Gönderen Konu: T27 avensis baski balata !! ( Daikin exedy ?? ) (Cozuldu)  (Okunma sayısı 9961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Arabasi degil , toyotasi.....
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '14
  • 30 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
T27 avensis baski balata !! ( Daikin exedy ?? ) (Cozuldu)
« : Ağustos 30, 2018, 20:55:42 »
Hic belirti gormeden , hissetmeden , hafif rampali isiklardan kalkarken baski balatam bitti yada eridi yada koptu anlayamadim , araba gitmedi vites gecmedi , ustaya gosterdik yarin baski balata degisecek Çorlu'da yim aile ziyareti icin bu yuzden daikin exedy marka bulabildik sadece bu urun takilacak , bilen duyan varsa nacizane fikirlerinizi bilmek isterim ..

Toyota Club Türkiye

T27 avensis baski balata !! ( Daikin exedy ?? ) (Cozuldu)
« : Ağustos 30, 2018, 20:55:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 avensis baski balata !! ( Daikin exedy ?? )
« Yanıtla #1 : Ağustos 30, 2018, 21:30:09 »
Hic belirti gormeden , hissetmeden , hafif rampali isiklardan kalkarken baski balatam bitti yada eridi yada koptu anlayamadim , araba gitmedi vites gecmedi , ustaya gosterdik yarin baski balata degisecek Çorlu'da yim aile ziyareti icin bu yuzden daikin exedy marka bulabildik sadece bu urun takilacak , bilen duyan varsa nacizane fikirlerinizi bilmek isterim ..
@Ufuk Sönmez (16363) beyle bir görüşün belki bulduğunuz parça uyumlu olmayabilir bazen iş görür çalışır diyerek takılıyor ve çalışıyor ama en ufak bir zorlamada araç devre dışı kalıyor konuyu netleştirmeden parçayı taktırmayın bence
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 30, 2018, 21:42:32 »
Ürün aracınız için üretilen (yerine uymasından bahsetmiyorum, ürünün üretimi sizin aracınız için yapılan ürün olmalı) model ise Exedy Daikin ürününü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

AE101 debriyaj setini takmak gibi pis pis işlere girişebiliyor esnaf müsvetteleri, dikkatli olun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 30, 2018, 22:01:59 »
Ürün aracınız için üretilen (yerine uymasından bahsetmiyorum, ürünün üretimi sizin aracınız için yapılan ürün olmalı) model ise Exedy Daikin ürününü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

AE101 debriyaj setini takmak gibi pis pis işlere girişebiliyor esnaf müsvetteleri, dikkatli olun.
parcayi beraber aldik yarin mo taj yapilacak , sase numarasiyla arayip bulduk 1000 tl odeme yaptik hocam , dogrudur degil mi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #4 : Ağustos 30, 2018, 22:03:54 »
parcayi beraber aldik yarin mo taj yapilacak , sase numarasiyla arayip bulduk 1000 tl odeme yaptik hocam , dogrudur degil mi

Aracınızın 17 haneli şasi numarası ve aldığınız ürünün TYK ile başlayan kodunu özel mesaj ile gönderebilirseniz kontrol edebilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 30, 2018, 22:11:04 »
Aracınızın 17 haneli şasi numarası ve aldığınız ürünün TYK ile başlayan kodunu özel mesaj ile gönderebilirseniz kontrol edebilirim.
cok memnun olurum yazdim ustam ozelden

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 14000
  • 92 kere teşekkür etti
  • 95 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 30, 2018, 22:16:22 »
L300 aracımızı 190 bin kilometrede aldık. 380 bin kilometrede baskı balata ufak ufak kaçırmaya başladı. Eski sahibi değiştirmiş midir bilmiyorum fakat değiştirdiğini varsayarsak bizi 200 bin kilometre götürmüş oldu Daikin set. Değişimi yapan usta ise nasıl anladı bilmiyorum ama şanzımanı ve baskı balatası daha önce sökülmemiş bu aracın dedi.

Parçacıdan Exedy/Daikin marka set aldım. Fiyatını tam hatırlamıyoruım ama 350-400 lira civarı olması lazım. Değişim sonrası kalkış ve devirlenme ciddi derecede serileşti. Şuan aracımız 400 bin kilometrede. Sakin kullanımda problem yok fakat kalkışlar eskisi kadar canlı değil, rampada biraz sıkıştırınca motor boğuluyor ve baskı balata kaçırıyor. Belki sert kullandığımız için bu kadar çabuk yıprandı ama eski balata kesinlikle daha kaliteliydi. Yetkili servis Daikin marka set için 2700 lira fiyat verdi :) Bizim parçacıdan aldığımız ürün ise 350-400 lira civarı. Sanırım marka aynı olmasına rağmen kalite farkı var.

@Ufuk Sönmez (16363) Ufuk abi senin fikrin nedir bu konuda ? Parçacıda satılan Exedy ambalajlı ürünle yetkili serviste satılan Mitsubishi logolu ürün arasında kalite farkı olabilir mi ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #7 : Ağustos 30, 2018, 22:23:12 »
L300 aracımızı 190 bin kilometrede aldık. 380 bin kilometrede baskı balata ufak ufak kaçırmaya başladı. Eski sahibi değiştirmiş midir bilmiyorum fakat değiştirdiğini varsayarsak bizi 200 bin kilometre götürmüş oldu Daikin set. Değişimi yapan usta ise nasıl anladı bilmiyorum ama şanzımanı ve baskı balatası daha önce sökülmemiş bu aracın dedi.

Parçacıdan Exedy/Daikin marka set aldım. Fiyatını tam hatırlamıyoruım ama 350-400 lira civarı olması lazım. Değişim sonrası kalkış ve devirlenme ciddi derecede serileşti. Şuan aracımız 400 bin kilometrede. Sakin kullanımda problem yok fakat kalkışlar eskisi kadar canlı değil, rampada biraz sıkıştırınca motor boğuluyor ve baskı balata kaçırıyor. Belki sert kullandığımız için bu kadar çabuk yıprandı ama eski balata kesinlikle daha kaliteliydi. Yetkili servis Daikin marka set için 2700 lira fiyat verdi :) Bizim parçacıdan aldığımız ürün ise 350-400 lira civarı. Sanırım marka aynı olmasına rağmen kalite farkı var.

@Ufuk Sönmez (16363) Ufuk abi senin fikrin nedir bu konuda ? Parçacıda satılan Exedy ambalajlı ürünle yetkili serviste satılan Mitsubishi logolu ürün arasında kalite farkı olabilir mi ?

Konuyu hatırlıyorum hatta MBK-xxxx kodlu ürünü alın diye de uyarmıştım sanırım :)

Olabilir, hatta büyük bir olasılık ile fark vardır tabi ki, Mitsubishi kendi standartları ile Daikin'e üretim yaptırırken, Daikin Aftermarket standartlarını kendi belirler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 14000
  • 92 kere teşekkür etti
  • 95 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 30, 2018, 22:33:39 »
Konuyu hatırlıyorum hatta MBK-xxxx kodlu ürünü alın diye de uyarmıştım sanırım :)

Olabilir, hatta büyük bir olasılık ile fark vardır tabi ki, Mitsubishi kendi standartları ile Daikin'e üretim yaptırırken, Daikin Aftermarket standartlarını kendi belirler.
Aynen, ilk başta sabit bilyeli ürünü satmışlardı, sonra senin önerin üzerine iade edip oynar bilyeli seti almıştım abi :) Erken yıpranmasını biraz da aracın tek kişi tarafından kullanılmamasına bağlıyorum :) Yüklüyken düz veya rampa fark etmeksizin ikinci viteste kalkış, hareket halinde veya ışıklarda beklerken ayağın devamlı debriyaj üstünde olması, vites değişimlerinde debriyaj pedalının sert bırakılması çabuk aşınmasına sebep oldu sanırım. Geçen gün bakımda ustaya bunları söylediğimde iyiki Valeo veya Seco takmadık, yoksa yolda kalırdın demişti :D Bakalım bu şekilde kullanımla ne kadar idare edecek bizi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #9 : Ağustos 30, 2018, 22:40:43 »
Aynen, ilk başta sabit bilyeli ürünü satmışlardı, sonra senin önerin üzerine iade edip oynar bilyeli seti almıştım abi :) Erken yıpranmasını biraz da aracın tek kişi tarafından kullanılmamasına bağlıyorum :) Yüklüyken düz veya rampa fark etmeksizin ikinci viteste kalkış, hareket halinde veya ışıklarda beklerken ayağın devamlı debriyaj üstünde olması, vites değişimlerinde debriyaj pedalının sert bırakılması çabuk aşınmasına sebep oldu sanırım. Geçen gün bakımda ustaya bunları söylediğimde iyiki Valeo veya Seco takmadık, yoksa yolda kalırdın demişti :D Bakalım bu şekilde kullanımla ne kadar idare edecek bizi :)

Bunların hepsi etken tabi, ama bir konu var ki en önemlisi de bu bence Mitsubishi mühendisliği konuşturmuş, konunun özeti kaliteli araba kaliteli parçalardan oluşur :)

cok memnun olurum yazdim ustam ozelden

Mesajınız ulaşmadı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ağustos 30, 2018, 22:54:31 »
Bunların hepsi etken tabi, ama bir konu var ki en önemlisi de bu bence Mitsubishi mühendisliği konuşturmuş, konunun özeti kaliteli araba kaliteli parçalardan oluşur :)

Mesajınız ulaşmadı.
geldi mi simdi hocam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #11 : Ağustos 30, 2018, 23:03:24 »
geldi mi simdi hocam

Cevapladım, esnaf müsvetteleri beni şaşırtmadı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 118000
  • Model Yılı: '10
  • 261 kere teşekkür etti
  • 168 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ağustos 30, 2018, 23:16:23 »

Ufuk Bey, Mitsubshi mühendisliğini nasıl belirlediniz yazılanlardan.Kaliteli olmayan parçayı aracın kabul etmemesinden mi?
2010 1,6 corolla
2002 1,6-vvt-i Corolla
2001 1,4 astra-f

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #13 : Ağustos 30, 2018, 23:29:11 »
Ufuk Bey, Mitsubshi mühendisliğini nasıl belirlediniz yazılanlardan.Kaliteli olmayan parçayı aracın kabul etmemesinden mi?

Hocam uzun süre 4x4 L200 ve Pajero 3.2 DI-D kullandım :) Mitsubishi ve Subaru markalarının bazı araçlarındaki mühendislikleri, kullandıkları komponentler inanılmaz seviyededir,

Mesela benim 2007 model 165hp L200 Magnum 4x4 aracımın debriyaj balata çapı 275mm ve kalınlığı 6mm iken, Toyota Hilux'de 2012 yılından sonra 2.5D4-D 150hp ve 3.0D4-D 170hp modellerinde 275mm çapında ve 5mm kalınlığında bir debriyaj balatası kullanmaya başladı,

2005 model Pajero aracımın Tokico fren sistemi, Prado modellerine 2007 sonrasında gelen elektronik kontrollü westinghouse ve ana merkeze sahipti, arkada bağımsız çift salıncak süspansiyon sistemi ve inanılmaz kabiliyetli Super Select 4WD sisteminden bahsetmeyeyim :)

Daha önce de belirttiğim gibi "Kaliteli Araba Kaliteli Parçadan Oluşur"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Ağustos 30, 2018, 23:40:39 »
Cevapladım, esnaf müsvetteleri beni şaşırtmadı :)
@Ufuk Sönmez (16363) bey tahmin ettiğim gibi çıktı sanırım yine tecrübe konuşturdunuz
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #15 : Ağustos 30, 2018, 23:51:52 »
@Ufuk Sönmez (16363) bey tahmin ettiğim gibi çıktı sanırım yine tecrübe konuşturdunuz

Doğru tahmin etmişsiniz Ümit bey :) Estağfurullah, siz benden önce tahmin etmiştiniz zaten, üzücü olan kısmı paranın ve zamanın bu kadar değerli olduğu bir zamanda insanların parasını ve zamanını nasıl göz göre göre hiç ediyorlar anlam veremiyorum, sorsanız Vatan Millet aşkına ölürüz diyenler kendi Vatandaşını, kendi Milletinden bir insanı nasıl müşkül durumda bırakarak para kazanmaya çalışabilir? aklım almıyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ağustos 30, 2018, 23:57:10 »
Doğru tahmin etmişsiniz Ümit bey :) Estağfurullah, siz benden önce tahmin etmiştiniz zaten, üzücü olan kısmı paranın ve zamanın bu kadar değerli olduğu bir zamanda insanların parasını ve zamanını nasıl göz göre göre hiç ediyorlar anlam veremiyorum, sorsanız Vatan Millet aşkına ölürüz diyenler kendi Vatandaşını, kendi Milletinden bir insanı nasıl müşkül durumda bırakarak para kazanmaya çalışabilir? aklım almıyor...
allahtan su forum var ve sizin gibi duzgun insanlar var yarin cozulsun su dugum , anlamiyorum hic bu islerden acemiyim ve inanin su an kendimi iyi hissetmiyorum , yaziklar olsun goz gore gore bu isleri yapanlara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Ağustos 31, 2018, 00:25:20 »
allahtan su forum var ve sizin gibi duzgun insanlar var yarin cozulsun su dugum , anlamiyorum hic bu islerden acemiyim ve inanin su an kendimi iyi hissetmiyorum , yaziklar olsun goz gore gore bu isleri yapanlara
Hüseyin bey insanlar vicdanı cüzdana koyalı çok oldu maalesef aslında durumun tamda tahmin ettiğim gibi çıkmasına üzüldüm gönül isterdi ki tam tersi çıkmasını ama yinede zararın neresinden dönerseniz kardır en azından parça takılmamış eğer işlemi iptal ettirebilirseniz ufuk beyden parçayı güvenli bir şekilde alabilirsiniz aracınız bir iki gün daha yatar ama sonuçta temiz işçilik yapmış olursunuz
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ağustos 31, 2018, 10:48:02 »

ufuk hocam dogru urune ulastik hersey icin tesekkurler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #19 : Ağustos 31, 2018, 10:54:09 »
ufuk hocam senin urunun kt315 mi kt361r mi biz ne takacagiz bu arabaya

Her ikisi de değil, Orijinal yada Aisin kullanabilirsiniz.