Gönderen Konu: Toyota Geri Çağırma!  (Okunma sayısı 125905 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Geri Çağırma!
« Yanıtla #40 : Şubat 06, 2010, 17:18:05 »
Yoksa bilmediğimiz bağlantıların mı var Kemal abi? Hani öyle ise söyle de biz de bilelim :D
Yok ya, alper, ben sadece tipinden sıkılıp biraz değişiklik yapayım dedim, en fazla 1 yıl içinde hondayı satıp avensis alacaktım, ama meret fena alışkanlık yaratıyor , tiryakisi oldum hondanın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Şubat 06, 2010, 18:03:53 »
Hadi hadi Kemal Agabey, vardir bir bildigin, uluslararasi adamsin :P
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Şubat 06, 2010, 19:03:19 »
yazdıklarımın ise şakadan başka birşey olmadığınıda...
senden başka kimsenin antipatisini topladığımıda sanmıyorum
senin antipatinde normal, çünki baştan seni çok eleştirdim(hak ettin ama)
ne yaparsın doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar, ama ben yinede doğruları söyleyeceğim
   Kemal abi seni kızarken gördüm...alışılmışın dışında bir durum...Gerçi Nagihan seni tanımıyor ama...
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '08
  • 5 kere teşekkür etti
  • 23 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Şubat 06, 2010, 19:43:35 »
   Kemal abi seni kızarken gördüm...alışılmışın dışında bir durum...Gerçi Nagihan seni tanımıyor ama...

kişiliği ve üslubu hakkında bir fikre sahip olmadığım birini telepati kurarak tanıyamam, kendi tanıtmalı ki forum ortamında bunu sadece yaptığı yorumlarla sağlayabilir. kendini yanlış tanıtmışsa zamanında, yapabileceğim bir şey yok.

(hak ettin ama) eklentisinden bahsetmiyorum bile.
''Çocukları, yasaların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız."

dissapointment=expectations/reality

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Şubat 07, 2010, 03:39:00 »
Yok Özcan, kızdığım falan yok, sadece Nagihana sataşmak eğlenceli oluyor, daha yeni olduğu için bana tepki veriyor, kısa süre içinde espri tarzımı anlayıp tepki vermeyecek, hazır henüz vakit varken şu anların tadını çıkarmak lazım ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Şubat 07, 2010, 04:01:56 »
kişiliği ve üslubu hakkında bir fikre sahip olmadığım birini telepati kurarak tanıyamam, kendi tanıtmalı ki forum ortamında bunu sadece yaptığı yorumlarla sağlayabilir. kendini yanlış tanıtmışsa zamanında, yapabileceğim bir şey yok.

(hak ettin ama) eklentisinden bahsetmiyorum bile.

Ben çok gırgır biriyim Nagihan, birazda aykırı düşünceliyim, böyle olmamın sakıncası olmadığına inanıyorum, forumlarda insanlar özgür olmalı, düşüncelerini ifade edebilmeli diye düşünüyorum, her kes aynı fikirde, aynı yapıda olsa inanki buralar çok monoton olur, başlangıçta benimde toyotam vardı , o yüzden üye olmuştum, iki yıl önce toyotamı satıp honda aldığımda bu forumda istenmeyeceğimi düşünmüştüm; ama yanılmışım, arkadaşlar çok olgun bir yaklaşım gösterdiler, Dağhan, bir MSN sohbeti sırasında gönderdiğim resimlerimi forumda yayımladı, hemen hemen herkes hayırlı olsun dedi, hiç kimse düşmanca tavırlar sergilemedi, hele bir arkadaşımızın kullandığı bir cüme o kadar hoşuma gittiki hala hatırlayıp gülümsüyorum
"Japondur candır" demişti benim honda için...
Tabiki başka forumlarada takılıyorum mesela DH nin sadece honda bölüne mesela team honda tr  vs vs ... ama oradakilerin fanatikliği bunaltıyor bazan,  çoğusu samimi değil, 7-8 yaşında bir kopela, kendini 30 yaşında gösterip olur olmaz diyaloglara girebiliyor..
Burada ise anlayışlı , kültürlü ve olgun bir kitle var, kimse kimseyi kırmıyor, kavga dövüş olmuyor, fanatizm yok (her ne kadar çok genç bir üyemiz , daha doğrusu bölüm yöneticimiz varsada) yaş ortalamasının nispeten yüksek olması kaliteyi sağlıyor
İşte bütün bu yazdıklarımdan dolayı, hondacı olmama rağmen arkadaşlar kabüllenmişler
hemen hemen her kese sataştığım olmuştur, ama kimsenin kızdığınıda sanmıyorum
gerçi kesinlikle birisini üzmek kırmak gibi bir niyetim olmaz; senin tepkilerini yaşının çok genç olmasına bağlıyorum...kaldıki bana kızmanı gerektirecek bir şeyde söylememiştim...özetle "keşke babanı dinleyip sıfır arabayı alsaydın" demiştim... bunda kızacak bir şey yokki, hala aynı şeyleri söylüyorum, ilk fırsatta şimdiki arabanı satıp sıfırını al diyorum, (Allah her kese nasip etsin sıfırını)

Umarım bu yazdıklarımdan sonra hala bana karşı tepkili olmazsın, eğer sürç-i lisan edersem bilki şakadır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Kilometre: 332000
  • Model Yılı: '02
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Şubat 07, 2010, 04:30:35 »

eğer sürç-i lisan edersem bilki şakadır

İşte Kemal abi farkı :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Şubat 07, 2010, 22:23:47 »
Ben çok gırgır biriyim Nagihan, birazda aykırı düşünceliyim, böyle olmamın sakıncası olmadığına inanıyorum, forumlarda insanlar özgür olmalı, düşüncelerini ifade edebilmeli diye düşünüyorum, her kes aynı fikirde, aynı yapıda olsa inanki buralar çok monoton olur, başlangıçta benimde toyotam vardı , o yüzden üye olmuştum, iki yıl önce toyotamı satıp honda aldığımda bu forumda istenmeyeceğimi düşünmüştüm; ama yanılmışım, arkadaşlar çok olgun bir yaklaşım gösterdiler, Dağhan, bir MSN sohbeti sırasında gönderdiğim resimlerimi forumda yayımladı, hemen hemen herkes hayırlı olsun dedi, hiç kimse düşmanca tavırlar sergilemedi, hele bir arkadaşımızın kullandığı bir cüme o kadar hoşuma gittiki hala hatırlayıp gülümsüyorum
"Japondur candır" demişti benim honda için...
Tabiki başka forumlarada takılıyorum mesela DH nin sadece honda bölüne mesela team honda tr  vs vs ... ama oradakilerin fanatikliği bunaltıyor bazan,  çoğusu samimi değil, 7-8 yaşında bir kopela, kendini 30 yaşında gösterip olur olmaz diyaloglara girebiliyor..
Burada ise anlayışlı , kültürlü ve olgun bir kitle var, kimse kimseyi kırmıyor, kavga dövüş olmuyor, fanatizm yok (her ne kadar çok genç bir üyemiz , daha doğrusu bölüm yöneticimiz varsada) yaş ortalamasının nispeten yüksek olması kaliteyi sağlıyor
İşte bütün bu yazdıklarımdan dolayı, hondacı olmama rağmen arkadaşlar kabüllenmişler
hemen hemen her kese sataştığım olmuştur, ama kimsenin kızdığınıda sanmıyorum
gerçi kesinlikle birisini üzmek kırmak gibi bir niyetim olmaz; senin tepkilerini yaşının çok genç olmasına bağlıyorum...kaldıki bana kızmanı gerektirecek bir şeyde söylememiştim...özetle "keşke babanı dinleyip sıfır arabayı alsaydın" demiştim... bunda kızacak bir şey yokki, hala aynı şeyleri söylüyorum, ilk fırsatta şimdiki arabanı satıp sıfırını al diyorum, (Allah her kese nasip etsin sıfırını)

Umarım bu yazdıklarımdan sonra hala bana karşı tepkili olmazsın, eğer sürç-i lisan edersem bilki şakadır
    Kendini çok güzel anlatmışsın Kemal abi.... :alkis:
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Şubat 07, 2010, 22:27:54 »
bu yazdıklarının birde türkçe mealini alsak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 51000
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Şubat 12, 2010, 12:20:48 »
Toyota Türkiye geri çağırmaları başlattı 
12 Şubat 2010 11:33

Toyota Türkiye, geçmiş yıllarda satılan 57 bin 301 adet araç için geri çağırma kampanyasını başlattı. Yapılan yazılı açıklamada, Toyota'nın, gaz pedalı sorunun hazırlıklarının tamamladığı belirtildi. İşte o açıklama:
Konuya ilişkin yazılı açıklamada, Toyota'nın, Türkiye'de ''potansiyel gaz pedalı sorunu'' na yönelik hazırlıklarını tamamladığı belirtilerek, ''Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş, geçmiş yıllarda satılan ve kapsam dahilinde bulunan 57 bin 301 adet araç için geri çağırma kampanyası başlattı'' denildi.
Kampanya hakkında bilgi veren Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, kapsam dahilinde değerlendirilen araçların sahiplerine telefon ve elektronik posta ile ulaşılarak, en yakın Toyota yetkili servisine başvurmaları gerektiği bilgisinin verilmesine ve gerekli parçaların yetkili servislere sevkıyatına başlandığını belirtti. Bozkurt, yaklaşık 30 dakika süren işlemin ücretsiz olarak gerçekleştirileceğini bildirdi.
Geri çağırma kampanyasıyla ilgili olarak herhangi bir tarih sınırlaması olmadığını açıklayan Bozkurt, bu kapsama giren tüm araçlar işlem görene kadar kampanyanın devam edeceğini, bir yıl sonra bile Toyota bayilerine başvuran müşterilerin dahi bu kampanyadan ücretsiz olarak yararlanacaklarını ifade etti.
Müşterilerin konuyu ihmal etmemesi gerektiğini belirten Bozkurt, ''Kampanyamız ileride oluşabilecek muhtemel problemler için önlem mahiyetindedir. Bu nedenle, kampanya kapsamında yer alan tüm müşterilerimizi işlemlerini yaptırmak üzere Toyota yetkili servislerinden randevu almaya davet ediyorum'' ifadesini kullandı.
Açıklamada, kampanya kapsamındaki tüm müşterilerine en kısa zamanda ulaşmayı planlayan Toyota'nın, nadir olarak ortaya çıkan bu durumla ilgili olarak aracında bir problem yaşamayan müşterilerini de ileride oluşabilecek muhtemel durumlara karşı uyardığı dile getirildi.

eksik alıntı yapmışım; devamı aşağıdadır

Toyota'nın Türkiye'deki resmi web sitesi ''www.toyota.com.tr''de 15 Şubat Pazartesi günü araç şasi numarası sorgulama ekranının hizmete gireceği kaydedilen açıklamada, Toyota kullanıcılarının araçlarının şasi numaralarını sorgulama ekranına girerek araçlarının kampanya kapsamında olup olmadıklarını öğrenebilecekleri bildirildi.

Düzenleme: Başlık düzenleme.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Şubat 12, 2010, 13:45:43 »
corolla kullanıcısı olmaktan memnunum, 2009 corolla aldığımamızın ne kadar doğru bir karar olduğunu da görüyorum..teşekkürler müşterisini madur etmeyen toyota..
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Kilometre: 332000
  • Model Yılı: '02
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Şubat 12, 2010, 13:53:08 »
corolla kullanıcısı olmaktan memnunum, 2009 corolla aldığımamızın ne kadar doğru bir karar olduğunu da görüyorum..teşekkürler müşterisini madur etmeyen toyota..

Katılıyor ve ekliyorum tüm Türkiye ve dünya farkındadir ki Toyota sorununu kabul edip araçlarını geri çağırmaya başlamıştır.... Bunu gören diğer birçok marka birtakım sorunlarını ortaya çıkardı sayı olarak az da olsalar....  Eee onlar da  kalıherzaman bir büyüğün yol göstermesi gerek  ;)  :foto:

Tebrikler Toyota :alkis:  :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Şubat 12, 2010, 13:59:50 »
Çok heyecanlıyım, acaba benim miniğe de piyango vuracak mı diye :D Servise çağrılanların da mutlu olacağına eminim adam yerine konma psikolojisi sayesinde.
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 51000
  • 277 kere teşekkür etti
  • 65 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Şubat 12, 2010, 14:01:55 »
Çok heyecanlıyım, acaba benim miniğe de piyango vuracak mı diye :D Servise çağrılanların da mutlu olacağına eminim adam yerine konma psikolojisi sayesinde.

sonradan konunun devamına ekleme yaptım, sorun olup olmadığı modeller toyota sayfası üzerinden teyit edilecilecek sanırım... beklentiye girmektense vurmasa da olur :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Şubat 12, 2010, 17:43:44 »
ben 10.000 km bakımına götürdüm ve o sırada bakalım mı dediler...baktırdık ve gereken parçayı yerine taktıklarını söylediler..
bu durumda 2009 yarislerde (temmuz)bu olayın var olduğunu söyleyebilirim...
sonraya bırakmadan hemen işimi halletmeleri hoş..
teşşekkürler...
bu arada bu ana kadar da hiç gaz pedalı problemi yaşamadım...söylemeseler anlamazdım...yine teşekkürler..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '16
  • 2 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Şubat 12, 2010, 19:04:35 »
Toyota'ya bir teşekkür de benden :D Demek ki büyük marka böyle olunuyor ;) En kısa zamanda ben de servise gidip bir çay içicem :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Şubat 12, 2010, 19:50:44 »
işlerini fazla iyi yapıyorlar ama bu servislerde yahu =) 2 haftada 2.kez motor ikaz lambası yanınca babama söylemeden kendim götürdüm hazır evime yakınken avcılar servisine. sorun olmadığını söylediler, söndürdüler, yıkadılar, ücret de talep etmediler (gerçi 3saat kadar kaldı araba orda da). bugün babamı aradılar "memnun kaldınız mı servisimizden?!" diye =/ tabii bana geçici bir titreme geldi o an da neyse :D ne zaman ortaya çıkacak sıkıntısı geçti :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Şubat 12, 2010, 21:04:55 »
nagihan avcılardan memnun musun genelde oraya mı götürüyorsun????
ben b.düzünde iş te iken oraya bırakacaktm ama silivri maxi ye verdim bakıma..
avcıları da merak ettim .iyi mi diye?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Şubat 12, 2010, 21:13:02 »
Hakkı Abi bu kadar heyecan yapma. Plakayı bana özelden atıver, bi bakalım :D
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #59 : Şubat 12, 2010, 21:23:57 »
nagihan avcılardan memnun musun genelde oraya mı götürüyorsun????
ben b.düzünde iş te iken oraya bırakacaktm ama silivri maxi ye verdim bakıma..
avcıları da merak ettim .iyi mi diye?

ilk kez götürdüm aslında. dediğim gibi sırf evime yakın olduğu için. babam ilgileniyor yoksa, o da zeytinburnu derindereye götürüyor. kendi aracı da toyota ve önceki aracı da toyota olunca bilindik yer muamelesi yapıyor. gayet de memnun z.burnu derindereden

avcılar sonkar da iyi ama sanırım yavaşlar biraz. mesela orda tanıştığım bir bey vardı, silecekleri için getirmiş aracını ve ben giderken hala oradaydı. avcılarda arkadaşlarımın yanına gittim orada beklememek için, geri döndüğümde hala aynı insanlar vardı ayrıca.