Gönderen Konu: Arşivlenmiş Konu: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler  (Okunma sayısı 564359 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Arşivlenmiş Konu: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler
« Yanıtla #40 : Nisan 25, 2010, 23:23:00 »
tüp tamamen senin maddi durumun ve yapacağın yolla ilgili bir durum. arabamı kapalı garajdan hafta sonları piknik için çıkarırım sadece diyorsanız lpg gereksizleşiyor tabii, ama hergün arabaya binerim, çok yol yaparım derseniz bu seferde benzin ihtiyacı için iyi bir gelir lazım :) bu işler öyle kredi kartı bonuslarıyla olmuyor malesef :(
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #41 : Nisan 28, 2010, 21:17:18 »
usta otomatik vites bi avensis alıcam tüpsüz önerirmisin

Hiç avensis sahibi olmadım,sürmedim ama bende şiddetle avensis öneririm 99-01 arası düz vites alırsan daha iyi edersin gibi geliyor bana.Çünkü 99-01 arası sedan avensisler gerçekten cok şık ve donanımlı araçlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 48000
  • Model Yılı: '12
  • 5 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Eylül 28, 2013, 23:07:22 »
araç alacaklara bu piyasanın içinden biri olarak tavsiyeler:

1. çin arabası filan düşünmeyin. aracın içine girince plastik kokusu zaten ne mal olduğunu anlatıyor. çoğu araçta düğmeler, kollar emanet duruyor. ve en kötüsü EURONCAP çarpışma testlerinde 4 yıldız alabilmiş tek bir araç var o da geely emgrand.
2. motorun hacmi, beygirine filan değil de max torkuna ve kaç devirde verdiğine bakın. misal max torku 150 olan ve by torku 3000 devirde veren bir araç max torku 160 olan ancak 4000 devirde veren bir araçtan daha az yakar ve hızlanma değerleri daha iyidir yani daha az vites geçişi ister. yüksek devirin avantajı son süratte ortaya çıkar.
3. aracın ağırlığına uygun motor hacmi seçin, yeni çıkan turbo motorları değerlendirirken tork ve devir karşılaştırması yapın. 1 tonun üzerindeki araçlarda 1.6'nın altı benzinli araç düşünmeyin eğer turbo değilse. 1.4 motorun vereceği tork yaklaşık 130Nm civarında, 1.2'ler ise yaklaşık 100-110 arasındadır ve bu tork değerleri bu ağırlığı kaldırmakta zorlanır. bu nedenle araç yüksek devirde kullanılmak zorunda kalır ve aracın yakıtı artar. ayrı bir sorun ise sollamalarda aracın esnek olmaması.
4. turbo araçları kıyaslarken ürettiği tork ve tork aralığı çok önemlidir. örnek 1.0 turbo bir motor 170 tork ve 1500-3000 arasında bu torku sağlıyor ise inanın 1.6 bir motordan çok daha esnek kullanıma izin verir ve yakıtı da daha düşüktür çünkü en gelişmiş 1.6 atmosferik motor max 160 tork verir ve bu torku yaklaşık 4000 devir civarı verir. aracın ideal güç devri 1.6 için 4000 devir civarı, 1.0 turbo için 1500-3000 devir arasıdır ve bu nedenle düşük devirde kullanım sağlayarak yakıt ekonomisi sağlar.
5. üst donanım bir alt segment araç alacağınıza orta veya düşük donanım bir üst segment araç alın. neden derseniz, yol tutuş, konfor arasında dağlar kadar fark vardır. yol tutuşa etki eden ana kıstaslar aks mesafesi ve araç genişliğidir. yani iki "muhterem aks kafasi" arası ne kadar uzun ve tekerlekler arası ne kadar fazla mesafe var ise araç yolu o kadar iyi tutar. düşük segment araçlarda aracın genişliği ve uzunluğu düştüğü için, ki aks mesafesi de otomatik olarak düşecektir, yol tutuşu iyileştirmek adına sert süspansiyon kullanılır. buna bir de maliyet kaygısı ile denge çubuklu arka süspansiyon eklendiğinde alt segment bir aracın yol konforu oldukça düşer. özellikle arka koltukta uzun yolculuklar işkence olacaktır. bir üst segment araçta aks mesafesi ve 2 teker arasındaki genişlik artacağından araç daha iyi yol tutacak ve bu nedenle sert süspansiyon kullanımına gerek kalmayacaktır. üst segment araçlarda da arkada tam bağımsız süspansiyon olanları tercih edin. ayrıca 2 aynı segment aracı kıyaslarken aks mesafesi ve 2 teker arası genişlik size yol tutuş ve konfor açısından fikir verecektir. aks mesafesinin artması arka koltuklardaki yaşam alanını da arttırır. Bunun en büyük delili Mercedes ve BMW gibi araçlarda ön tekerin nerede ise tampon hizasına çekilmesi ve arka tekerlerin de oldukça geriye alınmasıdır. C segmenti (Auris) bir araçta 2600 ve "muhterem aks kafasi" mesafesi konforu oldukça arttırır.
6. dedim ya çin arabasından uzak durun buna bir de ünlü markaların yan firmalarını da ekleyebilirsiniz (VW hariç). özellikle ucuz olan araçların donanımını ve plastik kalitesini de kontrol edin. piyasada sıfır satılan ve klima, elektrik kumandalı camlar, radyosu olmayan jeepimsi araçlara 45-55 bin lira para isteyen markalar var. Bunları sıfır almak yerine gidin 2. el düzgün bir araç alın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 45 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Eylül 28, 2013, 23:36:26 »
Abi bu akaryakıt fiyatlarıyla bence yine düşünün . Ben şu an dizel kullanıyorum ama şimdi araba alacak olsam tercihim benzinli olur .

Dizel araba avantajını kaybetti mi ?
Demek istediğiniz bu mu ?
Oysa son akaryakıt fiyatlarında bile dizel avantajlı görünmeye devam ediyor......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Eylül 28, 2013, 23:38:35 »
yılda 18-20 bin km yapmıyorsanız dizel almak mantıksız. dizel ile benzinli arasında yaklaşık 10.000tl fiyat farkı var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 94000
  • Model Yılı: '08
  • 46 kere teşekkür etti
  • 44 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Eylül 28, 2013, 23:48:01 »
Ben de bu aracın 99 modelini 3,5 yıldır kullanıyorum.  Yağ,su vs. rutin bakımları haricinde hiç bir masraf çıkarmadı çok şükür. Aracım Terra Linea modeli. 1.6 motor,Abs,çift havayastığı, klima. Daha ne isterim ki :) Kesinlikle tavsiye ederim.
Her şey suretin suretinin sureti...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • トヨタ オーリス
  • Kilometre: 46
  • Model Yılı: '07
  • 29 kere teşekkür etti
  • 108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Eylül 29, 2013, 00:10:25 »
Merhabalar Yaklaşık 1 ay önce 2004 Model Megane 1 Aracımı 23.000 Tl ye sattım.
Şimdi yeni bir araç arayışı içindeyim 3. Toyota aracımı almak istiyorum ama malesef bütçemide zorlaamıyorum.
Şimdi ise Laguna 2 Buldum ne derseniz ? Tabiki bir Japon keyfini yaşatmasada D Segment olması aklımı çelmiyor değil
2007 Toyota Auris Comfort "1ZR-FE"

Xenon+Cruise Control+Far Yıkama

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 36000
  • Model Yılı: '10
  • 15 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Eylül 29, 2013, 00:26:10 »
yılda 18-20 bin km yapmıyorsanız dizel almak mantıksız. dizel ile benzinli arasında yaklaşık 10.000tl fiyat farkı var.
Yanlışınız var. Eğer tüpü düşünmüyorsanız tabi. Tüp hep en ekonomik tabi
Toyota Corolla 2001 1.6 Terra Special
Toyota Corolla 2010 1.6 Elegant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Eylül 29, 2013, 00:45:43 »
tüp taktırırken dikkatli olmak gerekiyor. lpg kitinin markası kadar monte eden kişilerin ehil olup olmadığı çok etki ediyor. tüp taktırıp benzinden daha fazla yakan elemanlar, aracın beynini yakanlar var tanıdığım. bana sorarsan sıfır alınacak arabaya tüp taktırmak mantıksız eğer kendi servisinde garantili bir şekilde takılmıyor ise.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Eylül 29, 2013, 09:07:51 »
Dizel araba avantajını kaybetti mi ?
Demek istediğiniz bu mu ?
Oysa son akaryakıt fiyatlarında bile dizel avantajlı görünmeye devam ediyor......

Abi dizel araba halen avantajlı ama bu avantaj eskisi gibi değil . Mazot ve benzin arasındaki fark neredeyse sıfırlanacak . Ben şu an dizel kullanıyorum ama benzinli araç almayı düşünüyorum . Sonuçta benzinli aracın kullanım zevki konforu çok daha yüksek dizelinde zevki ayrı ama belli bir müddet sonra inanın benzinliyi arıyorsunuz .

Ben şu an d sınıfı benzinli bir araç bakıyorum ve herhalde 2010-2012 skoda suberp elegance alacam . Direk kullanıcısının verdiği bilgi şehir içi yakıtı 8.5 lt . Ben corolla dizel ile zaten 6 lt yakıyorum suberbin 1 üst sınıf ve benzinli olduğunu düşünürsek çok fazla yol yapmayan biri için 8.5 lt iyi bir değer.

Tabi yine karar sizin sonuçta aracı siz kullanacaksınız ama benim tavsiyem aşırı yol yapmıyorsanız kesinlikle az yakan bir benzinli araç tavsiye ederim . Eğer c sınıfı düşünüyorsanız da mitsubushi lancer veya yeni seat leon 1.4 tsı yın yakıt değerleri çok çok iyi .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Eylül 29, 2013, 12:51:09 »
1.4 tsi kadar iyi bir motor yok. Bende kısmet olursa 2006 model 2,0 dizel passatımı satıp 2010 model 1,4 tsi DSG alacam...
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • Araç: Avensis
  • 148 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Eylül 29, 2013, 12:59:15 »
Abi dizel araba halen avantajlı ama bu avantaj eskisi gibi değil . Mazot ve benzin arasındaki fark neredeyse sıfırlanacak . Ben şu an dizel kullanıyorum ama benzinli araç almayı düşünüyorum . Sonuçta benzinli aracın kullanım zevki konforu çok daha yüksek dizelinde zevki ayrı ama belli bir müddet sonra inanın benzinliyi arıyorsunuz .

Ben şu an d sınıfı benzinli bir araç bakıyorum ve herhalde 2010-2012 skoda suberp elegance alacam . Direk kullanıcısının verdiği bilgi şehir içi yakıtı 8.5 lt . Ben corolla dizel ile zaten 6 lt yakıyorum suberbin 1 üst sınıf ve benzinli olduğunu düşünürsek çok fazla yol yapmayan biri için 8.5 lt iyi bir değer.

Tabi yine karar sizin sonuçta aracı siz kullanacaksınız ama benim tavsiyem aşırı yol yapmıyorsanız kesinlikle az yakan bir benzinli araç tavsiye ederim . Eğer c sınıfı düşünüyorsanız da mitsubushi lancer veya yeni seat leon 1.4 tsı yın yakıt değerleri çok çok iyi .

Murat kardeşim bu model SuperB lere LPG takılıyor mu  ? Bayadır ilgilenmiyorum bu konuyla. Belki sen araştırmışsındır ? Yoksas bu aracı LPG siz kullanmak daha mı mantıklı olur sence ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #52 : Eylül 29, 2013, 13:29:24 »
Murat kardeşim bu model SuperB lere LPG takılıyor mu  ? Bayadır ilgilenmiyorum bu konuyla. Belki sen araştırmışsındır ? Yoksas bu aracı LPG siz kullanmak daha mı mantıklı olur sence ?

Abi Murat kim tanımıyorum. Onun yerine ben cevaplayayim. :)

Abi ilanlara baktığımda sadece birtane lpg li gördüm. Benim tavsiyem lpg düşünüyorsanız iyi araştırın. Ben tsı motorların lpg ye uyumsuz olduğunu duydum ama doğrumudur yanlışmıdır bilmiyorum.

Bana sorarsanız lpg ye hiç gerek yok. Çünkü gerçekten basmazsanız çok ekonomik bir motor. Performansıda çok iyi 0-100 değeri galiba 10.5 saniye.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • Araç: Avensis
  • 148 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Eylül 29, 2013, 13:38:10 »
Abi Murat kim tanımıyorum. Onun yerine ben cevaplayayim. :)

Abi ilanlara baktığımda sadece birtane lpg li gördüm. Benim tavsiyem lpg düşünüyorsanız iyi araştırın. Ben tsı motorların lpg ye uyumsuz olduğunu duydum ama doğrumudur yanlışmıdır bilmiyorum.

Bana sorarsanız lpg ye hiç gerek yok. Çünkü gerçekten basmazsanız çok ekonomik bir motor. Performansıda çok iyi 0-100 değeri galiba 10.5 saniye.

Bu ara zaten Halim lere Hasan, Mahmutlara Murat diyorum, var bir sıkıntı = )  Sana soracaktım cevaplamışsın saolasın.

Vallahi ben de senin gibi biliyordum. Pek LPG takılmıyor diye. Ama söylediğin gibi agresif kullanılmazsa sanırım orta düzey bir yakıt harcaması olur. İnsan yine de daha ucuza binmek istiyor. Bakalım, belki bizim de bundan sonraki aracımız SuperB olabilir. Markajdayız = )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #54 : Eylül 29, 2013, 15:36:20 »
Bu ara zaten Halim lere Hasan, Mahmutlara Murat diyorum, var bir sıkıntı = )  Sana soracaktım cevaplamışsın saolasın.

Vallahi ben de senin gibi biliyordum. Pek LPG takılmıyor diye. Ama söylediğin gibi agresif kullanılmazsa sanırım orta düzey bir yakıt harcaması olur. İnsan yine de daha ucuza binmek istiyor. Bakalım, belki bizim de bundan sonraki aracımız SuperB olabilir. Markajdayız = )

Abi hayırlısı olsun .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Eylül 29, 2013, 21:32:01 »
 TSİ ile ilgili bütün cevapları benden alabilirsiniz :)

Tsi normal kullanımda şehir içi 7,5 litre şehir dışı 5 litreye kadar yakıt tüketimi de var.(Daha da düşürmek mümkün) 1.4 tsi motor olan bir aracı kulladınız mı bilmem ama 110 km hıza kadar beni rahatlıkla solluyor.

Lpg konusuna gelirsek bu araca LPG takılıyor hemde %100 uyumlu ancak maaliyeti biraz yüksek ruhsat işlemleri ile beraber 5,000 lirayı buluyor. Yanlız araç haddinden fazla tasarruf sağlıyor. Nedeni ise araç %100 LPG ile çalışıyor. İlk çalıştırmada veya yüksek devirde kesinlikle benzine ihtiyaç duymuyor. İstersen benzin deposunu sök at. Üstüne üstün 2-3 hp aracın performansı artıyor. Bu sistemin adı ise Vialle adında bir marka model olarakta yanılmıyorsam LPDİ diye geçiyor yani Vielle LPDİ. Tamamiyle gazı motora sıvı olarak gönderiyor. Bizim kullandığımız lpg'ler gibi gaz halinde değil tamamen sıvı.

Yakıt verilerine gelirsek bir abimiz kendi 1.4 tsi Suberb'sine kendi evine 183 km uzakta ki bir şehirde 4700 tl'ye bu sistemi taktırıyor. Taktırdıktan sonra hemen yan taraftaki petrole giriyor ve gazı fulletiyor. Abimiz 183 km yolu geldikten sonra gazı fulletiyor ve araç tam 29 TL'lik gaz alıyor. Tabi adam şok. Mutluluktan ağzı kulaklarında. Hikaye gibi anlattım ama hikaye değil tamamen resimlerle herşeyi kanıtlamış bir abimiz ki zaten yalan söyleyecek bir sebebi yok.

Araç zaten yakıt seven bir motor değil dizel gibi az yakar çok kaçar... Yılda fazla yol gidilmiyorsa Lpg'ye gerek yok.

Şunu da belirtmek isterim Landirenzo'da bu araçla lpg takıyor yanlız tamamen eski bir sistem ve garantisi yok diye biliyorum hem de sıralı benzinden de yiyor. Onun fiyatı da 3000 lira civarı ama bu motor için kesinlikle önermem...

Bu arada beni solluyor demişim ama araç belirtmemişim Toyota değil tabi ki 2,0 dizel passat :)
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #56 : Eylül 29, 2013, 22:13:45 »
TSİ ile ilgili bütün cevapları benden alabilirsiniz :)

Tsi normal kullanımda şehir içi 7,5 litre şehir dışı 5 litreye kadar yakıt tüketimi de var.(Daha da düşürmek mümkün) 1.4 tsi motor olan bir aracı kulladınız mı bilmem ama 110 km hıza kadar beni rahatlıkla solluyor.

Lpg konusuna gelirsek bu araca LPG takılıyor hemde %100 uyumlu ancak maaliyeti biraz yüksek ruhsat işlemleri ile beraber 5,000 lirayı buluyor. Yanlız araç haddinden fazla tasarruf sağlıyor. Nedeni ise araç %100 LPG ile çalışıyor. İlk çalıştırmada veya yüksek devirde kesinlikle benzine ihtiyaç duymuyor. İstersen benzin deposunu sök at. Üstüne üstün 2-3 hp aracın performansı artıyor. Bu sistemin adı ise Vialle adında bir marka model olarakta yanılmıyorsam LPDİ diye geçiyor yani Vielle LPDİ. Tamamiyle gazı motora sıvı olarak gönderiyor. Bizim kullandığımız lpg'ler gibi gaz halinde değil tamamen sıvı.

Yakıt verilerine gelirsek bir abimiz kendi 1.4 tsi Suberb'sine kendi evine 183 km uzakta ki bir şehirde 4700 tl'ye bu sistemi taktırıyor. Taktırdıktan sonra hemen yan taraftaki petrole giriyor ve gazı fulletiyor. Abimiz 183 km yolu geldikten sonra gazı fulletiyor ve araç tam 29 TL'lik gaz alıyor. Tabi adam şok. Mutluluktan ağzı kulaklarında. Hikaye gibi anlattım ama hikaye değil tamamen resimlerle herşeyi kanıtlamış bir abimiz ki zaten yalan söyleyecek bir sebebi yok.

Araç zaten yakıt seven bir motor değil dizel gibi az yakar çok kaçar... Yılda fazla yol gidilmiyorsa Lpg'ye gerek yok.

Şunu da belirtmek isterim Landirenzo'da bu araçla lpg takıyor yanlız tamamen eski bir sistem ve garantisi yok diye biliyorum hem de sıralı benzinden de yiyor. Onun fiyatı da 3000 lira civarı ama bu motor için kesinlikle önermem...

Bu arada beni solluyor demişim ama araç belirtmemişim Toyota değil tabi ki 2,0 dizel passat :)

Oğuz bilgiler için teşekkürler .

Benim başka bir sorum olacak .

Sence passsat 1.4 tsi exelecuve mi suberb 1.4 tsi elegance mi . Passat bir önceki kasa her iki aracında 2010-2011 modeli olacak . Pasattın tek artısı var gözümde oda dsg seçeneği olması gerçi otomatik mi düz mü alacağıma karar vermedim sebebi dsg tamamiyle kumar alıp sorunsuz kullananda var sorundan başı dertten kurtulmayan da .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Eylül 29, 2013, 23:34:59 »
skoda'nın kullandığı alt yapı, yani şase, uzatılmış passat şasesidir. 1.4TSI motor ise zaten VW grubunda kullanılan rüştünü ispatlamış bir motor. superb'nin en büyük avantajı uzatılmış passas şasesi kullandığından arka koltuklarda sunduğu devasa diz mesafesidir. Araç nerede ise BMW 7 serisine yakın diz mesafesi sunuyor.

İç mekana gelindiğinde skoda superb'de kullanılan pek çok bileşen zaten passat'tan alınmış. Passat'ın kalite seviyesi ve kullanılan malzeme kalitesi daha yukarıda ancak superb'de bana sorarsanız oldukça yüksek kalite hissi uyandırıyor.

Bence her iki aracı da inceleyin. içinize sineni alın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #58 : Eylül 29, 2013, 23:43:07 »
skoda'nın kullandığı alt yapı, yani şase, uzatılmış passat şasesidir. 1.4TSI motor ise zaten VW grubunda kullanılan rüştünü ispatlamış bir motor. superb'nin en büyük avantajı uzatılmış passas şasesi kullandığından arka koltuklarda sunduğu devasa diz mesafesidir. Araç nerede ise BMW 7 serisine yakın diz mesafesi sunuyor.

İç mekana gelindiğinde skoda superb'de kullanılan pek çok bileşen zaten passat'tan alınmış. Passat'ın kalite seviyesi ve kullanılan malzeme kalitesi daha yukarıda ancak superb'de bana sorarsanız oldukça yüksek kalite hissi uyandırıyor.

Bence her iki aracı da inceleyin. içinize sineni alın.

Erol bey yorumunuz için teşekkür ederim .

Manuel viteste karar verirsem zaten tercihim belli süberb ama otomatik tercih edersem zaten mecburen passat almam gerekecek . Suberbi düşünmemin nedeni zaten geniş hacim sunması ve tasarımını eski passattan daha çok beğenmem . Bakalım hayırlısı olur inşallah .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Eylül 30, 2013, 00:11:15 »
Passat ve Superb'de 1.4 motor biraz kucuk degilmi?