Gönderen Konu: Yeni Corolla Mercekli Far Beyaz Led Uygulamasi  (Okunma sayısı 36746 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '19
  • 13 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Corolla Mercekli Far Beyaz Led Uygulamasi
« Yanıtla #20 : Eylül 24, 2019, 08:36:38 »
Samet beye tekrardan teşkkür ederim paylaşım için
Farlar geldi bugün taktım
Biraz sankı mavimsi gibi geldi bana belki göz yanılması

Son yapılanlarla beraber
-jantları siyah gri tona çevirdim.hatcback versıyondakı modeli buldum.
-ön camları da filmledim
-Farlarda tamam
Merhaba,

Kusura bakmayın konuyla alaksız olacak ama fotoğraflarda arabanızın hybrid olduğu gördüm. Bununla ilgili koduda çok yazdım ama yakıt tüketimi için kimse net bir şey söylemedi. Mümkünse tüketim bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Eylül 24, 2019, 08:36:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TMMT
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 242 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Eylül 24, 2019, 09:57:20 »
Merhaba, aracım hybrit değil malesef. 1.6 benzinli modeli lpg taktirdim. Hybritlerin yakit tuketimi fabrika verileri 100 km de 3,5 ile 4,5 lt arasinda diye biliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 6000
  • 13 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Eylül 24, 2019, 10:36:51 »
Merhaba,

Kusura bakmayın konuyla alaksız olacak ama fotoğraflarda arabanızın hybrid olduğu gördüm. Bununla ilgili koduda çok yazdım ama yakıt tüketimi için kimse net bir şey söylemedi. Mümkünse tüketim bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

merhaba

konu yakıt tuketımı ıcın detaylı bır paylaşım daha once  forumda yapmıştım.
https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=86637.0

konu haricinde ayrıca bır bılgı arac şu anda 6000 km de 1000 km den berı sayacı sıfırlamadım 4.2 lt olarak ekran goruntusu var. bu 5000 km ıcınde 2000 sehır dışı bulunmakta
Hybrid Corolla flame 2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Eylül 24, 2019, 15:19:40 »
Arkadaşlar öncelikle herkese şimdiden hayirli bayramlar.
 Bir kaç aydir yeni corollanin mercekli farı için beyaz led arastiriyordum. Yaptigim arastirmalar sonrasinda piyasadaki en iyi led ampullerin photon, osram ve philips in ürünleri olduğu kanaatine vardim. Photonun piyasada çok çakmasi oldugunu gördüm, orjinalleri de lümen degerine göre 500-800 tl arasinda geziyor. Philipsin de ayni civarlarda fiyati var. Yaptigim arastirmalar sonrasi tercihimi philipsten yana kullandim. Aliexpressten 330 tl ye philipsin HIR2 soketli “6000K Ultinon essential Led “ modelini sipariş verdim. Sipariş tarihinden yaklasik 6 gün sonra paket Türkiye gümrüğüne giriş yapti. Gümrükte yaklasik 15 günlük bir beklemeden sonra 17 tl gibi bir vergi ücretini Ptt Kargo görevlisine ödeyerek ürünü siparişimden 21 gün sonunda teslim aldim. Araçta takili olan ampul de philips marka. Çok kolay bir şekilde soketini söktüm ve yeni led ampulu yuvasina sokarak çevirdim ve led ampulle birlikte gelen ufak trafoyu da yine ampulle birlikte gelen klips yardimi ile farin yanindaki şaseye bağladim. Connectorler direk uydu takmasi çok kolaydi. Gece kontrol de ettim görüş gayet güzel hatta sağ yan ve sol yanda kalan kisimleri eskisine göre daha aydinlik oldugunu gördüm. Ben ilk kullanimda acikcasi memnun kaldim. Gündüz ledleri ve beyaz led sisler ile bire bir ayni renk oldu. Daha premium bir görüntü elde etmiş oldum. Uzunlar da eskisine göre biraz daha parlak, resimleri yüklüyorum farki siz de görün. Soldakiler eski sarı ampuller, sağdakiler beyaz led. [attach=1] İlave olarak gece yağmurlu hava performansini deneyimleyince yazarim.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 10, 2019, 18:06:24
Bu da farlarin görünüşü. İphone 6 ile çektigim icin çok fazla bir performans beklemeyin :)
Çok güzel duruyor güle güle kullanın
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 5400
  • 5 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Haziran 20, 2020, 11:33:23 »
Niken Hır2 9012 Led siparişi verdim 9005 model göndermişler. Dedim ki herhalde uyumludur ki göndermişler diye. Sökünce tırnak yapısına baktım alakası yok. Takmaya çalıştım tabiki olmadı. Almadan önce kesinlikle sorun uyuyor diye başla model gönderiyorlar. Bilginize

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 116000
  • Model Yılı: '12
  • 18 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Haziran 20, 2020, 13:34:28 »
Ben 2012 Auris mercekli kısa fara Stark marka csp led aldım gayet güzel oldu. Kullananların tecrübelerini epeyce araştırdım yorumlarda niken vb ucuz ledlerden memnun olmayan sayısı bayağı fazlaydı. Stark marka ledi n11den sipariş ettim ve gayet güzel oldu. Kesilme çizgileri gayet net ve karşıdan gelen araçları kesinlikle rahatsız etmiyor. Ben alalı iki ay oldu 170₺ den 200₺ ye çıkmış fiyatı. Aynı ürünün Stark full 360 csp modeli var pahalı bir ürün ama denenebilir bence.  Gayet performanslı duruyor. Tek sorunu, ona da 100₺ zam yapmışlar son süreçte olmuş 550₺ civarı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 65000
  • 157 kere teşekkür etti
  • 93 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Haziran 20, 2020, 15:59:39 »
Arkadaşlar şehir dışında veya kapalı alanda led xenonlarınız yanınca, bazı radyo kanallarında parazit oluyor mu? Ben ledleri serviste taktırmıştım. Marka yok toyota yazıyor. Geçenlerde köye gitmiştim. Radyo açıktı farlar yanınca radyo parazit yaptı. Farları kapatınca radyo iyi çekti. Bu durum şehir içinde olmuyor. Radyo sinyalinin az olduğu kapalı veya kırsal yerlerde oluyor. Bu durum her markada mı var, yoksa servisin taktığı ledde mi sorun var acaba?
O

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '20
  • 27 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Eylül 04, 2020, 00:33:41 »
Toyota sitesindeki led ampul kiti ile ilgili bilginiz var mı ? dream pakette sanırım bütün ampuller led değil, önerir misiniz ? fiyat 371tl diyor sitesinde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Eylül 04, 2020, 06:47:55 »
Arkadaşlar şehir dışında veya kapalı alanda led xenonlarınız yanınca, bazı radyo kanallarında parazit oluyor mu? Ben ledleri serviste taktırmıştım. Marka yok toyota yazıyor. Geçenlerde köye gitmiştim. Radyo açıktı farlar yanınca radyo parazit yaptı. Farları kapatınca radyo iyi çekti. Bu durum şehir içinde olmuyor. Radyo sinyalinin az olduğu kapalı veya kırsal yerlerde oluyor. Bu durum her markada mı var, yoksa servisin taktığı ledde mi sorun var acaba?
Daha öncede aynı konu işlenmişti bazı LED ampuller radyo frenkansını bozabiliyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Eylül 04, 2020, 11:17:56 »
Toyota sitesindeki led ampul kiti ile ilgili bilginiz var mı ? dream pakette sanırım bütün ampuller led değil, önerir misiniz ? fiyat 371tl diyor sitesinde.

Niken'den bile kötü kalitede benim düşüncem. Necvox marka. Niken, Femex, Photon, Philips arasından tercihinizi yapın derim. O kadar para vermeyi göze aldıysanız Philips en azından en kaliteli led.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1900
  • 5 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Eylül 04, 2020, 11:46:55 »
Benim araçta servisin taktığı led mevcut. Ben performansından memnunum. Eski aracımda photon vardı, ondan aşağı kalır yanı yok.
Tabi piyasada muhakkak daha iyileri vardır.
2020 Corolla 1.6 Dream MDS Kar Beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 27 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Eylül 04, 2020, 13:58:18 »
Niken'den bile kötü kalitede benim düşüncem. Necvox marka. Niken, Femex, Photon, Philips arasından tercihinizi yapın derim. O kadar para vermeyi göze aldıysanız Philips en azından en kaliteli led.

Cevaplar için çok teşekkür ederim , 1000 km bakımına gidince servise sorayım ampulleri ben alıp orada taktırabiliyor muyum gerekirse işçilik ücretini verip çünkü benim bu konularda bilgim sıfır.

@Hüseyin Erdoğan (42544)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Eylül 04, 2020, 14:08:57 »
Cevaplar için çok teşekkür ederim , 1000 km bakımına gidince servise sorayım ampulleri ben alıp orada taktırabiliyor muyum gerekirse işçilik ücretini verip çünkü benim bu konularda bilgim sıfır.

@Hüseyin Erdoğan (42544)
montajı çok kolay kendiniz yapabilirsiniz zaten soketi, bunla ilgili videolar var izleyin fikriniz olur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Eylül 04, 2020, 14:25:40 »

@Hüseyin Erdoğan (42544)
Merhabalar,
Bende aracım için led ampul araştırması yaparken şöyle bir video buldum kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Eylül 04, 2020, 17:43:11 »

@Hüseyin Erdoğan (42544)

https://www.youtube.com/watch?v=LB0255YbEk8
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 157 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Eylül 04, 2020, 18:43:03 »

Ben tüm iç ve plaka aydınlatmalarında photon t10 taktım. Merceksiz olanlardan yassı, plaka biçiminden olanlar. Işık gücü çok çok iyi. İçerisi gündüz gibi oluyor. Dış fara servisten hır2 led xenon taktırmıştım. Onu da bugün söküp eski orjinal ampülleri taktırdım. Çünkü asfaltta aydınlatması yetersiz. Karanlıkta park ampulleriyle ilerliyormuş gibi oluyordu. Hele uzunları yaktığın bile anlaşılmıyordu. Sadece yol levhalarını iyi parlatıyordu. Aracın ön kısmı iyi aydınlık oluyor ama 15-20 metre sontası karanlık kalıyor. Belki philips veya photon daha başarılı olabilir. Şimdilik eski orijinallerle yola devam edeceğim.
O

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Eylül 04, 2020, 21:32:59 »
Ben tüm iç ve plaka aydınlatmalarında photon t10 taktım. Merceksiz olanlardan yassı, plaka biçiminden olanlar. Işık gücü çok çok iyi. İçerisi gündüz gibi oluyor. Dış fara servisten hır2 led xenon taktırmıştım. Onu da bugün söküp eski orjinal ampülleri taktırdım. Çünkü asfaltta aydınlatması yetersiz. Karanlıkta park ampulleriyle ilerliyormuş gibi oluyordu. Hele uzunları yaktığın bile anlaşılmıyordu. Sadece yol levhalarını iyi parlatıyordu. Aracın ön kısmı iyi aydınlık oluyor ama 15-20 metre sontası karanlık kalıyor. Belki philips veya photon daha başarılı olabilir. Şimdilik eski orijinallerle yola devam edeceğim.
Malesef piyasadaki bir çok LED ampul'ün odaklama çizgisi berbat durumda ve lüks şiddeti yani ışık gücü çok düşüktür ışığı yaydığı için sadece önünüzü aydınlatır ileriyi görme konusunda sıkıntı yaşarsınız o yüzden LED ampul alırken bir kaç markadan şaşmamak lazım sırasıyla Philips,osram,photon gibi markalar iyi iş görecektir, mesela şuan ben osram H4 15000 lümen olan ampülü arıyorum ama piyasada yok sadece bir firmada var oda havale dışında ödeme yöntemi yok,tek seferde nakit vermek zor geliyor 350 TL fiyatı var.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 116000
  • Model Yılı: '12
  • 18 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Eylül 05, 2020, 12:58:07 »
Arkadaşlar photon marka ya da diğer ismi olan LED’ler iyidir düşüncesiyle ezbere led almayın kesinlikle. Üst tarafta bununla ilgili bir video da mevcut zaten. Kullanıcı deneyimleri ve karşılaştırma videoları markaların kalitesinde belirleyici olan başlıca kriter bence. Marka için iki katı paralar vermeye değmez naçizane fikrim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 157 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Eylül 07, 2020, 23:02:18 »
Serviste takılan led xenonlar beş para etmiyor. Taktırmayın, paranıza yazık. Daha önce servis tarafından takılan led xenon vardı. Gece sanki karanlıkta ay ışığında gidiyormuşum gibiydi. Photon milestone 10000 lümen led aldım. Şimdi gündüz gibi oldu yollar. Parasının hakkını verdi. Yukarıdaki videoya göre osram alacaktım ama hır2 olanından bulamadım. Videoyu çeken satıcıyla görüştüm, artık yurt dışından gelmiyor dedi. Ben de photon aldım. Çok memnun kaldım bu ledlerde. Link altta. Sistem üzerinde mesajlaşarak havale yoluyla alınca ekstra indirim de yapıyorlar. 550 liraya aldım.

https://www.photononline.net/Photon-Milestone-HB3-9005-10000-Lumens-3-Plus-Led-Xenon-Yeni-Seri,PR-715.html
O

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 27 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Eylül 08, 2020, 10:26:54 »
Aracın içinden mümkünse bir akşam birkaç fotoğraf çekip atabilir misin?  @Hüseyin ÖZTÜRKOĞLU (50046)

Ayrıca bu işlemi yapan arkadaşlar da ne kullandıklarını ve ne sonuç aldıklarını buradan paylaşmaya devam ederse harika olur, ana konu gibi olur burası tek bir konuda toplanmış olur bütün tecrübeler.