Gönderen Konu: 2019 Aralık ayındaki Corolla Siparisleri  (Okunma sayısı 3103 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür edildi
2019 Aralık ayındaki Corolla Siparisleri
« : Aralık 08, 2019, 11:00:39 »
Herkese merhaba. Sahip olduğumuz 2016 model Yaris Hybrid Cool aracımızı satarak Corolla almaya karar verdik. Kasim ayının ilk haftasindan beri araç bulmaya çalışıyordum. Malesef Kasımın ilk gününde tüm araçlar satılmıştı. Aralik ayının basında takip etmemiz söylendi. Biz de öyle yaptık. Araç bulduk ancak fiyatlar artmıştı. Ancak araca ek olarak carplay, android auto, kaput ve cam filmleri, seramik kaplama, bagaj havuzu, arka park sensoru de yapılacağını söylediler. Bircok bayi aynı şeyleri ve aynı fiyatları söyledi. Corolla 1.6 Multidrive S Flame X Pack için yaklaşık 170.000 TL ödeyeceğiz. Kaparoyu ödeyip aracı opsiyonladik, çünkü 1 gün sonrasında araç kalmıyor ellerinde. Ve Mart 2020 tarihine kadar da olmayacak. Teslim tarihi de aracın fabrikada üretim sürecinde olmasi sebebiyle Aralığın son haftası ya da Ocağın ilk haftası olacak. Aralik ayında sipariş verenler buradan kendi süreçleriyle ilgili paylaşım yaparlarsa çok sevinirim

Toyota Club Türkiye

2019 Aralık ayındaki Corolla Siparisleri
« : Aralık 08, 2019, 11:00:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
Ynt: 2019 Aralık ayındaki Corolla Siparisleri
« Yanıtla #1 : Aralık 08, 2019, 14:44:10 »
Bu da yeni taktik midir nedir? 170 bin tl gibi dev bir para veriyorsun ama hemen aracına sahip olamıyorsun. Bayilerde müşteriye gösterilecek araba kalmamış neredeyse. Tabi millete de hak vermek lazım, birer ay arayla 10 15 bin arasında fiyat artışı sağlanıyor. Bu aydan sonra alamayız mantığıyla ister istemez bulamayız korkusuna giriyor insanlar. Ya da 110 binlik araca neden 120 bin vereyim mantığı öne çıkıyor. Yurtdışındaki euro bazlı fiyatlar neredeyse hala aynı. 58 bine aldığım aracımı alırken marşa bastığın anda 10.bin fiyat düşer denilirken şuan 80 85 civarı gidebiliyor olması aslında olayın ne derece vahim durumlara ulaştığının göstergesi..
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Aralık 08, 2019, 15:32:27 »
Toyota türkiye’nin türkiye ekonomisine güvenmemesinin sonucu bu kimse piyasanın bu kadar canlanacağını beklemiyordu anlaşılan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 08, 2019, 16:28:05 »
Toyota türkiye’nin türkiye ekonomisine güvenmemesinin sonucu bu kimse piyasanın bu kadar canlanacağını beklemiyordu anlaşılan
Toyota'nın Türkiye ekonomisine güvenmemesiyle alakalı bir durum değil bütün markalar dünya çapındaki üretimlerini azalttı satış adedindeki bu yılki öngörü 470 bin adet civarındaydı 2 yıldır krıtik çizginin 600 bin bandının altında seyrediyor o yüzden üretim bandını yavaşlattılar yıl başından beri devamlı faiz indirimi talebinde bulunmalarına rağmen faiz indirimi yapılmadı ama yılın üçüncü çeyreğinde ansızın yapılan faiz indirimi satışları bir anda hareketlendirdi o yüzden bayilerde sınırlı sayıda üretimde olan araçlar tükenince pazar yok satmaya başladı,araç üretimi 3 günde 1 haftada yapılan bir işlem değil bir aracın banttan inip satışa çıkması 5 ,6 ay sürebiliyor şuan sipariş verilse yeni yılın ilk çeyreğinde ancak çıkar bu yüzden üreticiler arz talep oranında üretim hazırlığı yapar sonuç olarak ekonomik hesap yapmak zorundalar.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '19
  • 109 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 08, 2019, 17:06:48 »
ben kasım 12 snde son kalan 2 araçtan birini aldım ama aracın üretim tarihi 13 kasım, 15 nde istanbula geldi ve bana teslim edildi, ellerinde araç yok üretim düşük seviyede çünkü 2020 üretilecek satılmaz diye kısıldı  üretim ama soran çok alan yok dendi kamu bankaları ile destekli düşük faizli kredi ile piyasa bir anda hareketlendi, bu arada aralıkta zam yok dendi zam geldi ben 10 günde 8.000tl civarında karlı çıktım, şimdi ocakta aracım gelecek kapora verdim diyen arkadaşlara da gelecek ocak zammı direk yansıyacak, bizim gibi ülkelerde günü gününe tutmaz planlama yapmak bir işe yaramıyor
2019 Corolla Hybrid Passion X-Pack e-CVT

Efsaneler ölmez şekil değiştirir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 08, 2019, 22:11:27 »
Yok. Ocak zammı bizi ilgilendirmiyor. Kaparo verdik evet. Ancak aracın fiyatı sabitlendi. Zaten aracı yüksek fiyattan aldık.

Talebin bu kadar fazla olacağını kesinlikle düşünmezdim. Düşünün Istanbul da yaşıyorum ama aracı istanbul dan alamadım. Istanbul daki bayilere düşen araç sayısı, talebe bakıldığında çok düşük kalıyor.

Ayrıca fiyatların bu kadar artması ya da seneye daha da artacak olması değildi benim derdim. Araçsız kaldık. Bir süre daha da kalmaya devam edeceğiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 10000
  • Model Yılı: '20
  • 146 kere teşekkür etti
  • 67 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 08, 2019, 22:45:23 »
Araciniz hayirli olsun. Guzel gunlerde kullanin. Bende ayni aramayi ufak capli yaptim fakat arac bulunmayisi fiyatlarin artisi vs derken acikcasi hevesim kacti ve bekleme karari aldim. 2020 ye kismet diyelim artik.
SAFETY FIRST

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Aralık 08, 2019, 22:51:05 »
Teşekkür ederim Emre bey. Darısı size ve bütün isteyenlere inşallah. Yeni araçların Mart 2020 de showroomlara geleceğinden bahsediliyor. Bu nedenle sadece Toyota değil diğer tüm marka araçlarda Ocak ve Şubat ayında araç bulmak çok zor olacak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '18
  • 12 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Aralık 09, 2019, 09:43:21 »
Aslında herkesin bildiği ve hatta şikayet ettiği, araçların sürekli zamlanması durumuyla ilgili, daha somut bir örnek vermek istiyorum.
Yine flame x-pack örneğinden yola çıkarsak, bir buçuk ay önce kendim için araba ararken, mazda 3 ile flame x-pack arasında kalmıştım ve o zamanlar 7-8 bin km civarında olan hatta lpg li araçları 145 bin civarına (biraz pazarlıkla) alabiliyordunuz. Bugün net olarak ancak 155 bin civarına (baya pazarlık ederek alabilirsiniz) . Bu bir buçuk ay da ne oldu da diğer tüm araçlar gibi bu aracın fiyatı %7-%8 arttı. Oysa ki bildiğimiz kadarıyla "yıllık" enflasyonumuz  %7 civarında.
Yine aynı araçla ilgili başka bir örnek daha vereyim. Bu araç mart 2019 da ilk defa toyota fiyat listelerinde yer almış ve o günlerde hurda teşviksiz kampanyalı fiyatı yaklaşık 140 bin tl imiş. Bugün toyota nın sitesinde aynı araç aynı koşullarda 170 bin tl. Son 9 ayda aracın fiyatı 30 bin tl artmış, yani yaklaşık olarak %22 oluyor. Oysa ki bu süreçte dolar (ülkemizde herşeyin fiyatı dolara endeksli ya ) sadece %6 artmış . Bu fiyat artışının en büyük sebebi temmuz da ötv indiriminin kalkmış olması diye düşündüm ama şöyle birşey var ki; ötv indiriminden sonra aracın fiyatı sadece 7 bin tl zamlanmış. Yani sonuç olarak normal şartlar alında bu arabanın fiyatı enflasyon ya da dolar kur farkı olarak %7 ve ayrıca 7 bin tl de ötv farkıyla beraber 157 bin olmalıydı ama şu an 170 bin e alabiliyoruz. Bu durumda sanki birileri bizi kandırıyor gibi ama kim kandırıyor bilemedim doğrusu.  :wacko:
2018 mazda 3 1.5 skyactive g powersense (2019 - .....)
2013 auris 1.6 advence mds (2017-2019)
1998 corolla 1.3 xe  (2015-2017)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Aralık 09, 2019, 11:31:06 »
Kasım ayına kadar toyota nın kendi sitesinde devlet bankaları tarafından 50.000 TL ye 36 aya kadar % 0,69 faizli kredi reklamı yapılırken zam yok da denilmişti. Son günün de 31.12.2019 olacağı yazılıydı. Ancak son yapılan zam en az 5-6 bin lira. ve forumda daha önce de birinin bahsettiği gibi extraları zorunlu hale getirerek almak ya da yaptırmak istemediğimiz işlemleri de isteğimiz dışında almaya mecbur bırakılmış olduk. Şunu da söyleyeyim car play ve android auto olmasa da olurdu. Seramik kaplama, cam filmi kaput filmi, arka park sensörleri, bagaj havuzu vs. yi de yaptırmak ya da almak isteyenler zaten alırdı. Ama şimdi iş, opsiyonel olan işlemleri ya da bedelsiz hediye olarak vereceklerini paraya çevirmeye döndü. Açıkçası ben hayal kırıklığına uğramadım değil. Ancak herkes gibi bir şekilde zorunda bırakıldık.   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '19
  • 109 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Aralık 09, 2019, 19:12:54 »
Yok. Ocak zammı bizi ilgilendirmiyor. Kaparo verdik evet. Ancak aracın fiyatı sabitlendi. Zaten aracı yüksek fiyattan aldık.

Talebin bu kadar fazla olacağını kesinlikle düşünmezdim. Düşünün Istanbul da yaşıyorum ama aracı istanbul dan alamadım. Istanbul daki bayilere düşen araç sayısı, talebe bakıldığında çok düşük kalıyor.

Ayrıca fiyatların bu kadar artması ya da seneye daha da artacak olması değildi benim derdim. Araçsız kaldık. Bir süre daha da kalmaya devam edeceğiz.

işallah dediğiniz gibidir çünkü araç geldiği gün tarihli fiat üzerinden satılıyor
2019 Corolla Hybrid Passion X-Pack e-CVT

Efsaneler ölmez şekil değiştirir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Aralık 10, 2019, 17:16:04 »
VW taktiğini uyguluyor TOYOTA artık sizde bunu yemişsiniz hocam üzgünüm.
170 bin TL'ye Passat alırdınız.

Bilerek fiyatları şişiriyorlar, maalesef bizim ülkemizde bu hala çok güzel tutuyor.
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Aralık 10, 2019, 17:41:34 »
arkadaş 170 bin liraya neden passat almak zorunda olsun herkes :) adam corolla `ya binmek istiyor corolla almış.güle güle eline geçince kazasız belasız kullanın demek varken şunu alırdınız demeyin :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Aralık 10, 2019, 17:48:03 »
arkadaş 170 bin liraya neden passat almak zorunda olsun herkes :) adam corolla `ya binmek istiyor corolla almış.güle güle eline geçince kazasız belasız kullanın demek varken şunu alırdınız demeyin :)

Bayide görevli arkadaşlar bile TOYOTA'nın satış politikasını eleştiriyor şuanda.
Boş araç bulmak hemen hemen imkansız.
120 binden başlayan fiyat diyor.
O aracı görmeye gidip bulamazsın.
O araca navigasyon eklemiş, jant eklemiş, seramik eklemiş eklemişte eklemiş fiyatı 150 yapmış.

Oysa sen bu aracı 120 binken almaya gelirken kafandaki düşüncen la 110 a bırakırlar bende alırım. Aksesuar ekleyerek millete itelemenin peşine düşmüşler.
Passat almasında Mazda 6 alsın. Volvo s60 alsın. SuperB alsın. demem o ki D segmentten araç alınabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Aralık 10, 2019, 17:57:06 »
Bayide görevli arkadaşlar bile TOYOTA'nın satış politikasını eleştiriyor şuanda.
O araca navigasyon eklemiş, jant eklemiş, seramik eklemiş eklemişte eklemiş fiyatı 150 yapmış.

Oysa sen bu aracı 120 binken almaya gelirken kafandaki düşüncen la 110 a bırakırlar bende alırım. Aksesuar ekleyerek millete itelemenin peşine düşmüşler.
Passat almasında Mazda 6 alsın. Volvo s60 alsın. SuperB alsın. demem o ki D segmentten araç alınabilir.

Amerika, Kanada ve Arabistan'da akraba ve tanıdıklarım yaşıyor. Hepsinin de ortak söylediği şey : Burada alman araçları tutulmuyor. Amerika ve Arabistan'da Lexus ve Land Crauiser; Kanada'da ise bunlara ilaveten Subaru Forester'in çok tutulduğunu söylemişlerdi. Amerikalılar ve Arapların  konfor ve güvenliklerine ne kadar düşkün olduklarını söylemeye de gerek yok. Zaten son yıllarda dünyaca ünlü güvenlik testi iihs detaylı incelenirse Japon araçları güvenlik testlerinde almanları sollamış durumda. Mercedes ve Bmw 'ye sözüm yok.  vw konusunda ise size katılıyorum Türkiye'de fazlasıyla abartılan bir balon.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Aralık 10, 2019, 18:29:28 »

Anlıyorum da o stratejinin kralını WV yapıyor zaten Türkiye de yıllardır.Ve cidden diyorum corolla gerçekten çok ucuz sorunsuzluğa oranla.Bugün 110-120 bin liraya sedan ve gerçekten iyi bir araç olarak corolla alınabiliyor.Kendi şahsıma diyorum çoğu aracı alabilecek gücüm varken yine corolla aldım :) 100k kilometreye yaklaştım maşallah ilk gün kontağı çevirdiğim gibi,ama bunun yanında bundan daha iyi alman araçlarım oldu ciddi söylüyorum dünya sorunlar çıkardılar.
Zevkler renkler tartışılmaz ama  sırf daha iyi olduğu düşünüyor diye başkaları,sevdiğimiz yada sempati duyduğumuz araçlara binmeyeceksek bütçe ölçüsünde ne anlamı kaldı ki :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Aralık 11, 2019, 09:15:40 »
Arkadaşlar, öncelikle passat almak isteseydim öyle yapardım. Ya da başka bir araç. Ama açıkça en üst, en pahalı modeli de olsa passata binmek istemiyorum. Çünkü beni heyecanlandırmıyor. Hani istemediğin bir renk araba alırsın da her sabah isteksiz binersin. Benim için passata binmek de öyle hissettiriyor. Alacak gücüm de var. Belki 580.000 TL veremesem bile 250-300 lük bir araba alabilirdim. Ama mesele o değil işte. Murat 131 mutlu etseydi gider onu alırdım. Corollayı seviyorum, beni heyecanlandırıyor, mutlu ediyor. Ve bu durum sadece Toyota'da yapılmış bir uygulama değil. Yıl sonu araç yok, fırsata çevrildi işte. Ülkemizin hatta dünyanın satışla ilgili para politikası bu şekilde yürüyor. Talep çok ve arz azsa fiyat yükseliyor. Herkesin aracıyla mutlu olmasını dilerim. Kazasız belasız sürüşler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Aralık 12, 2019, 17:13:08 »
Arkadaşlar, öncelikle passat almak isteseydim öyle yapardım. Ya da başka bir araç. Ama açıkça en üst, en pahalı modeli de olsa passata binmek istemiyorum. Çünkü beni heyecanlandırmıyor. Hani istemediğin bir renk araba alırsın da her sabah isteksiz binersin. Benim için passata binmek de öyle hissettiriyor. Alacak gücüm de var. Belki 580.000 TL veremesem bile 250-300 lük bir araba alabilirdim. Ama mesele o değil işte. Murat 131 mutlu etseydi gider onu alırdım. Corollayı seviyorum, beni heyecanlandırıyor, mutlu ediyor. Ve bu durum sadece Toyota'da yapılmış bir uygulama değil. Yıl sonu araç yok, fırsata çevrildi işte. Ülkemizin hatta dünyanın satışla ilgili para politikası bu şekilde yürüyor. Talep çok ve arz azsa fiyat yükseliyor. Herkesin aracıyla mutlu olmasını dilerim. Kazasız belasız sürüşler.

Hep merak etmişimdir Corollaya 170-200 bin veren var mı diye verdilerse nasıl mutlu mutlu verdiler diye cevabımı aldığım teşekkür ederim.
170 binlik corollaya karşı 2017-2018 highline Passat 1,6 tdi den bahsetmiştim hocam.

Yani şöyle ki;
2019 0 km Corolla 170 bin
2017-18 1,6 tdı Highline 0-30 bin km Passat boyasız değişensiz bundan bahsetmiştim.
Tabi ki tercih meselesi bana pek mantıklı gelmiyor kendi düşüncemi yazdım.
Passat'ta sadece bir örnekti.
Corolla C segment bir araç yani o fiyatlara D Segment alınabilir diye söylemiştim aslında.

Hatta daha da ileri gideyim RAV4 yeni kasa alınabiliyor neredeyse.

Corolla hastası olsam bile plazaya kazandırmak yerine
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-corolla-1.6-flame-x-pack-otomatik-hatasiz-sadece-9.700-km-de-763670247/detay
153-154 e aynı aracı almak mümkün :)
Saygı duyuyorum size.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Aralık 12, 2019, 18:09:25 »

Hep merak etmişimdir Corollaya 170-200 bin veren var mı diye verdilerse nasıl mutlu mutlu verdiler diye cevabımı aldığım teşekkür ederim.
170 binlik corollaya karşı 2017-2018 highline Passat 1,6 tdi den bahsetmiştim hocam.

Yani şöyle ki;
2019 0 km Corolla 170 bin
2017-18 1,6 tdı Highline 0-30 bin km Passat boyasız değişensiz bundan bahsetmiştim.
Tabi ki tercih meselesi bana pek mantıklı gelmiyor kendi düşüncemi yazdım.
Passat'ta sadece bir örnekti.
Corolla C segment bir araç yani o fiyatlara D Segment alınabilir diye söylemiştim aslında.

Hatta daha da ileri gideyim RAV4 yeni kasa alınabiliyor neredeyse.

Corolla hastası olsam bile plazaya kazandırmak yerine
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-corolla-1.6-flame-x-pack-otomatik-hatasiz-sadece-9.700-km-de-763670247/detay
153-154 e aynı aracı almak mümkün :)
Saygı duyuyorum size.

Öteki konuda bahsettiğim gibi zevkler renkler. Alınacak Passat'ın dsgsi sürekli kafa kurcalayacaktı, Alman araçlarında temizini bulmak sıkıntılı iş. Km düşük olsa da rodaj prosedürüne, turbo için motor başlatma durdurma prosedürüne uyuldu mu bilemez kimse.
Ama Corolla da olsa, en üst donanımda şerit takip, kör nokta uyarı, sunroof, adaptif hız sabitleyici, aktif şehiriçi fren desteği gibi güvenlik teknolojileri dolu. Şahsen bu kadar param olsa D segment konforu mu yoksa C segment olsa da güvenlik teknolojileri mi diye düşünürdüm. Uzun yol yapan biri olarak bunların olmasını isterdim aracımda, insanlık hali belki 3-5 senede 1 kez dalacaksın ama o teknoloji hayat kurtarabilir.

Passion donanımın kalite hissinin de yüksek olduğunu belirtmek lazım.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Aralık 12, 2019, 18:17:18 »
Amansız rekabetten dolayı c sınıfı araçlar artık d sınıfı araçları aratmıyor. corolla'nın son kasası gerçekten her anlamda level atlamış durumda. test sürüşü yaptım yol tutuş ve konfor önceki kasalarla kıyaslanmayacak kadar mükemmel olmuş. donanım desen zaten ağzına kadar dolu. eskiden sanruf olmayışını eleştirirdik şimdi o da var.  sorunsuzluk, sağlamlık ve 2. elde zaten 10 numara. sıfır araba alacak olsam kesinlikle corolla olurdu. passat'ın dsg'si ve turbosu benden uzak Allah'a yakın olsun.