Gönderen Konu: 2011 model TOYOTA YARİS Terra Sport 1.0 mı ? 1.33 mü ?? YARDIMINIZI RİCA EDİY  (Okunma sayısı 35054 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: B+
Sanırım Toyota iidir yaa.. 1.0 da olsa güçlü, güvenilir ve kaliteli.... Ama yine de Micra kullanan varsa bir fikrini almak isterim. Ayrıca 1.0 ı olanlar da karşılaştıkları sorunları yazabilir mi ?

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
ayşegül hanım motor zaten size yeterde yakıt bakımından dolayı arkadaşlar yardımcı olmak istediler motor küçük olduğu için bazı yollarda kasayı taşımakta çok zorlanacaktır ve taşıyabilmek için de baya bi yakıt sarfiyat edecektir o yüzden endişelerimiz ama yok bana her türlü uyar diyorsanız hiç düşünmeden bence de alın 1.0 yarisi...
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Oğuz Bey harikasınız gerçekten çok tşkkrler... Yuk taşımayacağıma da gore :) 1.0 beni üzmez umarım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: A-
Bende 1.0 siparişi vermiştim, sonra içime sinmedi ve bayi ile görüştüm. Yakıt olarak arada fark yok ama güç bakımından çok fark eder ben 1.33 tavsiye ederim dedi. Bende siparişi iptal edip 1.33'e döndüm. Benim içime sinmeme sebebi kat edeceğim yolda yokuşun çok olmasıydı. Genel olarak forumda 1.0'in yokuş performansının pek iyi olmadığını okuduğum için bu kararsızlığı yaşamıştım. Sizde genel olarak kullanacağınız güzergahı göz önünde bulundurun mümkünse.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Iptal edip 1.33 istediğinizde bekleme süreniz uzadı mı Serhat Bey ? Benim katedeceğim yol açıkçası oyle çok yokuşlu sayılmaz.. Aslında işle aram 10dakika, yokuşlar var ama 10 dakikalık bir yer sadece sonuçta, problem yaratacağını sanmıyorum...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
aradakii 4000 tl lik farkı kaç yılda çıkaracaksınız o da önemli..hesap yaparak araba almak çok doğru değil açıkçası..çünkü evdeki hesap çarlıya uymuyor.
1.33 5 litre yakıyorsa 1.0 motorda hemen hemen aynısını yakıyor..hadi yüklendiniz 6 litre yaktırdınız...
1 litre yakında 4 tl olsa ki bu memlekette olur...
4000/4=1000 defa 100 km yapınca çıkıyor:=)))yani 100000 km sonrasında...kaldi ki ş.içi dur-kalklarda az yakan bi ara olacak sizinki...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Hesap hatalı ama Evren Bey :) 100km de 6lt yakarsa, litresi 4 liradan 100 km de 24 lira çıkar cepten. 4000/24 =167 yaklaşık. Yani 16.700 km de bu para gidecek zaten. Ki 60 ay vadeye girmeyi düşünüyorum. Yılda kaç km gdicem ki... Yani şimdi o zaman ben 1.0 mı alıyorum :S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
rica ederim ayşegül hanım ne demek ben sizi daha da net şekilde anladım zaten :) yük taşıma yok uzun yola gitme yok sadece şehir içinde yorgunluğunuzu alacak bu araç ş. içinde sizi istediğiniz yere götürecek başka da bişe yok o yüzden 4 bin lira daha para bulmanıza ihtiyaç yok kanaatimce 1.0 işinizi görecektir sonuçta toyota motoru bu ki bunu birde bayan kullanacağı için 1.33 den daha az yakacaktır bu benim gözümde kesin
     Siz rahat olun alırsanız da şimdiden hayırlı uğurlu olsun toyotanın wardır bi hikmeti boşu boşuna üretmez 1.0 yarisi ;)
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
Ayşegül hanım benim fikrim eğer imkanınız varsa kesinlikle 1.33 ama yok imkan yoksa oğuzun dediği gibi Toyota o arabaya o motoru katmışsa bir bildiği vardır.

örnek 1.4 d-4d corolla ve aurisler herkes ilk başta bu arabalar gitmez rampayı çıkmaz klimayı açınca pusar diyordu ama iki araçta şimdi milletin en çok tercih ettiği arabalar.

Aracınız 1.0 veya 1.33 farketmez şimdiden hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

aradakii 4000 tl lik farkı kaç yılda çıkaracaksınız o da önemli..hesap yaparak araba almak çok doğru değil açıkçası..çünkü evdeki hesap çarlıya uymuyor.
Evren abi niye öyle düşünyorsun dizel arabaya verilen 4000 tl yi hibe gibi düşünmüşsün fakat aracı satarkende ona göre fazlaya satmıyormusun belki 4000 tl fazlaya satmassın onu kabüllenyorum ama hemen 4000 tl yi hibe gibi düşünmen bence yanlış

Benim kendi fikrim bu benzin fiyatlarıyla benzinli araca artık binilmez ben yılda en fazla 12000 km yaparım ama yinede seçimimi dizelden yana yaptım.

Bakım konusuna gelecek olursakta hemen hemen aynı artık eskisi gibi bakımlar benzinliye göre çok pahalı değil.

Bana çok diyen oldu az km yapyorsun benzinli al , senin için daha ekonomik olur diyenler.

Şimdi bana onu diyenler benzin istasyonundan çıkmıyorlar ben ise nezaman mazot aldığımı unutuyorum. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
hesap kabaca ama doğru:=)))
başta verilen 4000 lirayı hibe gibi düşünmemin sebebi aracın 2.elini düşünmediğim için..doğru 2.el satarsankende biraz üstüne satabiliriz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: 0+
Kesinlikle 1.33 motor al. Yakıt farkı çok az ve performansı çok farklı. yarisin kasasına 1.00 çok hafif kalıyor ve aracı zorluyor. 1.33 tam yarise göre.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • oğlum, ben ve kızım :)
bende 1298 var ve lpg tüpü de eklenince 1170kg oldu bazen kasa ağırlığını hissetirmiyor değil maalesef.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Şimdi kafamı karıştırıyorlar :( araba alırken kimseye sormamak lazım sanırım :( Renault Clio/ Opel Corsa / Nissan Micra ve Toyota Yaris... Toyota yı gordum, diğer üçünü de görüp karar vericem... Varsa şunu "sakın" alma diyen, uyarı ve önerilerini beklerim :)))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
Ayşegul hanım clio hariç diğerleri güzel opelin servisi biraz acımasızdır nissan micrada 2. eli yarise göre ağır ama yaris kadar güzel bir arabadır eğer uzun yıllar kullanırım diyorsan micrada olabilir yok ben 2-3 seneye satar yenisini alırım diyorsan kesinlikle yaris

Bu benim düşüncem karar yine size kalmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: A-
Iptal edip 1.33 istediğinizde bekleme süreniz uzadı mı Serhat Bey ? Benim katedeceğim yol açıkçası oyle çok yokuşlu sayılmaz.. Aslında işle aram 10dakika, yokuşlar var ama 10 dakikalık bir yer sadece sonuçta, problem yaratacağını sanmıyorum...
Aksine kısaldı Ayşegül Hanım, 1.0 modeli Kasımın 2.haftası geliyor,1.33 ise bu ay sonu. 10 dakikalık mesafeyse dert etmeyin fazla zaten, ben arada bir kaçamak yaparım İstanbul'dan kaçarım falan diyede istedim 1.33'ü. Hızdan pek hoşlanmasamda sollamalar sırasında altımda biraz daha güçlü bir motoru tercih ederim. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
opelde çok yakılışıyor bayan kullanıcıya:=))
ben zaten kendi yarisimi hep kızlarda görüyorum..
nagihan gibi :=)) kızların sevdiği bi araç olunca haliyle...annem bayan arabasıymış bende binerim demişti:=))
ama size şu yöndende yardımcı olayım.sizin geçtiğiniz süreçten geçtim.opel corsayı da yariside kıyaslamışttım.toyotadaki kapı cam otomatiği vs  vs opelde yoktu mesela..ve fiyat yakındı..bende sonradan taktırıp para harcıyacağıma üstünde olsun dedim.
1.33 101 bg lük motor gerçekten iyi bir motor.aurise ve corollayada bundan koyuyorlar...
ama 4000 tl lik fark büyük bi fark..hibe etmiyoruz belki satarken geri alıcaz ama mal satılana kadarda binip parasnı
ödeyeceksiniz..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • 1 kere teşekkür edildi
ayşegül hanım bende yaris kullanıcısıyım benim aracım 1.3 vvt-i motor 90 hp bence durumunuz varsa 1.3 alın derim forumda okuduguma gore 1.0 ları 7.0 lt falan yakıyor benm aracım ise 6.0 - 5.5 lt yakıyor ama yinede sizbilirsiniz.
SKODA SUPERB STYLE 1.6 TDI 2017
SKODA OCTAVİA STYLE CR 1.6 TDI 2015
SUBARU FORESTER 2.0 TDİ 2018

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
Ayşegül hanım, her kes söz birliği etmişçesine 1.0 alma diyor; arkadaşların önerilerine saygı duyuyorum, mutlaka deneyimleri birikimleri bilgileri vardır, boşa konuşmazlar....amaaa, toyotanında bi bildiği vardır heralde, gitmezse çekmezse neden üretsinler o arabayı; ayrıca sadece toyota değil nissan, citroen, pejo, chevrolet vs gibi pek çok ünlü marka 1.0 litre motorlu araç üretiyor, hepside canavar gibi yollarda , yokuşta çekmeyecek olsa bunca arabayı kim niye üretsin..?
bana kalırsa alın 1.0 yarisi, varsın yokuşa gelince 2. vites gereksin, ne olacakki.. :dans2:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
Şimdi kafamı karıştırıyorlar :( araba alırken kimseye sormamak lazım sanırım :( Renault Clio/ Opel Corsa / Nissan Micra ve Toyota Yaris... Toyota yı gordum, diğer üçünü de görüp karar vericem... Varsa şunu "sakın" alma diyen, uyarı ve önerilerini beklerim :)))

Chevrolet - Spark (Çok donanımlı)
ve Peugeot 107 (Motoru çok iyi)  bence bu ikisinide inceleyin  peugeot 206 sadece 21 bin Tl

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Kemal Bey inanın yorumlardan ötürü oldukça mutsuz olmuştum çünkü daha fazla verecek durumum yok, 1.0 almak zorundayım bu durumda...Dediğiniz gbi memnun kalacağımı umuyorum :)