Anket

Sizce titreme sorununun kaynağı nedir?

boğaz kelebeği
11 (31.4%)
buji kabloları ve bujiler
8 (22.9%)
distribitör kapağı
2 (5.7%)
benzin pompası
2 (5.7%)
motor takozları
3 (8.6%)
lpg sistemide arıza
2 (5.7%)
Avans ayarı
4 (11.4%)
Ateşleme Bobini
1 (2.9%)
Benzin Enjektörlerinde arıza
2 (5.7%)

Toplam Oy Verenler: 32

Gönderen Konu: Carina titreme yardım...  (Okunma sayısı 25474 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
Carina titreme yardım...
« : Nisan 29, 2010, 22:58:26 »
arkadaslar aracım ilk çalıştırmalarda benzinde arada titreme yapıyor..gaz verince gazı yemiyor benzinde.kesık kesık gaz yıyor..sankı  tıkanıpta bırden arabayı serbest bırakıyormus gıbı oluyor...araba yerınde dururken benzinde tıtreme yapıyor gaza gecınce bırden o titremeyı kesiyor..ama gazdada 90 km cıvarlarında arabam tıreme yapıyor...servıse goturdum dedıler balans,balanstan olsa dedim araba yerınde dururken tıtreme yapmaz..sonra dedıler motor takozları degısecek..orjınallerının 4 yanesi 780 ytl..bunları degıstırelım dedıler ama sorunun gececegıne daır garantı veremeyız dedıler..sanayıye gıttım ustalar katalızoru ıptal edelım dedıler katalızoru ıptal ettık,bujıler degıstı,benzın fıltresı degıstı..benzıne orjınal toyota yakıt sıstemı temızleyıcı attım..genede sorun cozulmedı..arabam arada gene tıtreme yapıyor..kafayı yıyecegım sızce neden boyle bır sorun olabılır?sanayıde ustanın bırıde rolantıdeyken tıtremenın sebebı olarak enjektorlerın oradakı borunun temızlenmesı gerekır ,90 km hızdakı tıtremenın sebebıde aks kafalarındandır dedı..sımdı ben ne yapayım sızce?tesekkurler !!! !!! !!!
SUBARU FORESTER 2.0X OTOMATİK-Milano sıralı sistem

Toyota Club Türkiye

Carina titreme yardım...
« : Nisan 29, 2010, 22:58:26 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Carina titreme yardım...
« Yanıtla #1 : Nisan 30, 2010, 01:11:08 »
Yakın zamanda triger setini felan değiştirdiniz mi ?
..Tüplü ve Öfkeli..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 30, 2010, 07:17:24 »
yok hayır ama 90.000cıvarlarında degıştırılmış..su anda 133.000 km de aracım....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2010, 13:06:14 »
Sente kaçık olabilir o yüzden sordum
..Tüplü ve Öfkeli..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2010, 14:39:45 »
Bu belirsizlik sıkıntısından bende muzdaribim. Ona sorarsın: şu bu değşiecek X TL, şuna sorarsın o bu şu bide şu dğişecek XY TL derler. Hepsi bu işin ticaretine düşmüş. Adamın gibi alıp teste çıkmak yok, teşhis koymak yok... Bi değiştirelim sorun çözülür belki derler sürekli.... Başkada birşey demezler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hergün biraz daha fazla Toyota sevgisi... <3
    • JDM TÜRK
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2010, 15:05:15 »
çalıştırma sırasında motordan gıcırtıya benzer bir ses geliyormu?
Dört mevsim yada kışlık lastik kullanıyorsanız toyotalar 100 kmhda titreme yapıyor. Balans problemi olduğunu sanmıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 30, 2010, 15:08:22 »
yok balans değildir rolantide de yapıyormuş Erdem
..Tüplü ve Öfkeli..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 30, 2010, 15:12:29 »
Erdem yapma ALLAH'ını seviyorsan yahu... Kışlıkla yazlıkla dört mevsimlikle balansın ne alakası var? Bağlarsın makineye, balans veriyorsa ya jant, ya lastik, ya disk, ya taşıyıcı yada porya kaynaklıdır. Jant yada lastik ile ilgili bir balans varsa takarsın kurşunları 3gr-5gr-10gr olur biter..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • JDM TÜRK
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 30, 2010, 15:23:18 »
Erdem yapma ALLAH'ını seviyorsan yahu... Kışlıkla yazlıkla dört mevsimlikle balansın ne alakası var? Bağlarsın makineye, balans veriyorsa ya jant, ya lastik, ya disk, ya taşıyıcı yada porya kaynaklıdır. Jant yada lastik ile ilgili bir balans varsa takarsın kurşunları 3gr-5gr-10gr olur biter..
harbiden titreme yapıyor ama toyotalar kışlık lastikle , her türlü denemeye varım ,
kışlık lastik takıcaz benim arabayla 160ı geçemediğini görücez , sonra kendi (yazlık) lastiklerimi takacağım 200 yapacağım , varmısın iddaya :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • JDM TÜRK
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Nisan 30, 2010, 15:26:16 »
yani; yoldan kaynaklanan bir titremeyse lastiktendir , ama dururkenki gibi motordan dolayı titriyorsa bilmiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Nisan 30, 2010, 15:29:47 »
Kardeş kışlık lastikler tamam haklısın, asfalta çok tutunur ve aracı gerçekten yorar. Hız yapamazsın fakat balans ile kışlık lastiğin hiç mi hiç alakası yok. Haaaa kışlık lastik özelliğini yitirmiştir, salgı yapıyordur orası ayrı mevzu. Gideriz lastikçiye, sıfır kışlık lastik takar gireriz rot-balans ayarına. Sonra çıkarız 90-110 arası titreme veriyormu vermiyormu ;)

Bu arada, Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım. Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Trafik Kanununa göre otomobiller için azami hız sınırları, eğer aksine bir işaret belirtilmemiş ise; şehiriçi 50Km/s., şehirlerarası 90Km/s., otoyol 120Km/s. dir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Nisan 30, 2010, 17:15:36 »
görünürde problem buji kablo falan değil, benzin sisteminden kaylaklanan bir durum varmış gibi görünüyor. ama toyota servisini tuttum, 780 tl verecen, takozlar değişecek, titreme devam devam ederse garantisi yok. bu nasıl bir anlayış, bu ustalar bizi süzme salak yerine koyuyor ama aynı duruma kendileri düşüyor haberleri yok.
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Nisan 30, 2010, 17:44:40 »
arkadaslar balans sorunum yok..lastıkler yenı balans ayarı yapılıp takıldı..sızce neden kaynaklıyor olabılır?bırde bılgısayara sokmak ıstemıstım servıste  hanı neyı varsa ortaya cıksın dıye..bana dedıklerı motor arıza ışıgı yanmadıgı surece bılgısayara sokmaya gerek yok dedıler..ama ben sımdı ne yapayım?ustaların hepsınden ayrı bır cozum onerısı cıkıyor..yok  onu yaptır yok bunu yaptır ama garantı yok..ılk once sızce hangısınden baslayayım?nereyı degıstıreyım yada temızleteyım yada vs..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Nisan 30, 2010, 17:59:14 »
çalıştırma sırasında motordan gıcırtıya benzer bir ses geliyormu?
Dört mevsim yada kışlık lastik kullanıyorsanız toyotalar 100 kmhda titreme yapıyor. Balans problemi olduğunu sanmıyorum.
çalıştırma sırasında gıcıtıya benzeyen bır ses gelmıyor...normal  çalışıyor ama sonra tıremeye baslıyor..gaza gectıgı zamanda tıreme kesılıyor.ama gazda gıderkende 90 km cıvarında gene tıremeye baslıyor.90 km de gıderken gaz verdıgımde tıtreme yapıyor gazdan ayagımı cektıgımde tıtreme kesılıyor...sankı araba kesılıyor gını oluyor.kesık kesık gaz yıyormus gıbı hıssedıyorum...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Nisan 30, 2010, 18:03:30 »
görünürde problem buji kablo falan değil, benzin sisteminden kaylaklanan bir durum varmış gibi görünüyor. ama toyota servisini tuttum, 780 tl verecen, takozlar değişecek, titreme devam devam ederse garantisi yok. bu nasıl bir anlayış, bu ustalar bizi süzme salak yerine koyuyor ama aynı duruma kendileri düşüyor haberleri yok.
bende benzın sıstemı dıye dusunmustum ama gaza gectıgı zaman da 90 km deyken tıtreme yapıyor..gercı benzındeyken rolantıde tıtreme yapıyor ama gaza gecınce rolantıde tıtreme kesılıyor...bence arabamda 2 sorun var..bırı benzındeyken bırı gazdayken..90 km  yle gıderken olan tıtremenın  sebebı ne olabılır acaba?hep denıyorum ne 60 ne 70 nede 80 km deyken tıtreme olmuyor..90 km ye geldıgımde tıreme yapıyor gazdayken..benzınde ıse rolantıdeyken kende tıtrıyor 90 km deykende tıtrıyor..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • JDM TÜRK
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Nisan 30, 2010, 20:30:32 »
Ben bu konuya neden taktım , Çünkü Aynı sorun bendede vardı , 100.000lik bakımını yaptırdıktan sonra düzeldi , nedenini bilmiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Nisan 30, 2010, 21:16:39 »
Ben bu konuya neden taktım , Çünkü Aynı sorun bendede vardı , 100.000lik bakımını yaptırdıktan sonra düzeldi , nedenini bilmiyorum.
bende memlekete gııtgımde gecen hafta perıyodık 120.000km bakımını yaptırmıstım toyota servısınde 350 ytl verıp ama sorun duzelmedı...dahada bu sorunun ortadan kalkması için ne kadar harcayacagım acaba cok merak edıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • JDM TÜRK
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Nisan 30, 2010, 21:25:05 »
bende memlekete gııtgımde gecen hafta perıyodık 120.000km bakımını yaptırmıstım toyota servısınde 350 ytl verıp ama sorun duzelmedı...dahada bu sorunun ortadan kalkması için ne kadar harcayacagım acaba cok merak edıyorum.
Gerçi bizim vvt-i larda bu sorun var genellikle ama bazen artıyor benimki nedense :S

Ya emin değilim ama sizinki şöyle birşey olabilir;
Mesela VW araçlarda lpg takıldıktan belli bir süre sonra benzin pompası bozuluyor , (lpgdeykende çalıştığı için) , bizim passatta böyle bir problem vardı  , ondan dolayı benzin pompasındanda olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Nisan 30, 2010, 21:39:23 »
 Öncelikle geçmiş olsun.
 Motorunuz normal çalışma ısısına geldikten sonra araç dururken gaz verdiğinizde motor devri en üstlere kadar çıkabiliyor mu?
 Gaz verdiğinizde titreme azalıyor mu, artıyor mu?
 Buji, hava filtresi, yakıt filtresi bakımları zamanında yapıldı mı?
 Buji kablolarının sağlamlığı test edildi mi?
 Distribütör kapağı sağlam mı?
 Enjektörler ve boğaz kelebeği temiz mi?

Bu sorduklarımın hepsi benzinli kullanım için. Bence öncelikle motorun normal, ideal şekilde (benzinli) çalışmasını önleyen sebebi bulmak lazım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Nisan 30, 2010, 22:56:02 »
Öncelikle geçmiş olsun.
 Motorunuz normal çalışma ısısına geldikten sonra araç dururken gaz verdiğinizde motor devri en üstlere kadar çıkabiliyor mu?
 Gaz verdiğinizde titreme azalıyor mu, artıyor mu?
 Buji, hava filtresi, yakıt filtresi bakımları zamanında yapıldı mı?
 Buji kablolarının sağlamlığı test edildi mi?
 Distribütör kapağı sağlam mı?
 Enjektörler ve boğaz kelebeği temiz mi?

Bu sorduklarımın hepsi benzinli kullanım için. Bence öncelikle motorun normal, ideal şekilde (benzinli) çalışmasını önleyen sebebi bulmak lazım.
araç ısındıktan sonra motor dururken gaz verdiğimde motor devri en üstlere cıkıyor ama kesilerek
gaz verdiğimde titreme azalıyor
buji,hava filtresi ve yakıt fılıtresı yeni değişti
buji kablolarının sağlamlığı kontrol edilmedi
distiribitör kapağınada bakan olmadı
enjektorler için toyotanın orjınal yakıt sistemi temizleyicisini attım,boğaz kelebeği temizlenmedi..
sizce işe ilk önce hangisini yaptırmakla başlayayım?