Gönderen Konu: 2011 model TOYOTA YARİS Terra Sport 1.0 mı ? 1.33 mü ?? YARDIMINIZI RİCA EDİY  (Okunma sayısı 34943 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
Ayşegül Hn., aracınıza çok fazla yük binmeyecekse veya sıklıkla şehir dışına çıkmayacaksanız 1.0 motor da işinizi fazlasıyla görür.
Folgsamkeit macht frei...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 899 kere teşekkür edildi
Ayşegül hanım 1.0 motorda çok iyi bu konuda aklınızda bir şüphe kalmasın ama imkan varsa 1.33 daha iyi olurdu yoksada 1.0 da işinizi falasıyla görecektir.

Unutmayın ki Toyota bir dünya devidir o motoru o kasaya katmışsa mutlaka o motor o kasaya yetyordu yetmesse zaten toyota o seçeneği tüketicilerine sunmazdı.

Bu konuda şüphelenmenizede katılıyorum çünkü bir çok firma düşük hacimli motor seçeneğini katarak pazarlama stratejisi geliştiryorlar (örnek 1.6 102 passat) ve o motorları sadece başlangıç fiyatlarını en aza düşürebilmek için sunuyorlar.

Ve ben şimdiye kadar bir Toyotanın motorunun araca yetmediğini duymadım.

Aracınız şimdiden hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
Ayşegul hanım clio hariç diğerleri güzel opelin servisi biraz acımasızdır nissan micrada 2. eli yarise göre ağır ama yaris kadar güzel bir arabadır eğer uzun yıllar kullanırım diyorsan micrada olabilir yok ben 2-3 seneye satar yenisini alırım diyorsan kesinlikle yaris

Bu benim düşüncem karar yine size kalmış.

Mahmut Bey, neden clio hariç ??

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Ayşegül Hn., aracınıza çok fazla yük binmeyecekse veya sıklıkla şehir dışına çıkmayacaksanız 1.0 motor da işinizi fazlasıyla görür.

Hakkı Bey teşekkürler, umarım "keşke" demem aldıktan sonra...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
ayşegül hanım bende kesinlikle tercih etmem nede olsa renault gerçekten kötü bi motor mahmut da o yüzden önermedi sanırım. yani bence atın kafanızdan clio'yu diğer seçtiğiniz araçlar güzel ama ben hala 1.0 yaris'deyim. Mutlaka işinizi görecektir artık daha fazla düşünmenize gerek yok yorumları okuduğum da aldığım ortak karar şu toyota iş görmeycek bi motor üretmez herkezin dediği gibi wardır bi bildiği en başta benim dediğim gibi ;) şimdiden hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın inşallah :)
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma

Mahmut Bey, neden clio hariç ??

Konfor bakımından olsun donanımı olsun güvenliği olsun her bakımdan diğer araçlardan geride ve fiyatıda hemen hemen diğerleriyle aynı
bir tek iyi yanı var servis ağı zaten servis olarak toyota da renault tan geri kalmaz .

bide şöyle bişe var clio nun fiyatı 20000 lira olsaydı ozaman derdim size eğer çok boğulacaksanız onuda düşüne bilirsiniz sonuçta oda işinizi fazlasıyla görür ama clio hb gin baz fiyatı şuan 26500 tl yaris ise 25850 tl
bu nedenlerden dolayı clio yu baştan eledim

yinede önceden söylediğim gibi seçim sizin.

bana sorarsanız siz olsanız hangi arabayı alırsınız kesinlikle yaris alırım hem az yakyor hem 2. eli var hem konforlu hemde en önemlisi toyota yani sorunsuz

TOYOTA= NO PROBLEM

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Konfor bakımından olsun donanımı olsun güvenliği olsun her bakımdan diğer araçlardan geride ve fiyatıda hemen hemen diğerleriyle aynı
bir tek iyi yanı var servis ağı zaten servis olarak toyota da renault tan geri kalmaz .

bide şöyle bişe var clio nun fiyatı 20000 lira olsaydı ozaman derdim size eğer çok boğulacaksanız onuda düşüne bilirsiniz sonuçta oda işinizi fazlasıyla görür ama clio hb gin baz fiyatı şuan 26500 tl yaris ise 25850 tl
bu nedenlerden dolayı clio yu baştan eledim

yinede önceden söylediğim gibi seçim sizin.

bana sorarsanız siz olsanız hangi arabayı alırsınız kesinlikle yaris alırım hem az yakyor hem 2. eli var hem konforlu hemde en önemlisi toyota yani sorunsuz

TOYOTA= NO PROBLEM

Renault Clio tip olarak daha hoş ve büyük geldi aslında o yuzden düşündüm... Ama haklısınız ki Toyota nın tırnağı bile olamaz :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
Renault Clio tip olarak daha hoş ve büyük geldi aslında o yuzden düşündüm... Ama haklısınız ki Toyota nın tırnağı bile olamaz :)
Umarım bir karara varmışsınızdır. Alacağınız araç şimdiden hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin güzel günlerde kullanırsınız işallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
clionun çamurlukları plastik :P

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
Ayşegül Hanım,

Hangi aracı aldığınızı artık belirtin. Benim tercihim sonuna kadar 1.33 motor ama yine de siz bilirsiniz tabii ki de.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
artıları
1-bayan oldugunuz için kesinlikle yaris doğru tercih.
2-1.33 daha verimli olur.
3-gerçekten az yakar.
4-iç hacmi küçük araba için oldukça geniş.

eksileri
1-bagaj küçük.
2-gösterge saati ortada.
3-1.33 ler 1.4 gibi vergi öder.

not:eşime yaris 1.33 terra sporty m/m almaya gittik.kendisi pek anlamaz arabadan ama corollayı begendi. yarisi sevmedi.corolla aldık.sizede toyotanız hayırlı olsun
makas yapan ve sinyal vermeden dönenler..ayıp oluyor ama..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
Ayşegül Hanım,

Hangi aracı aldığınızı artık belirtin. Benim tercihim sonuna kadar 1.33 motor ama yine de siz bilirsiniz tabiyi ki de.

Kermin önerilerini dinleyin Ayşegül hanım, tecrübe konuşuyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
yarisin bir tek olumsuz yönü var , o da fiyatı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.kayabuyukcelen.com.tr
  • Araç: Başka Toyota Modeli
  • Kan Grubu: B-
  • 10 kere teşekkür edildi
Ayşegül Hn. 1.33 yaris kullanan biri olarak herkesin söylediği şeyi söyliyeceğim.

1.33 ile 1.0 ın yakıt sarfiyatı neredeyse birebir. Fakat 1.33'ün hem performansı iyi, hem sollamalarda rahat hızlandığınız için daha güvenli oluyor.
Tabi; dezavantajı da fiyatı. İlk arabam diyorsunuz, gönlünüz rahat etsin, kafanızda soru işareti olmasın 1.33 alın bence. Titiz de kullanırsanız çok uzun yıllar memlun kalarak binersiniz.

Ama şimdi 0km araç alıyorsunuz, yarın öbürgün uzun yolda kamyon bile sollarken zorlanıyorum diye araç değiştirmek zorunda kalmayın bence.

Seçiminiz ne olursa olsun, bence güzel bir seçim yaptınız. Şimdiden hayırlı olsun.

Ayşegül Hanım,

Hangi aracı aldığınızı artık belirtin. Benim tercihim sonuna kadar 1.33 motor ama yine de siz bilirsiniz tabiyi ki de.

Kerem'ciğim; Ayşegül Hn. kendi özgür iradesine sahip. İstediği zaman istediği arabayı seçebilir. Bizlere de hesap vermesi gerekmiyor. Merak ediyor olabilirsin ne araç alacağını fakat farkında olmadan hesap sorar gibi sorduğunda karşındaki kişi rahatsız olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
bende merak ettim ya ayşegül hanım neye karar verdi_?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
  Konuya anlamsız eklemelerde bulunmayalım sayın arkadaşlar.

Bu araçlarda kullanılan 998cc. civarı olan motor bildiğim kadarı ile safkan Toyota, 1.3 küsur cc olanlar ise Fransızlar ile ortak olması lazım, yanlışsam düzeltin. Eğer sollamalarda iyi tepki bekliyorsanız dizel versiyonada bakmanızı öneririm.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Herkese sonsuz teşekkürler...

1.0 Terra sport TOYOTA YARİS, gök mavi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
Herkese sonsuz teşekkürler...

1.0 Terra sport TOYOTA YARİS, gök mavi :)
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin güzel günlerde kullanın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür etti
resimlerini çekip ekleyin:=))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo