Gönderen Konu: E120 Corolla Periyodik Bakım  (Okunma sayısı 80481 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: E120 Corolla Periyodik Bakım
« Yanıtla #360 : Nisan 10, 2019, 00:35:15 »
Hocam peki 4 litre almam yeterli olurmu? Muhtemelen yağı ben alırım gider sanayide sadece işçilik yaptırırım.Ürünü ben alırsam içim daha rahat ediyor.Orinalmi yan sanayimi vs sorular oluşmuyor kafamda.Birde yağ değişimi ile birlikte değişmesi gereken filtreler hangileri olucak.Onlarıda Ufuk Abiden temin ederim muhtemelen.

Sizce bizim arabadaki yağ yakma ne durumda.6bin kmde yağ seviyesi min ve max'ın arasına gelmiş litre olarak kaç yaptığını bilmiyorum pek.Kronik değerler içerisindemi yoksa kronik sorundan biraz fazlamı :)
Burak bey ürünlerin tamamını yağ dahil ufuk beyden alabilirsiniz kendisi ne önerirse uymanızı tavsiye ederim yağ yakma konusuna gelince canlı olarak görmeden nekadar eksiltme var bilemem benim araç 10 bin km'de 2 lt re eksiltiyor buda gayet normal çünkü LPG var 2.0 motor olunca da bazen rampalarda abanıyoruz gaza bilen bilir bizim buranında rampası çok.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #360 : Nisan 10, 2019, 00:35:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 287 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #361 : Haziran 03, 2020, 23:50:40 »
arkadaşlar malum bu zamanda servise gidemiyorum. servisten orjınal yağ filtresi ve hava filtresi alıp sanayide yağı değiştirmek istiyorum. araç 2007 e 12 kasa . 71000 km de ve lpg yok. hangi yağı alıp değiştireyim?
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #362 : Haziran 04, 2020, 01:18:19 »
arkadaşlar malum bu zamanda servise gidemiyorum. servisten orjınal yağ filtresi ve hava filtresi alıp sanayide yağı değiştirmek istiyorum. araç 2007 e 12 kasa . 71000 km de ve lpg yok. hangi yağı alıp değiştireyim?

Forum sponsorumuz olan @Ufuk Sönmez (16363)  beyden JS Asakashi filtre grubu ve Motul Eco-Lite 5w30 alabilirsiniz.
Orjinal filtrelere göre güzel kalitesi var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Gezgin
  • 39 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #363 : Kasım 23, 2020, 09:07:32 »
Merhabalar Güncel bakım fıyatı ekli dosyadadır. bılgı sahıbı olabılırsınız servıs fıyatlarından
Trafik kurallarına uyalım.ROMANO Sistem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 47500
  • Model Yılı: '13
  • 29 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #364 : Kasım 23, 2020, 11:44:00 »
Ben de geçen hafta 48bin km'de bakıma girdim.  Motul Ecolite 5w20  alıp yağımı kendim götürdüm.  Yetkisi serviste sadece yağı değiştirdim.  Ek olarak da fren hidroliğinin değiştirilmesini istedim.

yağ filtresi, yağ değişimi,  fren hidroliği ve değişimi için toplan 298 lira ödeme yaptım yetkili servise.   

İşlemler sırasında araç başındaydım.   Fren hidroliği değişimini sadece  hidrolik haznesindeki eski yağı  el yağ pompasıyla çekip, üstüne yeni yağ ekleme yapıp bıraktılar.  Böyle değişim mi olur dedim, borulardaki yağ ne oldu...  alttan kaliperden yağ akıtılarak borulardaki yağın da değişimi yapılır dedim. Toy bir usta,  biz böyle yapıyoruz, zaten bunlarda gerek yok,  fren servosu var,  içerde yağ devir daim olur karışır falan deyip saçmaladı....
Ben de öyle birşey yok ne devir daimi dedim,  sonra başka bir usta duydu geldi neyseki,  kaliperden eski yağı çekelim dedi, kaliperdeki yağ çıkışına pompa bağlayıp yağı çektiler, yavaş yavaş üstten de yağ eklediler de yağ değişimi olmuş oldu.   Yetkili servis bile böyleyse gerisini düşünemiyorum. Gerçi dışarıda fren hidroliğini değişecek usta bulmak bile zor.  Ustaların %90'ı fren hidroliği  ömürlüktür değişmez düşüncesinde malesef...

Motor yağı olarak daha önceki 2 bakımda Mobil Super 5w30 kullanmıştım.  ilk bakımda yetkili servisin de aynısını kullandığını görmüştüm.  o yağ değişimlerinde aracın rahatladığını hissetmiyordum açıkçası, hatta değişim sonrası araç bir süre daha sesli çalışıyor gibi hissettiriyordu.  Bu yağ ile motor bir tık rahatlamış hissettim. Yakıt ekonomisi anlamında etki eder mi bir görelim bakalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • 402 kere teşekkür etti
  • 287 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #365 : Kasım 23, 2020, 16:48:24 »
Merhabalar Güncel bakım fıyatı ekli dosyadadır. bılgı sahıbı olabılırsınız servıs fıyatlarından

ben de yeni geldim servisten ancak benimkinde filtrelerde indirim yapilmamis
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Gezgin
  • 39 kere teşekkür etti
« Yanıtla #366 : Aralık 14, 2020, 09:53:16 »
ben de yeni geldim servisten ancak benimkinde filtrelerde indirim yapilmamis

Merhabalar;
Ben baya bır pazarlık yaptım normalde benım servısım Sonkar dı. Fıyatları yuksek oldugunu beyan ettım ılgılenmedıler bende Gurses Firmasını aradım yüklü iş yaptıracaktım çünkü bunu da beyan ettim. Saolsun ındırım yaptılar . Arabamı servıse aldırmak ıcın çalıştığım şirkete şöför gönderdiler ben gıtmedım bu işlemler için servise. ödemeyi ofisten yaptım.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 14, 2020, 09:56:13
extra olarak bılgılerınıze 160 bın bakım ertesi gün bu parçalar değişti. tedariğini yaptılar. Hatta el fren balatası Tr de yoktu Belçika dam bir haftaada geldi saolsun tamamı guses de yapıldı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #367 : Aralık 14, 2020, 14:10:20 »

Merhabalar;
Ben baya bır pazarlık yaptım normalde benım servısım Sonkar dı. Fıyatları yuksek oldugunu beyan ettım ılgılenmedıler bende Gurses Firmasını aradım yüklü iş yaptıracaktım çünkü bunu da beyan ettim. Saolsun ındırım yaptılar . Arabamı servıse aldırmak ıcın çalıştığım şirkete şöför gönderdiler ben gıtmedım bu işlemler için servise. ödemeyi ofisten yaptım.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 14, 2020, 09:56:13
extra olarak bılgılerınıze 160 bın bakım ertesi gün bu parçalar değişti. tedariğini yaptılar. Hatta el fren balatası Tr de yoktu Belçika dam bir haftaada geldi saolsun tamamı guses de yapıldı.
Hayırlı olsun özerk bey, yetkilide yaptırmak iyide adamlar alternatör kayışı sökme takmaya bile işçilik yazmışlar 36 TL,indirim yapsalar ne olacak ki, İstanbul'da tem oto ufuk sönmez bey var yetkilide daha iyi hizmet ve orjinal ekipman kullanımı ile hizmet sunuyorlar denemenizi tavsiye ederim,el freni balatası için 1 hafta beklemeyede gerek yoktu ufuk beylerde mevcuttur oradanda alıp serviste takılabilirdi,artık yapılmış ve bitmiş hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Gezgin
  • 39 kere teşekkür etti
« Yanıtla #368 : Ocak 28, 2021, 09:20:14 »
Hayırlı olsun özerk bey, yetkilide yaptırmak iyide adamlar alternatör kayışı sökme takmaya bile işçilik yazmışlar 36 TL,indirim yapsalar ne olacak ki, İstanbul'da tem oto ufuk sönmez bey var yetkilide daha iyi hizmet ve orjinal ekipman kullanımı ile hizmet sunuyorlar denemenizi tavsiye ederim,el freni balatası için 1 hafta beklemeyede gerek yoktu ufuk beylerde mevcuttur oradanda alıp serviste takılabilirdi,artık yapılmış ve bitmiş hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

haklısınız ama benim sanayiye gitmeye pek vaktim olmuyor saglıkcıyım heleki şu zor denemlerde işler daha yoğun.
servis yolumun üzeri bırakıyorum ofıse gecıyorum yada aldırıyorlar bana kolaylık oluyor zaman kaybı nakıt kaybı oluyor.
Ufuk bey ile daha önce görüştüm hatta ıkı sene önce gittim diye hatırlıyorum ama kendısı yoktu sankı yerınde. bır sey yapılacaktı gecmıs zaman sıra vardı zaman kaybı oldugu ıcın beklemeden dondum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 148
  • Model Yılı: '06
  • 4 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #369 : Mayıs 10, 2021, 17:40:33 »
herkese merhaba,
toyota corolla 2006 1.6 Sol AT aracım için 160 bin km bakımına sokucam yağ ve filitre marka ve model önerisi nelerini değişmem gerekli bilgi verirmsiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 10650
  • Model Yılı: '18
  • 4 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #370 : Mayıs 10, 2021, 18:59:41 »
Sitede TEM Otomotiv Ufuk bey var onunla iletişime geçerseniz size gerekli bilgi ve yedek parçayı temin edecektir. Parçalar oldukça kalitelidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '05
  • 17 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #371 : Mayıs 14, 2021, 01:03:53 »
filtreleri mann, yağ ise motul ECO-nergy 5w30 kullanıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 146000
  • Model Yılı: '06
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #372 : Haziran 23, 2021, 20:27:29 »
2006 model Corolla 1.4 D4D yarı otomatik aracımın filtre bakımları için Js Asakashi marka yağ, hava, karbonlu polen ve yakıt filtresi için 315-TL + 22-TL kargo ücreti ödeyerek almıştım 15 gün önce. Kocaeli Toyota yetkili servisinde sadece hava filtresi için 230-TL istediler diğerlerini sormadan tabiri caizse koşarak kaçtım oradan. Turbo revizyonu sonrasında siyah duman ve çekiş sorunu düzelmemesi nedeniyle dün TEM oto Maslak Atatürk Oto Sanayi sitesinde EGR valfi kurum temizliği yaptırdım, gitmişken uzun zamandır frenlerde yaşadığım sıkıntıyı NIBK marka disk ve fren balataları takılması ve kaliper tamir seti değişikliği çözdüm. Tek bir şey diyeceğim bugüne kadar böyle işçilik hayatımda görmedim. Emeği geçen ustaların eline sağlık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #373 : Haziran 24, 2021, 00:43:43 »
2006 model Corolla 1.4 D4D yarı otomatik aracımın filtre bakımları için Js Asakashi marka yağ, hava, karbonlu polen ve yakıt filtresi için 315-TL + 22-TL kargo ücreti ödeyerek almıştım 15 gün önce. Kocaeli Toyota yetkili servisinde sadece hava filtresi için 230-TL istediler diğerlerini sormadan tabiri caizse koşarak kaçtım oradan. Turbo revizyonu sonrasında siyah duman ve çekiş sorunu düzelmemesi nedeniyle dün TEM oto Maslak Atatürk Oto Sanayi sitesinde EGR valfi kurum temizliği yaptırdım, gitmişken uzun zamandır frenlerde yaşadığım sıkıntıyı NIBK marka disk ve fren balataları takılması ve kaliper tamir seti değişikliği çözdüm. Tek bir şey diyeceğim bugüne kadar böyle işçilik hayatımda görmedim. Emeği geçen ustaların eline sağlık.
Hayırlı olsun,
Bakımın en kralını görmüştür araba,bende tek bişey söyleyeceğim,
_Kıskanıyoeum şu İstanbul'da oturanları mis gibi tem otoda bakım yaptırıyorlar, @Ufuk Sönmez (16363) bey sizde tarcanlar gibi bayilikker verseniz süper olur.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #374 : Haziran 24, 2021, 01:01:23 »

İyi dileklerinizi ustalarımıza ilettim, iyi günlerde kullanın.

Ufuk Sönmez (16363)[/member] bey sizde tarcanlar gibi bayilikker verseniz süper olur.

Bayilik sisteminde kalite standartı düşer Ümit bey, kontrolsüz güç güç değildir :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #375 : Haziran 24, 2021, 01:23:45 »

Bayilik sisteminde kalite standartı düşer Ümit bey, kontrolsüz güç güç değildir :)
Haklısınız ufuk hocam,malesefki her nekadar sistemi denetleme imkanı olsada sonuçta insan oğlu çiğ süt emmiş illaki düzensizliği meğilli oluyor,artık sıfır araç alırsam yılda bir kez Hatay'dan İstanbul'a hem gezmeye hemde bakıma gelirim. :)
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #376 : Haziran 24, 2021, 04:38:13 »

Aynı araç bende var ve aynı değişimleri yapacağım link atar mısın yağ ve filtre değişimlerini içeren?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #377 : Haziran 24, 2021, 08:50:45 »
Aynı araç bende var ve aynı değişimleri yapacağım link atar mısın yağ ve filtre değişimlerini içeren?
Merhabalar,
Tem oto form sponsorumuz'dur iletişim adreslerini ekliyorum,
Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız doğrudan servis bölümünden randevu alarak gitmenizi tavsiye ederim,yada kargo hizmetleri mevcuttur.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #378 : Haziran 24, 2021, 14:39:43 »
245 Bindeki aracımın şanzıman yağını değiştirdim. Ufuk Beylerden temin ederek. Vites geçişleri çok fark etti. Vitesler yağ gibi kayıyor tabiri caizse. Yalnız bu yağı sanayideki ustalara değiştirtene kadar neler çektim bir ben bilirim :) . Şanzıman yağı ömürlükmüş, değişmezmiş, gerek yokmuş. Birde uzun zamandır 10w40 kullanılan araca Motul 6100 5w40 koyduk bu değişimde. Ufuk Beylerin tavsiyesi bu yönde idi. Arac daha sessiz ve daha az titreşim ile çalışıyor şuan. Rahatlama geldi diyebilirim. Motul 5w40'ıda değiştirtene kadar neler çektim yine bir ben bilirim :) . Bu arabalara bu yağ gitmezmiş, bunların yağı 10w40'mış araba motor kitlerse mesuliyet kabul edilmezmiş. Falan filan. En sonunda abi sen getirdiğim ürünleri koy. Motor isterse yansın senden bilmeyeceğim dedim :D . Sonuç olarak çok daha rahat çalışan bir motor ve şanzımana sahibim şuan. Bir dahaki değişimde motul 6100 5w40 yerine motul 8100 x-clean 5w40 kullanmayı planlıyorum. o daha performanslı bir yağ araştırmalarım kadarıyla . Buradan @Ufuk Sönmez (16363) ve ekibine teşekkürlerimi sunarım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #379 : Haziran 24, 2021, 14:48:14 »
245 Bindeki aracımın şanzıman yağını değiştirdim. Ufuk Beylerden temin ederek. Vites geçişleri çok fark etti. Vitesler yağ gibi kayıyor tabiri caizse. Yalnız bu yağı sanayideki ustalara değiştirtene kadar neler çektim bir ben bilirim :) . Şanzıman yağı ömürlükmüş, değişmezmiş, gerek yokmuş. Birde uzun zamandır 10w40 kullanılan araca Motul 6100 5w40 koyduk bu değişimde. Ufuk Beylerin tavsiyesi bu yönde idi. Arac daha sessiz ve daha az titreşim ile çalışıyor şuan. Rahatlama geldi diyebilirim. Motul 5w40'ıda değiştirtene kadar neler çektim yine bir ben bilirim :) . Bu arabalara bu yağ gitmezmiş, bunların yağı 10w40'mış araba motor kitlerse mesuliyet kabul edilmezmiş. Falan filan. En sonunda abi sen getirdiğim ürünleri koy. Motor isterse yansın senden bilmeyeceğim dedim :D . Sonuç olarak çok daha rahat çalışan bir motor ve şanzımana sahibim şuan. Bir dahaki değişimde motul 6100 5w40 yerine motul 8100 x-clean 5w40 kullanmayı planlıyorum. o daha performanslı bir yağ araştırmalarım kadarıyla . Buradan @Ufuk Sönmez (16363) ve ekibine teşekkürlerimi sunarım.

İyi günlerde kullanın, ZZ serisi motorlar için 6100 5w40 ile 8100 5w40 arasında yaşayacağınız tek fark cebinizin hafifliği olur :) aradaki fark yerine her değişimde motor iç temizliği yapmanız sizin için daha faydalı olur.