Gönderen Konu: Corolla Klima  (Okunma sayısı 1844 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '11
  • 7 kere teşekkür etti
Corolla Klima
« : Eylül 30, 2018, 03:16:44 »
Merhabalar, yine ben ve dahi fikirlerim isimli çalışmama hoş geldiniz :)
Yeni almış olduğum 2011 comfort model corollam da analog klima var.
Ben bunu dijital klimaya nasıl çevirebilirim?
Sadece dijital ekran yetersiz olacak biliyorum, bunun dışında kazan ve havalandırma petekleri de değişiyor mu?
Temin etmem gereken ürünler neler?

Yapacağınız her yorum benim için değerlidir. Şimdiden teşekkür eder iyi forumlar dilerim... :D

Toyota Club Türkiye

Corolla Klima
« : Eylül 30, 2018, 03:16:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '05
  • 5 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla Klima
« Yanıtla #1 : Eylül 30, 2018, 06:08:32 »
Dijital ekran dışında sensörler ve yönlerini ayarlayan motorlar var bildiğim kadarıyla bunun içinde elektrik tesisatı yenilense bile aracın beyni yazılımsal olarak hata verir mi çalıştırır mı bilemiyorum malesef orasını

Şayet amacınız proje görüntü değilde araç içerisindeki dereceyi sabitlemek gibi bir şeyse bizim forumda şöyle bir konu buldum ilginizi çekebilir mi acaba
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=45341.0

Onun dışında klimayı dijitale çevirmek hem çok zahmetli hem çok maliyetli olacaktır diye düşünüyorum tabi ki malda sizin parada sizin tercihiniz hayırlı sabahlar dilerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '11
  • 7 kere teşekkür etti
Ynt: Corolla Klima
« Yanıtla #2 : Ekim 04, 2018, 13:47:10 »
Dijital ekran dışında sensörler ve yönlerini ayarlayan motorlar var bildiğim kadarıyla bunun içinde elektrik tesisatı yenilense bile aracın beyni yazılımsal olarak hata verir mi çalıştırır mı bilemiyorum malesef orasını

Şayet amacınız proje görüntü değilde araç içerisindeki dereceyi sabitlemek gibi bir şeyse bizim forumda şöyle bir konu buldum ilginizi çekebilir mi acaba
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=45341.0

Onun dışında klimayı dijitale çevirmek hem çok zahmetli hem çok maliyetli olacaktır diye düşünüyorum tabi ki malda sizin parada sizin tercihiniz hayırlı sabahlar dilerim.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, bende bu konuyu gördükten sonra aklıma geldi.
Bende bir huy var, eğer birşey olucaksa orjinali ile olucak. yoksa pek haz etmiyorum. ben hem görsel olarak hemde işlevsel olarak kullanmak istiyorum. bende daha önceden e36 kasa bmw vardı. onlarda mesela konsoldaki panel, ortadaki havalandırma ve klima kazanını değiştirerek çözeebiliyorduk. acaba dedim corollalarda da olur mu? ama sanırım dediğiniz gibi çok zahmetli olacak.
bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim, iyi forumlar..