Gönderen Konu: check power steering, low oil pressure. check battery sorunu  (Okunma sayısı 2743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür edildi
Merhabalar. aracımda son 2 haftadır check power steering low oil pressure check battery sorunu çıkmaya başladı. gün içerisinde 2-3 defa meydana geliyor bu sorun. Kontağı çevirdigimde tüm ışıklar yanıyor ve bi anda bu uyarıları veriyor. bu arada fan açıyor  bir 10 dk bekliyorum kontağı tekrar kapatıp acıyorum ondan sonra OK yazısı cıkıyor ve aracım çalışıyor. bazen 2-3 kontak cevirmemde de çalıştığı oluyor. ama cok can sıkıcı bi durum. sonra sürekli bakımlarını yaptırdıgım ustama götürdüm beynine baktı tüm yağ sıvı seviyelerine baktı hiçbirsey gorunmuyor dedi. hatta beynin, tekrar sıfırladı. birde elektrikçiye git belki temassızlık vardır dedi onda da gittim ordanda bi sonuc cıkmadı aracınız gayet temiz dedi. ama sonraki gün yine bu check power steering low oil pressure check battery uyarılarını vermeye başladı. ne yapacam bilemedim.  :wacko:

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: check power steering, low oil pressure. check battery sorunu
« Yanıtla #2 : Mart 28, 2018, 19:19:02 »
aynen oyle ama 2014 gönderisi pek bi sonucta yok güncel olsun diye yazdım tekrardan yabancı siteleri bile araştırıyorum birşey bulamadım hala.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 28, 2018, 23:06:17 »
Ozan bey aracınız da start -stop özelliği var mı?
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 29, 2018, 13:55:59 »
hayır yok. Elegand model

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 35 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mart 30, 2018, 11:16:15 »
Umarım forumda yazan arkadaşların sorunundan değildir. Servise gidip arıza tespiti yaptırmak en garantisi herhalde ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 03, 2018, 20:20:24 »
Evet bugün servise gittim. arıza tespit yaptılar ve motor ecu sunda yani beyninde sıkıntı oldugunu, değişmesi gerekiyormus. sorunda normal yıpranma bozulma sureci oldugunu soylediler. Ne kadar dogru ne kadar yanlıs bilmiyorum tabi. ama Kesin cozum oldugunu soylediler ve iyi de bir rakam cıkarttılar ama malesef yapacak birsey yok yaptırcam. Birde gittiğimde Toyota yolcu hava yastıgında olusan sıkıntıda geri cagrılmayı soylediler ve ucretsiz yapılıyormus. 10-12 yas sonrası araclar icin gecerliymiş genel değişim kontroluymus.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 35 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Nisan 03, 2018, 22:08:34 »
Ozan bey geçmiş olsun.Forumda @Ufuk Sönmez (16363)  beyinde bir fikrini alınız derim belki yardımı dokunur. İnşallah bir daha böyle sorunlarla karşılaşmazsınız umarım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 04, 2018, 00:11:05 »
Ozan bey öncelikle geçmiş olsun az ingilizcemle anladığım yağ problemi google amcaya başvurarak aldığım cevap ( hidrolik direksiyon kontrolü düşük yağ basıncı kontrol pili )diyor bu arıza için neden beyin ecu değiştirmek gibi pahalı bir yola başvurdukibaşvurduki servis tabiki forumda @Ufuk Sönmez (16363) bey konuya daha vakıf o daha iyi yardımcı olacaktır ama servis haricinde başka ustalarlada irtibata gecmenizde fayda vardır sonuçta bu sistemi kontrol eden bir sürü sensör var ecu ya bilgiyi gönderen o sensörler kolay yoldan başlamamış servis tekrar geçmiş olsun İNŞAALLAH kısa sürede çözüm bulursunuz en az maliyetle
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.