Gönderen Konu: Arşivlenmiş Konu: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler  (Okunma sayısı 562725 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 25 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
Ynt: Arşivlenmiş Konu: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler
« Yanıtla #3900 : Mayıs 04, 2016, 12:59:59 »
Valla ne olursa olsun alım satım işi yapan ya da galerici olan şahıslardan asla araba almayın almam da.  Bi kere o yedik o naneyi. Arabayı alıyorsun hiç birşey yok üstüne yeni almış sorguluyorsum tertemiz 1 ay sonra 961 TL hasar kaydı çıkıyor. Allahtan önemsiz bişeyidi. And içtim almamaya. Tanıdık olsa bile almam. Sizde almayın. Temiz olsun km biraz fazla olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3901 : Mayıs 04, 2016, 13:08:09 »
Valla ne olursa olsun alım satım işi yapan ya da galerici olan şahıslardan asla araba almayın almam da.  Bi kere o yedik o naneyi. Arabayı alıyorsun hiç birşey yok üstüne yeni almış sorguluyorsum tertemiz 1 ay sonra 961 TL hasar kaydı çıkıyor. Allahtan önemsiz bişeyidi. And içtim almamaya. Tanıdık olsa bile almam. Sizde almayın. Temiz olsun km biraz fazla olsun.

Bazı hasarların tramere geç işlediğini biliyoruz, Kimseyi itham edemem ama bazı galericilerin aracı satana kadar sigorta şirketleri ile anlaştığı konusunda da duyumlar aldım. Tramerinde hata payı olduğunu unutmamak lazım. En iyisi almadan önce detaylı ekspertiz.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3902 : Mayıs 04, 2016, 13:12:10 »
Aracin direksiyon vites körüğü döşemeler resimlerden temiz duruyor ama bu km de arac sahibinden zaten hemen satilir.
Birde plakasi yok dedigim gibi antep arabasi degil.disaridan alinip gelinmiş  ama oncesi cok muallakta.Bunun ayni renk corolla hb  vardi.Okyanus mavisi diye geciyordu renk.Gayet güzel bir renk ti.
Fiyat olarak birsey diyemeyecegim.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3903 : Mayıs 04, 2016, 13:32:52 »
Arabanın boyası duruşu içi gayet iyi km nin orjinal olma ihtimali var ama araştırmak lazım expertiz lazım, tramere bakmak lazım. Piyasasını bilmiyorum fiyat olarak ama rengi ve içi benim hoşuma gitti. tramerden son muane kmsine de bakılabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3904 : Mayıs 04, 2016, 13:51:15 »
Resimlere ve yazılanlara göre konuşursak çok güzel ve diri duran bir araba. Tramerini sormak lazım. Hasardan ziyade km bilgisi çok önemli. Birde Toyota bayisine bakıma geliş km bilgisini sormak gerekiyor. Eger eski sahiplerine ulaşabilirseniz km hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B-
  • Model Yılı: '13
  • 58 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3905 : Mayıs 04, 2016, 14:07:38 »
Galeri işiyle uğraşıyoruz bizde ama yazılanlara göre hiçte temiz bir is değil galiba galericilik :) şaka bir yana belkide ne zorluklarla denklestrilip araç alıyor herkes yada kredi çekip borçlanarak.Ama her galerideki araba oynanmış yada suslenip püslenmiş değildir o şekilde para kazanan vardır illaki sözüm meclisten dışarı ama servisi var expertiz yapan yerler var biraz zaman ayrılarak arabanın ne olduğu anlaşılır.arkadaşın sorduğu araba 2005 model ve 39.000tl sadece km ve boya yok diyerek bu para verilirmi tartışılır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kırmızıda geçti, ama artık çok geçti...
  • 74 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3906 : Mayıs 04, 2016, 14:10:38 »
Nacizane tavsiyem ustune biraz daha koyup 12 yasinda gecmisi belirsiz arac alinacagina 2016 model 1.33 life almaktir. Galerici arkadaslar sagolsunlar beni sifir arac sahibi yaptilar.

2015 1.6 Corolla Advance
Geç gitmek, hiç gitmemekten iyidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3907 : Mayıs 04, 2016, 14:14:24 »
Nacizane tavsiyem ustune biraz daha koyup 12 yasinda gecmisi belirsiz arac alinacagina 2016 model 1.33 life almaktir. Galerici arkadaslar sagolsunlar beni sifir arac sahibi yaptilar.

2015 1.6 Corolla Advance

Hocam 1,33 iyi hoş alsın da Bu aracın verdiği keyfi konforu donanımı 1,33 vermez veremez. Sahibinden takip ettiğim 1,33 Yeni Kasa 2015 Aurisler var 10.000 km de. İlan fiyatı 50 binden 48 e kadar düştü halen ilanda. Yani 1,33 lerin ikinci eli çok nazlı.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 25 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3908 : Mayıs 04, 2016, 17:44:16 »
Bazı hasarların tramere geç işlediğini biliyoruz, Kimseyi itham edemem ama bazı galericilerin aracı satana kadar sigorta şirketleri ile anlaştığı konusunda da duyumlar aldım. Tramerinde hata payı olduğunu unutmamak lazım. En iyisi almadan önce detaylı ekspertiz.
Aytaç bey detaylı expertiz de yaptırdık aslında ama arka tampon ve arka sağ far değişmiş. Allahtan çok da önemli değil. Ama expertiz de zaten tampon  dahil edilmiyor. Sağ farın değiştiğini de bilemezler orijinali ile değişmiş çünkü. Şans biraz da ne yapalım nasip :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3909 : Mayıs 04, 2016, 17:47:52 »
Aytaç bey detaylı expertiz de yaptırdık aslında ama arka tampon ve arka sağ far değişmiş. Allahtan çok da önemli değil. Ama expertiz de zaten tampon  dahil edilmiyor. Sağ farın değiştiğini de bilemezler orijinali ile değişmiş çünkü. Şans biraz da ne yapalım nasip :)

Çok önemli değişimler değil aslında. Daha kötü durumlarda çıkabilirdi. Buradan uyarı yapmak iyi oldu bu konuda. Piyasa da tabiri caiz ise çakal çok maalesef.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kırmızıda geçti, ama artık çok geçti...
  • 74 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3910 : Mayıs 04, 2016, 18:08:10 »
Araclarin orjinal kms'siyle oynandiginda bunu belli eden veya anlayabilen kimse yokmus diye duydum. Servisler de anlayamiyormus. Bu konuda fikrinizi merak ediyorum. Gercekten anlasilamiyorsa durum vahim cunku... 200-250 bin km yapmis araclari 70-90 bine dusurup insanlari dolandirabiliyorlar.

2015 1.6 Corolla Advance
Geç gitmek, hiç gitmemekten iyidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 75000
  • Model Yılı: '11
  • 550 kere teşekkür etti
  • 137 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3911 : Mayıs 05, 2016, 00:14:47 »
Araclarin orjinal kms'siyle oynandiginda bunu belli eden veya anlayabilen kimse yokmus diye duydum. Servisler de anlayamiyormus. Bu konuda fikrinizi merak ediyorum. Gercekten anlasilamiyorsa durum vahim cunku... 200-250 bin km yapmis araclari 70-90 bine dusurup insanlari dolandirabiliyorlar.

2015 1.6 Corolla Advance

benim bildiğim kadarıyla  da ör:"bu araç 60.000 km düşürülmüş" dedirtecek bi cihaz yok bu km düşürme işi işte muayyeneye verilerinden ortalama km tahmin ediliyor onun dışında koltuk direkiyon vites topuzu vb faal kullanılan malzemelerin durumunundan çıkarım yapılıyor onun haricinde bilidğim kadarıyla tuzaklı sorular var işte ör 70.000 km de aracın triger seti kolay kolay değişmez diye düşünüyorum tabi buda kullanıma bağlıda daha tecrübeli abilerimiz/arkadaşlarımız yardımcı olacaktır
2005 Corolla 1,6 sol ---- 2011 Avensis elegant extra