Gönderen Konu: Digital Klimanin Isitma (kalorifer) sistemini Akif yapmamasi  (Okunma sayısı 3808 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Ynt: Digital Klimanin Isitma (kalorifer) sistemini Akif yapmamasi
« Yanıtla #20 : Şubat 06, 2019, 22:14:10 »
Evet arkadaşlar p.tesi günü arabayı Ankara'daki elektrikçime götürdüm. Klima tuşları için konsol söküldü çalışmayan 3 tuş altındaki plastik butonlar çıkarılarak bastıkları zemin temizlendi ve tuşlar çalışıyor ama sıcak soğuk ayarını yapan o klape denen motor çalışıyor lakin üzerindeki beyaz plastik parçayı söktükleri için o beyaz plastik parçanın bağlandığı diğer beyaZ plastik kanadın o plastik parça ile ilişiği kesildiği için derece artırma azaltma tuşuna bastığımızda klapenin üstündeki beyaz plastik parçanın takıldığı yerin ileri geri döndüğünü ğördük. Elektrikçim beni yıldız sanayiye gönderdi lakin hiç bir yerde o plastik parçayı bulamadım bi tanesi o parçayı kolay kolay bulamaZsın dedi bulsanda 500-600tl Den aşağı vermezler dedi. Acaba bu parçayı bulabileceğimiz çıkmacı veya elinde olanlarla iletişime geçmek isterim hiç olmadı 3d yazıcı ile yaptırabileceğim bi yere bakacam artık 3 kere uzun yola çıktım baya bi sorun oldu aracı durdurup torpidodan sıcak ayarına elle ayarlamak. Parçanın resmini tekrar ekliyorum.
SDMK

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 06, 2019, 22:14:10 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 11, 2019, 20:57:53 »
Aynı sorun bende de var o beyaz parca sağlam ama siyah olan onun taklıdığı parcanın içinde ki bir dişli kırık galiba kaloriferin sıcak soguk ayarını yapan parça bu ...Benimki sıcak sogukta sıtıntı yok tam çalışıyor ama mesela 25 dereceye ayarlayınca kırt kırt kırt diye sürekli bir dişli sesi geliyor.Ben bu biyah parcanın söküldügünü ögrendigim iyi oldu.Be oroyı bir bütün zannediyor bulaşmak istemiyordum.muhtemelen içinde bir dişli kırık ondan alet pozisyononu ayarlayamıyor.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 06, 2019, 17:31:54
@Nuri Aksu (42412) bey yukaridaki parcayi ilgili tamirci arkadas bana beyaz parca lazim olmasina ragmen tek satamam motor ile birlikte satarim dedi bende tamam dedim zaten hicbir yerde bulamadim ben bi taktirayim sorunsuz calisirsa uygun fiyata motoru size gonderebilirim.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 11, 2019, 21:06:58
Kahramanmaraşta emin oto elektrik ve klima da yaptırdım parçanın adını da yolum düşerse eğer sorarım
@Ercan  Koska  (44978) bey bi kac defa Emin elektrikten Fatih beyle gorustum o beyaz parca elinde mevcutmus lakin tamir gormus parca dedi bende merak ettim siz sizin kirik olan parcayi oraya mi birakmistiniz cunku bana telle yapistirdim sorun yok dedi.
SDMK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Şubat 11, 2019, 22:07:24 »
Arkadaşlar eğer motor üzerindeki beyaz plastik itici koldan bahsediyorsanız o parça veya içindeki dişli gurubu fiberden ( demiryollarında ray altına koyulan sert fiber) iyi bir tornacı kolay bir şekilde kısa sürede aynısını yapabilir hemde orjinalinden bile sağlam olur yeterki parçanın eskisi olsun.
Adamlar Gaziantep'te motor bloğu döküyor bu neki
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Şubat 12, 2019, 21:15:17 »
Arkadaşlar eğer motor üzerindeki beyaz plastik itici koldan bahsediyorsanız o parça veya içindeki dişli gurubu fiberden ( demiryollarında ray altına koyulan sert fiber) iyi bir tornacı kolay bir şekilde kısa sürede aynısını yapabilir hemde orjinalinden bile sağlam olur yeterki parçanın eskisi olsun.
Adamlar Gaziantep'te motor bloğu döküyor bu neki
evet Ümit bey aynen dediginiz beyaz plastik parca dun 200tl ye zar zor anlastik bi de tamir gormus yarin gelecek bakalim adam calismazsa geri gonder parani iade ederim dedi. Tornada yapilabilecegi aklima gelmedi de 3d yazici ile yaptirayim demistim ama elde parca yoktu maalesef.
SDMK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Şubat 12, 2019, 22:53:38 »
3 yıl önce Ford transit minibüsün vites topuzundaki rulmanı tornada adam aynısını yaptı.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Şubat 17, 2019, 21:30:09 »
Evet, arkadaslar 2.el buldugum parcayi bugun Elektrikçi ustanin daha once sokerken gordugum kadariyla torpidonun oradan acarak 1 saat kadarlik bi ugrasi ile taktim ve calistirdim.(parca bana motoru ile birlikte geldi ihtiyaci olana uygun bi fiyata satabilirim) sonuc olarak kalorifer ve klimayi tuslarla aktif olarak kullanabiliyorum. Forum sayesinde ve @Ercan  Koska  (44978) beyin sayesinde klima ve kaloriferimin kullanimi aktif oldu. Ufak capli da bi tecrube edinmis olduk.bu konuda basina boyle bi ariza gelecek arkadaslara yol gosterir umarim.
SDMK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Mayıs 18, 2019, 01:34:02 »
Satılmış bey ben işim geregi sürekli sanayi deyim.Bir firmanın 25 adet aracının bakımından sorumluyum.Araba tamir işinden den o kadar çok bıktım ki sanayi de ustalara ne araba alayım dedim konfor sa wolswagen saglamlıksa toyota dediler o yüzden bu aracı aldım.Fırsat bulup parçayı bi sökebilsem olmaz ise parçayı sizden alırım.2005 model toyotam 2 yıl oldu alalı daha bana masraf açmadı Allaha şükür bi bu problem var o da kronikmiş.Uzun yola çıkınca altan fişi çekip devam ediyom şimdilik.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Mayıs 19, 2019, 02:10:15 »
Parça basit olarak sökülüyor Nuri bey.(ben 2 defa sök tak yaptım 10dk. ılk iş) Siz bi sökün bakın motor elimde duruyor satmadım. Yazın neyse de kışın dediğiniz gibi oraya eğil aç kapa insanın canını sıkıyor.
SDMK