Gönderen Konu: Digital Klimanin Isitma (kalorifer) sistemini Akif yapmamasi  (Okunma sayısı 3803 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
2 ay once k.pedere bi 2006 sol aldik. Ben kullaniyorum aldigimiz kisi tanidikti.aracin sadece calismayan Aksami olarak klima digital tuslarinin bazilari ile kalorifer sisteminin tuslardan calismadigi lakin torpidonun oraya bu kalorifer sistemini aktif hale getirmesi icin resimlerini asagiya ekliyorum. 15 cm uzunlugunda tel yapilmis teli yukari ittigimde kalorifer calisiyo ve kaloriferi kapattigim da tel tekrar yerine geri geliyo bu Sefer klimaya geliyo kalorifere almak icin ayni islemleri tekrarlamak gerekiyor. Sorum su bu dijitalin ordaki fan hizi tuslari ile sogugu artirma tuslari calismiyor ve kalorifere aldigimda da ekranda cold yazisi duruyor. Simdi by calismayan tuslari Elektrikçi ye tamir ettirsek kaloriferi eski orjinal haline getireblir miyiz yoksa o Tekin takildigi beyaz plastik parca mi bozuk da ugrasmamak yerine Boyle bisey yapmislar anlayan forumdaslarsan yardim,tavsiye ve oneri  bekliyorum.]2 ay once k.pedere bi 2006 sol aldik. Ben kullaniyorum aldigimiz kisi tanidikti.aracin sadece calismayan Aksami olarak klima digital tuslarinin bazilari ile kalorifer sisteminin tuslardan calismadigi lakin torpidonun oraya bu kalorifer sistemini aktif hale getirmesi icin resimlerini asagiya ekliyorum. 15 cm uzunlugunda tel yapilmis teli yukari ittigimde kalorifer calisiyo ve kaloriferi kapattigim da tel tekrar yerine geri geliyo bu Sefer klimaya geliyo kalorifere almak icin ayni islemleri tekrarlamak gerekiyor. Sorum su bu dijitalin ordaki fan hizi tuslari ile sogugu artirma tuslari calismiyor ve kalorifere aldigimda da ekranda cold yazisi duruyor. Simdi by calismayan tuslari Elektrikçi ye tamir ettirsek kaloriferi eski orjinal haline getireblir miyiz yoksa o Tekin takildigi beyaz plastik parca mi bozuk da ugrasmamak yerine Boyle bisey yapmislar anlayan forumdaslarsan yardim,tavsiye ve oneri  bekliyorum.
SDMK

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Ynt: Digital Klimanin Isitma (kalorifer) sistemini Akif yapmamasi
« Yanıtla #2 : Ekim 28, 2018, 22:03:46 »
eyvallah Ümit bey sagolun. Ankara sasmazda Ayman elektrik var oraya goturecegim klimadan iyi anliyor.bakalim artik.
SDMK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 28, 2018, 23:42:34 »
eyvallah Ümit bey sagolun. Ankara sasmazda Ayman elektrik var oraya goturecegim klimadan iyi anliyor.bakalim artik.
geçmiş olsun inşaallah kolay şekilde çözersiniz
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 29, 2018, 09:48:48 »
Hocam sanırım senin sıcak soğuk hava klapesini ayarlayan motoru söküp tel koymuşlar yani bir parça eksik o araçta boşta elektirik sokeeti var mı oralarda ? Bir de tam karşısına bak şöfşr tarafının ordan gaz pedalının yan taraflarında resimdeki gibi bir kutu olması gerek. 
https://www.autozone.com/cooling-heating-and-climate-control/a-c-heater-blend-door-actuator/santech-a-c-heater-blend-door-actuator/558974_0_33846

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 29, 2018, 15:23:15 »
Hocam sanırım senin sıcak soğuk hava klapesini ayarlayan motoru söküp tel koymuşlar yani bir parça eksik o araçta boşta elektirik sokeeti var mı oralarda ? Bir de tam karşısına bak şöfşr tarafının ordan gaz pedalının yan taraflarında resimdeki gibi bir kutu olması gerek. 
https://www.autozone.com/cooling-heating-and-climate-control/a-c-heater-blend-door-actuator/santech-a-c-heater-blend-door-actuator/558974_0_33846
Tolga bey elektrik isinden pek anlamadigimdan asagiya inip soylediginiz yerlere ait bi kac foto daha cektim. Bu sicak soguk hava klapesini ayarlayan motor pahali bisey mi ki acaba yoksa bi sure boyle devam ederim.
SDMK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ekim 30, 2018, 22:53:56 »
Bakıcağınız parça şu olması gerek eğer yerinde ise sökülmediyse kırmızı kalem ile işaretledim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ekim 31, 2018, 13:13:29 »
Bakıcağınız parça şu olması gerek eğer yerinde ise sökülmediyse kırmızı kalem ile işaretledim
Tolga bey ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim. o işaretlediğiniz parçayı tam anlamadım ama benim araçtaki o telin takılı olduğu beyaz plastik parçaya benziyor. Sizden ricam sizin aracın modeli de benim aracın modelinden ise o plastik  kısmın fotosunu atabilir misiniz? Sizin araçta o kısım nasıl gözüküyor acaba?
SDMK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ekim 31, 2018, 20:09:51 »
Modeller aynı ama donanımlar farklı benimki terra manuel klimalı sistem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 11, 2018, 14:19:55 »
Tolga bey gecen hafta bi arkadasimin 2004 sol kasa toyotasinin torpido kapagini cikarip ilgili parcanin fotosunu cektim. Ve de arkadasim sicakligi azaltip artirdikca o beyaz plastik parcada kademeli olarak asagi yukari haraket ediyordu parca sanki kurbagacik anahtarinin Baş kismina benziyor. Sanirim benim arabada I parcanin yarisi kirildigi icin tel takmislar. Parcanin fotosunu ekliyorum. Video da cektim ama yukleme hatasi verdi yukleyedim videoda nasil calistigini cekmistim.(Foto ters cikmis)Bu parcanin adi nedir acaba?
SDMK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '06
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 29, 2018, 22:57:38 »
Merhabalar aynı problem benim araçta da vardı. Bazıları göğüsün sökülmesi gerektiğini bunun da en az 700 800 tutacağını söyledi lakin allaha şükür iyi bir oto elektrikçi ustaya denk geldim torpidonun oradaki fotosunu attığınız beyaz parça kırılmış hatta yapan usta bu serinin kronik problemi olduğunu söyledi elinde çıkma parça varmış taktırdım. Hiç bir sorun kalmadı. 1.5 gün ve 700 800 tl dedikleri iş 10 dk da 180 tl ye halloldu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Kasım 30, 2018, 19:10:42 »
Size de gecmis olsun ercan koska bey.kaloriferin tadi simdi gelmistir sanirim. Teli ittir kaktir bende biktim. Rica etsem nerede ve hangi tamircide yaptirdiginizi soyleyebilirmisiniz? Birde o parcanin adi nedir acaba onu da uygun bir zamanda tamircinize sorabilir misiniz?
SDMK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '06
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Aralık 05, 2018, 09:43:00 »
Kahramanmaraşta emin oto elektrik ve klima da yaptırdım parçanın adını da yolum düşerse eğer sorarım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Aralık 21, 2018, 16:24:42 »
Ercan KOSKA bey bugün dediğiniz elektrikçiyi aradım. elinde o parça mevcutmuş yalnız 250TL istiyor. çıkma ama biraz tamir görmüş lakin çalışıyor diyor. parçanın resmini ekliyorum siz de mi bu parçanın tamamını motoru ile birlikte almıştınız?
SDMK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 06, 2019, 17:22:02 »
Aynı sorun bende de var o beyaz parca sağlam ama siyah olan onun taklıdığı parcanın içinde ki bir dişli kırık galiba kaloriferin sıcak soguk ayarını yapan parça bu ...Benimki sıcak sogukta sıtıntı yok tam çalışıyor ama mesela 25 dereceye ayarlayınca kırt kırt kırt diye sürekli bir dişli sesi geliyor.Ben bu biyah parcanın söküldügünü ögrendigim iyi oldu.Be oroyı bir bütün zannediyor bulaşmak istemiyordum.muhtemelen içinde bir dişli kırık ondan alet pozisyononu ayarlayamıyor.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 06, 2019, 17:31:54

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 10, 2019, 20:29:29 »
Evet Nuri aksu bey sökülüyormuş ama yukarıda bahsettiğim Elektrikçi arkadaş sökerken çok dikkatli olmak lazım dedi çok narin bi parça olduğu için kırılıyor anlayan birine taktırın dedi. Eğer siz siyah ve beyaz parçayı komple değiştirirseniz beyaz parça bana lazım aklınızda olsun. Size kolay gelsin. Sonucu burada paylaşırsanız sevinirim.
SDMK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ocak 11, 2019, 01:21:24 »
Dijital kumanda tuşları sıkıntılı olan arkadaşlar eğer söküp baktıysanız kart sağlam olmasına rağmen silikon iletken kauçukların iletimi tam sağlayamamasından kaynaklandığını görmüşsünüzdür. Bunla ilgili düşüncem tuş yuvalarını aynı kalınlıkta push butonlarla değiştirmek yada silikonların içindeki siyah karbonların içine japon ile yada çift taraflı bant ile ufacık alüminyum folyo  yapıştırmak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 16, 2019, 18:36:17 »
benim tuşlarda klima yükseltme bazen basmıyordu.komple söktüm elim yatkındır.Anakartta ki dügmeyi söktüm takana kadar canım cıktı.Taktık 2 gün sonra gene bozuldu.Bu defa oto elekrtikçi arkadaşa gittim.Tuşu dışardan kanırttı çıkardı orda ki yere tornavida ile bastı çalışıyor.Senin dügme nin o plastik parcaya basan yer erimiş galiba dedi kürdanın ucuna azıcık çift kopedant yapıştırıcı degdirdi ve spreyini sıktı.o kısım az yükseldi daha hala 1 yıldır sıkıntı çıkartmadı.Çok basitmiş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ocak 16, 2019, 20:18:13 »
Aynı tuşlardan hıZ yükseltme ve fan hızı artırma ve azaltma tuşları benimde çalışmıyor. Hafta sonu konsolu sökmeden tornavida ile dıştan söküp bi bakayım pek anlamam ama yine de bakacağım.
SDMK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '05
  • 21 kere teşekkür etti
  • 61 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ocak 16, 2019, 23:18:33 »
Aynı tuşlardan hıZ yükseltme ve fan hızı artırma ve azaltma tuşları benimde çalışmıyor. Hafta sonu konsolu sökmeden tornavida ile dıştan söküp bi bakayım pek anlamam ama yine de bakacağım.
Dıştan sökülmüyor galiba. Benim de fan hız arttırma tuşu basmıyordu, özellikle kışın. Bir kaç kez temizlettim ama eskiye dönmüştü. En son gittiğimde sık kullanmadığım başka bir butonun altındaki entegre ile teması sağlayan, içinde siyah plastik olan küçük kauçuk ile çalışmayanı değiştirdi. Saat sıfırlama tuşunun pek kullanmam, onunla değiştirdik, halloldu sorun.