Gönderen Konu: 2011 model TOYOTA YARİS Terra Sport 1.0 mı ? 1.33 mü ?? YARDIMINIZI RİCA EDİY  (Okunma sayısı 35047 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: B+
Arkadaşlar merhaba,

TOYOTA YARIS TERRA SPORT modelini alcağım önümüzdeki ay, aracın siparişini 1.0 olarak verdim ama performans açısından sıkıntı yaşayıp yaşamayacağım konusunda tereddütlerim var zira araç sollarken olsun ya da yokuş çıkarken düşük performans almak istemiyorum. Yaris'i küçük ve sağlam olduğu için tercih ettim ama motor konusunda bir türlü karar veremedim. Arada da 4 bin lira fark var. İstnabul'da şehiriçi trafiğinde kullanacağım, annem/babam ve benim dışımda arabaya binecek olan pek olmayacak. Memlekete uzun yola da (8-10saatlik yol) gidiyoruz tatillerde ama onun dışında uzun yola çıkmıyorum. Yılda 2-3 kez yani. Bu durumda 1.33 almak yine de performans açısından daha mı iyi ve sürüşte farkı "bariz" olarak farkeder miyim kullanıcılardan bunu öğrenmek istiyorum. Artıları ve eksileriyle (sanırım tek eksisi 4bin lira daha pahalı olması) 1.33 ü ve 1.0 motoru değerlendirebilir misiniz ?

Yorumlarınıza, tecrübelerinize ihtiyacım var ... Şimdiden teşekkürler...

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Yan cehennem yan, geliyorum yan yan..
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 43 kere teşekkür edildi
Düşük motor az yakar demek değildir.. 1.0 motor çok komik birşey bence.. Satması zor olur gibime geliyor.. Bence 1.33 alın
2012 Auris - Beyaz- 06UZ 400- 1.4 D-4D- Dizel Comfort Plus
2013 Avensis - Füme - 06UZ 789 - 1.6 - Benzinli Elegant Ex.
2016 Auris - Açık Mavi  - 06 MBM 96 - 1.6 Benzinli Premium
2015 VW Passat Variant - Mavi - 06UZ 776 - 1.6 TDİ Comfortline

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 24 kere teşekkür etti
  • 43 kere teşekkür edildi
"1.0 motorla 1.33 motorun yakıt sarfiyatı yok denecek kadar az,ama performans konusunda ciddi fark var"

yakıt testi yaptırmak için gittiğim toyota servisindeki yetkili kişi aynen bu cümleyi kullandı,kararı sen verirsin artık
2007 Manuel 1,3 cc Saten gümüş Yaris Terra
Dalga geçme,Tokatlanırsın

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=32687.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • "Başkalarının kusurunu örtmekte gece gibi ol"
  • 10 kere teşekkür edildi
1.0 motorla bütün hayalleriniz suya düşecek. Ben o motorun aracı epey zor hareket ettirdiğine yakından şahit oldum. Bence çıkış yolu varsa hemen 1.33 motorlu alın. 4 bin lira fark olsa da yine de memnun olacağınız bir araba almış olmanın keyfiyle çabuk unutursunuz verdiğiniz fazla parayı.
“Ne söyleyeyim?” diye düşünmek, “Niçin söyledim?” diye düşünmekten hayırlıdır.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
Ayrıca yılda 8-10 saatlik uzun yola 3 kez çıksanız gidiş dönüş en az 5-6 bin km yol yapmış olursunuz. Bence bu yolculuklar 1.0 motorlu yaris ile çileden başka bişey ifade etmez.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Herkese yorumları için teşekkür ediyorum... Siparişi verdim ancak şu saatten sonra motoru 1.33 e çevirttirebilir miyim acaba ? (Kasımın 2 . haftası gelecek araç)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Corolla97™
1.33 acil alın 1.0 motor şehir içi arabası olur anca 1.33 sizi tatmin edecektir
Corolla97™

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
Siparişinizi iptal ettiremez misiniz??

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
direk vazgeçin bence de pişman olursunuz direk 1.33e dönün. o araçla ufacık yokuşta 2. viteslere kadar düşersiniz arkadaşların dediği gibi çile olur ve motor o kasayı götürecem diye 1.6 gibi yakıt çeker motoruna her türlü zararı size yararı 0. ne yapın ne edin vazgeçin 1.0 dan
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
siparişi değiştirebilirsiniz bence
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Sanırım iptal edebilrim ama 4 bin lira bana fazla geliyor. Şehir içinde kullanacağım sonuçta, çok hız da yapmayacağıma gore... Kararsız kaldım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Merhaba,

Herkese gerçekten çok teşekkür ediyorum zira inanın çok kararsız kaldım. Genelde şehir içinde kullanacağım, çok hız yapma derdim yok ve yılda 3ten fazla şehir dışı kullanmayacağım. İlk aracım, desteksiz alıyorum ve kendime çok yuklenmek istemiyorum bu yuzden açıkçası "1.0 de gayet iyi" yorumlarınıza daha memnun oluyorum. 1.33 elbette daha iyi ama öğrenmek istediğim gerçekten çok mu fark var. Eğer arkadaşım ne yap yap 1.33 al diyorsanız 4 bini denkleştirmeye çalışacağım galiba... Ama o paraya Nissan MICRA da alabiliyorum, çok da sevdiğim bi model. Bu konuda ne dersiniz ? NISSAN MICRA nasıl bir araçtır ? TOYOTA yı şiddetle tercih ederiz diyeceğinizi biliyorum ama yine de tip olarak hoşuma gidiyor ve iç donanımı Micra ların çok iyi, kaliteli de bir araç. Ne dersiniz ??

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
Ayşegül Hn. mesajınız için teşekkür ederim, isminizi düzelttim. Bir de, forum kuralları gereği Tanışma bölümü altında kendinizi kısaca tanıtan bir başlık açabilir misiniz?

http://www.toyotaclubtr.com/tanisma/
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Hakkı Bey yardımlarınız için teşekkür ediyorum, dediklerinizi aynen yaptığıma gore umarım artık bana yardımcı olabilirsiniz arkadaşlar :)))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
Gönül neyi severse güzel odur. O yüzden tercih sizin. Bence micra da çok tutulan bir araç 2. elde. Kafanıza göre takılın derim.
Sadi Şirazi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
Ayşegül hanım nissan micrayı bende öneririm size benim kuzenim de wardı o da bayan zaten gayet de hoşuna giderek kullanıyordu sanırım 1.2 motora sahip ve yayla yolunda sürdüm gayet de normal değerlerde tırmanıyor kötü değil yani ee bide nissan da kaliteli marka yanlış bilmiyorsam o da japon malı kaliteli yani paranız yetiyorsa neden olmasın tipi de hoşunuza gidiyormuş eğer 1.33 e para yetmez diyorsanız alın yani şahsen öneririm ama 1.0 pek uygun gelmedi açıkçası şehir içi de olsa uygun değil dur kalk falan daha fazla yakacak araç ona göre kararı siz verin :)
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
1.0 motor dur kalkta değilde hızlı gitmeye çalıştığınızda biraz fazla yakacak:=))
ama nissandan daha iyi duru yaris bence...
1000 motorda olsa iyidir.siz güvenle kullanın..önemli olan güvenlik...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
Ben de 1.33 öneririm çünkü şehir içi demişsiniz ama malum istanbul şehir değil ki  dağ bayır. ben bile bazen 1.6 mı alsaymışım diyorum bazen dik yokuşları 2 ile çıkmak insanı yoruyor.
2010 yaris terra sporty multimode gümüş gri
yaşasın m/m.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '16
  • 2 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Ben de 1.33 Yaris tavsiye edenlerdenim :) 1.0 motoru neden üretiyorlar hala anlamış değilim :S Hem yakıtı (şehir içi/şehir dışı) 1.33 le aynı (hatta bazen fazla) hem performansı düşük... Nihayi kararı yine de bütçeniz ve beklentilerinize göre siz vereceksiniz ama ben olsam zorlansam da 1.33 olanı alırdım ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
İlk aracım ve 4 bin daha verebilir miyim bilmiyorum. Hız olayına fazla girmem ve bu motor sanırım bana yeterli gelecektir...