Gönderen Konu: PRINS Sönmez Usta ile Tüm Sıralı Otogaz Sistemleri (Soru-Cevap Köşesi)  (Okunma sayısı 163490 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • iyi mükemmelin düşmanıdır...
    • yıldız otogaz
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 50 kere teşekkür edildi
Ustam selamlar ,

1.6 vvti corollamiz var. Prins marka sıralı lpg düşünüyoruz. Daha doğrusu peder düşünüyor ama ben yanaşmıyorum , sebebi de tereddütlerim var.

Soracağım bir kaç soru var.

1. Araç seri bir araba. Bende seri kullanmayı seviyorum yaşın verdiği heyecanla. Güçten düşme oluyormu,oluyorsa ne kadar ?

2. Muaymesi bakımı filan 0 bilgim var. Ne gibi bakımları var.

3.yakıttan tasarruf ne kadar olur. Araç 100 kmde şehiriçi ortalama 7.2 lt yakiyor.

iyi akşamlar melih bey

genel olarak çok gecikmeden dönüşüm yaptrın demekle başlicam sözlerime çünkü dönüşümü yaptırdıktan sonra neden daha önce yaptırmadım diyeceksiniz ,bundan emin olabilirsiniz .gelelim kaygılarınıza .

1- doğru ürün doğru montaj ve olması gereken ideal ayarlarla kesinlikle performans kaybı yaşamzsınız .bu konuda fikrim sabit :)

2- lpg arabalrın muayene işlemleri rutim muayene ile birlikte yapılır extra bir muayene gerektirmez sadece sızdırmazlık alırsınız .tüm lpg sistemelri ortalama 10.000 km 'lik peryotlarla bakım ihtiyacı duyarlar bunun maliyeti servsisten servise değişkenlik gösterir ortalama 25-50 tl dir .

3-1.6 vvti bir araçtan şu anki lpg fiyatları baz alınacak olursa %35 net tasarrufunuz olur .benzinde 100 km de 7.2 lt yakan bir araç lpg kullanımında ortalama olarak 8.4 lt yakacaktır .(hacimsel fark )

sonuç olarak doğru bir ürün doğru bir ustanın elinde yapılan lpg dönüşümü yıllarca sorunsuz kullanıp .performansı ve ekonomiyi bir arada yaşarsınız .

ürün olarakta size şiddetle prins silverline modelini tavsiye ederim .

selamlar
YILDIZ OTOGAZ

PRİNS -KİTMTM-TARTARİNİ-ROMANO-LANDİ-AKL-KME-GASİTALY VE ALDESA OTOGAZ SİSTEMLERİ   İZMİT/ KOCAELİ BÖLGE BAYİ 
www.yildizotogaz.com.tr    GSM: 530 419 21 19

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
  Kardeşim bizde de 2005 corolla 1.6 vvti var. Araca 3 ay evvel prins taktırdık. En ufak bir güçte düşme kesinlikle yok, gaza geçerken titreme vs hiçbirşey yok maşallah. Taktırdığımızda havalar sıcaktı hem klima açık, hem dik yokuşlu yollardan geçtik ve araba 5 kişi olmasına rağmen en ufak bir güç kaybı hissetmedik hatta üst vites istedi yüklendikçe. Hatta babamın bir yorumu var sanki daha da performansı arttı diye.
  Bakımına gelirsek diğer markalara göre sınıfında öncü markalardan ilk 2'de. Hollanda yapımı ve gerçi ustam daha iyi bilir ve en son teknoloji kitleri kullanılıyor prinss'te. Diğer araçlarda gaz bakımı 10.000 km iken bizim prinslerde 20.000 km'de yapılıyor bakımı. Buda herşeyi anlatıyor aslında. Bizimde sizin gibi çok tereddütlerimiz vardı ama neden daha önce taktırmadık diye babamla arada konuşuyoruz.
  Benden bilgiler ve görüşler bu kadar. İnşallah iyi bir usta ile gazın keyfini yaşarsınız.

+1000
YILDIZ OTOGAZ

PRİNS -KİTMTM-TARTARİNİ-ROMANO-LANDİ-AKL-KME-GASİTALY VE ALDESA OTOGAZ SİSTEMLERİ   İZMİT/ KOCAELİ BÖLGE BAYİ 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38800
  • Model Yılı: '10
  • 34 kere teşekkür etti
  • 64 kere teşekkür edildi

ismail bey  lütfen o bahsettiğiniz montaj örneğini burda paylaşın bizlerinde fikri olsun .en kısa sürede montaj resimlerini bekliyoruz efendim .

söz uçar yazı kalır .
Tabi ki memnuniyetle en kısa sürede paylaşacağım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 34 kere teşekkür etti
Ben şunu anladım Toyota'nın valvematic motoru zaten az yakıyor, üstelik LPG sistemi de diğer motorlara göre biraz değişik.Bu nedenle LPG dönüşümünden şimdilik uzaklaştım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
Ben şunu anladım Toyota'nın valvematic motoru zaten az yakıyor, üstelik LPG sistemi de diğer motorlara göre biraz değişik.Bu nedenle LPG dönüşümünden şimdilik uzaklaştım.

hayırlısı olsun efendim :)
YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • 1 kere teşekkür etti
  Kardeşim bizde de 2005 corolla 1.6 vvti var. Araca 3 ay evvel prins taktırdık. En ufak bir güçte düşme kesinlikle yok, gaza geçerken titreme vs hiçbirşey yok maşallah. Taktırdığımızda havalar sıcaktı hem klima açık, hem dik yokuşlu yollardan geçtik ve araba 5 kişi olmasına rağmen en ufak bir güç kaybı hissetmedik hatta üst vites istedi yüklendikçe. Hatta babamın bir yorumu var sanki daha da performansı arttı diye.
  Bakımına gelirsek diğer markalara göre sınıfında öncü markalardan ilk 2'de. Hollanda yapımı ve gerçi ustam daha iyi bilir ve en son teknoloji kitleri kullanılıyor prinss'te. Diğer araçlarda gaz bakımı 10.000 km iken bizim prinslerde 20.000 km'de yapılıyor bakımı. Buda herşeyi anlatıyor aslında. Bizimde sizin gibi çok tereddütlerimiz vardı ama neden daha önce taktırmadık diye babamla arada konuşuyoruz.
  Benden bilgiler ve görüşler bu kadar. İnşallah iyi bir usta ile gazın keyfini yaşarsınız.

iyi akşamlar melih bey

genel olarak çok gecikmeden dönüşüm yaptrın demekle başlicam sözlerime çünkü dönüşümü yaptırdıktan sonra neden daha önce yaptırmadım diyeceksiniz ,bundan emin olabilirsiniz .gelelim kaygılarınıza .

1- doğru ürün doğru montaj ve olması gereken ideal ayarlarla kesinlikle performans kaybı yaşamzsınız .bu konuda fikrim sabit :)

2- lpg arabalrın muayene işlemleri rutim muayene ile birlikte yapılır extra bir muayene gerektirmez sadece sızdırmazlık alırsınız .tüm lpg sistemelri ortalama 10.000 km 'lik peryotlarla bakım ihtiyacı duyarlar bunun maliyeti servsisten servise değişkenlik gösterir ortalama 25-50 tl dir .

3-1.6 vvti bir araçtan şu anki lpg fiyatları baz alınacak olursa %35 net tasarrufunuz olur .benzinde 100 km de 7.2 lt yakan bir araç lpg kullanımında ortalama olarak 8.4 lt yakacaktır .(hacimsel fark )

sonuç olarak doğru bir ürün doğru bir ustanın elinde yapılan lpg dönüşümü yıllarca sorunsuz kullanıp .performansı ve ekonomiyi bir arada yaşarsınız .

ürün olarakta size şiddetle prins silverline modelini tavsiye ederim .

selamlar
ayberk bey ve ustam teşekkür ediyorum ilgileriniz icin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
ayberk bey ve ustam teşekkür ediyorum ilgileriniz icin

biz teşekker ederiz efendim .aklınıza takılan tüm soruları lütfen bizimle paylaşın.

selamlar
YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
tüm toyotaclup tr ailesinin yeni yılını en içten dileklerimizle kutlar: sağlık,mutluluk ,huzur ve başarı dileriz .

yıldız otogaz sistemleri
YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
toyota verso alttan tank montajı örneği

YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 34 kere teşekkür etti
Çok güzel bir montaj örneği.Çok beğendim,"Doğru ürün, doğru montaj ve olması gereken ideal ayarlarlar "işte bunları birleştirmek o kadar kolay olmuyor şu piyasada .:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Eski avensisçi ;)
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
ben kesinlikle böyle bir montaj yaptırmazdım ... insanın başına ne geleciği belli değil her hangibir alttan vurma olayında dağ bayır yollarında sıkıntı yaratmaz mı bu tip bir montaj ?
Pahalı zevklerim var, mesela , benzin gibi ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
versolarda hep  bu şekilde,Arkada 7 koltuk oldugu için, stepnesi zaten altta,stepne  onun yerine takılıyor,m,ali araçları  bezin deposu açıkta zaten, bu daha sağlıklı deponun üstüne resimdeki koruma sacı takılıyor
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
Çok güzel bir montaj örneği.Çok beğendim,"Doğru ürün, doğru montaj ve olması gereken ideal ayarlarlar "işte bunları birleştirmek o kadar kolay olmuyor şu piyasada .:)

aynı fikirdeyim ismail bey  :)
YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
ben kesinlikle böyle bir montaj yaptırmazdım ... insanın başına ne geleciği belli değil her hangibir alttan vurma olayında dağ bayır yollarında sıkıntı yaratmaz mı bu tip bir montaj ?

tuncay beyin de söylemiş olduğu gibi  depoyu tamamıyla çevreleyen muhafaza bulunmaktadır .ürün doğru montajlanır ve standartlara uygun montaj yapılırsa güvenlik yada kullanım ile ilgili bir sıkıntı doğurmayacaktır .

bir çok aracın benzin deposu plastik ve sadece iki kuşakla montajlanmıştır .lpg deposu için uygulanan bu koruma ve montaj tekniği güvenilir ve sağlıklıdır .
YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
versolarda hep  bu şekilde,Arkada 7 koltuk oldugu için, stepnesi zaten altta,stepne  onun yerine takılıyor,m,ali araçları  bezin deposu açıkta zaten, bu daha sağlıklı deponun üstüne resimdeki koruma sacı takılıyor

doğru ve bilinçli yaklaşımlarınız için teşekkür ederim tuncay bey  :alkis:
YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
doğru ve bilinçli yaklaşımlarınız için teşekkür ederim tuncay bey  :alkis:

Benim tanıdığım Tuncay bu değil mi? Şaka gibi söz olmuş  :P :D :D

-----
Konu çok ciddi gidiyor ama Tuncayıma bulaşmadan edemedim, böyle bir araya giriş yaptığım için şimdiden özür dilerim.
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi

-----
Konu çok ciddi gidiyor ama Tuncayıma bulaşmadan edemedim, böyle bir araya giriş yaptığım için şimdiden özür dilerim.
:P :P :P :P :P lpg prof ünvanını alacam yakında aBi,,,Klavyem arızalı azıları çalışmıyor yazmak eziyet geliyor
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
  • Araç: Başka Marka
  • 8 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
Sönmez bey;
2005 model toyota camry v6 3.0 litre 6 silindirli araç için prins lpg montaj fiyatı, uygunluğu ve sağlayacağı tasarrufu öğrenebilir miyim ?
SAAB 9.3 LPT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti
Sönmez bey;
2005 model toyota camry v6 3.0 litre 6 silindirli araç için prins lpg montaj fiyatı, uygunluğu ve sağlayacağı tasarrufu öğrenebilir miyim ?

merhaba toyota camry v6 3.0 lpg için gayet uyumlu ve sorunsuz bir araçtır bundan şüphenüz olmasın .önemli olan işinin ehli bir serviste doğru ürün montajı .tabi dürüst olalım ki bu araç için en uydun ve sorunsuz sistem prins olur .

bu araçta minumum %40 tasarrufunuz olur .tabi ş.dışı kullanım ile orantılı olrak tasarruf oranı da yükselecektir . montajı tecrübe ve ciddi bir işçilik isteyen  bir araç bu unutulmamalı .

prins vsı 2 montaj bedeli 3.400 nakit ,3.600 10 taksittir efendim .

aracın sürüş keyfinden ergonomisinden ve performansından taviz vermeden kullanabilirisniz  :)
YILDIZ OTOGAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • yıldız otogaz
  • 2 kere teşekkür etti

-----

rica ederiz ali bey her zaman buralarda olun lütfen :)
YILDIZ OTOGAZ