Gönderen Konu: Hoşgeldin Duster, güle güle Corolla  (Okunma sayısı 663 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '15
  • Kilometre: 54000
  • Kan Grubu: ---
  • 66 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
Hoşgeldin Duster, güle güle Corolla
« : Ağustos 24, 2020, 19:21:58 »
Arkadaşlar selamlar..uzun bir süre düşünerek suv tarzı bir arayışa geçmiştim.butcede biraz kısıtlı olunca Duster 2019 Eco g kendinden LPG'li prestij paket bir araç sahibi oldum.alan abimiz kullanmamis 4500 km de sıfır diyebileceğimiz bir araç.1.33 Corollanin ilk sahibiydm.duygusal bir bağımiz vardı 5 sene çok kahrimizi çekti..yeni sahibine ve bana hayırlı olsun artık..

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 24, 2020, 19:26:00
Biraz araçtan bahsedeyim..şuan için memnun olduğumu belirteyim
Yalıtım konfor kalite muazzam artmış.benim aracımda anahtarsız çalıştırma digital klima ek olarak mevcutt.yuksek araç suv hissini yaşatıyor..yine önceki modeline göre aracın saç kalınlığı artmış.yol sesi aşırı değil onu belirteyim.motor zaten Megane 4 te 1.6 115 beygirlik ünite,lamdirenzo LPG fabrikada hatta takılıyor.subaplar bu yüzden çelik,dolum Ağzı benzin kapağının yanında,sorulariniz olursa yardımcı olmaya çalışırım
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Toyota Club Türkiye

Hoşgeldin Duster, güle güle Corolla
« : Ağustos 24, 2020, 19:21:58 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 103000
  • Kan Grubu: 0+
  • 149 kere teşekkür etti
  • 107 kere teşekkür edildi
Ynt: Hoşgeldin Duster, güle güle Corolla
« Yanıtla #1 : Ağustos 24, 2020, 19:38:51 »
Hayırlı olsun. Yeni aracınızı güle güle kullanın.

Başlığı görünce iki aracınızı da sattınız yerine ne aldınız diye düşünmüştüm. 😀 ama Duster yeni gelenmiş. Hayırlı olsun. Sanırım 4x4 değil. Duster son zamanlarda çok satan bir araç. Motor olarak 1.6 atmosferik sanırım.  Deneyimlerinizi zaman içinde yazarsınız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ağustos 24, 2020, 19:45:38 »
Hayırlı olsun. Yeni aracınızı güle güle kullanın.

Başlığı görünce iki aracınızı da sattınız yerine ne aldınız diye düşünmüştüm. 😀 ama Duster yeni gelenmiş. Hayırlı olsun. Sanırım 4x4 değil. Duster son zamanlarda çok satan bir araç. Motor olarak 1.6 atmosferik sanırım.  Deneyimlerinizi zaman içinde yazarsınız.
Başlıkta bir düzeltme söz konusu oldu :)4x2 araç, motor 1.6 atmosferik,şuan yakıt şehir ici 10 lt LPG ölçtüm klima açık .bu arada start stop sistem mevcut

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Model Yılı: '19
  • Kilometre: 2500
  • 1918 kere teşekkür etti
  • 2805 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 24, 2020, 19:58:14 »
Hayırlı uğurlu olsun. Güzel araç gerçekten. En uygun crossover.
Başlığı Hoşgeldin Dostlar olarak gördüm, E Corolla da gitti ne geldi diye merakla baktım, meğer Dostlar Duster mış.  :rofl:
Tek eksik bence bu aracın otomatik vitesle gelmemesi. Corolla ile daha detaylı karşılaştırmalarınızı bekliyorum.
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-...) 0 km-...
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km
Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ağustos 24, 2020, 20:41:42 »
Hayırlı uğurlu olsun. Güzel araç gerçekten. En uygun crossover.
Başlığı Hoşgeldin Dostlar olarak gördüm, E Corolla da gitti ne geldi diye merakla baktım, meğer Dostlar Duster mış.  :rofl:
Tek eksik bence bu aracın otomatik vitesle gelmemesi. Corolla ile daha detaylı karşılaştırmalarınızı bekliyorum.
Ben manuelci olduğum için otomatik sorun değil.ama dizel otomatiği var diye biliyorum yanilmiyorsam, aracı biraz daha tanıyınca ve deneyince burdan aktarım sağlayacağım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 249 kere teşekkür etti
  • 1302 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 24, 2020, 22:14:29 »
Özkan bey aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 22090
  • 92 kere teşekkür etti
  • 767 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 24, 2020, 22:18:44 »
Güle güle kullanın aracınızı hayırlı olsun,özellikle dağ bayır bozuk yollarda rahatlıkla kullanırsınız,altını sürtme derdi yok,yedek parça, servis sorunu yok.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 63000
  • 244 kere teşekkür etti
  • 164 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 24, 2020, 22:27:04 »
Hayirli olsun..
İlk ciktigi zaman 29900 tl idi. Hanim cok istedi alalim fiyr ama nasip olmadi..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2. 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 15000
  • Kan Grubu: AB+
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 24, 2020, 23:35:21 »
Hayırlı olsun, iyi günlerde kazasız belasız kullanın. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabii ama euro n-cap ten beş yıldız almış corolla yı bırakıp üç yıldız almış duster e geçmek bence yanlış tercih olmuş. Herhangi bir Dacia herhangi bir Toyota nın herhangi bir noktadaki kalite seviyesine şu an için asla ulaşamaz bence.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ağustos 25, 2020, 00:17:45 »
Özkan bey aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.
Çok teşekkür ederim..
Hayirli olsun..
İlk ciktigi zaman 29900 tl idi. Hanim cok istedi alalim fiyr ama nasip olmadi..
Ah ah o günlerin kıymetini bilemedik
Hayırlı olsun, iyi günlerde kazasız belasız kullanın. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabii ama euro n-cap ten beş yıldız almış corolla yı bırakıp üç yıldız almış duster e geçmek bence yanlış tercih olmuş. Herhangi bir Dacia herhangi bir Toyota nın herhangi bir noktadaki kalite seviyesine şu an için asla ulaşamaz bence.
Ben de sizin gibi duruma önyargılı bakıyordum ama yine İlk mesajımda belirttiğim gibi en son kasa Duster tüm da dacialardn farklı..tabiki bir Toyota olamaz bunda hem fikirim

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 25, 2020, 00:18:48
Güle güle kullanın aracınızı hayırlı olsun,özellikle dağ bayır bozuk yollarda rahatlıkla kullanırsınız,altını sürtme derdi yok,yedek parça, servis sorunu yok.
Çok teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 108 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Ağustos 25, 2020, 00:22:25 »
Çok teşekkür ederim..Ah ah o günlerin kıymetini bilemedikBen de sizin gibi duruma önyargılı bakıyordum ama yine İlk mesajımda belirttiğim gibi en son kasa Duster tüm da dacialardn farklı..tabiki bir Toyota olamaz bunda hem fikirim

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 25, 2020, 00:18:48
Çok teşekkür ederim
Benimki önyargı değil bizzat bildiğim test sonucunu paylaştım sizinle. Linkten kontrol edebilirsiniz.

https://www.euroncap.com/tr/derecelendirmeler-ve-oedueller/en-son-guevenlik-derecelendirmeleri/?selectedMake=7282&selectedMakeName=Dacia&selectedModel=7345&selectedModelName=Duster&nodeId=17698&allProtocols=true&selectedStar=&includeFullSafetyPackage=true&includeStandardSafetyPackage=true&selectedProtocols=34803,30636,26061,24370,-1&selectedClasses=1202,1199,1201,1196,1205,1203,1198,1179,40250,1197,1204,1180,34736&allClasses=true&allDriverAssistanceTechnologies=false&selectedDriverAssistanceTechnologies=&thirdRowFitment=false

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 25, 2020, 00:24:17
Buyurun bu da Corolla

https://www.euroncap.com/tr/results/toyota/corolla/8893

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 47500
  • 9 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ağustos 25, 2020, 01:18:04 »
Benimki önyargı değil bizzat bildiğim test sonucunu paylaştım sizinle. Linkten kontrol edebilirsiniz.

https://www.euroncap.com/tr/derecelendirmeler-ve-oedueller/en-son-guevenlik-derecelendirmeleri/?selectedMake=7282&selectedMakeName=Dacia&selectedModel=7345&selectedModelName=Duster&nodeId=17698&allProtocols=true&selectedStar=&includeFullSafetyPackage=true&includeStandardSafetyPackage=true&selectedProtocols=34803,30636,26061,24370,-1&selectedClasses=1202,1199,1201,1196,1205,1203,1198,1179,40250,1197,1204,1180,34736&allClasses=true&allDriverAssistanceTechnologies=false&selectedDriverAssistanceTechnologies=&thirdRowFitment=false

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 25, 2020, 00:24:17
Buyurun bu da Corolla

https://www.euroncap.com/tr/results/toyota/corolla/8893

2013 ile 2017  testlerini karşılaştırmak çok doğru olmayabilir.  Her yeni sene bu testlerin içeriği kapsamı artıyor.  2019 duster,  2013 yılı kapsamında teste girse o da büyük ihtimalle 5 yıldız alabilir. 
Hatta gönderdiğiniz linke bakınırken  aşağıdaki gibi bir not buldum.;

"2013 sonrasındaki yıldız derecelendirmeleri önceki yıllardakilere göre çok daha kapsamlı teknik içeriğe sahiptir ve doğrudan karşılaştırılmamalıdır. "

Bu arada corolla'nın 2019 testi de 5 yıldızlı tabiki. Ama 2019 kasa 2013 kasaya göre güvenlik anlamında daha iyi.  çarpışma önleyici, şerti takip  vs mevcut.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ağustos 25, 2020, 07:15:51 »
2013 ile 2017  testlerini karşılaştırmak çok doğru olmayabilir.  Her yeni sene bu testlerin içeriği kapsamı artıyor.  2019 duster,  2013 yılı kapsamında teste girse o da büyük ihtimalle 5 yıldız alabilir. 
Hatta gönderdiğiniz linke bakınırken  aşağıdaki gibi bir not buldum.;

"2013 sonrasındaki yıldız derecelendirmeleri önceki yıllardakilere göre çok daha kapsamlı teknik içeriğe sahiptir ve doğrudan karşılaştırılmamalıdır. "

Bu arada corolla'nın 2019 testi de 5 yıldızlı tabiki. Ama 2019 kasa 2013 kasaya göre güvenlik anlamında daha iyi.  çarpışma önleyici, şerti takip  vs mevcut.

Burak beyin dediği gibi aralarında 4 sene var, belki de aynı seneler de iki araç girse durum farklı olabilirdi..yine söylüyorum ben dacia toyotadan asla iyi demem.ben şahsen tercihimin doğru olduğuna inanıyorum beklentilerimden ötürü

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 249 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Ağustos 25, 2020, 11:40:10 »
Aracı sadece euroencap testlerine göre değerlendirmek yanlış olur,tabiki test sonuçları na bakmak gerekli ama aracı kullandığınız yer/amaç daha önemlidir,
Kullanıcı beklentileri kullanım amacı daha önemlidir,farzedelim araç sahibi engebeli köy şartlarında veya daha çok koli vs büyük eşeya taşımak amacıyla kullanıyorsa yüksek hız ile işi yoksa tabiki yüksek platformlu herhangi bir aracı tercih etmek zorundadır,
Günümüzde pandemiden ötürü vatandaşlar artık büyük araç bakıyor kamp vs işlerinde daha çok işe yarıyor,yani tamamen ihtiyacı karşılayacak yönde değerlendirme yapılmalı.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Ağustos 25, 2020, 11:59:55 »
Aracı sadece euroencap testlerine göre değerlendirmek yanlış olur,tabiki test sonuçları na bakmak gerekli ama aracı kullandığınız yer/amaç daha önemlidir,
Kullanıcı beklentileri kullanım amacı daha önemlidir,farzedelim araç sahibi engebeli köy şartlarında veya daha çok koli vs büyük eşeya taşımak amacıyla kullanıyorsa yüksek hız ile işi yoksa tabiki yüksek platformlu herhangi bir aracı tercih etmek zorundadır,
Günümüzde pandemiden ötürü vatandaşlar artık büyük araç bakıyor kamp vs işlerinde daha çok işe yarıyor,yani tamamen ihtiyacı karşılayacak yönde değerlendirme yapılmalı.
Aynen dediğiniz gibi yayla dağ bayır Deniz kenarı gidiyoruz ailece..ben bu ihtiyaçlar doğrultusunda aldim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 249 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Ağustos 25, 2020, 13:45:48 »
Aynen dediğiniz gibi yayla dağ bayır Deniz kenarı gidiyoruz ailece..ben bu ihtiyaçlar doğrultusunda aldim
Tekrardan hayırlı olsun Duster eskiye nazaran kendisin epey geliştirdi keza Fiat Doblo da aynı şekilde gelişti,bende yakın zamanda yük taşımak için 2016 model Doblo aldım gayet başarılı bir araç olmuş ve ihtiyaca hitap ediyor zaten bu tarz araçları kullananların hız ile pek işi olmadığı için amacına uygun kullanımda gayet yeterli zaten trafik kurallarıda bu tip araçlarda kısıtlı hız sınırı veriyor.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • Kilometre: 93000
  • 467 kere teşekkür etti
  • 253 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ağustos 25, 2020, 17:29:58 »
Hayırlı olsun,Güle güle kazasız belasız kullanın.En iyi araç sahip olduğunuz araçtır keyfini çıkarın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2618 kere teşekkür etti
  • 2983 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ağustos 25, 2020, 17:54:02 »
Hayırlı olsun. Dört çekeri arkadaşta vardı, kendi kullanım koşullarında özellikle iş görüyor. Yalnız daha yüksek bir araca geçtiğinizi, özellikle otoyol vb. sürüşlerde unutmayın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Ağustos 25, 2020, 18:47:54 »
Hayırlı olsun,Güle güle kazasız belasız kullanın.En iyi araç sahip olduğunuz araçtır keyfini çıkarın.
Çok teşekkür ederim
Hayırlı olsun. Dört çekeri arkadaşta vardı, kendi kullanım koşullarında özellikle iş görüyor. Yalnız daha yüksek bir araca geçtiğinizi, özellikle otoyol vb. sürüşlerde unutmayın.
Virajlar anı hareketler biraz daha dikkat istiyor,ama yol tutuşu beklediğimden iyi.sanrim Continental lastiklerin olması büyük bir artı

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 25, 2020, 18:52:05
Ben araçlara on yargıyla bakmam ufak tefek hatalar tabiki olcak.corrollada garantiden bir arka stop 3 kapı gergisi.vites körüğü,direksiyon çemberi ve ön cam fitili bunlarin hepsi değişti.. bunlar önemsiz şeyler..
Demem o ki biri gider biri gelir iyiki almışım Dusterı :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 108 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Ağustos 26, 2020, 18:33:12 »
Evet testler arasında 4 yıl var ancak arkadaşın sattığı corolla o zaman teste girdi.satın aldığı duster de 2017 de teste girmiş ve corolla dan 4 yıl sonra teste girmiş olmasına rağmen yetişkin yolcu korumasında corolla nın 20 puan gerisinde kalmış. Hangi akla hizmetle aracın kullanım alanının n-cap testlerinden daha doğrusu güvenliğinden daha önemli olduğunu iddia edebiliyorsunuz? Hayretler içinde yazılanları okuyorum...  köy yoluna giden ya da geniş bagaja ihtiyacı olanlar kaza yapmıyor mu? Duster 64 km hız ile yapılan bu testte bile 3 yıldız almış bir araç savunulacak bir tarafı yok. Eskiden ucuzdu ne kadar ekmek o kadar köfte diyorduk şimdi o da kalmadı. tercihe saygı duyduğumu ve hayırlı olsun dileklerimi en başta ilettim ama elma ile armutu karıştırmamak lazım.

Etiketler: