Gönderen Konu: amatisör takoz sesi  (Okunma sayısı 4958 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
amatisör takoz sesi
« : Kasım 07, 2018, 17:39:56 »
arkadaşlar merhaba. Daha önce de bahsetmiş olduğum bir konuydu bu. Direksiyonu sola kırdığımda sağ taraftan ses geliyordu. Amartisör takozları dediler değiştik ama ses yine aynı gelmeye devam etmekte. Takozlar yan sanayi değil bu arada. Bir çok ustaya gösterdik kimi göğüsten geliyor diyor, kimi helezondan olabilir diyor, kimi takoz diyor değişim oldu diyoruz sprey yağlama gibi şeyler uygulayıp bırakıyorlar. Şimdi size yollayacağım iki resimde biri sağ biri sol olmak üzeri iki takozun demir arasındaki boşluğu, mesafeyi göstereceğim. Ben bundan kaynaklanıyor olabileceğin şüphe ediyorum. Yoksa bu durum normal mi bilmiyorum. Takozu çekerken direksiyon yani lastikler de düz bir konumda.

Toyota Club Türkiye

amatisör takoz sesi
« : Kasım 07, 2018, 17:39:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Ynt: amatisör takoz sesi
« Yanıtla #1 : Kasım 08, 2018, 11:39:39 »
Bahsettiğiniz ses nasıl bir ses? araç hareket halindeyken yada değilken her iki şekilde de geliyor mu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 08, 2018, 13:28:58 »
her iki şekilde de geliyor direksiyonu sola çevirdiğimde. Demir gıcırtısı gibi Ufuk Bey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #3 : Kasım 08, 2018, 13:47:48 »
her iki şekilde de geliyor direksiyonu sola çevirdiğimde. Demir gıcırtısı gibi Ufuk Bey

Amortisörler hiç söküldü mü?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 08, 2018, 16:45:15 »
Sökülmedi Ufuk Bey. Takoz ve kule değişimi oldu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 243 kere teşekkür etti
  • 668 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 08, 2018, 19:28:53 »
rotlar jant a sürtmesin ? :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 08, 2018, 19:41:43 »
Anıl Bey normal düz giderken gelmiyor zannetmiyorum öyle bir şey olsun. Sadece olduğun yerde ve park etme manevralarında geliyor bu ses

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Kasım 08, 2018, 19:54:45 »
Duyduğunuz ses helezonun amasötör tablasına oturduğu yerde bir plastik parça olması lazım sesi absorbe etsin diye görevini tam yapmıyor olabilir yağmurlu havalarda ses yapıyormu
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #8 : Kasım 08, 2018, 20:52:13 »
Sökülmedi Ufuk Bey. Takoz ve kule değişimi oldu

Ümit bey'in de söylediği gibi, helezonun amortisör tablasına oturduğu yerde lastik bir yatak var, o lastik yatak üzerinde yırtılma yada yatağın kayması gibi bir durumda helezonun amortisör tablasına sürtünme sesi olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 09, 2018, 00:29:14 »
Hayır yağmurlu havalarda ses hiç yok Ümit bey

Mesaj Birleştirildi: Kasım 09, 2018, 00:34:22
Ufuk bey bu yatak işini tamirciye söylemiştim sadece eliyle kontrol edip yerinde durduğu söyledi sprey sıktı o bölgeye sadece. Ayrıca o bölgede plastik sarı takoz gibi bir şey var cliolarda da böyle bir sorun üzerine görüp körüğün içinden aşağı doğru çektim onu, ses kesilmişti ama yine sonradan devam etti. O bölgede bir sıkıntı var ancak sprey sıkma gibi şeylerle geçiştirmeye çalışılıyor nedense

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Kasım 09, 2018, 01:22:10 »
Hayır yağmurlu havalarda ses hiç yok Ümit bey

Mesaj Birleştirildi: Kasım 09, 2018, 00:34:22
Ufuk bey bu yatak işini tamirciye söylemiştim sadece eliyle kontrol edip yerinde durduğu söyledi sprey sıktı o bölgeye sadece. Ayrıca o bölgede plastik sarı takoz gibi bir şey var cliolarda da böyle bir sorun üzerine görüp körüğün içinden aşağı doğru çektim onu, ses kesilmişti ama yine sonradan devam etti. O bölgede bir sıkıntı var ancak sprey sıkma gibi şeylerle geçiştirmeye çalışılıyor nedense
yağmurlu havalarda ses yoksa aynen dediğim gibi helezon yataklarından yapar eğer orjinal sağlam olanını bulursanız değiştirip sesi belli bir süre kesebilirsiniz ama tekrar nükseder
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Kasım 09, 2018, 13:00:33 »
Tam olarak sorunun çözümü nedir Ümit bey. Helezonlar da dahil tamamının değişimi mi ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Kasım 09, 2018, 15:19:42 »
Tam olarak sorunun çözümü nedir Ümit bey. Helezonlar da dahil tamamının değişimi mi ?
helezonlarda eğiklik veya daha önce yapılan bir tadilat yoksa yani orjinalse değişimine gerek yok sadece yatak değişimi yeterlidir tabi orijinal olması kaydıyla parça için @Ufuk Sönmez (16363) bey ile görüşebilirsiniz belki orijinalden daha kaliteli bir ürün olabilir  bide araç nedir
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Kasım 09, 2018, 17:56:47 »
helezonlarda eğiklik veya daha önce yapılan bir tadilat yoksa yani orjinalse değişimine gerek yok sadece yatak değişimi yeterlidir tabi orijinal olması kaydıyla parça için @Ufuk Sönmez (16363) bey ile görüşebilirsiniz belki orijinalden daha kaliteli bir ürün olabilir  bide araç nedir

araç 2010 model coralla Ümit bey. Parça konusunda Ufuk bey İstanbul'da ben Adana'da ikâmet etmekteyim. Burada bir servise gidebilirim. Ayrıca helezonun yatak kısmana geldiği yerden hortum takılması bu işi tam çözmez mi ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Kasım 09, 2018, 21:16:47 »
araç 2010 model coralla Ümit bey. Parça konusunda Ufuk bey İstanbul'da ben Adana'da ikâmet etmekteyim. Burada bir servise gidebilirim. Ayrıca helezonun yatak kısmana geldiği yerden hortum takılması bu işi tam çözmez mi ?
Burak bey ufuk bey ile dm olarak görüşebilirsiniz ben sadece ufuk Bey'in söylediği parçalara güveniyorum çünkü bu piyasada bir alt kasanın debriyaj setini uydurup takanı ve orjinal diye konuşan usta ve parçacı diye geçinen kişiliksizleri gördüm hortum geçirme meselesine gelecek olursak çok kısa süreli bir uygulama olur ve boşa masraf yapmış olursunuz ufuk bey orjinal veya muadil ama kaliteli ürünleri önerir ve isterseniz kargo ile gönderirler
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Kasım 09, 2018, 22:47:51 »
Burak bey ufuk bey ile dm olarak görüşebilirsiniz ben sadece ufuk Bey'in söylediği parçalara güveniyorum çünkü bu piyasada bir alt kasanın debriyaj setini uydurup takanı ve orjinal diye konuşan usta ve parçacı diye geçinen kişiliksizleri gördüm hortum geçirme meselesine gelecek olursak çok kısa süreli bir uygulama olur ve boşa masraf yapmış olursunuz ufuk bey orjinal veya muadil ama kaliteli ürünleri önerir ve isterseniz kargo ile gönderirler

Tamam Ümit Bey ilgilendiğiniz için teşekkür ederim sağ olun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 260
  • Model Yılı: '05
  • 81 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Kasım 17, 2018, 13:08:02 »
Tamam Ümit Bey ilgilendiğiniz için teşekkür ederim sağ olun
Burak Bey şiddetle tavsi ediyorum o sanayiyi terk edin yetkili servise başvurun Beni de Konya sanayisinde Sol ön amortisör patlak olarak Girdim 2000 TL harcayarak çıktım. Yetkili Servis bile 2000 TL sorunsuz hallederdi Takozdan olduğu düşünüyorum ; Aralarda bulunan LAstikleri Yuvalarına oturmazlar sa ses yapar. http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=84605.0 benim konu linkimde bu Hiç kacur kucur etmeyen süspansiyon az da ol etmeye başladı.  Japonların araçalrını işin ehli olmayan ustalar çözemez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #17 : Kasım 18, 2018, 18:59:15 »
Viraj demir lastiklerinden geliyordur o ses ,2008 corollamda alttan mekanik ses geliyordu viraj demiri lastikleri sertlrşmiş o yapıyordu,ucuz zaten değiştirin ses kesilir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Kasım 20, 2018, 20:15:40 »
Burak Bey şiddetle tavsi ediyorum o sanayiyi terk edin yetkili servise başvurun Beni de Konya sanayisinde Sol ön amortisör patlak olarak Girdim 2000 TL harcayarak çıktım. Yetkili Servis bile 2000 TL sorunsuz hallederdi Takozdan olduğu düşünüyorum ; Aralarda bulunan LAstikleri Yuvalarına oturmazlar sa ses yapar. http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=84605.0 benim konu linkimde bu Hiç kacur kucur etmeyen süspansiyon az da ol etmeye başladı.  Japonların araçalrını işin ehli olmayan ustalar çözemez.

Hüseyin Bey bu durumu yetkili serviste çözemedi. Takozdandır diyip değişimi oldu ama sonuç aynı değişen bir şey yok. İşin ehli bir ustaya da gösterdim aralardaki lastiklere bakmasını ondan olabileceğini söyledim ama o da eliyle konrtol edip bi sıkıntı yok diyip sprey sıktı. Başka bir ustaya sesi dinletmek istedim bu sefer ses gelmedi. Gerçekten çok sinir oldum bu duruma. Şu ara sınav dönemi olduğu için yoğunum. Kısmet olursa yetkili serviste yağ bakımına gittiğimde bakmalarını rica edeceğim. Durum çözülürse haberdar ederim. Teşekker ederim.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 20, 2018, 20:19:27
Viraj demir lastiklerinden geliyordur o ses ,2008 corollamda alttan mekanik ses geliyordu viraj demiri lastikleri sertlrşmiş o yapıyordu,ucuz zaten değiştirin ses kesilir

Ferdi Bey bu ses viraj lastiklerini değiştirdikten sonra olmuştu. Sanayide bir ustaya taktırmıştım. Ama kendi servisine de bundan olabileğini söylediğimde üzerinde durmadılar. Tekrar yağ bakımına gittiğimde bu durumu söyleyeceğim tekrardan, umarım kulak asarlar. Teşekker ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 29 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Kasım 21, 2018, 14:13:08 »
Merhaba  bendende ön soldan ses geliyordu antalya gazipasada bir rot balans ciya gittim dedi amartisör kilitli kalmış bir amartisör ve bir amartisör takozu getirt dedi alanya Mahmutlar da gittim aynısını söyleyince kanaat oluştu ama alanyaya gittim amartisör almaya bir motorcuya dedim amartisör alayim değişelim tamam dedi sonra abi bi bakalım dedi al anahtarı bak dedim gitti gezdi geldi dedi abi amartisör değil ya bakayim dedi yattı altına baktı dedi fren merkez civatası düşmüş taktı 20 lira dedi ses falan kalmadı aman dikkat...
EKMEĞİ EKMEKÇİYE VER BİR EKMEKTE ÜSTE VER...