Gönderen Konu: toyota auris şanzıman sesi  (Okunma sayısı 20625 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
toyota auris şanzıman sesi
« : Aralık 21, 2010, 14:16:18 »
 arkadaşlar arabamın şanzımanından ses geliyor, daha önce aksaray ve osmaniye'de servise götürdüm. aksaray'daki servis normal dedi, osmaniye'de servise dinlettim normal değil dediler ama toyota genel merkezine bildirmişler onlar normal demiş 6 ileri şanzımanlarda geliyormuş bu ses.
 başka bir konunun içinde birkaç arkadaş da böyle bir sesten muzdarip olmuş ama onlara da normal demişler.
şimdi de çorum'daki servise götürdüm, onlar sesi cd'ye çektiler yine toyota merkeze gönderdiler, bu sefer normal olmadığı kabul edildi şanzıman bilyalarından ses geliyormuş, arabanın 3 4 gün serviste kalması gerekiyormuş.
 böyle sorunu olan diğer arkadaşlar çözdüler mi sesi kesecekler diye şanzımanı elime vermesinler, bir daha düzen tutmaz diyorlar ;)

Toyota Club Türkiye

toyota auris şanzıman sesi
« : Aralık 21, 2010, 14:16:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Ynt: toyota auris şanzıman sesi
« Yanıtla #1 : Aralık 21, 2010, 22:07:57 »
arkadaşlar bilgisi olan yok mu yarın arabayı teslim edicem...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 21, 2010, 22:15:01 »
Gecmis olsun, MMT tipi sanzuman mi?
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #3 : Aralık 21, 2010, 22:23:38 »
yok hocam düz şanzıman. vites geçişlerinde vs. hiç problem yok, sadece düşük devirlerde hafif bir uğultu var diye yeni arabanın motorunu şanzımanını indirmek ne kadar mantıklı. bir şey olmaz derseniz vereyim diyorum... eskisi gibi sağlıklı olmayabilir diyorlar düzen tutmazmış vs.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 22, 2010, 01:03:11 »
hocam 2005 avensis comfort aracımızda 4-5 viteslerde ugultu sesi geliyordu.Sanzumanı indirtip bir bilya değişti ondan sonra ses  kesildi.Hİçbirşey olmaz eger bilyada sorun varsa km ilerledikçe ses dahada fazla artacaktır.Garantisi dolmadan yaptırın.Zİra servis sanzumnı sökmeye sadce 900 tl işçilik istedi gidecek parçalarda hariç.Dışarda 200 tl ye yaptırdık bizde.Saglıklı olmayacak düzen tutmayacak birşey yok.Aracın baskı balatası değişirkende şanzıman iniyor.Piyasada Baskı balata değiştiren aracların hiçbirinin düzen tutmaması lazım.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #5 : Aralık 22, 2010, 01:49:16 »
öncelikle merhaba ozan bey aynı sorun benım arkadşımdada oldu 2010 düz vites.fakat garantisi devam ettiği için sizinde dediğniz gibi bilya falan demişler .ondan sonra 15000 km kadardır kullanıyor bir sorun yok.sizinde daha sonra sorun yaşayacağnızı zannetmiyom.birde şu var ben hep söylerim manuel vites daha masraflıdır diye.benim son iki aracım otomatik vede m/m vites idi .bana hiç bir masraf çıkarmadı.ama daha öncekiler düz vitesti yok baskı gitti yok balata aşındı.yok yukarda kavrıyor falan bayaa bir başımı ağrıtmıştı doğrusu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #6 : Aralık 22, 2010, 04:32:46 »
Bu bir sürtme sesi gibi bişeymı. gıvv gıvv gibi :)
Benım araçtanda gelıyor en son seslerı kaydettıler toyota merkeze gonderdıler Muhendısler ıncelemeye gelecek dedıler beklıyorum Şimdilik...
arabayı aldıktan 1.ayında  1.000 Km dolmadan başladı bu ses.
araba suan 2.000 Km de  ve ses artık boştaykende  gelmeye basladı ve sanırım artıyor :(

Serviste Götürdüm 2 kere 1000 bakımında normal dedıler geçiştirdiler;
Toyota merkezı aradım bagırdım cagırdım bı kaçgun sonra arabayı tekrar servıse cagırdılar gıttım seslerı kaydettıler ve Toyota merkeze gonderdıler...

Sevgılı Servıs Elamanımız!
Arabanın Direksiyonuna geçtı ve Başladı otobana sürdü ve 1 -2-3 -4 ama araba hep 4000 devırde gıdıyor ses cıkarmıyorum sankı yarışlara katılıcaqız... 4de yuklenıyo 4bını gecıo belkıde devır ve vıtes atıyor. ve yıne basmaya basladı ve bu arada yuksek devırde yapmıyor arkdasın bahsettıgı sesı bana dondu dedı arkada oturuyorum önde garantı mudurü dıreksıyonda usta... Bu ses normal bıse yapamayız ama bak bı yerden sonra kesıyor dedım.. adama ters ters baktım ve garantı mudurumu uzmanımı neyse işte sen kendı arabanı boylemı kullanıyorsun dedım.. adamlar bu shıft ısıgını neden koymus ozaman sen 4.000 de araba sureceksen dedım? haklısın dedı ee ozaman dedım seslerı kaydedelım ve gonderlım dedıler işte...
ustelık ben aracı hep sehır ıcınde kullanıyorum.. 6. vıtesı gormuyorum bıle coqu zaman kı sehır ıcınde cıdden hatrlamıyorum 6. vıtese attıgımı ve baba parası ıle deqıl kendım aldıgım ıcın kendı malım oldugunu ıcınde yıpratmadan bınıyorum.. bakalım bana nezaman cevap verecekler ve ne dıyecekler...

Benım aracıda cagırırlarsa Ucret talep edeceklermı ?
en son servısle kanlı bıcaklı olacagım daha Kasımda aldık arabayı ya :(

"ayrıca aracı onatça'dan aldım (adana) servısede orada goturdum sadece baska yere goturmedım."
2011 Kar Beyaz Confort Extra Toyota AuriS (:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #7 : Aralık 25, 2010, 20:46:16 »
 evet aynen dediğin gibi bir ses, bende de düşük devirde geliyor, düşük devir derken normal devir kastediyoruz tabi. ben test eden elemana 2000-3000 devir aralığında geliyor diye özellikle belirtmiştim. Yüksek devirde de geliyordur da motor sesi bastırıyordur bence.
ben arabayı servise verdim şu an 4. gün. ücret talep etmezler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #8 : Aralık 25, 2010, 23:16:17 »
tesekkr ederım ama bana daha dönen olmadı :(( beklıyorum 2. defa toyotaya bılgı verıldı ama servıste lastıklere 1 makına bagladılar seslerı kaydettık gondereceqız dedıler ama ne oldu bılmıyorum.. sızın seslerı cd ye nasıl cektıler ? nasıl 1 ortamda kaydettıler ?

Ayrıca aracınız kaç model ve kaç km de ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #9 : Aralık 25, 2010, 23:44:39 »
2010 model 10000 km'de. ama ses arabayı aldığım günden beri var, 1000 km bakımında göstermiştim, 10000 km bakımında ses artmışsa bakarız şimdilik normal demişlerdi. sesi nasıl çektiklerini görmedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Aralık 26, 2010, 21:14:26 »
öncelikle merhaba ozan bey aynı sorun benım arkadşımdada oldu 2010 düz vites.fakat garantisi devam ettiği için sizinde dediğniz gibi bilya falan demişler .ondan sonra 15000 km kadardır kullanıyor bir sorun yok.sizinde daha sonra sorun yaşayacağnızı zannetmiyom.birde şu var ben hep söylerim manuel vites daha masraflıdır diye.benim son iki aracım otomatik vede m/m vites idi .bana hiç bir masraf çıkarmadı.ama daha öncekiler düz vitesti yok baskı gitti yok balata aşındı.yok yukarda kavrıyor falan bayaa bir başımı ağrıtmıştı doğrusu.
forumda otomatik vitesli rav4 sahiplerinin çektiklerini okursan düşüncenin yanlışlığını anlarsın.bozulan bu bilyalarda bir üretim hatası olmalı.eski toyotalarda böyle bir arıza görülmedi.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #11 : Mart 26, 2011, 23:12:13 »
arkadaşlar aynı sorun bendede vardı serviste aracın baskı balata rulman deyişti birde aracın yağ seviysi minimum da idi servise bunuda söyledim şimde aracın turbosunu deyiştirecekler
2011 COROLLA EXTRA D4D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #12 : Nisan 18, 2011, 21:03:32 »
herkeze selam  benimde sanzumandan ses geliyor  ugultu aracim 2011 comfort extra benzinli 132 bg 70 ile 80 km arasi basliyor ses sanki dogan sahin suruyorum 6 viteslilerin hepsinde var bu ses kironik sanirim yakinda baslar kampanya kesin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #13 : Nisan 20, 2011, 00:12:20 »
acil servise git ve bızım bahsettıgımz sesler ıle kıyasla bakalım aynı şeylerdenmı bahsedıyoruz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Nisan 20, 2011, 13:59:34 »
Merhaba inanın siz benim kadar anlayan olamaz 20 gün önce baskı balata degişimi ile başlayan bir sese sahibim .benimki 60-70 aralıgında geliyor.Gitmedigim usta servis
kalmadı sesi normal oldugunu kesemeyeceklerini söylediler .Toyota eski servis müdürü bir usta var ona da götürdüm oda sesin normal oldugunu bu ses için 6 ay ugraştıgını
bu sesten dolayı sıfır şanzıman bile taktıklarını söyledi ama ses kesilmiyormuş.Bana söyledigi toyota nın birçok aracında bu ses var fark eden var fark etmeyen var .Benim aracım eski oldugu için ben sesi kabullendim .Yapacak birşey yok diyorum.ama aracınız yeni gerekirse aracın degişimini dahi isteyin.
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '13
  • 65 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Mayıs 17, 2011, 19:15:40 »
Bu konu hemen kapanmış gibi. Bu tür bir sesi ancak titiz kullanıcılar fark eder. Bahsettiğiniz ses aracı geri viteste kullanırken gelen ses gibi birşey mi? Böyle bir ses ise özellikle 1-2-3 viteslerin düşük devirlerinde benim aracımdan da geliyor (2011 132 lik comfort ext.).Beni çok rahatsız etmiyor ama mekanik aksamdan böyle bir ses gelmesi iyi birşey değil. Konuyu kapatmayalım bence. Durum nedir, sesler kesildi mi servis sonrası?
born to ride

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #16 : Mayıs 17, 2011, 20:11:54 »
arkadaşlar bu ses 6 vitesli butun toyotalarda var servis bu şanzımanlar 5 vites gibi sessiz deyil diyor
2011 COROLLA EXTRA D4D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #17 : Mayıs 17, 2011, 20:46:32 »
Böyle bi saçmalıkmı olur bunlar 5 ileri gibi sesiz değil diyipte kurtulamazlar benim aracımda 2 kez turbo değişti 22 bin km de suan şanzımandanda ses gelmeye başladı hayatım boyunca sıfır alıpta pişman olduğum demiycem hayatım boyunca alıpta pişman olduğum tek araba toyota AURIS oldu... Aurisin yanında Subarum ve Civic VTI ımda var bunlar AURİS e göre spor otomobil olmalarına ve eski model olmalarına rağmen bana bukadar sıkıntı çıkartmadılar... Çarşamba günü bursa ya dönücem ve yine servis e gidicek araç bakalım bu kez ne bahane bulucaklar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2009 avensis 1.6 valvematic elegant m/t
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '09
  • 5 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Mayıs 17, 2011, 21:02:50 »
benim arabamdada aynısı mevcut ama düz yolda sorun yok taki nezaman rampada dur kalk yapmaya başlarsam uğultu şeklinde arabayı kaldırıyorum..
AvensiStyle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Mayıs 17, 2011, 21:12:44 »
Bende böyle bir ses yok yada ben farketmedim. Ama çok hassasım bu ses olayına, olsa farkederdim.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija: