Gönderen Konu: 2007 Avensis Geç Çalışma Sorunu  (Okunma sayısı 5868 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Öğr. Görevlisi
    • Kişisel Blog
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 145000
  • Model Yılı: '07
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
2007 Avensis Geç Çalışma Sorunu
« : Eylül 15, 2019, 11:32:47 »
Herkese Merhaba,

Öncelikle iyi pazarlar diliyorum. Benim sorunum şu şekilde.

Araç gün içerisinde 2-3 saat park halinde kaldığında ilk çalışmada geç çalışıyor.

İLGİLİ VİDEO:
Not: Bazen bu videodaki gibi alırken tekleme gibi yaparken bazen de marş süresini uzatıyor. Videoda da görüleceği gibi ikinci marşta hemen çalışıyor.
YAPILANLAR:

• Akü Kontrolü, buji değişimi, yağ değişimi, tüm filtrelerin değişimi. (Genel bakım)
  • Regülatör manifolda gaz kaçırıyor diye düşündük ve kontrol ettiğimizde gerçekten bir kaçak vardı. Regülatörü yeniledik. Fakat sorun çözülmedi.
  • Regülatörden olmadığını anlayınca tüpü tamamen kestik(bagajdan depodan) birkaç gün bu şekilde kullandım ve sorun devam etti.

Bu durumda BENZİN POMPASI şüpheli konuma geldi fakat aracın sabahları yada uzun süreli(5-6 saat park) halinde durması sonrası anında çalışması benzin pompası şüphesini ortadan kaldırdı. Aracın çekişinde bir sıkıntı yok, herhangi bir tekleme yada düzensiz rölanti vb yok. Şimdi ise ustalar sebep bulamıyor. Acep siz ne dersiniz?
Herkese kazasız belasız günler dilerim.
-
https://bcankara.com

Toyota Club Türkiye

2007 Avensis Geç Çalışma Sorunu
« : Eylül 15, 2019, 11:32:47 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 490000
  • Model Yılı: '01
  • 4 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
Ynt: 2007 Avensis Geç Çalışma Sorunu
« Yanıtla #1 : Eylül 15, 2019, 11:52:01 »
Motor ilk an çalıştığı halde siz marşa basmaya devam ediyormuşsunuz gibi geldi.aracınız 1.6 mı yoksa 2.0 mıdır? Birde bizim araçlarda benzin ışığı araç çalıştıktan sonra  söndüğü halde sizin araçta yanmaya devam ediyor.t25 avensislerde böylemidir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Öğr. Görevlisi
    • Kişisel Blog
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2019, 12:09:33 »
Motor çalışmıyor çalışır gibi oluyor. Bu videoda örnek bu şekilde olmuş. Fakat bazen de hiç bu tekleme harektini yapmadan sadece marşa basma süresi uzayıp direk çalışıyor.

Benzin lambası ile ilgili hiçbir bilgim yok aracı alalı 2 hafta oldu. Daha öncesinde dizel ford focus cmax kullanıyordum. O sebeple bilemiyorum.

Aracım 2007 model 1.6 motor.

Cevabınız için teşekkür ederim.
-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 15, 2019, 13:04:17 »
Siz aldığınızdan bu yana bu sorun mevcut mu? Değil ise hangi (herhangi bir şey olabilir) işlem sonrasında meydana geldi?

LPG sistemi (kontrol ünitesi) hangi marka? değişen regülatör LPG sistemi ile aynı marka ve modele mi ait ?

LPG enjektörleri kitin kendi enjektörleri mi? sonradan uygulanan bir montaj değişikliği (mesafe değişimi, rail değişimi, rail borusunun uzatılması yada kısaltılması?) mevcut mu?

Marş esnasında akü ve alternatör akımları ölçüldü mü?

Ateşleme bobinleri orijinal mi? Değil ise markası nedir ?

Değiştirilen bujilerin marka ve modeli nedir ?

Kontrol vs. İçin de olsa supap kapağı hiç söküldü mü?

Techstream ile live data kontrolleri yapıldı mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Öğr. Görevlisi
    • Kişisel Blog
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 15, 2019, 13:28:53 »
Siz aldığınızdan bu yana bu sorun mevcut mu? Değil ise hangi (herhangi bir şey olabilir) işlem sonrasında meydana geldi?

LPG sistemi (kontrol ünitesi) hangi marka? değişen regülatör LPG sistemi ile aynı marka ve modele mi ait ?

LPG enjektörleri kitin kendi enjektörleri mi? sonradan uygulanan bir montaj değişikliği (mesafe değişimi, rail değişimi, rail borusunun uzatılması yada kısaltılması?) mevcut mu?

Marş esnasında akü ve alternatör akımları ölçüldü mü?

Ateşleme bobinleri orijinal mi? Değil ise markası nedir ?

Değiştirilen bujilerin marka ve modeli nedir ?

Kontrol vs. İçin de olsa supap kapağı hiç söküldü mü?

Techstream ile live data kontrolleri yapıldı mı?

1- Ben aldıktan 2 gün sonra fark ettim. Herhangi bir işlemden sonra olmadı. Yalnız benzin deposu çeyreğin bir diş altındayken 1000 km yol gittim.
2- LPG sistemi Atiker, usta aynı marka olduğunu söyledi.
3- Bu konuda hiçbir bilgim yok. ( Aldığım kişi yaptırmamıştır ve onun da bileceğini sanmıyorum. 3. Sahibiyim)
4- Çalışmıyorken ve çalışıyorken bir ölçüm yapıldı sorun yok denildi fakat detaylı olarak ne ölçüldü ne ölçülmedi bilmiyorum.
5- Ateşleme bobinleri hakkında bilgim yok o kısma bakmadık.
6- Sizden sipariş etmiş olduğum DENSO marka bujiler.
7- Subap kapağı hiç sökülmedi fakat ustanın biri sadece motor sesini dinleyerek ve egzoza elini tutarak bir kontrol yaptı ve yakın zamanda subapların değişmesi lazım oturmuş vb. dedi. Fakat çok güvenilir birisi olmadığını(para kazanmak için yapabileceğini) sonradan öğrendim.
8-Kaldığım yer küçük bir ilçe o yüzden detaylı şekilde bu işlemi yapacak bir yere götürmedim.

Teşekkür ederim cevabınız için Ufuk bey. Beni çok etkileyen bir sorun değil ama çok uzakta olmasam oraya kadar geleceğim. (Merzifon/Amasya)

Anlayamadığım nokta ise neden 2-3 saat beklediğinde bu sorun çıkıyor da daha uzun süreli beklemelerde hiç problem yok.
-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #5 : Eylül 15, 2019, 14:06:39 »
Öncelikle ateşleme bobinlerini kontrol ettirin, giriş voltajları ve ateşleme akımı kontrollerini yaptırın, normal görünüyor ise marka/model bilgilerini de silindire göre not edin,

Eğer bobinler orijinal yada eşdeğer kalitede ve düzgün çalışıyor ise LPG deposundan vanayı kapatın ve LPG sisteminin sigortasını sökerek LPG sistemini devre dışı bırakın, bir kaç gün bu şekilde kullanın, mümkün ise sorun çözülene kadar LPG sistemini çalıştırmayın,

Sorun devam ediyor ise PCV valfini temizleyerek çalışıp çalışmadığını kontrol edin, gerekirse değiştirin, 400-500ml. motor iç temizleyici kullanarak motor yağı ve filtresini değiştirin, sonrasında OCV valfini sökerek kontrol edin, temizleyin, OCV valfinin filtresini değiştirin,

Sorun düzelmez ise yağ ve yakıt basıncı testi yaptırın, her ikiside normal değerler içerisinde ise yakıt basınç regülatörü kontrolü sağlayın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Öğr. Görevlisi
    • Kişisel Blog
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 15, 2019, 14:35:40 »
Çok teşekkür ederim Ufuk bey. Dediğiniz işlemeleri tek tek yaptıracağım. Umarım sorun düzelir.  :alkis: Gelişmeleri buradan aktaracağım.
-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 15, 2019, 15:01:07 »
Geçmiş olsun. Aynı durumu 1.6 vvti corollada yaşadım kendi enjektörleriyle böyle bir problem mevcuttu ne zaman benzin filtresiyle birlikte enjektrleri 1.8 vvti enjektörüne geçiş yaptıktan sonra herhangi bir sıkıntım kalmadı. İsterseniz direk benzin filtresini değiştirerek deneyin derim :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #8 : Eylül 15, 2019, 15:09:32 »
Geçmiş olsun. Aynı durumu 1.6 vvti corollada yaşadım kendi enjektörleriyle böyle bir problem mevcuttu ne zaman benzin filtresiyle birlikte enjektrleri 1.8 vvti enjektörüne geçiş yaptıktan sonra herhangi bir sıkıntım kalmadı. İsterseniz direk benzin filtresini değiştirerek deneyin derim :)

ZZT250 Avensis'de yakıt filtresi yok :)

1ZZ ile 3ZZ enjektörleri de aynı, dolayısı ile sorunun çözülmesi 1ZZ enjektörü olmasından değil, enjektörün değişmesi sebebi ile çözülmüş olmalı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Öğr. Görevlisi
    • Kişisel Blog
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Eylül 15, 2019, 17:02:42 »

Aracı aldığım kişiye ulaştım ve bana geçen sene de bir kez bu sorunu yaşadığını ustaya gösterdiğinde würth enjektör temizleyici koydurup bir depo bitene kadar benzin ile kullanmasını söylediğini aktardı. Bu şekilde yaptıktan sonra sıkıntı düzelmişti dedi. Her işlemden önce aracı aldığım arkadaşın dediğini bir deneyeceğim. Sonuçları buraya yazarım. Eğer olmazsa zaten Ufuk beyin dediği işleri yaptıracağım.
-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Eylül 15, 2019, 17:44:05 »
Güzel bilgiler verilmiş ama bir iki neden atlanmış manifilda gaz kaçağı sadece regülatör diyafram yırtığından olmaz LPG enjektörleri açık kalırsa yine gaz kaçağı olur veya çok bozuk LPG ayarıda ilk marşta sıkıntı çıkarır enjektör temizleyici koyulup denenmesi ve düzelmesi denk gelmiş ve bir kaç gün benzinde kullanınca yakıt haritası düzelmiş olabilir katkı koyup denemeniz de bir kaybınız olmaz ama bence enjektörleri ve LPG ayarını kontrol ettirin aynı zamanda tüpe geçiş ısısını minumum 35 dereceye ayarlayın bu işlemleri yaparken akü eksi kutup başını söküp 30 dakika bekleyin ve akabinde bir süre benzinde kullanın ek olarak LPG kesici benzin gaz ayırıcı valfleri kontrol ettirin,araç elektrik şase bağlantılarını gözden geçirin korozyon pas vs varsa temizliğini yaptırın ve LPG sistemi 10 yıla yakın süre olduysa tesisatını gözden geçirin.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Öğr. Görevlisi
    • Kişisel Blog
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Eylül 15, 2019, 18:15:14 »
Verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim fakat tüpü komple deposundan kesip sadece benzinle 2-3 gün kullandığımda da aynı problem devam etti. O yüzden bu dedikleriniz ile alakası yoktur diye düşündük.
-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Eylül 15, 2019, 20:10:48 »
Verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim fakat tüpü komple deposundan kesip sadece benzinle 2-3 gün kullandığımda da aynı problem devam etti. O yüzden bu dedikleriniz ile alakası yoktur diye düşündük.
O zaman hiç arıza kodu bakıldımı?
Aynı sorun benim araçta da var Ama şuanda kendiliğinden düzeldi araç nekadar yatarsa yatsın tek marşta alıyor siz yinede LPG valflerine baktırın uzun soluklu kullanımda sertleşiyor ve belirli süre bekledikten sonra çekmiyor ve benzin geçişini yapmıyor ancak ikinci marşta alabiliyor daha önceki araçlardada bir çok kez başıma geldi,veya elektrik şasesi zayıflamışsa yine aynı sorunu yapabiliyor LPG ustasına kontağı açtığınızda valflerin çekip çekmediğini kontol ettirin.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Öğr. Görevlisi
    • Kişisel Blog
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Eylül 15, 2019, 20:25:36 »
Arıza kodu bakılmadı. Fakat baktıracağım. Bulunduğum yerde buna bakacak bir yer varmış sadece. Buraya da yeni taşındığım için pek bilemiyorum kim ne yapıyor. O yüzden işler biraz yavaş ilerliyor.

Bilmediğim için söylüyorum yanlış anlamayın. Bu valfler ikinci marşta ancak benzin çekebiliyor demişsiniz. Fakat benim aracım yalnızca gün içi 2-3 saat beklediğinde bu sorunu yapıyor. Mesela 5-6 saat beklediğinde hatta sabaha kadar beklediğinde hemen daha ilk marşta tık diye çalışıyor anahtarı çevirir çevirmez. Eğer dediğiniz şey olsa idi uzun süreli parklardan sonra da bu sorunu yapması gerekmez miydi?
-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Eylül 15, 2019, 21:23:35 »

Bilmediğim için söylüyorum yanlış anlamayın. Bu valfler ikinci marşta ancak benzin çekebiliyor demişsiniz. Fakat benim aracım yalnızca gün içi 2-3 saat beklediğinde bu sorunu yapıyor. Mesela 5-6 saat beklediğinde hatta sabaha kadar beklediğinde hemen daha ilk marşta tık diye çalışıyor anahtarı çevirir çevirmez. Eğer dediğiniz şey olsa idi uzun süreli parklardan sonra da bu sorunu yapması gerekmez miydi?
Kusura bakmayın ben yanlış anlattım valfler benzin çekmiyor oradaki çekme valfin içindeki yaylı mekanizma içindi,hocam ozaman siz öncelikle LPG enjektörlerini kontrol ettirin açık kalırsa yine gaz sızıntısı yapar sabaha kadar yatmalarda gaz tamamen dağılıyor olabilir siz üstteki msj'larda LPG vanasını kapattığınızı ve benzinde kullandığınızı düzelme olmadığını yazmışsınız ama akü resetlemesi yapmamışsınız bakın araç uzun beklemelerden sonra sabahları ilk marşta tamamen kapalı döngüde çalışır ve ne yakıt harisına göre nede diğer etkenleri tanımaz tek bildiği motoru en kısa sürede en idaeal ısıya getirp yakıtı ve emisyonu düşürmek için uğraşır tamamen bağımsız hareket eder ama ısındıktan sonra oksijen sensöründen gelen bilgilerle ayarlama yapar ve hafızada ki verileri kullanır eğer yakıt haritası bozuk LPG ayarından dolayı aşırı bozulmuşsa kısa döngüde sıkıntı çıkarır karıştırma yapar ve lpg'ye geçiş ısısı çok düşük ayarlanmışsa veya LPG Regülatör ısı sensörü bozuk veri yolluyorsa araç sıcak'ken yine karıştırma yapabilir,ilk etapta daha önceki yazdığım şekilde aracı benzinde stop edin ve akü eksi kutup başını söküp 30 dakika bekledikten sonra tekrar takın ve benzinde kullanın ertesi günde LPG ayarını yolda yapan usta bulun her yükte devirde ayrı ayar yapılsın (tabi bunların hepsini LPG enjektörlerini sağlam olarak kabul edersek ) eğer bunu yapacak usta bulamazsanız kendiniz ayar yapabilirsiniz ama elm cihazı gerekir kendiniz ayar yapmak için şu konuyu inceleyiniz.
https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=70480.msg1097093#msg1097093
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 490000
  • 4 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Eylül 15, 2019, 22:55:31 »
aracımda benzin uyarı ışığı ne ilk çalıştırmada nede sonrasında yanmıyor.Ne zaman benzin bitme durumunda olursa uyarı için yanıyor.önceki mesajımda yanlış hatırlamışım. Düzeltmek istedim.Sanırım sizin araçta benzin uyarı ışığını tetikleyen müşür takılı kalmış.Depo içinde olması gerekir.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Öğr. Görevlisi
    • Kişisel Blog
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Eylül 16, 2019, 07:13:06 »
aracımda benzin uyarı ışığı ne ilk çalıştırmada nede sonrasında yanmıyor.Ne zaman benzin bitme durumunda olursa uyarı için yanıyor.önceki mesajımda yanlış hatırlamışım. Düzeltmek istedim.Sanırım sizin araçta benzin uyarı ışığını tetikleyen müşür takılı kalmış.Depo içinde olması gerekir.....

Benzin uyarısı derken neyi diyorsunuz anlamadım. Akü ışığı, yağ basıncı ışığı, motor arıza ışığı, el freni ışığı, direksiyon elektrik sistemi ışığı yanıyor ve bunlar normal. Çalıştığında sönmesi gerekir.

Kusura bakmayın ben yanlış anlattım valfler benzin çekmiyor oradaki çekme valfin içindeki yaylı mekanizma içindi,hocam ozaman siz öncelikle LPG enjektörlerini kontrol ettirin açık kalırsa yine gaz sızıntısı yapar sabaha kadar yatmalarda gaz tamamen dağılıyor olabilir siz üstteki msj'larda LPG vanasını kapattığınızı ve benzinde kullandığınızı düzelme olmadığını yazmışsınız ama akü resetlemesi yapmamışsınız bakın araç uzun beklemelerden sonra sabahları ilk marşta tamamen kapalı döngüde çalışır ve ne yakıt harisına göre nede diğer etkenleri tanımaz tek bildiği motoru en kısa sürede en idaeal ısıya getirp yakıtı ve emisyonu düşürmek için uğraşır tamamen bağımsız hareket eder ama ısındıktan sonra oksijen sensöründen gelen bilgilerle ayarlama yapar ve hafızada ki verileri kullanır eğer yakıt haritası bozuk LPG ayarından dolayı aşırı bozulmuşsa kısa döngüde sıkıntı çıkarır karıştırma yapar ve lpg'ye geçiş ısısı çok düşük ayarlanmışsa veya LPG Regülatör ısı sensörü bozuk veri yolluyorsa araç sıcak'ken yine karıştırma yapabilir,ilk etapta daha önceki yazdığım şekilde aracı benzinde stop edin ve akü eksi kutup başını söküp 30 dakika bekledikten sonra tekrar takın ve benzinde kullanın ertesi günde LPG ayarını yolda yapan usta bulun her yükte devirde ayrı ayar yapılsın (tabi bunların hepsini LPG enjektörlerini sağlam olarak kabul edersek ) eğer bunu yapacak usta bulamazsanız kendiniz ayar yapabilirsiniz ama elm cihazı gerekir kendiniz ayar yapmak için şu konuyu inceleyiniz.
https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=70480.msg1097093#msg1097093

Pekala dediklerinizi de listeye ekledim. Çoruma gittiğimde ustaya söyleyeceğim. Burada bu dediğinizi ustaya söyledim ve ısrarla enjektör olmaz enjektör olsa tekleme yapması lazım falan diyor ve bakmıyor. :) İlçede usta az olunca demek ki ben ne dersem o diyorlar.
-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Eylül 16, 2019, 10:39:00 »
çorum sanayide özençler otogaz var bölge bayidir mutlaka ona göster. sahibi mehmet özenç.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Öğr. Görevlisi
    • Kişisel Blog
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Eylül 16, 2019, 15:45:46 »
çorum sanayide özençler otogaz var bölge bayidir mutlaka ona göster. sahibi mehmet özenç.

Allah izin ederse öneriniz üzerine uğramayı düşünüyorum. Teşekkür ederim.
-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Eylül 16, 2019, 21:38:51 »
ZZT250 Avensis'de yakıt filtresi yok :)

1ZZ ile 3ZZ enjektörleri de aynı, dolayısı ile sorunun çözülmesi 1ZZ enjektörü olmasından değil, enjektörün değişmesi sebebi ile çözülmüş olmalı :)

1zz ve 3zz enjektörleri farklı diye biliyorum Ufuk abicim hacimsel farkları mevcut. 3zz ve 4zz enjektörler siyah renkteler bosch marka 195cc 1zz enjektörler 255cc (benim kullandıklarım yeşil renkte denso yapımı) diye biliyorum araştırmalarım sonucu. Hatta 1zznin 2 farklı enjektörleri mevcut biri yeşil en çok denk gelen diğeride lacivert olması lazım. Ama dediğin gibi muhtemelen enjektör değişip temiz enjektöre geçince problemim çözülmüştür :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)