisindeki fiyatlardır)
Bu paketlerin alınabilmesi için 30 ay veya 50000 km ye kadar (hangisi önce gelirse) başvurunun yapılması gerekmektedir. Hatta 5000 km veya 3 ay (hangisi önce gelirse) içerisinde alırsanız bu fiyatlardan daha uygun bir fiyata alabiliyorsunuz.

Kaynak:  Toyota Garanti Extra
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Aralık 21, 2013, 14:45:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Aralık 21, 2013, 15:29:09 »
O zaman ALJ Toyata Ankara'ya sinirlenmem için bir sebep daha çıktı, bilgilendirme için teşekkürler ama servis benim gözümde bitmiştir.
2012 VERSO COMFORT EXTRA
2A BRC LPG DÖNÜŞÜM SİSTEMLERİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Aralık 24, 2013, 18:18:51 »
Toyota hâlâ 10.000'de bir mi bakım yapıyor yahu?
Diğer markalar 20.000-25.000'e çıkardılar bakımları.
Toyota sorunsuz marka ya 10.000'de bir çağırıyor.
Yola yola tüy kalmadı Toyotacılarda. Artık yeter yahu.
Bir gün öleceğinin idrakinde olanlar, asla kalp kırmaz!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 58000
  • Model Yılı: '14
  • 18 kere teşekkür etti
  • 73 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #63 : Ocak 18, 2014, 00:42:00 »
var hocam
1996 1997 xli 1997 xei 1.6 gri
2007 corolla hb sol boncuk&Auris coupe d4d elegant buz bey.
2010 corolla d4d elegant manuel gri 2011 verso d4d
2014 Dizel Tekna Qashqai

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • benim babam toyota gibi adam
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '13
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Nisan 05, 2014, 20:12:21 »
10000 de bir olması sorun değilde 6 ayda bir olması büyük sorun. 10 bin bakımını yaptırdım 6 ay sonra gel dediler o ne kadar tutar dedim aynı dediler . hayal kırıklıgına ugradım yılda 900 tl servise vermem gerekiyor. garantiyi bozsan olmuyor :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Nisan 05, 2014, 23:32:20 »
10000 de bir olması sorun değilde 6 ayda bir olması büyük sorun. 10 bin bakımını yaptırdım 6 ay sonra gel dediler o ne kadar tutar dedim aynı dediler . hayal kırıklıgına ugradım yılda 900 tl servise vermem gerekiyor. garantiyi bozsan olmuyor :(

Bu 6 ay isi yeni cikti. Normal bakim periyotu 1 yil veya 10bin km. 10 bini yapamazsaniz 1 yil sonra gidin bakima. Ben de 0 auris aldim, bakim 10bin veya 1 yil. Bayinizle tekrar gorusun, 6 ayda bakim nerede gorulmus.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 21000
  • Model Yılı: '11
  • 7 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #66 : Haziran 14, 2014, 15:15:28 »
Dört sene vw caddy kullandım.hiç kendi servisine girmedim.beş aydır.2011 verso sahibiyim,servisi aradım,20 bin bakımı için 550 tl istiyorlar.garantinin bitmesine 2,5 yıl var ama tüp taktırdığım için motora garanti vermiyorlar.
bende özel serviste bakımlarını yaptırayım diyorum,siz nedersiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
« Yanıtla #67 : Haziran 14, 2014, 15:54:28 »
Dört sene vw caddy kullandım.hiç kendi servisine girmedim.beş aydır.2011 verso sahibiyim,servisi aradım,20 bin bakımı için 550 tl istiyorlar.garantinin bitmesine 2,5 yıl var ama tüp taktırdığım için motora garanti vermiyorlar.

Sizin için en mantıklısı artık özel servis, İstanbul'daysanız Tem oto Ufuk Sönmez'e gidin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #68 : Haziran 14, 2014, 15:55:38 »

Yakınınızda iyi bir Toyota Özel Servisi var ise bence özel servisi tercih edin, Küthaya da olduğunuzdan tavsiye veremeyeceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #69 : Haziran 14, 2014, 15:57:45 »
Yakınınızda iyi bir Toyota Özel Servisi var ise bence özel servisi tercih edin, Küthaya da olduğunuzdan tavsiye veremeyeceğim.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 14, 2014, 16:01:20
ilginize teşekkürler.kütahyada bile değilim.kütahya ya 130 km uzakta simavdayım.bende özel servise girmeyi düşünüyorum.filtreler ve yağ 150 tl mal olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 17500
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #70 : Temmuz 19, 2014, 14:01:01 »
Arkadaşla merhaba, yakında 20.000 km. periyodik bakıma gireceğim aracımın garantisi devam ediyor ama 6 ay önce lpg montajı yaptırdım, yaptırmadan önce de servisi arayıp sordum garanti ne olur diye telefona çıkan kızcağız lpg kaynaklanan bir arıza olursa garanti dışı kalır demişti ben de düşünüp taşınıp prins silverline kit montajı yaptırmıştım herhangi bir arıza da vermedi 6000 km. dir çok şükür.
Sorum şu ki; sizce ben periyodik bakımı yetkili serviste mi yoksa özel serviste mi yaptırmalıyım?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
« Yanıtla #71 : Temmuz 19, 2014, 14:03:37 »
Arkadaşla merhaba, yakında 20.000 km. periyodik bakıma gireceğim aracımın garantisi devam ediyor ama 6 ay önce lpg montajı yaptırdım, yaptırmadan önce de servisi arayıp sordum garanti ne olur diye telefona çıkan kızcağız lpg kaynaklanan bir arıza olursa garanti dışı kalır demişti ben de düşünüp taşınıp prins silverline kit montajı yaptırmıştım herhangi bir arıza da vermedi 6000 km. dir çok şükür.
Sorum şu ki; sizce ben periyodik bakımı yetkili serviste mi yoksa özel serviste mi yaptırmalıyım?

Lpg kaynaklı motor arızalarında garanti dışı kalıyor doğru, aracın garantisinin bitmesine ne kadar kaldı? bence bu saatten sonra özel servisi tercih edin derim. Sonuçta özel servislerde de iyi bir işçilik ve  orjinal parçalar kullanıldıktan sonra sorun olmayacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #72 : Temmuz 19, 2014, 14:09:35 »
Eğer standart garanti 3 sene ise(ki öyle biliyorum) Mart 2016 da bitiyor, zaten garanti extra yok aracımda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #73 : Temmuz 19, 2014, 18:26:30 »
Ozaman yetkılı.Motor dısında olusacak arızayı odemezler
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #74 : Temmuz 20, 2014, 00:58:01 »

selam  bende arbama lpg taktırdım.brc lpg den kaynaklanan arızaya karşı 25 bin TL te kadar kendisi garanti veriyor.yetkili servis 20 bin bakımına 550 TL istedi,bende simav da uç adet filtre,yağ 140 TL ye değiştirdi.faturasını kestirim,kilometreyi yazdırdım,dosyasına koydum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #75 : Temmuz 23, 2014, 14:17:05 »

Benim aracimda 15 binda bende taktirmayi dusunuyorum acaba pirins kaca mal oldu ve ne kadar yakiyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
« Yanıtla #76 : Temmuz 23, 2014, 14:50:34 »
Benim aracimda 15 binda bende taktirmayi dusunuyorum acaba pirins kaca mal oldu ve ne kadar yakiyor
Aşağıdaki linki bir inceleyin isterseniz.
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=47902.120

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #77 : Temmuz 23, 2014, 14:55:47 »
Naci Bey 2-3 gün önce sizin açtığınız konuda(Lpg hakkında adlı) cevap vermiştim sorduğunuz sorularla ilgili, açtığınız konuyu tekrar gözden geçirirseniz görebilirsiniz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #78 : Temmuz 23, 2014, 15:07:34 »
Naci Bey 2-3 gün önce sizin açtığınız konuda(Lpg hakkında adlı) cevap vermiştim sorduğunuz sorularla ilgili, açtığınız konuyu tekrar gözden geçirirseniz görebilirsiniz...

Kenan bey konuyu gozden kacirmisim verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 29000
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #79 : Ağustos 04, 2014, 16:51:25 »
Garanti bozuluyo diye milyonlarimizi resmen gasp ediyorlar.2013 avensis ilk 10 bin bakimina 550 tl fiyat cikariyorlar.butun servisleri aradim.bu araclara hicbisey olmaz allahin izniyle.