Anket

toyota motorsiklet üretmeli mi?

Evet
Hayır

Gönderen Konu: Motosiklet tavsiye  (Okunma sayısı 21083 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
Ynt: Motosiklet tavsiye
« Yanıtla #120 : Aralık 23, 2014, 21:58:37 »
Arkadaşlar bulunduğum ilçe de böyle bir motor var. Araştırmalarıma göre çok kaliteli bir motor olduğu söyleniyor ve bu paylaştığım motor diğer eşlerinden biraz daha ucuz...  Motosikletin tipi hakkında yorumlara açığım :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kymco-kymco-grandink-250-190176582/detay/

Motorun dikiz aynaları elektrikli. Bir tuşla kapanıyorlar :)
250cc mi onden uzayli arkadan konforlu bir motormus gibi duruyor
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #120 : Aralık 23, 2014, 21:58:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #121 : Aralık 23, 2014, 22:14:42 »
250cc mi onden uzayli arkadan konforlu bir motormus gibi duruyor
Evet 250 cc su soğutmalı.
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #122 : Aralık 23, 2014, 22:18:27 »
Evet 250 cc su soğutmalı.
Su sogutmali olmasi buyuk avantaj yasadiginiz yer sicak diye biliyorum hava  sogutmalida hararet yukselirse nereye gitcekseniz ceker beklersiniz  sogusun diye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #123 : Aralık 23, 2014, 22:24:43 »
Su sogutmali olmasi buyuk avantaj yasadiginiz yer sicak diye biliyorum hava  sogutmalida hararet yukselirse nereye gitcekseniz ceker beklersiniz  sogusun diye

Aynen öyle memleket yanıyor. Artı olarakta bol bol dağ tepe çıkma niyetim var. Yarın gidip görüşsem mi acaba...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #124 : Aralık 23, 2014, 22:29:06 »
Aynen öyle memleket yanıyor. Artı olarakta bol bol dağ tepe çıkma niyetim var. Yarın gidip görüşsem mi acaba...
Granjlar saglam mi yatmasi kalkmasi var mi yatma varsa granjlardaki ciziklerden anlarsin degismesi anlaman biraz zor gidon kilidi saglam mi kirksa buyuk ihtimal calinmaya calismistir motor duzgun calisiyo mu sikintisiz calismasi lazim birde hava sogutmali olup hararet gostergesi olmaz ise motoru bile yakabilirsin  ki yapanlar var :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #125 : Aralık 23, 2014, 22:45:28 »
Kymco G-DINK 250i (New Grand Dink 250i)
Ölçüler U/G/Y (mm)   2110 x 765 x 1270
Ağırlık (kg)   166
Motor Tipi   4 zamanlı
Soğutma Sistemi   Su
Şanzıman   CVT
Motor Hacmi (cm³)   249,1
Ateşleme Tipi   CDI
Yakıt Kapasitesi   9,5 lt
Yağ Kapasitesi   1.1 lt
Max. Güç (Hp/d/d)   20.25hp/8000 d/d
Max. Tork (Nm/d/d)   19.8N.m/6500 d/d
Frenler Ön / Arka   Disk / Disk
Tekerlek Ölçüsü Ön   120 / 70 - 13
Tekerlek Ölçüsü Arka   140 / 70 - 12

İlandaki motor fiyat olarak çok iyi bende bir ara Kymco motorları çok incelemiş ve araştırmıştım sanırım ilandaki motorun sıfırı 11.000 tl yakın eğer kazası vs yoksa alınabilecek güçlü bir motor marka olarak ta çok iyidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #126 : Aralık 23, 2014, 23:08:57 »
Granjlar saglam mi yatmasi kalkmasi var mi yatma varsa granjlardaki ciziklerden anlarsin degismesi anlaman biraz zor gidon kilidi saglam mi kirksa buyuk ihtimal calinmaya calismistir motor duzgun calisiyo mu sikintisiz calismasi lazim birde hava sogutmali olup hararet gostergesi olmaz ise motoru bile yakabilirsin  ki yapanlar var :)

Şimdi Okan'cım ben motordan fazla anlamam. Verdiğin bilgiler benim için değerli ki ben de zaten nelere dikkat etmem gerektiğini soracaktım. Motorun sağ marşpiyelin de ve arka çanta takma yeri olan demirde boya atmaları var. (Bu sadece resimde görünenler.) Gidon kilidi dediğin nedir neresindedir ve nereye bakmam gerekiyor. Motor konusunda anlarım ama yine de bir ustaya göstermekte fayda var. (Motor,kayış,balata vs. gibi gözle göremediğim şeyler.)
 Bide yazının sonunda su soğutmalı demek istedin herhalde! Hava soğutmalı motorlar da ben hiç denk gelmedim ısı göstergesine...

Kymco G-DINK 250i (New Grand Dink 250i)
Ölçüler U/G/Y (mm)   2110 x 765 x 1270
Ağırlık (kg)   166
Motor Tipi   4 zamanlı
Soğutma Sistemi   Su
Şanzıman   CVT
Motor Hacmi (cm³)   249,1
Ateşleme Tipi   CDI
Yakıt Kapasitesi   9,5 lt
Yağ Kapasitesi   1.1 lt
Max. Güç (Hp/d/d)   20.25hp/8000 d/d
Max. Tork (Nm/d/d)   19.8N.m/6500 d/d
Frenler Ön / Arka   Disk / Disk
Tekerlek Ölçüsü Ön   120 / 70 - 13
Tekerlek Ölçüsü Arka   140 / 70 - 12

İlandaki motor fiyat olarak çok iyi bende bir ara Kymco motorları çok incelemiş ve araştırmıştım sanırım ilandaki motorun sıfırı 11.000 tl yakın eğer kazası vs yoksa alınabilecek güçlü bir motor marka olarak ta çok iyidir.

Zafer abicim özelliklerini paylaştığın motosiklet benim alacağım motorun bir üst versiyonu. En büyük artısı (250i) enjeksiyonlu olması. Benim alacağımda maalesef enjeksiyon yok buda biraz fazla yakacağı anlamına geliyor enjeksiyonluya göre.

Kymco benim yıllardır bildiğim marka ve gözlemlediğim bir marka. 2004 yıllarında iki arkadaşım da kymco aldı ikisi de 125'lik ve birisi scooter diğeri ise debriyajsız 4 vitesli olan seriler, modellerini unuttum :) Afedersiniz ama dağ bayır eşek gibi kullandılar iki motor da tık demedi ve araştırmalarıma göre çok sağlam bir motor olduğunu gördüm. O yüzden gözü kapalı alabilirim ama bilmediğim bir kaç şey var. Memleketimiz de yedek parça satan dükkanlar var mı ve de yedek parçaları pahalı mı !!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #127 : Aralık 23, 2014, 23:27:02 »
Motorda yastan oturu boya atmasi olabilir bazi motorlarin granaji plastik olur bazilarinki demir olur aslinda plastik olmasi daha iyidir demir olunca teneke gibi oluyo motor  en iyisi ustaya gostermektir benim motor hava sogutmali hararet gostergesi yok yani hararet yaparsa anliyamam  gidon kilidi bildigimiz dirksiyon kilidi arabalarda oldugu gibi  hava filitresi genelde gorunur olur asagida motorun yaninda delikleri varsa bakarsan temiz olup olmadigini gorursun yagina bak calisirken bakma ustun basin yag olur :) tecrube ile sabit :) motoru  havaya kaldirip calistir yani orta ayaga alip ilk once sahibinin calistirmasini iste eger yan ayaga alip calistiriyosa  hata yapiyo cunku motor yan yatik calisirsa bujilerden birin omru kisa oluyor  orta ayakta calistirmak ve benzin ikmali yapmak en sagliklisidir  bazi motorlar benim motorum ornek yan ayakta calismaz mars almaz tustan mars aliyor mu buda onemli ayak marsiylada calistir her yerini didikle kisacasi :) imla hatam veya hitap hatam olduysa kusura bakmayin :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #128 : Aralık 23, 2014, 23:30:31 »
Motorda yastan oturu boya atmasi olabilir bazi motorlarin granaji plastik olur bazilarinki demir olur aslinda plastik olmasi daha iyidir demir olunca teneke gibi oluyo motor  en iyisi ustaya gostermektir benim motor hava sogutmali hararet gostergesi yok yani hararet yaparsa anliyamam  gidon kilidi bildigimiz dirksiyon kilidi arabalarda oldugu gibi  hava filitresi genelde gorunur olur asagida motorun yaninda delikleri varsa bakarsan temiz olup olmadigini gorursun yagina bak calisirken bakma ustun basin yag olur :) tecrube ile sabit :) motoru  havaya kaldirip calistir yani orta ayaga alip ilk once sahibinin calistirmasini iste eger yan ayaga alip calistiriyosa  hata yapiyo cunku motor yan yatik calisirsa bujilerden birin omru kisa oluyor  orta ayakta calistirmak ve benzin ikmali yapmak en sagliklisidir  bazi motorlar benim motorum ornek yan ayakta calismaz mars almaz tustan mars aliyor mu buda onemli ayak marsiylada calistir her yerini didikle kisacasi :) imla hatam veya hitap hatam olduysa kusura bakmayin :)

Anladım kardeşim benim çok sağol değerli bilgilerin için. Tabi daha çok yorum görmek istiyorum ama saat geç diye yarına saklıyorum. Eğer motor güzelse temizse alacam gibi şeytan dürtüklüyor yine beni. Ama daha da büyük sıkıntılarım ehliyetim yok ve motoru muhafaza edebileceğim hiç bir yer yok :/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #129 : Aralık 23, 2014, 23:39:57 »
Anladım kardeşim benim çok sağol değerli bilgilerin için. Tabi daha çok yorum görmek istiyorum ama saat geç diye yarına saklıyorum. Eğer motor güzelse temizse alacam gibi şeytan dürtüklüyor yine beni. Ama daha da büyük sıkıntılarım ehliyetim yok ve motoru muhafaza edebileceğim hiç bir yer yok :/
Ehliyet isi cozulur diger iste parlak fikirler lazim benim ehliyetim yok burda cok fazla kurye ve bakkal motoru var kimse durdurup ehliyet sormuyor , daha fazla yorum alabilirsen iyi olur cunku bende cok fazla bilgili degilim arabadan anladigim kadar degil en azindan bi hobi  benim icin ama yavas yavas anliyorum ogreniyorum  motoru ben begendim aynalar falan katlanmasi guzel o motorun fiyatina 125 sifir honda alabilirsin ancak bunuda belirtiyim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #130 : Aralık 24, 2014, 00:31:26 »
Ehliyet isi cozulur diger iste parlak fikirler lazim benim ehliyetim yok burda cok fazla kurye ve bakkal motoru var kimse durdurup ehliyet sormuyor , daha fazla yorum alabilirsen iyi olur cunku bende cok fazla bilgili degilim arabadan anladigim kadar degil en azindan bi hobi  benim icin ama yavas yavas anliyorum ogreniyorum  motoru ben begendim aynalar falan katlanmasi guzel o motorun fiyatina 125 sifir honda alabilirsin ancak bunuda belirtiyim :)

Zaten ehliyete yazıldım ama sınav zamanı belli değil. Ehliyet konusunda ise memleketim olan Ceyhan'da çok esnek. Ne ehliyete bakarlar nede kaska. Ama İskenderun o kadar sıkı ki bir Allah'ın kulunu kasksız göremezsin. Polis olmasa bile otomatik mobese yazıyor. Sende olsun artçında olmasın yine yazıyor her yerde çekici ile polis bekliyor akla hayale sığmayacak şekilde bir sıkı denetim var burada...

Motoru beğenmene çok sevindim. Okan zaten bu parayı verdikten sonra neredeyse alamayacağım 125'lik ve 150'lik motor yok. Ama ben ya bu motora binerim ya da hiç binmem. 125 lik bir motora binmek aklımın ucundan bile geçmiyor, bana yakışmaz sıkıntı çekerim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #131 : Aralık 24, 2014, 00:50:10 »
Zaten ehliyete yazıldım ama sınav zamanı belli değil. Ehliyet konusunda ise memleketim olan Ceyhan'da çok esnek. Ne ehliyete bakarlar nede kaska. Ama İskenderun o kadar sıkı ki bir Allah'ın kulunu kasksız göremezsin. Polis olmasa bile otomatik mobese yazıyor. Sende olsun artçında olmasın yine yazıyor her yerde çekici ile polis bekliyor akla hayale sığmayacak şekilde bir sıkı denetim var burada...

Motoru beğenmene çok sevindim. Okan zaten bu parayı verdikten sonra neredeyse alamayacağım 125'lik ve 150'lik motor yok. Ama ben ya bu motora binerim ya da hiç binmem. 125 lik bir motora binmek aklımın ucundan bile geçmiyor, bana yakışmaz sıkıntı çekerim :)
Hayirlisi olsun diyim ozaman :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • E12 HB Corolla D-Sport 2.0 D4D (Tek Kapı)
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 332000
  • Model Yılı: '02
  • 208 kere teşekkür etti
  • 421 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #132 : Aralık 24, 2014, 11:42:32 »
Ooo adam aradıgı motoruda bulmuş :D

Valla benim cevremde de ufaklarından da olsa kymco kullananlar var hatta atv si ni kullanlarda var açıkcası mesele bakım yapıp düzgün binmek kardeşim bence güzel bir alternatif o paraya normalde 250lik maxi scooter bulman imkansız ::)  evet tipi biraz ya da baya bi değişik olabilir ama :P

Bu arada iskenderuna helal olsun keşke aynısını burada da yapsalar kasksız motora babamın oglu binse MAL derim lamı cimi yok biz bisiklette bile kasksız çıkmıyoruz nerede ise... İlk hakta gameover bilgisayar oyunu degil sonucta bu...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 1
  • Model Yılı: '17
  • 8 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #133 : Aralık 24, 2014, 13:10:48 »
Benim de ybr 125 esd vardı kaza geçirince sattım
motosiklet kullanırken full ekipman kullanmak lazım ve eğitimini almak lazım
Kazanın resmi de altta
corolla advance 1,6 multidrive s inci beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #134 : Aralık 24, 2014, 15:37:36 »
 Geçmiş olsun Salih, kamyon yolun ortasında gibi görünüyor.

Okan, imla konusunda biraz özen, yazılanlar karmaşaya dönüşüyor yoksa.

Motorun bazı parçalarının(kayış gibi) bakım periyotlarına bak. Kimileri 3.000 gibi km lerde kayış vs değiştirmek ister. Bu yönlerden kıyas iyi olur. Lastiklerin durumu da önemli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #135 : Aralık 24, 2014, 23:08:18 »
Ooo adam aradıgı motoruda bulmuş :D

Valla benim cevremde de ufaklarından da olsa kymco kullananlar var hatta atv si ni kullanlarda var açıkcası mesele bakım yapıp düzgün binmek kardeşim bence güzel bir alternatif o paraya normalde 250lik maxi scooter bulman imkansız ::)  evet tipi biraz ya da baya bi değişik olabilir ama :P

Bu arada iskenderuna helal olsun keşke aynısını burada da yapsalar kasksız motora babamın oglu binse MAL derim lamı cimi yok biz bisiklette bile kasksız çıkmıyoruz nerede ise... İlk hakta gameover bilgisayar oyunu degil sonucta bu...
Buldum buldum, bugün gittim baktım canlı gördüm resimde görünenden baya bir büyük :) Ama fiyatta anlaşamadığımız için maalesef vazgeçtim, en fazla 100 lira indi.

Kask konusunda da haklısın...

Benim de ybr 125 esd vardı kaza geçirince sattım
motosiklet kullanırken full ekipman kullanmak lazım ve eğitimini almak lazım
Kazanın resmi de altta
Abicim geçmiş olsun, motorun en büyük dezavantajı da bu işte. İki katı daha fazla dikkat gerektiriyor.

Motorun bazı parçalarının(kayış gibi) bakım periyotlarına bak. Kimileri 3.000 gibi km lerde kayış vs değiştirmek ister. Bu yönlerden kıyas iyi olur. Lastiklerin durumu da önemli.

Hakan abi bugün motosikletlerle ilgili baya bi araştırmalarım oldu, özellikle de almak istediğim motor için. Kayış 12 bin km'de değişiyor mu ve 250 lira. Bir motosiklet için fazla geldi bana. Baktığım motor da yine ön lastikler çok iyi arka lastikler orta durumdaydı.
 Şunu da belirtmek gerek motor neredeyse dört dörtlüktü. Motosiklette bir kaç uzman arkadaşımın önerileriyle pazarlık yapmadığı için vazgeçtim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #136 : Aralık 24, 2014, 23:36:34 »

telefondaydım oyüzden karışıklık oldu :)

Mesaj Birleştirildi: Aralık 24, 2014, 23:38:13
mondialda fren balatası 2tl  :) en azından kask almaya gidiğim yerde çocuk kendine bir sürü parça aldı 2tl verdi balataya komik bir rakam benim motorun yağı 25 lira sanırım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #137 : Aralık 24, 2014, 23:51:44 »
telefondaydım oyüzden karışıklık oldu :)

Mesaj Birleştirildi: Aralık 24, 2014, 23:38:13
mondialda fren balatası 2tl  :) en azından kask almaya gidiğim yerde çocuk kendine bir sürü parça aldı 2tl verdi balataya komik bir rakam benim motorun yağı 25 lira sanırım

Hala fırsatları kovalıyorum ancak tepenin tası atma durumu gibi bir şey olursa isyan bayrağını açıp bir tane fizy alma durumum olur :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #138 : Aralık 25, 2014, 00:30:11 »
Hala fırsatları kovalıyorum ancak tepenin tası atma durumu gibi bir şey olursa isyan bayrağını açıp bir tane fizy alma durumum olur :)
Fizzy ben alicaktim hondanin çini dediler speacy daha kaliteli ama butcen kurtarmiyor galiba ben en son 20 binde speacy e 3 bucuk vericektim ve yer maslaktaydi ordan surerek getircektim 3 bin liraya  sifir  vitello aldim :) mutluyim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #139 : Aralık 25, 2014, 11:42:31 »
Fizzy ben alicaktim hondanin çini dediler speacy daha kaliteli ama butcen kurtarmiyor galiba ben en son 20 binde speacy e 3 bucuk vericektim ve yer maslaktaydi ordan surerek getircektim 3 bin liraya  sifir  vitello aldim :) mutluyim

Pardon ya, Fizy dediğime bakma :) Speacy dicektim ben de.