Gönderen Konu: T27 orijinal baskı balata bilya  (Okunma sayısı 4040 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 orijinal baskı balata bilya
« Yanıtla #20 : Nisan 08, 2019, 18:17:38 »
Keşke sizde fiyat verirken seri numarası ile yazsaydınız. Belirtmiş olduğunuz baskı ve disk kodları kataloğa göre karşılamıyor t27 1.6 yi. Olması gereken kodlar CTX-066 ve DTX-192 olarak belirtiliyor sayfa 545. Arkadaşlar burdan bakın. Buyrun link;
https://www.be.aisin-europe.com/themes/aisin/files/flipbooks/catalogue-2017/html5forwebkit.html

CTX-066 AE1xx Corolla aracın baskısı, DTX-192 ise ZRE15x Corolla/Auris 5 ileri vites aracın balatası, OEM kataloğun verdiği 3 çeşit ürün ile alakaları bile yok, siz bir daha ki sefere bu ikiliyi deneyin dilerseniz, ancak doğru ürün gibi lanse ederek diğer kullanıcıları yanıltmayın lütfen.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Nisan 08, 2019, 18:17:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 108000
  • Model Yılı: '11
« Yanıtla #21 : Nisan 08, 2019, 21:39:10 »
Ben yanıltmıyorum AİSİN europe yanıltıyor.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 08, 2019, 21:53:19
AİSİN Europe Web Catalog isimli bir uygulaması var, dileyen arkadaşlar baskı balata bilya gibi ürünleri bu uygulamadan kontrol edebilir. Linki aşağıya paylaşıyorum:
http://ows-cdn.tecdoc.net/aisin-europe/home.jsp?server=2&time=7/4/2019-23:4:29#9f0a7faf39ddd73a2e22f14a94f205fa

Mesaj Birleştirildi: Nisan 08, 2019, 21:59:44
Şimdi detaylı baktım arkadaşlar, AİSİN in ürettiği tüm yedek parçaları görebiliyorsunuz. Otomobilinizin marka model yıl ve motor bilgilerini girdiğinizde mevcut tüm yedek parçalar kod numaraları ile birlikte görülebiliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Arabasi degil , toyotasi.....
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '14
  • 30 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Nisan 09, 2019, 02:51:39 »
ae1xx 350 tl lik seti bana 1000 tlye satmaya calışmıstı sanayide arkadaşlar ufuk hocama bu konuda hala sonsuz minnettarım.
sonrasındaki parça alışverislerindeki tüm alternatifleriyle de bi tık parçaları öğrenmeye başladım bu konu da da tek geçerim kendisini müşterisini bilgilendirip ürün seçimini ona bırakıyor ki kimseye zorla ürün de satmıyor.

ama ufuk hocam biraz kafam karisti , tam olarak söylemek istediğiniz sey nedir ?

farklı kombinasyonlar denenerek , alternatif set olusturulabilir ve en uyumlusu bulunur, kullanılabilir mi demeliyiz ?

yoksa aisinin ürettiği tek set vardır, sadece doğru olanı takıp kullanırsınız gerisi sadece uyumlu gibi çalışır ama yetersizdir mi demeliyiz ?

aisinin sitesindeki verileri karşılaştırdığımda aldığım sette(kt356-ra) marka model olarak ''avensis t27'' yazmasada balata ve baskı ölçüleri tamamiyla aynı. linkleri ekleyemedim ama merak eden karşılatırabilir birebir aynı ölçüler.

sizden aldığım seti alırken konusmustuk iyi hatırlıyorum 6 vitesli ve 136ps araç için ae1xx balatası satmaya çalışılmıstı bana tork vs gibi etkenlere dayanamayacağını söylemiştiniz , 1.4 dizel ağırlıklı listede çıkması garip geldi.

marka ve modele göre kategorize etmede bir dengesizlik mi var sitede

aydınlatırmısınız sorun olmazsa eğer.

not: denso sc16hr11 iridyum bujinin 1.4 auris buji olduğunu iddia edip 1.6 araca takılmaz diyip kötüleyenler olmuştu ufuk hocama sorunca cevaba ulaşmıştık, sc20hr11 kodun eski üretimleri temsil ettiğini yeni üretimlerin tamamının sc16hr11 olarak kodlanacağını resmi sitesinde duyurmuş denso. yani ufuk hocamdan en yeni üretim buji aldığımızdan şüpemiz kalmamıştı.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 09, 2019, 04:06:46
"paylasmamda bir sorun olma diye düşünüyorum avensis baskı balata problemi yasayan varsa ufuk sonmez tavsiyesi ile aisin kt-356ra montaji yapildi alana satana takana kullanana hayirli olsun insAllah"
Bu mesaj galiba bahsettiğiniz; çözüm olarak önerilen set Avensise çıkmıyor!

set kodu olarak avensis t 27 çıkmasa da , t 27 uyumlu baskı balatayı arattığınızda çıkan parça ölçüleri ile kt356ra aynı ölçülere sahip , ikisi de birebir aynı set

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 108000
  • Model Yılı: '11
« Yanıtla #23 : Nisan 09, 2019, 10:35:14 »
Ölçü olarak çoğu aynı zaten hocam, piyasada o yüzden eş değer olarak veriliyor benim anladığım. Bu konuyu ancak AİSİN in üretim mühendislerine sorarak doğru cevap alınabilir ancak onun da önünü kesmişler sormayın gibisinden not yazarak;

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Nisan 09, 2019, 11:28:40 »
ae1xx 350 tl lik seti bana 1000 tlye satmaya calışmıstı sanayide arkadaşlar ufuk hocama bu konuda hala sonsuz minnettarım.

sonrasındaki parça alışverislerindeki tüm alternatifleriyle de bi tık parçaları öğrenmeye başladım bu konu da da tek geçerim kendisini müşterisini bilgilendirip ürün seçimini ona bırakıyor ki kimseye zorla ürün de satmıyor.

ama ufuk hocam biraz kafam karisti , tam olarak söylemek istediğiniz sey nedir ?

farklı kombinasyonlar denenerek , alternatif set olusturulabilir ve en uyumlusu bulunur, kullanılabilir mi demeliyiz ?

yoksa aisinin ürettiği tek set vardır, sadece doğru olanı takıp kullanırsınız gerisi sadece uyumlu gibi çalışır ama yetersizdir mi demeliyiz ?

aisinin sitesindeki verileri karşılaştırdığımda aldığım sette(kt356-ra) marka model olarak ''avensis t27'' yazmasada balata ve baskı ölçüleri tamamiyla aynı. linkleri ekleyemedim ama merak eden karşılatırabilir birebir aynı ölçüler.

sizden aldığım seti alırken konusmustuk iyi hatırlıyorum 6 vitesli ve 136ps araç için ae1xx balatası satmaya çalışılmıstı bana tork vs gibi etkenlere dayanamayacağını söylemiştiniz , 1.4 dizel ağırlıklı listede çıkması garip geldi.

marka ve modele göre kategorize etmede bir dengesizlik mi var sitede

aydınlatırmısınız sorun olmazsa eğer.

not: denso sc16hr11 iridyum bujinin 1.4 auris buji olduğunu iddia edip 1.6 araca takılmaz diyip kötüleyenler olmuştu ufuk hocama sorunca cevaba ulaşmıştık, sc20hr11 kodun eski üretimleri temsil ettiğini yeni üretimlerin tamamının sc16hr11 olarak kodlanacağını resmi sitesinde duyurmuş denso. yani ufuk hocamdan en yeni üretim buji aldığımızdan şüpemiz kalmamıştı.

Estağfurullah Hüseyin bey, minnettar olunacak bir konu değil, sadece işimizi dürüst ve düzgünce yapmaya çalışıyoruz,

Yukarıda da bahsettiğim gibi, ölçü ile seçim yapıldığında onlarca kombinasyon oluşturulabilir ancak mesele bu kadar basit değil, baskının kompresyonu, balatanın malzemesi, freze sayısından bağımsız freze açısı, balata göbeğinin hareketli olup olmadığı, hareketli ise strok miktarı vs. vs.

Konu tork meselesine geldiğinde 1ZR motor 152-207Nm, 1ND motor 192-205Nm tork seçeneklerine sahip, bir de bu işin OEM'e üretim yapan firma boyutu var ki orası işi daha da karmaşıklaştırıyor, çünkü baskı kompresyonu ve balata malzemesi gibi bazı konular üretici ile istişare edilerek seçiliyor.

Aisin'ın kendi oluşturduğu bazı kitler konusunda Aisin Türkiye sorumlusu olan Japon beyefendi ile bir kaç tartışmamız oldu ancak kendisinden aldığımız yanıt çoğunlukla "piyasa rekabeti" konusuna dayandırıldı.