Gönderen Konu: 2019 TOYOTA Corolla hayırlı olsun  (Okunma sayısı 11681 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
2019 TOYOTA Corolla hayırlı olsun
« : Mart 01, 2019, 08:00:15 »
evet arkadaşlar i20, elentra, civic, s60 derken en sonunda yıllardır olduğu gibi yine corolla'da karar kılarak babama bir corolla daha aldık. araç gerek dış tasarım, gerekse iç ambiyans olarak tamamen değişmiş. bu önceki araç değil çok net şekilde söyleyebilirim. ve gerçekten premium bir araç olmuş malzemesiyle, duruşuyla. en dolu versiyonu olan passion'ı tercih ettik. anahtarsız giril, kendiliğinden açılan aynalar, araç aydınlatma-ambiyans ışıkları, led gösterge panelinin sizi karşılaması falan diyorsunuz ne oluyor. çok çok güzel olmuş. 
tabi güzelliklerinin yanında ilk gözüme çarpan sıkıntıları da söyliyeyim.
bir kere arka diz mesafesi maalesef daralmış. ki biz corolla olarak d segmentte ki bir çok arabaya bile hava atıyorduk şöyle geniş böyle geniş diye artık o genişlik yok. daralmış derken aslında normale inmiş.
ikinci olarak navigasyon yok. böyle bir şey olamaz gerçekten. hiç hiç yakıştıramadım. hani parasıyla dedik seçenek-opsiyon yok. ama medyada "map" tuşu var :D gg. pazarlamacı arkadaş yakın zamanda gelecek güncelleme ile navigasyon servislerde ücret dahilinde eklenebileceğinden bahsetti. alt yapı hazırmış. kart gibi bir şey varmış o gelecekmiş herhalde kendisi de tam bilmiyordu.
onun haricinde farklı-bariz bir sıkıntı görmedim. herkes lansman rengi olan buzul metalik gri'yi kapışlarken biz güz bronzunu tercih ettik ve çok başarılı bir renk olduğu araç gelince ortaya çıktı. düşündüğümden de güzel bir renk maşallah.
daha iyisi sizlerin olsun. kazasız, sıkıntısız binsin inşallah. allah araçlarımızı kötünün şerrinden korusun.

Mesaj Birleştirildi: Mart 01, 2019, 08:02:25

Toyota Club Türkiye

2019 TOYOTA Corolla hayırlı olsun
« : Mart 01, 2019, 08:00:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • fani dünyayı kurtarayım derken ebedi hayatı unutma
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 25 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
Ynt: 2019 TOYOTA Corolla hayırlı olsun
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2019, 08:24:14 »
Hayırlı olsun,bana test sırasında lastik,yol ne derseniz artık cok fazla gelmişti,hatta önceki kasa bu konuda daha iyi bence,yada lastik ölçüsü,markası böyle hissettirdi.
1998 doğan slx 1.6 i.e // 2003 kangoo 1.5 dci
2007 doblo 1.9 jtd // 2007 connect 1.8 tdci
2010 fiorino 1.3 mjet // 2010 era 1.5 crdi//2011 avensis lpg//2013 honda civic  lpg//2014 corolla 1.33 lpg,2011 1.6 avensis(yeniden)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mart 01, 2019, 08:53:56 »
Hayırlı olsun,bana test sırasında lastik,yol ne derseniz artık cok fazla gelmişti,hatta önceki kasa bu konuda daha iyi bence,yada lastik ölçüsü,markası böyle hissettirdi.

allah razı olsun. "çok fazla gelmişti" den kastınız rahatsızlıksa şayet normaldir. çünkü bir önceki lastik stok değerler 55/16 idi şimdi ise 45/17. konfordan ödün vermesi normaldir. jant büyüyor, lastik yanak kalınlığı düşüyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '13
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 01, 2019, 09:23:28 »
Yeni corollanız hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Renk olarak güzel, göze hoş gelen bir renk. Ancak cizik durumları can sıkar ileride.

Arka tarafın E160'a göre hem diz mesafesi dar, hemde baş kısmı basık geldi bana. Ayrıca 3 kilolu kişi rahat binemez gibi his verdi.

Navigasyon konusunu Toyota'da anlamadım. Birçok firma standart özellik olarak sunarken Toyota'da paranla bile alamıyorsun. Tamam multimediayı koymuşsun ama kullanacak bir özellik yok. touch 2 den ekstra bir özellik koymamışsın. Koca ekranı ne için kullanacağım ben.

Süreç içinde kullanım yorumlarınızı bekliyoruz. İlave donanımlar nasıl çalışıyor, kullanışlı mı?

Bu arada özelliklerinde göremedim. Otomatik park var mı? Varsa eski sistem sadece yan mı park ediyor, yoksa dik park özelliği gelmiş mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 01, 2019, 09:32:39 »
hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin :)

Navigasyon olayının ücretli olmasına şaşırmayın, diğer markalar ekran boyutu büyüdükçe para istiyorlar.

yakında navigasyon modülü gelir, 3 bin fiyat isterler. yine kimse taktırmaz  :lol:
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 327 kere teşekkür etti
  • 76 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 01, 2019, 10:31:32 »
Hayırlı olsun, Allah güzel günlerde keyifle kullanmayı nasip etsin.
2001 1.4 Terra Special

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '19
  • 109 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 01, 2019, 10:34:28 »
güle güle kullanın, bu araçta navigasyona gerek yok telefonların tümü destekleniyor, açarsınız telefondan bir navi ekrana yansıtır 3.000tl vermeye gerek kalmaz
2019 Corolla Hybrid Passion X-Pack e-CVT

Efsaneler ölmez şekil değiştirir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • typex
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 24000
  • Model Yılı: '12
  • 20 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 01, 2019, 10:49:07 »
hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle
corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 144000
  • Model Yılı: '03
  • 8 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 01, 2019, 10:59:40 »
maaşallah

allah kaza bela vermesin

güle güle kullanın
imza atmayı bilmiyorum parmak bassam olurmu...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Mart 01, 2019, 12:21:49 »
cümleten allah razı olsun. en kalbi şekilde diliyorum ki daha iyisi sizlerin olsun.

"Arka tarafın E160'a göre hem diz mesafesi dar, hemde baş kısmı basık geldi bana. Ayrıca 3 kilolu kişi rahat binemez gibi his verdi."
kesinlikle katılıyorum. diz mesafesi dar olduğu gibi aynı zamanda tavan hafif basık. normalden fazla kilolu üç kişi arkada uzun mesafede sıkıntı yaşayabilir. 

"Navigasyon olayının ücretli olmasına şaşırmayın, diğer markalar ekran boyutu büyüdükçe para istiyorlar."
hacı ben zaten parasında değilim adam hayvan gibi medya ekranı yapmış ama navigasyon yok. mantık hatası var. e radyo içinde o kadar ekrana ne hacet touch2 zaten fazlasıyla yeterliydi. birde pazarlamacılar o kadar bilgisiz ki. tabi hepsi aynı değildir ama adamlar çok boş. biraz kastıran bir soru sorduğun zaman adam mantık bile geliştiremiyor. navigasyon ile alakalı bir açıklama yaptı bizim pazarlamacı akıllara zarar. öyle ortaya bir şeyler söylüyor.

"Otomatik park var mı? Varsa eski sistem sadece yan mı park ediyor, yoksa dik park özelliği gelmiş mi?"
sorularınızı en kısa zamanda yanıtlayacağım daha bakamadım çünkü.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mart 01, 2019, 12:59:59 »
Hayırlı uğurlu olsun Abdülkadir. Güzel araç gerçekten. Param olsa ve stationı gelse düşünürdüm vallahi.
Kasa hafifledi mi, 1.6 motorun performansı aynı mı hala?
Yol sesinin kaynağı sert lastikler de olabilir. Yumuşak lastiğe geçerek bir miktar azaltılabilir. En garantisi davlumbaz içine yalıtım yapmak ama.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '18
  • 12 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mart 01, 2019, 13:59:30 »
Abdülkadir bey , hayırlı olsun ,güle güle kullanın inşallah , navigasyon mevuzunda size katılıyorum , günümüzde aynı segmentdeki  bir çok arabada değil sadece orta konsolda , hız göstersi panelinde bile navigasyonu takip edebiliyorsunuz ,hatta head up display de bile gösterenler var yanılmıyorsam. Yine aynı paralelde adroid auto ya da apple car play de yok galiba , doğru mu ? Bu durumda telefondaki navigasyonu ekrana yansıtabiliyormuyuz ? 
2018 mazda 3 1.5 skyactive g powersense (2019 - .....)
2013 auris 1.6 advence mds (2017-2019)
1998 corolla 1.3 xe  (2015-2017)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Mart 01, 2019, 15:08:07 »
Abdülkadir bey , hayırlı olsun ,güle güle kullanın inşallah , navigasyon mevuzunda size katılıyorum , günümüzde aynı segmentdeki  bir çok arabada değil sadece orta konsolda , hız göstersi panelinde bile navigasyonu takip edebiliyorsunuz ,hatta head up display de bile gösterenler var yanılmıyorsam. Yine aynı paralelde adroid auto ya da apple car play de yok galiba , doğru mu ? Bu durumda telefondaki navigasyonu ekrana yansıtabiliyormuyuz ?

yarın arabaya vakit ayırmayı düşünüyorum. inşallah hepsini cevaplamaya çalışacağım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mart 01, 2019, 15:17:15 »
abdulkadir bey, öncelikle hayırlı olsun. kazasız, belasız sürüşler dilerim. aracı dün samsun derindere'de test ettim. toyota gerçekten bu sefer çok güzel iş çıkarmış. sanrufla beraber eski ağır abi corolla gitmiş yerine sportif bir c sınıfı araç almış. aracın içi ve malzeme kalitesi mercedes c 180'i anımsattı bana. arka tasarım ise avensis'i anımsattı. sürüşü çok zevkli, yol tutuşta level atlamış corolla. cama yansıyan hız ve yakıt tüketimi mükemmel görünüyor. tss güvenlik paketi için bile alınır bu araç test sürüşü sonuna kadar ortalama 4 litre yakıt tüketimi gösterdi yol bilgisayarı ki ch-r hibritle 3.3 tüketimi bile gördüğüm için bu tüketim bana sürpriz olmadı. hatta satış yetkilisi siz hibriti çözmüşsünüz, sakin kullanıyorsunuz, bazıları dip gaz yapıp aracı devirsiz kullanıp sonra da az tüketim bekliyor, oysa hibrit böyle bir araç değil dedi.  sıfır düşünenler için c sınıfında alınabilecek en mantıklı araç bana göre. eksilerine gelince 1.8 mtv, yol tutuşu olumlu etkilese de aracın alçalması Türkiye yol şartları düşünüldüğünde sıkıntılı. son olarak da arka taraf önceki kasa da daha geniş ve ferahtı sanki. her şeye rağmen corolla güzel iş çıkarmış. alınır mı bence kesinlikle alınır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Mart 01, 2019, 19:26:06 »
Hayırlı olsun,apple car play varmı yada olacak mı onu merak ediyorum?
Birde showroomda lastiklere baktım hepsinde Dunlop vardı(sesin sebebi belli oldu :)) )
Bu arada en full modeli 85 kilo daha ağır yanlış hatırlamıyorsam ve yine katalog değerine göre yanlış hatırlamıyorsam 0,5 e yakın daha fazla tüketimi var idi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Mart 01, 2019, 19:44:55 »
hayırlı olsun güzel günlerde kullanın inşaallah..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Mart 01, 2019, 21:11:32 »
Hayırlı olsun güzel günler de kullanın yorum larinizı bekliyoruz
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Mart 01, 2019, 21:12:05 »
@Abdulkadir Enes KIRAL (27351) bey hayırlı olsun ALLAH cc kaza arıza yaşatmasın renk çok güzel araca yakışmış.
@Erhan OĞUZHAN (40639) bey otomatik park malesef yok bende iki gün önce satış temsilcisine aynı soruyu sordum ama hiçbir modelde yokmuş.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 115000
« Yanıtla #18 : Mart 01, 2019, 23:03:18 »
hayırlı olsun güle güle kullanın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • 220 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Mart 02, 2019, 00:49:07 »
@Abdulkadir Enes KIRAL (27351) bey hayırlı olsun ALLAH cc kaza arıza yaşatmasın renk çok güzel araca yakışmış.
@Erhan OĞUZHAN (40639) bey otomatik park malesef yok bende iki gün önce satış temsilcisine aynı soruyu sordum ama hiçbir modelde yokmuş.
Bilgi için teşekkürler. Eski modellerde olan ve rakiplerinde standard sunulan özelliğin konulmaması enteresan olmuş. Belki ileride makyajlı kasada yeni özellik olarak sunarlar.