Gönderen Konu: Yeni Kasa Corolla Kişiselleştirme Menüleri  (Okunma sayısı 14746 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Yeni Kasa Corolla Kişiselleştirme Menüleri
« : Aralık 23, 2019, 21:55:07 »
https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=54837.msg1112096#msg1112096

Ekteki linkte bahsetmiştim. Detaylı olarak da bahsetmek istedim.

[attach=1]
-Bu kabloyu almamdaki en önemli neden emniyet kemeri uyarısını kapatmaktı.
-Sırasıyla sürücü, yolcu, arka sağ, arka sol, arka orta emniyet kemeri uyarı sesini kapattım.
-Alttan 2. seçenek konfor sinyal sayısı seçimi. İsterseniz kapatabilirsiniz, isterseniz sayıyı artırabilirsiniz.
-En altta ise sinyal sesi seviyesi ayarlanabiliyor. Ben en düşüğe kısmayı tercih ettim.

[attach=2]
Genel kişiselleştirme ekranı.
Unit conversion hizası ve altı boş, özellik gelmiyor.

[attach=3]
-Işık kontrol menüsünde far sensörü maalesef kapatılamıyor.
-Ama hassasiyeti azaltılabiliyor.
-En üstte gösterge ve teyp ışıklarının devreye gireceği ve onun altında da devreden çıkacağı ışık şiddeti ayarlanabiliyor.
- Ortadaki sensitivity far sensörünün ışık şiddeti ayarlanabiliyor.
-Follow Me süresi ayarlanabiliyor.
-En altta ise kontak kapatılınca far açıksa bunun uyarısını verme seçilebiliyor.

Sensitivity hariç hiçbirine dokunmadım.

[attach=4]
-Klima menüsünde ise en alttaki seçenek hariç hiç dokunmadım. Kontak kapatınca klima otomatik olarak dışardan hava alma moduna geçiyor, kontak açtığım gibi tekrardan iç sirkülasyona geçiyordu. Bunu istemediğimden bu özelliği kapattım.
- Evaporatör kontrolünde manuel ve otomatik gözüküyordu. Bizim Vision'da otomatik yok ama yine de güvenemedim ve dokunmadım. Otomatik modda yakıt tasarrufu ön planda, manuelde ise sürekli devrede diye yazıyordu.
-2. sıradaki seçenekte Ortam sıcaklığı kayması eğer göstergede gördüğünüz dış sıcaklık ile gerçekte olan arasında fark varsa ayarlayabilirsiniz, değiştirmeye gerek de yok.
-3. sırada ise klima sistemindeki soğutucu azaldığında uyarı verilsin mi diye sormakta.

[attach=5]
-Kablosuz kapı kilidi menüsünde kayda değer pek bir şe yok.
-1. seçenekte kablosuz kontrol devre dışı bırakılabiliyor. Bununla sadece anahtarla kapıyı açarak kilit açıp kapayabilirsiniz.
-2. seçenekte açık kapı uyarısı
-3. seçenek kilidin açılması için 2 defa üstüste basılması.
-4. seçenek bagaj kapağı açma işlemi.
1defa basarak, 2 defa basarak, 1 uzun, 2 uzun, iptal.
-5. seçenek otomatik geri kitleme süresi. Yanlışlıkla kilit açılırsa bu süre sonrasında geri kitlenir.
-6. seçeneği tam anlayamadım. Cam açık uyarısı olabilir.

- Maalesef anahtar aracın üstünde ve kontak kapalı iken sürücü kapısını açınca öten sesi kapatmanın yolunu bulamadım. Bilen varsa makbule geçer.

[attach=6]
-1.seçenek kapı kilidini açmak için 2 defa basma.
-2. seçenek bagaj kapağını tüm kapılar açıkken bagaj üstündeki butondan açabilme.

[attach=7]
Güvenlik menüsünde açık cam ve açık sunroof uyarısı dışında bir özellik yok.

[attach=8]
-Burada hiçbirşeyi değiştirme ihtiyacı hissetmedim.
-1.Aydınlatma süresi
-2. kontak kapayınca iç ışıkları açma
-3. aracın kiliti açılınca iç ışıkların açılması.
-4. anahtarsız giriş olan araçlarda yaklaşınca iç ışıkların açılması.
-5. iç ışık kontrolü iç tavandaki butonlarla kontrolü.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Toyota Club Türkiye

Yeni Kasa Corolla Kişiselleştirme Menüleri
« : Aralık 23, 2019, 21:55:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 6 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Kasa Corolla Kişiselleştirme Menüleri
« Yanıtla #1 : Aralık 26, 2019, 09:05:21 »
Arka emniyet kemeri uyarisi var miydi sizde ? Benim aracimda yok, kullanma
Klavuzunda var ama aracta cikmiyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #2 : Aralık 26, 2019, 10:27:44 »
Arka emniyet kemeri uyarisi var miydi sizde ? Benim aracimda yok, kullanma
Klavuzunda var ama aracta cikmiyor

Bende de yok.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 26, 2019, 15:20:48 »
E160 kasada Arka koltuklarda ağırlık sensörü yok diye biliyorum. Emniyet kemeri uyarısı almak için, Arka koltukta oturanların kemerini takması ve hareket halinde çıkarması gerekiyor. Öbür türlü sadece orta konsolda üç tane koltuk ışığı kırmızı yanıyor. Kemer takılan taraf sönüyor. Sizde o uyarı ışığı var mı bilmiyorum. Sizde bir deneyin olmazsa sizin araçlarda da çalışma şekli böyledir muhtemelen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #4 : Aralık 26, 2019, 18:30:33 »
E160 kasada Arka koltuklarda ağırlık sensörü yok diye biliyorum. Emniyet kemeri uyarısı almak için, Arka koltukta oturanların kemerini takması ve hareket halinde çıkarması gerekiyor. Öbür türlü sadece orta konsolda üç tane koltuk ışığı kırmızı yanıyor. Kemer takılan taraf sönüyor. Sizde o uyarı ışığı var mı bilmiyorum. Sizde bir deneyin olmazsa sizin araçlarda da çalışma şekli böyledir muhtemelen.

Yok, olsa da kapattım hepsini zaten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #5 : Şubat 28, 2020, 11:31:49 »
Merhaba hocam bende daha yeni 2020 model corolla dream aldım. Bu özellik açmalarla alakalı istediğim bir kaç özellik var onlar açılıyor mu?

1-"coming home-leaving home" özelliği araçtan inince farların bi süre yanması ve aracın kilidini açınca farların bi süre yanması ? Araçtan inerken bir defa selektör yapınca bi süre yanıyor ama bunu otomatik yapmasını istiyorum.Eski aracımda öyleydi güzel bir özellik
2-"kontak kapalı iken multimedia açmak" buna çok ihtiyacım oluyor araç içinde tek beklerken yada birileri varken sürekli kontakda anahtar olsun istemiyorum.
3-"Dönüşlere duyarlı sis farları" sis farlarım genelde açık ama kapalıyken sağa sola dönerken o yöndeki sis farının yanması güzel oluyor.
4-"anahtar üzerinden cam açma kapama" bu özellik vardır kesin diye düşünüyorum bayiler yapıyormuş
5-"multimedia üzerinden video açma özelliği" bunu yapan arkadaslar var ama ben bir türlü beceremedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #6 : Şubat 28, 2020, 12:37:32 »
Merhaba hocam bende daha yeni 2020 model corolla dream aldım. Bu özellik açmalarla alakalı istediğim bir kaç özellik var onlar açılıyor mu?

1-"coming home-leaving home" özelliği araçtan inince farların bi süre yanması ve aracın kilidini açınca farların bi süre yanması ? Araçtan inerken bir defa selektör yapınca bi süre yanıyor ama bunu otomatik yapmasını istiyorum.Eski aracımda öyleydi güzel bir özellik
2-"kontak kapalı iken multimedia açmak" buna çok ihtiyacım oluyor araç içinde tek beklerken yada birileri varken sürekli kontakda anahtar olsun istemiyorum.
3-"Dönüşlere duyarlı sis farları" sis farlarım genelde açık ama kapalıyken sağa sola dönerken o yöndeki sis farının yanması güzel oluyor.
4-"anahtar üzerinden cam açma kapama" bu özellik vardır kesin diye düşünüyorum bayiler yapıyormuş
5-"multimedia üzerinden video açma özelliği" bunu yapan arkadaslar var ama ben bir türlü beceremedim.

1. Otomatik yok. Beklentilerinizi düşük tutun. Japonlarda otomatik özellikler olmaz genelde.
2. O da yok.
3. O da yok seçeneklerde.
4. Var resimlerde görülebilir.
5. Hareket sensörüyle video izleme kapanıyor. Birkaç kablo kesilerek bu özellik açılabilir. Fakat bende olmadığından bilgim yok. Önceki kasalarda multimedyalarda yapanlar vardı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '19
  • 7 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 28, 2020, 16:41:34 »

1- sadece sellektör yaparak var. (japonlar genelde sorunsuzluk sever o yüzden ne kadar kart o kadar arıza diye düşünürler)
2- eger araçta start stop var ise frene basmadan start stopa basarsanız multimedia çalışır. vision paket ise her türlü kontak olacak :D
3- bu istediğiniz genelde vag gurubunda oluyor. çekik gözlü kardeşler genelde ne kadar az beyin o kadar az arıza diyorlar. :D
4- açmaya basık tutarsan camlarda açılıyor kapatmaya basık tutarsan kapanır. ama direk açık gelmiyor özelliği serviste açtırmanız lazım.
5- bazı arkadaşlar sensörleri sokettten çıkartarak multimedia yi kandırmayı beceriyor. bilen birisi yapması lazım.

Hayırlısı olsun. Kazasız Belasız.
I'm Adige..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 1200
  • Model Yılı: '20
  • 8 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 01, 2020, 12:19:39 »

5- bazı arkadaşlar sensörleri sokettten çıkartarak multimedia yi kandırmayı beceriyor. bilen birisi yapması lazım.

Hayırlısı olsun. Kazasız Belasız.

şunu bilen biri çözüp deseki "şurdaki şu renkli kabloyu çıkartın veya iptal edin" diye acaip hayır duası alır  :alkis:
Nexus with love...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 5400
  • 5 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Haziran 18, 2020, 19:41:25 »
aracım corolla dream mds, @Mutlu Tekir (30216) ile neler yapabiliriz diye araca bağlandık. yaptıklarımızdan bahsedeyim;

-uzaktan kumanda ile camları açma-kapama fonksiyonunu aktif ettik.
-otomatik kapanan aynaların açma kapama fonksiyonunu kilitlemeye göre değil kontağı açma-kapamaya göre yaptık. Kontağı açınca aynalar acılıyor, kontağı kapatınca aynalar kapanıyor. bunu ayna motorunu daha uzun kullanalım diye yaptık. Tek dezavantajı aynanın durumuna göre araba kilitli mi açık mı anlıyorduk, fakat böyle kullanınca arabayı açık unutabiliriz :) alışamazsam eski haline getirecem :D
-kaloriferi açınca klimayı otomatik çalıştırıyordu bunu manüel yaptık. kışın kaloriferi açtığımızda klimayı boşuna çalıştırmayacak.
-otomatik far, hafif hava kararınca hemen aktif ediyor bunun derecesini bir artırdık ve daha fazla kararınca açılıyor.

başka da uyarıları kapatma veya sesini kısma seçenekleri vardı onları ellemedik.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3398 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Haziran 18, 2020, 21:05:23 »
Ayna katlanmasinin kontak a göre yapılmasi ciddi bir güvenlik açıgı doguruyor.

Trafik e açık bir yerde saga park ettiginizde, kontagi kapayınca aynalar katlanıyor, sonrasında aynadan arkadan gelen varmı diye kontrol edemiyorsunuz. Kafanızı arkaya devirip bakmak zorunda kalıyorsunuz.

Bence yapılmaması gereken bir özellik.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 5400
  • 5 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Haziran 19, 2020, 12:32:40 »
Ayna katlanmasinin kontak a göre yapılmasi ciddi bir güvenlik açıgı doguruyor.

Trafik e açık bir yerde saga park ettiginizde, kontagi kapayınca aynalar katlanıyor, sonrasında aynadan arkadan gelen varmı diye kontrol edemiyorsunuz. Kafanızı arkaya devirip bakmak zorunda kalıyorsunuz.

Bence yapılmaması gereken bir özellik.
dediğiniz mantıklı aklımıza gelmemişti. büyük ihtimal önceki ayara getiririz:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Haziran 20, 2020, 14:58:02 »
Mutlu bey Bu kontak kapatınca havalandırma dısarıdan alıyor olayı beni üzmeye başladı gerçekten.
servis bu işlemi yaparmı acaba? 10 bin e gidince cam krikolarını söylerken onuda isteyeceğim.
yapmazlar ise arada zonguldak yolculuğu yapıyorum bi gün misafiriniz olmak isterim şu işi cözmek için :) mümkün mü acaba?
hayırlısı olsun. güzel bilgiler.
I'm Adige..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #13 : Haziran 20, 2020, 15:16:03 »
Mutlu bey Bu kontak kapatınca havalandırma dısarıdan alıyor olayı beni üzmeye başladı gerçekten.
servis bu işlemi yaparmı acaba? 10 bin e gidince cam krikolarını söylerken onuda isteyeceğim.
yapmazlar ise arada zonguldak yolculuğu yapıyorum bi gün misafiriniz olmak isterim şu işi cözmek için :) mümkün mü acaba?

Mümkündür, saniyelik iş. Serviste ilgili ekranı gösterirseniz ayarı yapsınlar. İlgili ekranı ve Türkçesini fotoğrafların altına yazdım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Temmuz 21, 2020, 23:19:09 »
Mutlu bey;
bu gün servise gittim sizin resmi ve yazıyı ustaya gösterdim dedi dur ben bi arabayı arkaya alayım halledeyim dedi ama bakalım.
bunu sadece arabayı temizleyip sonra iç sirkulasyonda bırakıp kapının önünde bekletip sonra toz olup olmadığı kontrol ederek anlayabileceğiz değil mi?
başka türlü anlama şekli yok sanırım.
iyi akşamlar.
I'm Adige..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #15 : Temmuz 22, 2020, 13:07:13 »
Mutlu bey;
bu gün servise gittim sizin resmi ve yazıyı ustaya gösterdim dedi dur ben bi arabayı arkaya alayım halledeyim dedi ama bakalım.
bunu sadece arabayı temizleyip sonra iç sirkulasyonda bırakıp kapının önünde bekletip sonra toz olup olmadığı kontrol ederek anlayabileceğiz değil mi?
başka türlü anlama şekli yok sanırım.
iyi akşamlar.

Kontağı ilk çalıştırdığınızda orta menfezden hafif servo motor sesi gelir, dış sirkülasyondan iç sirkülasyona alındığından çıkan ses. Aracı iç sirkülasyondayken istop edip sabah bindiğinizde bu sesi duymazsanız ayar değiştirilmiştir demektir. Ama ses gelmeye devam ediyorsa ayar değiştirilmemiş demektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ağustos 31, 2021, 00:27:40 »
Merhabalar. Resimlerden hangisinde kumandadan cam indirme-kaldırma ayarı olduğunu seçemedim. Muhteşem toyota ustama göstereceğim de :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ağustos 31, 2021, 11:14:08 »
merhaba. araç kapandığında pencere açık uyarısı hangi seçenek ile iptal oluyor?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #18 : Ağustos 31, 2021, 12:14:10 »
merhaba. araç kapandığında pencere açık uyarısı hangi seçenek ile iptal oluyor?

7. fotoğraf. Window Open Warning.

Ama bu uyarı anahtar uyarısı gibi sürekli rahatsız edici bir ses değil, sadece anlık açık kaldığının hatırlatılması. Faydalı olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ağustos 31, 2021, 12:16:31 »
Teşekkürler. Geriye sadece ödünç mini vci kablo bulmak kaldı:D