Gönderen Konu: T27 orijinal baskı balata bilya  (Okunma sayısı 3934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 108000
  • Model Yılı: '11
T27 orijinal baskı balata bilya
« : Nisan 04, 2019, 10:52:31 »

Merhaba arkadaşlar, 2011 Avensis ten bu set çıktı, aynı seti bulup taktırdım ancak ıslık sesi gibi bir ses geliyor derinden araç hareket ederken. Yaptıracak arkadaşların bilgisi olsun.

Toyota Club Türkiye

T27 orijinal baskı balata bilya
« : Nisan 04, 2019, 10:52:31 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 orijinal baskı balata bilya
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2019, 10:57:25 »
aynı seti bulup taktırdım ancak ıslık sesi gibi bir ses geliyor derinden araç hareket ederken. Yaptıracak arkadaşların bilgisi olsun.

Hangi seti kullandınız?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Nisan 04, 2019, 10:59:34 »
aisin KT-073F, Luk 31400-05012 Hidrolik Rulman

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #3 : Nisan 04, 2019, 11:05:33 »
aisin KT-073F, Luk 31400-05012 Hidrolik Rulman

Baskı ve balata setini yanlış ürünü kullanmışsınız, LuK hidrolik rulmana da 500₺ altında bir rakam ödediyseniz muhtemelen taklit üründür.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #4 : Nisan 04, 2019, 11:17:25 »
Çıkan parçaları kendim götürdüm, verilen ürünü çıkanla kıyasladım, ebat ve malzeme aynıydı. 6 ileri şanzıman için olduğunu özellikle vurguladık. Rulman ın kutusu Toyota idi.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 04, 2019, 11:24:58
Baskı ve balata setini yanlış ürünü kullanmışsınız, LuK hidrolik rulmana da 500₺ altında bir rakam ödediyseniz muhtemelen taklit üründür.

Doğru set hangisi hocam. Rulmanın U.K fiyatı 80 sterlin, ben 500 tl ye aldım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #5 : Nisan 04, 2019, 11:27:46 »
Çıkan parçaları kendim götürdüm, verilen ürünü çıkanla kıyasladım, ebat ve malzeme aynıydı. 6 ileri şanzıman için olduğunu özellikle vurguladık. Rulman ın kutusu Toyota idi.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 04, 2019, 11:24:58
Doğru set hangisi hocam. Rulmanın U.K fiyatı 80 sterlin, ben 500 tl ye aldım.

Ölçüye göre parça alacaksanız aynı markadan aynı ölçüde 10 farklı set alabilirdiniz, Rulman Toyota kutulu ise durumunuz daha vahim servise bir sorun fiyatını isterseniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 05, 2019, 14:03:15 »
şu araca doğru baskı/balata  takabilecek usta ,sıralı tam listesi yayınlanmalı forumda.Yazık ya doğru parça taktırabilen çok nadir.İnsanlar mağdur  :argh:
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 05, 2019, 14:47:25 »
şu araca doğru baskı/balata  takabilecek usta ,sıralı tam listesi yayınlanmalı forumda.Yazık ya doğru parça taktırabilen çok nadir.İnsanlar mağdur  :argh:
malesef esnaflık ahlâkı azaldı en doğru yöntem kontrol sağlaması servisten parça kodu almak ve ona göre almaktan başka çare yok gibi ben acil durumlarda bu yöntemi kullanıyorum acil değilse ufuk beylerle irtibata geçip güvenli şekilde alıyorum.
İstanbul da olanlar çok şanslı ufuk beyden kolay bir şekilde alabilirler.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 05, 2019, 16:10:28 »

Kesinlikle katılıyorum. Çoğu parçacının şase numarasından bakma olayı da hikaye.
O ustacıkların birçoğu 10w-40 dan başka yağ kullanmıyor. Tüm araçlara 10-40 koy gitsin. Farklı viskozite alerji yapıyor herhalde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Nisan 05, 2019, 17:04:42 »
Kesinlikle katılıyorum. Çoğu parçacının şase numarasından bakma olayı da hikaye.
O ustacıkların birçoğu 10w-40 dan başka yağ kullanmıyor. Tüm araçlara 10-40 koy gitsin. Farklı viskozite alerji yapıyor herhalde.
murat bey çoğu parçanın şasi numarası ile bakma işi hikaye derken biraz açarmısınız,neye göre kime göre parça alacaz ve aynı kasada farklı model debriyaj seti kullanılmış parçaları neye göre bulacaz.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Nisan 05, 2019, 23:31:11 »
murat bey çoğu parçanın şasi numarası ile bakma işi hikaye derken biraz açarmısınız,neye göre kime göre parça alacaz ve aynı kasada farklı model debriyaj seti kullanılmış parçaları neye göre bulacaz.

T27 şase numarası verdik ustacıklar bize ae101 corolla parçası verdi. Ufuk Sönmez bey forum için büyük nimet. Yaşadığım sıkıntı da kendisi sayesinde çözülmüştü. En kötü parçayı söktürüp parça ile beraber esnafları gezeceksiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Nisan 06, 2019, 12:57:19 »
T27 şase numarası verdik ustacıklar bize ae101 corolla parçası verdi. Ufuk Sönmez bey forum için büyük nimet. Yaşadığım sıkıntı da kendisi sayesinde çözülmüştü. En kötü parçayı söktürüp parça ile beraber esnafları gezeceksiniz.
tamam işte bu şekilde sorun oluyor siz o sanayideki esnaflara ne kadar şasi numarası verirseniz verin o sadece görüntü yapıyor göz boyuyor yine bildiğini okuyor bu işlemleri yapmadan önce servisten parça numarası alırsanız karşılaştırma yaparsanız o esnafcıkta size yanlış yapamaz yada direk ufuk sönmez beyden almak en iyisi bu yöntem ama biz uzakta olduğumuz için acil durumlarda alamıyoruz rutin bakım parçalarını alıyoruz,yada önceden planladığımız değişmesi gereken parçaları alabiliyoruz.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #12 : Nisan 07, 2019, 19:22:03 »
Arkadaşlar ne yaparsanız yapın, yukarıda da belirtildiği gibi bu parçalar birbirine uyuyor. Parçaların şeklide ölçüsüde kutusuda aynı, size kutuyu doğru getirseler bile içindeki parçanın kutuda yazan seri numaralı olduğunu bilme şansınız yok. 1 haftadır araştırıyorum, AİSİN japonya bile bu tür bir bilgiyi saticiniza sorun diye kocaman not yazmış internet sitesine.
Bana yapılan iş için ise Turgay usta ile görüştüm. Bişey olmaz hocam kullan öyle dedi. Ben üzerinde durmuyorum artık.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 07, 2019, 20:09:08
Bu arada aracıma takılan baskı balata seti 2004-2007 1.4 dizel 5 ileri corollaya çıkıyor.
2011 Avensis 1.6 benzinli motorun seti
KT-370R ancak ben Türkiye de satan göremedim yerine KT-315 i veriyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Arabasi degil , toyotasi.....
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '14
  • 30 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Nisan 08, 2019, 11:46:01 »
tamam işte bu şekilde sorun oluyor siz o sanayideki esnaflara ne kadar şasi numarası verirseniz verin o sadece görüntü yapıyor göz boyuyor yine bildiğini okuyor bu işlemleri yapmadan önce servisten parça numarası alırsanız karşılaştırma yaparsanız o esnafcıkta size yanlış yapamaz yada direk ufuk sönmez beyden almak en iyisi bu yöntem ama biz uzakta olduğumuz için acil durumlarda alamıyoruz rutin bakım parçalarını alıyoruz,yada önceden planladığımız değişmesi gereken parçaları alabiliyoruz.
Gecen yil ayni durum benim de başıma gelmişti , yanlizca ufuk sonmez de bulduk dogru parcayi , daikin exedy diye bir konu acmistim orda orjinal avensis t27 6 ileri  aisin baski balata kodu vardi , esnaflik ahlaki sifir disarida ,
ufuk sonmez hocamla yola devam..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Nisan 08, 2019, 14:35:09 »
Gecen yil ayni durum benim de başıma gelmişti , yanlizca ufuk sonmez de bulduk dogru parcayi , daikin exedy diye bir konu acmistim orda orjinal avensis t27 6 ileri  aisin baski balata kodu vardi , esnaflik ahlaki sifir disarida ,
ufuk sonmez hocamla yola devam..
Hüseyin bey açtığınız konuyu çok iyi hatırlıyorum zaten parça konusunda sizi ilk ben uyarmıştım sonra ufuk beyi konuya davet edince aldığınız parçanın yanlış olduğunu tecrübesi ile düzeltmişti iyiki var.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #15 : Nisan 08, 2019, 15:29:08 »
Hüseyin bey açtığınız konuyu çok iyi hatırlıyorum zaten parça konusunda sizi ilk ben uyarmıştım sonra ufuk beyi konuya davet edince aldığınız parçanın yanlış olduğunu tecrübesi ile düzeltmişti iyiki var.

"paylasmamda bir sorun olma diye düşünüyorum avensis baskı balata problemi yasayan varsa ufuk sonmez tavsiyesi ile aisin kt-356ra montaji yapildi alana satana takana kullanana hayirli olsun insAllah"
Bu mesaj galiba bahsettiğiniz; çözüm olarak önerilen set Avensise çıkmıyor!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Nisan 08, 2019, 15:40:44 »
"paylasmamda bir sorun olma diye düşünüyorum avensis baskı balata problemi yasayan varsa ufuk sonmez tavsiyesi ile aisin kt-356ra montaji yapildi alana satana takana kullanana hayirli olsun insAllah"
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #17 : Nisan 08, 2019, 16:32:08 »
Teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #18 : Nisan 08, 2019, 16:47:29 »
Bu mesaj galiba bahsettiğiniz; çözüm olarak önerilen set Avensise çıkmıyor!

Keşke bu araştırmayı aracınıza KT073F takmadan önce yapsaydınız, ZRT270 modellerinin bazı şasi numarası aralığındaki baskı ve balatasının tek tek karşılığı CTX-157 ve DTX-226'ya denk gelmektedir, yine bazı şasi numarası aralığında CTX-158 ve DTX-220'de çıkabilmektedir, ancak bunların hiçbiri KT073F'de mevcut değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #19 : Nisan 08, 2019, 17:52:49 »
Keşke sizde fiyat verirken seri numarası ile yazsaydınız. Belirtmiş olduğunuz baskı ve disk kodları kataloğa göre karşılamıyor t27 1.6 yi. Olması gereken kodlar CTX-066 ve DTX-192 olarak belirtiliyor sayfa 545. Arkadaşlar burdan bakın. Buyrun link;
https://www.be.aisin-europe.com/themes/aisin/files/flipbooks/catalogue-2017/html5forwebkit.html