Gönderen Konu: D4 mms sanzuman,aküatör kırmızı çark  (Okunma sayısı 2371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 131000
  • Model Yılı: '07
  • 3 kere teşekkür etti
D4 mms sanzuman,aküatör kırmızı çark
« : Ağustos 28, 2019, 20:46:35 »
Yolda kırmızı çark arıza işareti yandı, otoyolda trafikte saga zor attım zaten dur kalklıydı,öncesinde manuel sapanca ve maşukiye turu e 5 trafik yogun dur kalk,yanınca  kapattık bekledim 10 12 dakika, sonra yürüdüm, bir şey olmadı ama bir daha olur diye baskı balata degişimi için pendik dumankayadan en az 2200-2500 tl extralar hariç, gebze servisten 950 tl parça 700 tl işçilik,1650 tl, parçacıdanda  850 tl servis gelişli parça fiyatını ögrenip,
kartal sanayide toyoto nihat ustayı aradım  1500 tl yazılımla dedi,direk gidip baktırdım,turdan sonra cihazı baglayıp arızalara baktık, vites geçiş aküatör motoru arıza vermiş, önce onu degiştirelim bakalım dedi ,600 tl orjinal motor 100 tl işçilik, söktük motor içindeki kömürler bitmiş, kurum yapmış hatta, degiştirdik baglanıp ayarlarınıda yaptık, turdan sonra kavrama  bitene kadar devam et dedi bakalım görelim, ::)

Toyota Club Türkiye

D4 mms sanzuman,aküatör kırmızı çark
« : Ağustos 28, 2019, 20:46:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: D4 mms sanzuman,aküatör kırmızı çark
« Yanıtla #1 : Ağustos 29, 2019, 10:49:45 »
Yolda kırmızı çark arıza işareti yandı, otoyolda trafikte saga zor attım zaten dur kalklıydı,öncesinde manuel sapanca ve maşukiye turu e 5 trafik yogun dur kalk,yanınca  kapattık bekledim 10 12 dakika, sonra yürüdüm, bir şey olmadı ama bir daha olur diye baskı balata degişimi için pendik dumankayadan en az 2200-2500 tl extralar hariç, gebze servisten 950 tl parça 700 tl işçilik,1650 tl, parçacıdanda  850 tl servis gelişli parça fiyatını ögrenip,
kartal sanayide toyoto nihat ustayı aradım  1500 tl yazılımla dedi,direk gidip baktırdım,turdan sonra cihazı baglayıp arızalara baktık, vites geçiş aküatör motoru arıza vermiş, önce onu degiştirelim bakalım dedi ,600 tl orjinal motor 100 tl işçilik, söktük motor içindeki kömürler bitmiş, kurum yapmış hatta, degiştirdik baglanıp ayarlarınıda yaptık, turdan sonra kavrama  bitene kadar devam et dedi bakalım görelim, ::)
İyi insaflı ustaymış bunun ömrü dolmuş deyipte yeni motor aldırmamış.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ağustos 30, 2019, 01:30:30 »
İyi insaflı ustaymış bunun ömrü dolmuş deyipte yeni motor aldırmamış.
yok motoru sıfır orjinal ile degiştirdik,komür tamiri ile zorlamadık   :) ara viteslerde yıgılma büyük oranda gitti tabi,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 30, 2019, 16:40:50 »
yok motoru sıfır orjinal ile degiştirdik,komür tamiri ile zorlamadık   :) ara viteslerde yıgılma büyük oranda gitti tabi,
Neden kömür değişimi yapıp denemediniz? Eğer diğer konuda yazdığınız fiyat (700 TL) komple motor için verdiyseniz bana pek orjinal gibi gelmedi çünkü hatırladığım kadarıyla orjinal fiyatları çok yüksekti @ufuk sönmez bey fiyat konusunda daha net bilgi verebilir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Eylül 07, 2019, 14:03:45 »
Neden kömür değişimi yapıp denemediniz? Eğer diğer konuda yazdığınız fiyat (700 TL) komple motor için verdiyseniz bana pek orjinal gibi gelmedi çünkü hatırladığım kadarıyla orjinal fiyatları çok yüksekti @ufuk sönmez bey fiyat konusunda daha net bilgi verebilir.
[/quote
üstat, burda usta bilgi vermiş https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=62542.0