Gönderen Konu: XENON FARLI 2003-2007 MODEL AVENSIS'LERDEKİ FAR [MERCEK SORUNU]  (Okunma sayısı 95441 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
Ynt: XENON FARLI 2003-2007 MODEL AVENSIS'LERDEKİ FAR [MERCEK SORUNU]
« Yanıtla #40 : Nisan 13, 2011, 09:51:47 »
ilan çok tanıdık :D
???

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Nisan 13, 2011, 09:51:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #41 : Nisan 13, 2011, 18:55:14 »
evet Yüksel Bey, bizim araçların parçalarından. Alıp taktırmaya karar verirseniz sonucu paylaşırsanız konuşuruz konuyu. Güle güle kullanın :)
:)) inşallah başka sorun çıkmaz :))
'bozuk yol yoktur az benzin vardır'

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #42 : Nisan 13, 2011, 18:56:27 »
ilan çok tanıdık :D
  :D Sefa Bey sorunum sadece ballast ise sizden talep edicez artık :)
'bozuk yol yoktur az benzin vardır'

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: <'90
  • 9 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Nisan 14, 2011, 01:03:07 »
abi hala yaptırmadın mı :) inşallah en kısa sürede çözersinde sende akşamları aydınlık bir şekilde gezersin :)
???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #44 : Mayıs 04, 2011, 22:33:51 »
selam  VOLKAN BEY BENİM SORUM TAMAMEN FARKLI 1.8 AVENSİSİ TAVSİYE EDER MİSİNİZ YAKIT OLARAK...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Avensis 2.0 Premium Multidrive S
  • Kilometre: 105000
  • Model Yılı: '10
  • 14 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Mayıs 04, 2011, 23:22:32 »
Hakan Bey,
Aracımda yakıtla ilgili bir şikayetim olmadı. Fazla yaktığını düşünmüyorum, özellikle aynı sınıftaki 1.8 araçlara göre çok çok iyi yakıtı. Ayrıca bana sorarsanız, 1.6 kullanmadım ama, 1.6 Avensis'in benimkinden daha az yaktığını hiç sanmıyorum... Tek tereddütünüz yakıt tüketimi ise sizi üzmez 1.8 Avensis. Hele bir de uzun yol gidiyorsanız, inanamazsınız yakıt tüketimine (100-120 km/h arası hızla tabi)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 26 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Mayıs 04, 2011, 23:34:20 »
Özellikle uzun yol konusunda katılıyorum Volkan bey'e.
VW Golf 7 1.4 TSI Highline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 76000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Temmuz 02, 2011, 15:38:03 »
volkan bey sizin aldığınız farlardan benimde ihtiyacım var acaba nasıl irtibat kurabiliriz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Temmuz 09, 2011, 22:48:26 »
 http://www.farbul.com/Toyota-Avensis-2003-2006-arasi-elektrikli-on-far-SOL,PR-124938.html arkadaşlar bu sitede satılan yan sanayi farın özelliklerinde hallojen far diye belirtilmiş, benim 2004 elegantın xenon... diyelimki ben bu farları aldım içindeki xenon buna uymaz, her halde halojen far  almam gerek. bir de halojen farın özelliği nasıl, daha mı iyi xenondan...
2009 HONDA ACCORD EXECUTİVE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Temmuz 10, 2011, 10:22:50 »
Halogen dediğinde mercek yok merceksiz far diye biliyorum ki zaten bizim aracında merceksiz oda halogen.. xenon her zaman daha iyidir çünkü mercek var işin içinde görüntü kalitesi artıyor daha iyi gösteriyor..
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #50 : Ağustos 06, 2011, 01:07:29 »
Sayın Arkadaşlar,
2007 makyajlı kasa Avensis'imde aynı far sorununu ciddi ciddi yaşamaya başladım. Hatta öyle ki geceleri önümü adam gibi göremediğim için İzmit-Gebze arasında rüzgar nedeni ile yolun ortasına uçmuş bir polis kukasına çarparak ön tamponumun sağ tarafını ve alttaki sis farını hasarladım. Allah korudu ki düşük hızım nedeni ile başkaca bir sıkıntı olmadı.
Sıkıntı aslında arada bir benzinliğe çekip de arabamın tamponunu ışık altında görünce sıkıldı. Bayağı bir sinirim bozulmuş.
Sabah ilk iş Kartal Oto Sanayiye giderek çıkmacılarda parça baktım. Sis farı ararken bloklardan birinin altındaki tampon tamir eden arkadaş sis farının tamir edilebilir şekilde saglam olduğunu ve kolayca yapabileceğini söyledi. Yarın için tamiri konusunda anlaştık. Bana 60TL'ye malolacak. Bu arada farlar konusunda Kartal'daki çıkmacılarda gerek 2003-2006 arasının gerek ise makyajlı kasanın orjinal çıkmalarını gördüm. Merceklerinin kararmış olabilme durumu nedeni ile almadım. Tekine 200TL fiyat verdiler. Sis farının DEPO marka olanını netten zaten 89TL'ye görmüştüm.
Eğer iyi bir organizasyon yapabilirsem tamponu tamir ettirir iken farları alarak Bostancıdaki ustaya gitmeyi , hem mercek problemini gidermeyi hem de bulur isem Angel Eye halkası taktırmayı düşünüyorum. Aracın tek zoruma giden yönü farlara ulaşmak zor olduğu için ikide bir tamponun sökülmesi ve bunu yaparken ustaların aracı hırpalaması.
Arkadaşlardan İstanbulda olup da aynı sıkıntıyı çekenler var ise Kartal Oto Sanayi de yeterince çözüm bulunabiliyor , bunu bildirmek istedim.
Farlardaki sonucu iletmeye çalışacağım.

Capt. Ahmet KOSEOGLU
2007 TOYOTA Avensis
2.0 Exec. Elegant
D4-WWTI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #51 : Ağustos 06, 2011, 01:23:09 »
Bu arada:
sahibinden.com sitesinde İlan no: #23606404 da satışta olan mercekler makyajlı kasaya ait farların sorun çıkarak merceklerinin yeni ve orjinal olanı mıdır? Bu konuda teknik bilgisi olanlar bir yorum yazarlar ise sıkıntım konusunda bana çok ciddi yardımları olmuş olacak. Şimdiden teşekkür ederim.

Capt. Ahmet KOSEOGLU
2007 TOYOTA Avensis
2.0 Exec. Elegant
D4-WWTI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Ağustos 15, 2011, 22:00:14 »

geçmiş olsun ahmet bey. benim 2004 avensiste de aynı far sorunu var. ben de artık ciddi ciddi depo marka yan sanayi far almayı düşünüyorum. gerçi farın açıklama kısmında halojen far yazıyor mesaj attım benim xenon ampullere uygunmudur diye; xenon kiti elektrikçinizin ufak bir değişikliği ile takabilirsiniz, onlarca müşterimiz bu şekilde kullanıyor diye cevap yazmışlar. bu değişiklik nedir nasıl yapılıyor bilmiyorum....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Ağustos 17, 2011, 09:27:29 »
geçmiş olsun ahmet bey. benim 2004 avensiste de aynı far sorunu var. ben de artık ciddi ciddi depo marka yan sanayi far almayı düşünüyorum. gerçi farın açıklama kısmında halojen far yazıyor mesaj attım benim xenon ampullere uygunmudur diye; xenon kiti elektrikçinizin ufak bir değişikliği ile takabilirsiniz, onlarca müşterimiz bu şekilde kullanıyor diye cevap yazmışlar. bu değişiklik nedir nasıl yapılıyor bilmiyorum....
umut  bey ben aldım depo farlardan.. normalde xenon ampül tipimiz d2s... depo marka halojen farlarda h7 tip... yani ampül şekli farklı ... biraz tadilat ile oturtabilirsiniz. ama ben yeni farları hiç ellememek için ampül tipini d2sten h7 ye çeviren kablo ve ona uyumlu 4300 k lık h7 xenon ampül aldım...  balastlarıda orjinal fardan söktük. şu an parklar eski kısa farladan daha iyi yanıyor :D yalnız tek sorun balastları fardan sökmek kolay olmuyor çünkü adamlar herşeyi farın içinden geçirip ön cam kısmını sonra kapatmışlar . mesela balastların kablosu orjinal farda farın içinden delik yaparak oluşturmuşlar ama depo farda o delik kısmı maalesef yok ve onu dışarıdan geçirmek zorundasınız... yani kabloların bir kısmı farın dışından geçiyor. bence yeni bir h7 xenon kit alıp takmak daha mantıklı ama ben orjinal balastlarını kullanmak ve ampülleri 4300 k kullanmak istedim... sonuç olarak aydınlatma müthiş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Ağustos 20, 2011, 00:40:38 »
umut  bey ben aldım depo farlardan.. normalde xenon ampül tipimiz d2s... depo marka halojen farlarda h7 tip... yani ampül şekli farklı ... biraz tadilat ile oturtabilirsiniz. ama ben yeni farları hiç ellememek için ampül tipini d2sten h7 ye çeviren kablo ve ona uyumlu 4300 k lık h7 xenon ampül aldım...  balastlarıda orjinal fardan söktük. şu an parklar eski kısa farladan daha iyi yanıyor :D yalnız tek sorun balastları fardan sökmek kolay olmuyor çünkü adamlar herşeyi farın içinden geçirip ön cam kısmını sonra kapatmışlar . mesela balastların kablosu orjinal farda farın içinden delik yaparak oluşturmuşlar ama depo farda o delik kısmı maalesef yok ve onu dışarıdan geçirmek zorundasınız... yani kabloların bir kısmı farın dışından geçiyor. bence yeni bir h7 xenon kit alıp takmak daha mantıklı ama ben orjinal balastlarını kullanmak ve ampülleri 4300 k kullanmak istedim... sonuç olarak aydınlatma müthiş...

anladım buğra bey, teşekkür ederim.  h7 4300 k xenon philips marka 279 lira, 7000 k lar 79 lira...7000 k lar şu sokakta insanın gözünü patlatan cinsler değil mi? uyuz oluyorum o farları kullananlara ;))...çok parlak...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Ağustos 20, 2011, 23:08:40 »
umut bey philips almazına gerek yok 100-150 lira arası xenon kit işinizi görür.. kelvin değeri arttıkça lümen değeri düşüyor ayrıca kelvin değeri arttıkça beyazdan maviye geçer... resmi biraz önce çektim umarım beğenirsiniz:D

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Ağustos 21, 2011, 17:35:38 »

süper olmuş, insan önünü görüyor...beyenmek ne kelime, kıskandım doğrusu. ;)) sizin h7 ler ne marka, internette araştırdım hepsiburada da 104 liraya var modacar diye marka, philips 329 lira, birde size komple kaça mal oldu, işçilik dahil...

yan sanayi fara orjinal d2s i monte etmek çok mu zor olur, farın delinmesinden falan bahsetmişsiniz, far bozulur mu, dışardan birşey belli olurmu mesela...yada aydınlatma konusunda bi problem yaşanır mı? bizim farlar otomatik yükseklik ayarlı, bunu etkiler mi? siz orjinal balast kullandım demişsiniz, balast far motoru olsa gerek, ve sadece xenon far almışsınız galiba, ben de sadece h7 xenon alsam, yada şöyle diyeyim bu adrsteki  http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=h7%204300k%20xenon ürünlerden hangisi alınır. kit olarak satılanlara balast dahil galiba, sadece ampul alıp benim orjinal balastla kullanmam sizin söylediğiniz şekilde daha uygun olacak...bu konunun cahiliyim kusura bakmayın. en azından burda bilgilenip ona göre adım atmak istiyorum...teşekkürler..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Ağustos 21, 2011, 19:12:20 »

Uploaded with ImageShack.us

ya bende bu forum ve araştırmalar sayesinde yaptım o yüzden istediğin gibi sorabilirsin... maliyete gelince farların çifti kargo dahil 6 taksit 419 lira... 4300 k çift xenon ampül markasını bilmiyorum ama kaliteli bir ürün 69 lira+5 lira kargo. d2s -h7 kablo 39 lira. takmaya gelince babam ben ve elektrikçi arkadaş sağ olsun yardım etti para istemedi ama ben verdim. yani işçilik hariç. 532 lira.... şimdi h7 d2s ampül tip farklı olsada birbirine benziyor o yüzden depo marka fara oturmak zor değil ayrıca dışarıdanda belli olmaz... ama titreme felan yapma olasılığı olduğu için ben o riski almadım... far motoru zaten mevcut farlardan çıkıyor ondada bi sıkıntı olmaz....  bence xenon kit al balastları sökmek felan için hiç uğraşma çünkü çok uzun sürüyor..zaten  kablo ve ampül nerdeyse xenon kit fiyatına ulaşıyor....hem zamandan kazanırsın hem aynı paraya artı balastların olmuş olur... bu arada balast xenonu ateşlemek için gerekli olan parça.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Ağustos 22, 2011, 17:50:41 »
buğra hocam farlar şimdi ikisi 495 lira olmuş, zamlanmış. kalite olarak nasıllar, orjinalinden farklı duruyorlar mı? siz h7 xenonları nerden aldınız internetten mi? yoksa sanayide her oto parçacısında da bulabilir miyiz? bir de d2s h7 kablo dan bahsetmişsiniz? o ne için gerekli, zaten h7 xenon kit alacağım....o zaman da gerekli mi o kablo?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Ağustos 22, 2011, 20:35:39 »
bende şimdi gördüm zamlanmış malum dolar-euro yükseldi... ya farlar yeni olduğu için inanılmaz ii duruyo yani arabayı göstermeyen farlarmış....parça olarakta ne var ne yoksa netten aldım.... sen xenon kit alacağın için hiçbirşeye ihtiyacın yok...zaten onda hepsi mevcut. ayrıca sanayiden de alıp hem xenonları hemde farları taktırabilirsin...