Gönderen Konu: 2019 corolla lpg stop etme sorunu  (Okunma sayısı 2874 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 17 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
2019 corolla lpg stop etme sorunu
« : Mart 03, 2020, 09:26:11 »
merhaba  arkadaslar 2019 mds corolla araca lovato obd2 lpg takildi 3 hafta oldu arac su an 6 bin km de lpg ile yaklasik bin km yaptim cekis gidis memnunum sorun yok tek sorunum arac lpgye gecerken devir cok oynuyor motor sicakken araci calistirdigimda vites d konumunda olunca ayakta frende ise aracin devri dusuk oldugu icin motor cogu zaman lpgye devir dalgalanmasindan stop ediyor usta motorun siki oldugunu zamanla acilacagini bunun duzelecegini soyledi ama kafama takildi sponsor bir usta tecrubeli isciligi iyi 9 saat surdu montaj manifoldu soktu en yakin yerden delindi hersey guzel iste sadece bu sorun var arac zamanla alisir mi yoksa baska bir ayarmi gerekli mesela arac 1500 devire gelince lpgye gecsin gibi bir ayar imkani varsa bu bir care olur mu? tecrubeli arkadaslarin fikirlerini bekliyorum
2011 şampiyonu TRABZONSPOR

Toyota Club Türkiye

2019 corolla lpg stop etme sorunu
« : Mart 03, 2020, 09:26:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: 2019 corolla lpg stop etme sorunu
« Yanıtla #1 : Mart 03, 2020, 11:00:13 »
Montaj kontrol ve yol ayarı lazım.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mart 03, 2020, 11:53:19 »
Montaj kontrol ve yol ayarı lazım.
yol ayarina ciktim yaklasik 20 dakika kadar yolda ayar yaptik ama egzoza takilan afr sensorunden yoktu sadece lpg beynine bagli bilgisayarla ayar yapti usta dik yokusta on ve arka yokusta kalkis yapma duz yolda dipgaz bunlari yaptik  ltft ayarlarini sordum onu bu bilgisayarla gorunmuyor dedi usta rolantide gaz ayari gorunuyor 0 da bu da mükemmel diyor usta bir ay icinde muayene var muayane esnasinda  sicak motor stop ettikten sonra calistirilip ayak frende beklenirse stop edecek kalmayalim  muayeneden valla ustanin isciligi guzel montoj guzel de su afr ayarindan eksik gibi sanki ne yapsam istanbulda varmi anlayan afr ustasi ve 3 yil da motor garantisi yaptirdim onu etkilermi disarda birine ayarlatmak isin icinden cikamadim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 03, 2020, 12:21:28 »
yol ayarina ciktim yaklasik 20 dakika kadar yolda ayar yaptik ama egzoza takilan afr sensorunden yoktu sadece lpg beynine bagli bilgisayarla ayar yapti usta dik yokusta on ve arka yokusta kalkis yapma duz yolda dipgaz bunlari yaptik  ltft ayarlarini sordum onu bu bilgisayarla gorunmuyor dedi usta rolantide gaz ayari gorunuyor 0 da bu da mükemmel diyor usta bir ay icinde muayene var muayane esnasinda  sicak motor stop ettikten sonra calistirilip ayak frende beklenirse stop edecek kalmayalim  muayeneden valla ustanin isciligi guzel montoj guzel de su afr ayarindan eksik gibi sanki ne yapsam istanbulda varmi anlayan afr ustasi ve 3 yil da motor garantisi yaptirdim onu etkilermi disarda birine ayarlatmak isin icinden cikamadim
obd bağlantısı yapılan her montajda ltft stft değerleri görünür ve ona göre ayar yapılır, ustanız iyi sallamış, montajda muhtemelen obd bağlantısını yapmadığı için görünmüyordur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #4 : Mart 03, 2020, 12:59:36 »
Aynen Hüsnü beyin dediği gibi. OBDli kitlerin ayarı çok daha kolay. OBD bağlantısı olduğundan araç motor beyninin yakıt düzeltmesi görülür lpg programında. O değerin ters işaretlisi kadar değer girilir her bir enjeksiyon ve yük durumu için. Siz başka bir yere baktırın derim.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mart 03, 2020, 15:49:33 »
benim usta ltft stft lovatolarda gorunmuyor dedi istanbul bolge bayide meshur bir usta buldum telefonda anlattim afr cihazlari var egsoza takilip su 14.7 orani gorunen oyle bir ayar siz yapiyormusunuz geirsem dedim anadolu yakasinda yerleri bu araclara o dediginiz cihaz takilmiyor o euro 3-4 motorlara uygulaniyor dedi derdimi anlattim kolay bir sorun duzelir dedi benim bayiyi aradi sonra bana donus yapti yarin goturucem nozul 1.8 den  buyuk bir nozula gececegiz bakalim insallah sorun cozulur sonrasinda kafaya koydum yolda ayar yapan teknik konulara hakim bir usta bulmak farz oldu cunku ben sadece motor isigi yanmasin stop etmesin degil arac 8-10 yil gibi uzun vadede zarar gormesin saglikli calissin istiyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Mart 03, 2020, 16:28:02 »
benim usta ltft stft lovatolarda gorunmuyor dedi istanbul bolge bayide meshur bir usta buldum telefonda anlattim afr cihazlari var egsoza takilip su 14.7 orani gorunen oyle bir ayar siz yapiyormusunuz geirsem dedim anadolu yakasinda yerleri bu araclara o dediginiz cihaz takilmiyor o euro 3-4 motorlara uygulaniyor dedi derdimi anlattim kolay bir sorun duzelir dedi benim bayiyi aradi sonra bana donus yapti yarin goturucem nozul 1.8 den  buyuk bir nozula gececegiz bakalim insallah sorun cozulur sonrasinda kafaya koydum yolda ayar yapan teknik konulara hakim bir usta bulmak farz oldu cunku ben sadece motor isigi yanmasin stop etmesin degil arac 8-10 yil gibi uzun vadede zarar gormesin saglikli calissin istiyorum
Lovatonun obd siz kiti bile takılmış olabilir size çünkü Lovatonun obd siz olanı daha ucuz, obd varsa kesinlikle ve kesinlikle ayar sayfasında görünür, ya bağlanmadı yada ucuz olan obd siz kit takıldı, bu tenimde de ısrarcıyım, obdli olupta değerleri ekranda göstermiyor demek bana saçma geldi açıkçası

Mesaj Birleştirildi: Mart 03, 2020, 16:31:54
2. Bahsettiğiniz bayiyede çokta güvenmeyin derim sizin bayiden bilgi alıp sizi aramış sonuçta, afr ayarı dediğiniz ayar tüm araçlarda kullanılır, kendileri uygulamıyor o başka, obd li kitlerde ltft ve stft ekranda görünür buna göre ayar yapılır

Mesaj Birleştirildi: Mart 03, 2020, 16:34:00
Yerinizde olsam hiç aramadan görüşme yapmadan başka bir lovato bayisine giderim kitin obdli olup olmadığını sorarım, obdli ise bağlantının yapılıp yapılmadığını sorardım

Mesaj Birleştirildi: Mart 03, 2020, 16:41:37
şimdi merak ettim baktım, Lovatonun obd li kitinin map ayar bölümünde fast show şeklinde değerleri gösteren küçük kutucuklar mevcut, ustanızın her sözüne itibar etmeyin derim buyrun buda ayar videosu linki https://www.google.com/search?q=lovato+obd+ayar+sayfası&oq=&aqs=chrome.0.35i39l5.-1j0j7&client=ms-android-sonymobile&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=FTz-SIjcrS3PhM:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Mart 03, 2020, 17:06:19 »
Lovatonun obd siz kiti bile takılmış olabilir size çünkü Lovatonun obd siz olanı daha ucuz, obd varsa kesinlikle ve kesinlikle ayar sayfasında görünür, ya bağlanmadı yada ucuz olan obd siz kit takıldı, bu tenimde de ısrarcıyım, obdli olupta değerleri ekranda göstermiyor demek bana saçma geldi açıkçası

Mesaj Birleştirildi: Mart 03, 2020, 16:31:54
2. Bahsettiğiniz bayiyede çokta güvenmeyin derim sizin bayiden bilgi alıp sizi aramış sonuçta, afr ayarı dediğiniz ayar tüm araçlarda kullanılır, kendileri uygulamıyor o başka, obd li kitlerde ltft ve stft ekranda görünür buna göre ayar yapılır

Mesaj Birleştirildi: Mart 03, 2020, 16:34:00
Yerinizde olsam hiç aramadan görüşme yapmadan başka bir lovato bayisine giderim kitin obdli olup olmadığını sorarım, obdli ise bağlantının yapılıp yapılmadığını sorardım

Mesaj Birleştirildi: Mart 03, 2020, 16:41:37
şimdi merak ettim baktım, Lovatonun obd li kitinin map ayar bölümünde fast show şeklinde değerleri gösteren küçük kutucuklar mevcut, ustanızın her sözüne itibar etmeyin derim buyrun buda ayar videosu linki https://www.google.com/search?q=lovato+obd+ayar+sayfası&oq=&aqs=chrome.0.35i39l5.-1j0j7&client=ms-android-sonymobile&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=FTz-SIjcrS3PhM:
cok tesekkur ederim ilgi ve alakaniz icin gonderdiginiz  linkteki videolari izlemistim kit takilmadan ince bende de fast show kutucugu ve ayni tabloyu hatirliyorum ama yine de dediginiz gibi yapicam ama netten arastirdigim kadariyla ve ekranda da zaten yaziyordu nozzle kucuk olabilir uyarisi vardi ustaya sordum onemli degil demisti dediginiz gibi once obd bagli mi yuzde yuz emin olup sonra nozzle buyutelim insallah sorun cozulur burdan yazarim lovato taktiran arkadaslarin nozul ilculeri kac acaba keske onu da ogrenebilsem buradan cok iyi olurdu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mart 03, 2020, 17:48:35 »
En az 2.2 nozul gerekir, 1.6 motor 132 beygir aracınız

Mesaj Birleştirildi: Mart 03, 2020, 17:50:32
Fast slow kutucuklarındaki değerler aslında ltft ve stft nin ta kendisidir fast STFT slow da LTFT oluyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Mart 03, 2020, 19:22:47 »
En az 2.2 nozul gerekir, 1.6 motor 132 beygir aracınız

Mesaj Birleştirildi: Mart 03, 2020, 17:50:32
Fast slow kutucuklarındaki değerler aslında ltft ve stft nin ta kendisidir fast STFT slow da LTFT oluyor
ustam valla hizir gibi yetistin Allah razi olsun yarin 2.0 takilacak muhtemelen 2.2 diye direteyim mi gaz bar basinci 1.20 mi olmali ve ltft yani slow -5+5 olsa yeyerli midir ? bir tup takalim dedik muhendis olacagiz nerdeyse :)
birde bir yerde okumustum rolantide gaz enjeksiyon degeri benzindeki enjeksiyon degerinin yuzde 30 undan fazla olmamali diyordu dogru mudur ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Mart 03, 2020, 19:37:58 »
ustam valla hizir gibi yetistin Allah razi olsun yarin 2.0 takilacak muhtemelen 2.2 diye direteyim mi gaz bar basinci 1.20 mi olmali ve ltft yani slow -5+5 olsa yeyerli midir ? bir tup takalim dedik muhendis olacagiz nerdeyse :)
birde bir yerde okumustum rolantide gaz enjeksiyon degeri benzindeki enjeksiyon degerinin yuzde 30 undan fazla olmamali diyordu dogru mudur ?
Gaz enjeksiyon süresi benzin enjeksiyon süresinin 1.5 katı olabilir sıkıntı yaratmaz, 2.2 nozul 1.1 basınç yeterli olur diye düşünüyorum, bu işbilmez ustalar yüzünden bende bu hale geldim:) kendi işimi kendim görüyorum

Mesaj Birleştirildi: Mart 03, 2020, 19:39:51
Rolantide ki ltft nin 5 le - arasında olması iyi birşeydir ancak yeterli değildir, önemli olan lpg haritasında her yük ve devirde aralıklarında bu değeri yakalamak gerekir

Mesaj Birleştirildi: Mart 03, 2020, 19:42:05
Yani düz yolda da yokuş çıkarken de örneğin 2000 devirde ltft stft toplamı +5 -5 aralığında olmalı, 3000 devirde 1500 devirde aynı durum olmalı, yalnızca rolantideki +-5 yeterli değildir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Mart 03, 2020, 20:06:23 »
Gaz enjeksiyon süresi benzin enjeksiyon süresinin 1.5 katı olabilir sıkıntı yaratmaz, 2.2 nozul 1.1 basınç yeterli olur diye düşünüyorum, bu işbilmez ustalar yüzünden bende bu hale geldim:) kendi işimi kendim görüyorum

Mesaj Birleştirildi: Mart 03, 2020, 19:39:51
Rolantide ki ltft nin 5 le - arasında olması iyi birşeydir ancak yeterli değildir, önemli olan lpg haritasında her yük ve devirde aralıklarında bu değeri yakalamak gerekir

Mesaj Birleştirildi: Mart 03, 2020, 19:42:05
Yani düz yolda da yokuş çıkarken de örneğin 2000 devirde ltft stft toplamı +5 -5 aralığında olmalı, 3000 devirde 1500 devirde aynı durum olmalı, yalnızca rolantideki +-5 yeterli değildir
cok teşekkür ederim bu bilgiler altin degerinde yarin ola hayrola

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Mart 05, 2020, 09:41:14 »
iyi gunler corolla kardesligi
bu yazi biraz uzun olacak ama konuya hakim arkadaslar ve bu tip sorun yasayanlarin sikilmadan okuyacagina eminim basliyorum
4 mart sali gunu yasadigim sorun sebebiyle ( sicak motorda d ve r konumunda lpgye gecerken stop etme) oncelikle baska bir lovato bayisine gittim takilan kitin obd kit oldugunu ve obd baglantisinin yapildigini ogrendim orda bana sorunun cozumu icin nozul buyutmek gerektigi soylendi ama bugune kadar hep corolla 1.6 motorlara b grubu yani 1.8 mm nozul takilmis hic sorun yasanmamis neyse daha sonra lpgyi taktirmis oldugum bayiye gittim ustaya ne yapacagimizi sordum 1.8 mm olan nozulu matkapla genisletip 1.9 yapacagini soyledi 2.0 yapalim dedigimde hayir bana birak rolantide duzensizlik olabilir yakit artabilir dedi  ek bilgi nozullar 1.8-2.0-2.2 diye gidiyor ara numaralar yok matkapla genisletilebiliyorrmus tamam dedim
[attach=1]
bu resimdeki benim 1.8 olup matkapla 1.9 yapilan nozulla bende duruyor
nozullari taktiktan sonra rolantide kalibrasyon yapildi degerler ortalama 160 seviyesine indi
1.8 mm degerler 174 idi 1.9 mm de 160 oldu en son benim israrimla 2.0 takinca degerler 145-146 seviyesinde su anda 2.0 mm takili nozulu 1.9 yapinca kalibrasyonla degerler resimdeki gibi 160 seviyelerine indi dik yokusta on kalkis geri kalkis duz yolda ani hizlanma gibi denemeler yaptik bu konularda benim sorunum zaten yoktu en son servise donduk sorunumla alakali tekrar denemeler yaptim arac yine stop ediyordu lpgye geciste rolanti cok oynuyordu ustaya 2.0 mm nozulu deneyelim dedim ikna ettim takildi kalibrasyon yapinca ortala degerler 145-146 oldu olmasi gereken ne dedigimde 150 cok iyi dedi tamam iste bizim nozul bu demekki dedim neyse oradan ayrildim dik yokusta anlattiigim testleri yaptim sorun yok anadolu yakasindaki baska bir bayiye de gostereyim hem uzun yol yapmis olurum dedim yaklasik 40 km yol gittim yokus ciktim 120-130 yaptim sanki biraz daha seri gidiyor gibi hissediyorum orda ustaya durumu anlattim nozul buyuttugumuzu soyledim degerlere bakti 145-146 bu degerler cok iyi ama zamanla ayar ister dedi ordada sicak motorda defalarca sorunumu denedim stop etme derdim artik yok hatta videosunu cektim asagida paylasacagim insallah cikar nozulu 2.0 yapinca sorunum cozuldu yakit olarak istanbul sehir ici hep ayni pompadan aldim 3.19 liradan tam 10 litre lpg  yakiyorum kurus olarak 32 kurus bu sehir ici ne sakin ne seri ortalama kullanim nozulu buyutunce yakit degisecekmi onu burdan paylasirim
bu videolardan biri vites r konumundayken lpgye gecis digeri d konumunda digeri de arac rolantide benzin gaz arasi dugmeye basarak gecis
aracin gecis sicakligi 35 derece rpm ise 600 bunu 1000 veya üzerinde bir rakam yaparsak arac hareket edince yani gaza gecince lpgye gecer ama bu kolay yol olur kendimizi kandirmak olur bunu kendim ustam da soyledi su anda sorunum kalmadi sizlerden ricam gaza gecis sarsintim nasil onu degerlendirmeniz ve ayrica bu zamanla arac subaplari alistikca azalirmi buna cevabinizi merak ediyorum son olarak su an 2.0 mm nozul ile 145-146 olan deger nasil duruyor ?

Mesaj Birleştirildi: Mart 05, 2020, 09:42:55
bu 1.9 mm deki kalibrasyon sonrasi degerler bundada stop etme sorunu yasadim

Mesaj Birleştirildi: Mart 05, 2020, 09:52:42
kusura bakmayın tek mesajda iki tesmi atamadim ayrica videoyu ekleyemedim ama soyle soyliyim su anda 2.0 nozul takili vites r konumda lpgye geciste rolanti daha fazla dalgalaniyor d konumuna gore ama stop etme sorunum artik yok o resimdeki tablo 1.9 mm tablosu su an takili olan 2.0 daki tablo ortala 145-146 degerlerde cikti bunu yarumlayabilor misiniz ve bu benim basima gelen baskalarinda da varmi acaba ozellikle lovato takili olanlari merak ediyorum herkese tesekkurler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Mart 05, 2020, 10:16:39 »
En son gönderdiğiniz resimde gaz enjeksiyon süresi benzin enjeksiyon süresinin 2 katını aşmış, nasıl oluyorda gittiğiniz ustalar bunu hala görmezden geliyor, nozullar 2.0 olunca bu süre kaça düştü görmek gerekir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Mart 05, 2020, 11:39:38 »
En son gönderdiğiniz resimde gaz enjeksiyon süresi benzin enjeksiyon süresinin 2 katını aşmış, nasıl oluyorda gittiğiniz ustalar bunu hala görmezden geliyor, nozullar 2.0 olunca bu süre kaça düştü görmek gerekir
o konuyu soyledim en fazla 1.5 kati olmasi gerekiyormus dedim ya anlamiyorlar yada ellerinden bu kadar geliyor hocam soylenilen tes sey arac yeni motor siki subaplar alisacak biraz kullan zamanla alisir su anda bahsettiginiz degerler gazda 5 civari hic 4 lu rakamlari gormedim bunun onemi nedir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #15 : Mart 05, 2020, 11:45:23 »
o konuyu soyledim en fazla 1.5 kati olmasi gerekiyormus dedim ya anlamiyorlar yada ellerinden bu kadar geliyor hocam soylenilen tes sey arac yeni motor siki subaplar alisacak biraz kullan zamanla alisir su anda bahsettiginiz degerler gazda 5 civari hic 4 lu rakamlari gormedim bunun onemi nedir?

Size söyledim ısrarla da hala söylüyorum başka bir yere gidin, ya da istanbuldaki afr ayarcılara yaptırın. Maalesef o bayi anlamıyor.
Supaplar sıkı alışacak nedir? Daha Toyota'da otomatik supap aralık mekanizması olduğunu bilmiyorlar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Mart 05, 2020, 11:53:25 »
Size söyledim ısrarla da hala söylüyorum başka bir yere gidin, ya da istanbuldaki afr ayarcılara yaptırın. Maalesef o bayi anlamıyor.
Supaplar sıkı alışacak nedir? Daha Toyota'da otomatik supap aralık mekanizması olduğunu bilmiyorlar...
istanbul umraniyede profesyonel afr ayari yapan Ahmet Nalbantoglu var ona goturecegim artik baska yolu kalmadi bu isin 3 lovato bayisi gezdim yazik para veriyoruz emek veriyoruz cektigimiz cileye yazik

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Mart 05, 2020, 12:07:46 »
benzin ms rolantide ısınmış motorda 2-2.5 ms arasındadır, gaz ms değeride 2 katını aşarsa 4-5 arasında olur sizinki 5 ten aşya hiç düşmüyorsa zaten fakirde olduğunu gösterir, 2. Olarak ise gaz enjeksiyon süresi yani ms eğer benzin enjeksiyon süresinin 2 katını bulursa ve aşarsa yüksek devirde veya araç Yüke bindiğinde (yokuş vss) gaz enjektörleri gaz yetiştiremez ve araç fakir karışımla çalışır (fakir karışımın zararlarını araştırıp okuyabilirsiniz) ustanız ya iş bilmiyor yada sallıyor, adamlar nozul değiştirmemek için binbir takla atmış yok alışır yok motor sıkı vss... Bende 1000 km de montaj yaptırdım hiç bu şekilde sorun olmadı benimki baştan mı gevşekmiş?  Baştan mı sübaplar lpg ye alışkınmış? Ustanızı değiştirin bence, bu şekilde kullanmaya devam ederseniz aracınız fakir karışımla çalışacağından emin olabilirsiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Mart 05, 2020, 13:06:05 »
benzin ms rolantide ısınmış motorda 2-2.5 ms arasındadır, gaz ms değeride 2 katını aşarsa 4-5 arasında olur sizinki 5 ten aşya hiç düşmüyorsa zaten fakirde olduğunu gösterir, 2. Olarak ise gaz enjeksiyon süresi yani ms eğer benzin enjeksiyon süresinin 2 katını bulursa ve aşarsa yüksek devirde veya araç Yüke bindiğinde (yokuş vss) gaz enjektörleri gaz yetiştiremez ve araç fakir karışımla çalışır (fakir karışımın zararlarını araştırıp okuyabilirsiniz) ustanız ya iş bilmiyor yada sallıyor, adamlar nozul değiştirmemek için binbir takla atmış yok alışır yok motor sıkı vss... Bende 1000 km de montaj yaptırdım hiç bu şekilde sorun olmadı benimki baştan mı gevşekmiş?  Baştan mı sübaplar lpg ye alışkınmış? Ustanızı değiştirin bence, bu şekilde kullanmaya devam ederseniz aracınız fakir karışımla çalışacağından emin olabilirsiniz
anladim hocam tesekkur ederim sorunlar cozulene kadar kosturmaya devam o zaman

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Mart 05, 2020, 13:33:24 »
anladim hocam tesekkur ederim sorunlar cozulene kadar kosturmaya devam o zaman
Benim önerim nozul büyümeli en az 2.2, enjektör giriş yerlerinde vakum kaçağı varmı yokmu buna bakılmalı sonra güzel bir yol ayarı, şimdiden kolay gelsin