Gönderen Konu: Bir Bilene Danışalım ( İstişare)  (Okunma sayısı 2726 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
Bir Bilene Danışalım ( İstişare)
« : Ekim 25, 2019, 19:34:54 »
Hayırlı akşamlar arkadaşlar, böyle bir sayfa var mı bilmiyorum ama  tecrübe sahibi arkadaşlara bir şey danışacağım.  malum istişare sünnet. 2012 yapımı market üstü daire alınır mı?

Toyota Club Türkiye

Bir Bilene Danışalım ( İstişare)
« : Ekim 25, 2019, 19:34:54 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 287 kere teşekkür edildi
Ynt: Bir Bilene Danışalım ( İstişare)
« Yanıtla #1 : Ekim 25, 2019, 20:15:46 »
Hayırlı akşamlar arkadaşlar, böyle bir sayfa var mı bilmiyorum ama  tecrübe sahibi arkadaşlara bir şey danışacağım.  malum istişare sünnet. 2012 yapımı market üstü daire alınır mı?

hayır.. hangi dükkan olursa olsun altı dükkan olan daire bence alınmaz... kışın soguk olur ve ses olur .bir üst katından 5-10 bin tl daha ucuz olarak alınıp satılabilir.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '17
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 25, 2019, 21:39:41 »
Hayırlı akşamlar. 7 yıl altı dükkan olan kendime ait dairede kaldım. Kalorifer söndükten 10 dk sonra ev buz gibi oluyordu. Zaten yandığı zaman da doğru düzgün ısınmıyordu. Yatırım için ucuza alınıp satılacaksa olur yoksa oturmak için hem ısınması hem de kalabalığı gelen gideni sıkıntı yaratır bence. İmkan varsa ara kattan şaşmayın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Nisan 23, 2022, 21:26:07 »
Selamun Aleyküm hayırlı geceler, performans- fayda oranı en yüksek Bulaşık makinesi tavsiyelerinizi bekliyorum. Cevap ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 23, 2022, 21:45:58 »
Selamun Aleyküm hayırlı geceler, performans- fayda oranı en yüksek Bulaşık makinesi tavsiyelerinizi bekliyorum. Cevap ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler...
ALEYKÜMSELAM Kutay bey,
Fiyat performans ürünü piyasada Arçelik öneririm,beyaz eşya da en önemli unsur kolay tamir imkanıdır şuanda üretilen (üst segment eşyalar hariç onlar çok pahalı) beyaz eşyaların bir çoğunda anakart beslemesi mikro işlemcilerle yapıldığı için geneline yakını elektrik dalgalanması dan çok etkileniyor, üretilen eşyalar Avrupa standartlarına göre üretiliyor beslemesi hâlâ eski standartlarda olduğu için anakart ve ısıtıcı rezistansı ilk arıza veren bölüm bide buna bilinç eskitme eklenince kaliteli malesef yok denecek kadar az,Arçelik bulaşık makinelerinin anakartı ve rezistansı maliyet olarak ucuz aynı zamanda işçiliği kolay tamir imkanı sunuyor,mesala bir Bosch makinanın resistansı ayrı değişim imkanı yok yıkama motoru ile kombine bir parça ama arçelikte rezistans motordan ayrı ve değişimi çok kolay kendiniz bile tamir edebilirsiniz.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 744 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Nisan 24, 2022, 02:27:27 »
Şu ekonomik dönem de ha marketin altı ha üstü farketmez alın gitsin. 

Beyaz eşya olarak ise önerim BSH ürünlerine Bakmanız Bosch , Siemens veya Profilo. Hepsi aynı banttan çıkmaktadır. 3 markayı da alabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Nisan 24, 2022, 09:02:38 »
Ümit ve Anıl hocam tavsiyeleriniz çok teşekkür ederim. Önerdiğiniz markaları değerlendireceğim :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 144000
  • Model Yılı: '13
  • 170 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 25, 2022, 09:19:01 »

İyi Günler,
Market üstü daireler genellikle tercih edilmez. Çünkü kışın donarsınız. Et,süt,peynir ürünleri genellikle çabuk bozulan ürünler olduğu için dolaplar kışın minimumda olsa dahi sürekli çalışır. Buda yukarı katı mahveder.
Beyaz eşyada ise çamaşır, bulaşık ve kurutma makinasında 25 yıl sorunsuz kullandığım Siemens markasını Buzdolabında ise Samsung markasını öneririm. Hiç sorun yaşamadım.
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.
Sağa veya Sola dönerken önce sinyal sonra dikiz aynaları LÜTFEN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Nisan 25, 2022, 09:42:07 »
Tercih etmem..

Beyaz esya konusunda da bulundugunuz yerde hangi markanin servisi guzelse genellikle onu tercih ederim..
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 408 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Nisan 25, 2022, 11:09:44 »

Beyaz eşya olarak ise önerim BSH ürünlerine Bakmanız Bosch , Siemens veya Profilo. Hepsi aynı banttan çıkmaktadır. 3 markayı da alabilirsiniz.

Katılıyorum, 12 yıldır çamaşır makinası Bosch, bulaşık makinası Profilo.  Bir sıkıntısını görmedim.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Mayıs 01, 2022, 11:05:16 »
Merhaba,  yine bir sorum olacak. Koşu ve yürüyüş bantlarının  bir zararı var mı, özellikle dizlere yani menisküsü tetikler mi? Cevaplayan tecrübeli arkadaşlara şimdiden teşekkürler, herkese iyi bayramlar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 9 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mayıs 01, 2022, 11:37:00 »
Merhaba,  yine bir sorum olacak. Koşu ve yürüyüş bantlarının  bir zararı var mı, özellikle dizlere yani menisküsü tetikler mi? Cevaplayan tecrübeli arkadaşlara şimdiden teşekkürler, herkese iyi bayramlar...
Geçmiş tecrubelerim çerçevesinde, biraz zararı olduğunu düşünüyorum. Yarım saat veya daha fazla kostuktan sonra, sol dizimde acı oluyordu (kosu bittikten sonra, yürürken bu acıyı hissediyordum). Öte yandan, bu acı ben de kalıcı bir hasar yaratmadı, şu an için bir problem yok. En güzeli açık havada koşmak (tabiki mümkünse).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mayıs 01, 2022, 18:17:49 »
koşarsanız evet,yürürseniz çok yüksek tempo olmaz ise sıkıntı olmaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Lazy Black Sheep
    • www.toyotaclubtr.com
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '08
  • 96 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ağustos 22, 2022, 11:57:11 »
ALEYKÜMSELAM Kutay bey,
Fiyat performans ürünü piyasada Arçelik öneririm,beyaz eşya da en önemli unsur kolay tamir imkanıdır şuanda üretilen (üst segment eşyalar hariç onlar çok pahalı) beyaz eşyaların bir çoğunda anakart beslemesi mikro işlemcilerle yapıldığı için geneline yakını elektrik dalgalanması dan çok etkileniyor, üretilen eşyalar Avrupa standartlarına göre üretiliyor beslemesi hâlâ eski standartlarda olduğu için anakart ve ısıtıcı rezistansı ilk arıza veren bölüm bide buna bilinç eskitme eklenince kaliteli malesef yok denecek kadar az,Arçelik bulaşık makinelerinin anakartı ve rezistansı maliyet olarak ucuz aynı zamanda işçiliği kolay tamir imkanı sunuyor,mesala bir Bosch makinanın resistansı ayrı değişim imkanı yok yıkama motoru ile kombine bir parça ama arçelikte rezistans motordan ayrı ve değişimi çok kolay kendiniz bile tamir edebilirsiniz.

Akim korumali elektrik prizleri kullanmanizi tavsiye ederim.
Dalgalanmayi ve kesildikten sonra cok yoksek akim geldigi zaman cihazi koruyorlar.

https://www.hepsiburada.com/akim-korumali-prizler-c-17288
Ey Türk Gencligi, birinci vazifeni hic bir zaman unutma!

"The hottest places in hell are reserved for those who in times of great moral crises maintain their neutrality" Dante

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 170 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Ağustos 22, 2022, 12:10:45 »

Koşu ve Yürüyüş bandı aynı şeydir. Hızını ayarlayarak ister koşarsınız ister yürürsünüz. Koşarsanız dizlerinizi yorar ve evet menisküsü kesin tetikler. Ama uygun hızda yürüyüş için kullanacaksanız pek bir zararı olmaz. Alternatif olarak Eliptik bisikleti öneririm. Yaklaşık tüm vücudu çalıştırarak dengeli kilo vermenize yardımcı olur. Dikkat etmeniz gereken husus mutlaka  manyetik olanı tercih etmeniz olacaktır. Kayışlı olanlar zamanla ses çıkarmaya başlar. Alt katı rahatsız eder. Altına çok pahalı olmayan matlardan sererseniz daha iyi olur. Sağlıklı Günler olsun.
Cep telefonları;
Trafikte sosyal medya takibi veya  Kırmızı ışıkta beklerken mesajlaşma için DEĞİLDİR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ağustos 22, 2022, 19:34:06 »
Arakat her zaman iyidir.ne giriş ne giriş üstü ne en üst :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Ağustos 22, 2022, 20:29:20 »
Alt kat tavsiye etmem. Ev catili ve yalitimi yaptirirsaniz ust kati tercih ederim.( edecegim. )

Üst katin gürültúsünden bıktım...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 170 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Ağustos 23, 2022, 09:24:26 »
Arakat her zaman iyidir.ne giriş ne giriş üstü ne en üst :)

Apartman çatısında iyi yalıtım yapılmış ise her zaman en üst kat tercihimdir. Üst kat komşu sesi, koşma, hoplama, zıplama sesi çekme derdi olmaz. Apartman merkezi sistem ile ısınmakta ise arakat olmalı.
Cep telefonları;

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ağustos 23, 2022, 09:28:51 »
Madem böyle bir sayfa var bende danışayım.

Arkadaşlar telefonum xiaomi redmi note4. Android 7 işletim sistemi mevcut. Geçtiğimiz aya kadar aracımda android autoyu kullanabiliyorken, şuan maalesef kullanamıyorum. Bu cihazda android auto kullanılamaz diye uyarı çıkıyor ve aracıma bağlayamıyorum. Bunun bir çözümü var mı yoksa işletim sisteminin eski olmasından kaynaklı bir sorun mu? İlla telefonu değiştirmek mi gerekli?
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 170 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Ağustos 23, 2022, 11:02:14 »
Madem böyle bir sayfa var bende danışayım.

Arkadaşlar telefonum xiaomi redmi note4. Android 7 işletim sistemi mevcut. Geçtiğimiz aya kadar aracımda android autoyu kullanabiliyorken, şuan maalesef kullanamıyorum. Bu cihazda android auto kullanılamaz diye uyarı çıkıyor ve aracıma bağlayamıyorum. Bunun bir çözümü var mı yoksa işletim sisteminin eski olmasından kaynaklı bir sorun mu? İlla telefonu değiştirmek mi gerekli?

Araca bağlanan telefonlar Bluetooth ile bağlandığı için bence sorunu şunlardan kaynaklanabilir; Aracınız hangi android versiyonununa kadar desteklemekte? Sorun İşletim sistemi versiyonu ile içerdiği bluetooth versiyonunun farklı olmasından kaynaklanabilir. Yani şu an güncel android versiyonu 12 iken araç bunu destekliyorsa android 7 çok eski kalmış olabilir. Dolayısıyla Android 7 yazılımının içerdiği Bluetooth versiyonu da eskidir. Araç artık desteklemeyebilir. Daha güncel bir yazılım içeren telefon ile deneyebilirsiniz bağlantıyı.
Cep telefonları;