Gönderen Konu: toyota vs vw  (Okunma sayısı 19934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: toyota vs vw
« Yanıtla #40 : Eylül 07, 2017, 00:19:05 »
http://www.milliyet.com.tr/dunyanin-en-guvenilir-otomobilleri-otomobil-galeri-2511594/?PAGE=1

Japonlarla Almanların artık çok yakın olduğunun göstergesi. Almanlar Japonlara sorunsuzlukta yavaş yavaş yaklaşıyorlar, Japonlar da Almanlara konfor, yalıtım ve motor gücü konularında yavaş yavaş yaklaşıyorlar.

3-4 sene önce dünyanın en sorunsuz markası seçilen Mazda'nın da 21. sırada olduğunu belirtelim. VW'nin Honda'nın önünde olduğunu da görelim.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Eylül 07, 2017, 00:19:05 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 1500
  • Model Yılı: '20
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Eylül 07, 2017, 00:43:32 »
Verdiğiniz linkteki açıklamadan çıkarılamayacak tek şey almanların sorunsuzlukta japonlara yaklaştığıdır.

Corolla fanatiği değilim. Hatta hep wv hayranı gibi dururdum. Ama gidip honda bakıp toyotada karar kıldım.

@@@ 2017 Amerikalıların en güvendiği otomobil markaları@@@

Consumer Reports'un yıllık Güvenilirlik Araştırması'nda ABD'de tüketicilerin en çok güvendiği 8 otomobil markası belirlendi.

1- lexus ( geçen yılda birinciymiş)
2- toyota ( geçen yılda ikinciymiş)
3- buick
4- audi
5- kia (bir sıra yükselmiş)
6- mazda ( iki sıra gerilemiş)
7- hyundai ( iki sıra yükselmiş)
8- infinty

Hangi araştırmaya bakarsanız bakın ilk üç genelde aynı ya da çok benzer oluyor. 1-lexus 2- toyota 3- porcshe

Sanayiye gidin kaç tane wv servisi var kaç tane honda ve toyota özel servisi var bakınız.
 Ve ne kadar dolu olduğuna da bakınız.
Yılların wv ustası araç sıkıntı çıkarınca bizde ekmek yiyeceğiz sen bunu toyota mı sanıyorsun.diyebiliyorsa...

Kaynak ve araç problem sayılarına aşağıdan bakabilirsiniz. Mazdaya bakmayın 0 yazıyor. 😁

http://m.haberturk.com/ekonomi/otomobil/haber/1306932-en-az-sorun-cikaran-otomobiller-en-dayanikli-otomobiller/9

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Eylül 07, 2017, 06:25:34 »
Bu Amerikalılar da garip yahu. Listede Honda'nın esamesi okunmuyor ama Amerika'da en çok satılan markalardan birisi de Honda'dır. Demek ki güvenmedikleri araçlara biniyorlar.  :o

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 46 kere teşekkür etti
  • 103 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Eylül 07, 2017, 08:31:48 »
opel kullanıcısıyım. bu dördüncü opelim. sadece bir defa toyotam oldu.

şu anda toyota mı volkswagen mi deseler hiç düşünmeden toyota derim.
toyota mı opel mi deseler yine düşünmem opel derim.

tercihler kişilere özgüdür. benim böyle bir seçim yapmamdaki en büyük etken opel marka araçların gerek piyasası,yedek parçası ve en önemlisi orta halli bir aile için ideal masrafları barındırmasıdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Eylül 07, 2017, 11:51:17 »
benim şahsi düşüncemde;

eğer otomatik araç alınacaksa cvt teknolojisiyle birlikte honda ve toyota derim sorunsuz (i-shift honda da mmt toyota da olmamalı tabiki)

manuel araç alınacaksa
seçenek çok denebilir zevkler renkler v.s. ler

dip not eski honda jazz cvt kullanıcısıyım hondayı şu şekilde eleştireceğim
şuan 1.6 multidrive s kullanıyorum cvt. Honda jazz ın yenisini almayı düşünürken 2014 de henüz gelmediği için auris i seçmiştim
honda da model çok yok mesela jazz ın cam tavansızını isterken seçenek bulamıyorsunuz 2 model getiriyor ya cam tavanlı full alacaksınız
yada cam tavansız boş oysaki toyota da öyle değil auris in her çeşidi vardı cam tavanlısı tavansızı dolusu boşu otomatiği manueli v.s.
honda çok yetersiz kalıyor modelde buna bir türlü çözüm bulamadılar arayıp şikayette ettim ve marka değişeceğimi söylememe rağmen yıllar geçti honda değişmedi

saygılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1500
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Eylül 07, 2017, 13:23:01 »
benim şahsi düşüncemde;

eğer otomatik araç alınacaksa cvt teknolojisiyle birlikte honda ve toyota derim sorunsuz (i-shift honda da mmt toyota da olmamalı tabiki)

manuel araç alınacaksa
seçenek çok denebilir zevkler renkler v.s. ler

dip not eski honda jazz cvt kullanıcısıyım hondayı şu şekilde eleştireceğim
şuan 1.6 multidrive s kullanıyorum cvt. Honda jazz ın yenisini almayı düşünürken 2014 de henüz gelmediği için auris i seçmiştim
honda da model çok yok mesela jazz ın cam tavansızını isterken seçenek bulamıyorsunuz 2 model getiriyor ya cam tavanlı full alacaksınız
yada cam tavansız boş oysaki toyota da öyle değil auris in her çeşidi vardı cam tavanlısı tavansızı dolusu boşu otomatiği manueli v.s.
honda çok yetersiz kalıyor modelde buna bir türlü çözüm bulamadılar arayıp şikayette ettim ve marka değişeceğimi söylememe rağmen yıllar geçti honda değişmedi

saygılar

Mmt kullanım tarzını kavrayınca ( hiç de zor değil) cvt ye yakın konforlu oluyor.  Eğer dediğiniz eski nesil mmt ise haklısınız.

Yeni nesil MMT şanzımanda yığılma denilen olay çok az.

Şöyle söyleyeyim: önceki aracım manuel atmosferik 1.4 olduğundan biraz devirli kullanmaya alışmışım. MMT gaza basmaya devam ederseniz 3000-3500 bandında vites değiştiriyor.

Seri kullanımda bir sıkıntı olmuyor.
Sıkıntı olan durum çok sakin kullanıp 1'den 2'ye geçince ve gaza basmıyorsanız yığılma oluyor. Bunun önüne geçmek için de ayağınızı ayarlamanız gerekir.

MMT şanzımanı korkarak aldım. Bu nedenle üç araçta test ettim. (Uzun süre otomatik mazda 3 de kullandım) MMT manuel şanzıman gibi kullanabilme imkanıyla da güzel bir şanzıman...

Ben sürerken arkadaşlar vites geçişlerini hissettirmiyor diyor. ( sürücü hisseder ) ister sakin sürüş ister devirli...

Tek handikabı rampada gaza biraz fazla basıp 2700 devir gibi sonra ayağınızı çektiğiniz anda vites atar. Rampa olduğu için araç bir yavaşlar. Bu durumda ya gaz vereceksiniz ya da rampayı çıkarken ayağınızı çekmeyip 2500 devirde tutacaksınız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Eylül 07, 2017, 14:24:38 »
Zaten en iyi diye bir şey olamaz,sonuçta 3 aşağı 5 yukarı bahsettiğimiz markalar birbirine yakın fiyatlı markalar.O zaman herkes tek çatı altında toplanırdı :)Benim kendi kriterim içinde mutlu hissettiğim araçtır güzel olan,güvenli olsun ve sorunsuz olsun,çünkü en sevmediğim şey aracımın sorun çıkarması :)
Sevdiğim arabayı aldım her zaman hiç bir zaman 2.el değerine bakmadan çünkü zaten aldığım her aracı minimum 5 yıl kullanıyorum.Zevkler se mesele neden satınca satabilirmiyim edebilirmiyim diye düşünim ki.Bundan sonra valla hiç Türkiyede tutsun tutmasın umrumda değil alabilirsem lexus alırım alamasam da yine toyota ya devam ederim :)
İlk aracım 20 yaşında halen tutuyorum elimde,3 araba daha masraf çıkardı (opel) ama halen tutuyorum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Kan Grubu: A+
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Eylül 07, 2017, 14:59:21 »
ABD, Kuzey Amerika ve kimi pazarlarda araç bakım vs işçilik masraflarını da göz ardı etmemek gerekir.
ABD pazarında Ae92 ve Ae101 ile edinilen yer unutulmamalı. Bu modellerin alt yapısının  büyük kısmının nasıl oluşturulduğunu ve sorunsuzluk noktasındaki etkilerini bir çok kişi bilir.
Hiç bir üretici artık saf olarak net bir yerli değil. Alman da Japon fikir, mühendislik vs barındırıyor, Japon da Alman, Amerikan, Fransız vs. Bir çok markaya teknoloji üreten firmalar var otomobil markalarından kısmen ya da tamamen bağımsız olarak.

Umarım yurt dışında da kendi markamızı ve onun iyi bir şekilde diğerleri ile kıyaslandığını görürüz. Egea'yı da yurt dışında yollarda görmek güzel.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB-
  • Model Yılı: '14
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Eylül 07, 2017, 23:47:34 »
2014 model (üstten alttan basılmamış eski kasa) corolla sahibiyim.  2 gün önce akrabamın vwsi için servisine gittim. O arada şu vw arabalara bakayım dedim. 200 bine passatlar gördüm, bu fiyata şahane bir konfor vardır diye düşünüyordum, ama o arkadaki siz ne diyorsunuz bilmiyorum şaft tüneli yok mu hani arka koltukta ortada oturan adamı hayata küstüren yükseklik, hem 200 bin vereceğim hem de ortada oturan kıvranacak. Yok daha neler. Benim corollanın arkasında çift kale maç yaparsınız. Amarok modelinde (e hâliye hacim olunca) o arkadaki tumsek daha az ama yine de corolla daha iyi çünkü hiç yok (amarok ile corolla kiyasliyoruz dusunun artik). Şimdi tek problem bu diye koskoca vw'yi harcamak ayıp olur ama ben geniş araba seviyorum yayıla yayıla oturulacak.

Ses yalitimi olarak vw nin daha iyi oldugu kesin. Ben arada bir dashboard'u dovmek zorunda kalıyorum sesten dolayı. Patlatiyorum susuyor. Memleketim yazın gündüz 50 akşam 30 olunca ve yollar da felaket olduğundan düşe kalka oynadı gevredi tüm plastik aksam.

Toyota boya konusunda zayıf. Tirnaginiz degse ciziliyor. Vw nispeten daha iyi.

Toyotanin benzin tuketimi (corolla 1.6 multidrive s) bana çok fazla geliyor. Bezdim artik ilgilenmiyorum. Ne yaparsam yapayim bu araba 9 un altina sehir ici dusmuyor. Tam motor degerini bilmesem de akrabamın tiguani istanbul trafiginde 7 yakiyor. Sanki vw daha iyi bu konuda.

Toyota bir de biraz araçların altını yüksek yapsaymis. O kadar Turkiye'de uretiliyor, Japon kardeşlerimiz dinamik ozellikleri falan biraz arka plana atip bize göre yapsalarmis tasarimi daha iyi olurmus. Ya da hic olmazsa ic pazara verilen arabalari (sacma tabi) biraz farkli yapsaymis tadindan yenmezmis.

Toyota Corolla 1.6 Multidrive S Touch

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '16
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Ekim 12, 2017, 19:42:10 »
Vw ile toyotayı karşılaştırırsanız büyük bir çoğunluk vw diyecektir. Ama asıl olay ne istediğinizdir. Vw bayisinde çalışan arkadaşım iyiki toyota almışsın dedi bana. Aynı fiyatlara 2016 makyajlı advance yerine  dizel araç da alabilirdim ya da bir vw. Benim tercihim geniş iç hacim, lpg uyumu, fazla teferruatlı olmadığı için sıkıntısız motor ve görsel olarak o fiyat bandında beni en çok etkileyen tasarım. 1.6 atmosferik motora alışkın olunca performans konusunda da bir sorun yaşamadım. Yakıtım da Trabzon şehir içinde 7.2 yarı agresif kullandım ve 2 kere köye gittim (tabi işe giderken sahil yolunu kullanmamın etkisiyle). Osmaniye Trabzon arasını da 990km de 6.0 ile gittim Erzincan Sivas Gümüşhane hattını kullanarak. Önceki iki aracım sportage ve ix35 den sonra müthiş az yakıyor bana göre diyebilirim uzun yolda.
Japonların karakteristiği ses yalıtımının zayıf olması. Bir de üstüne turanza er300 lastikler eklenince rahatsız edecek bir boyuta geliyor. 2011 civic aracımda da bu konudan muzdariptim. Lastik değişimi ve bagaj ses izolasyonu ile tahammül edilebilir duruma gelmişti. Aynı şeyi corollaya da uygulayacağım en kısa zamanda.
Vw de güzel araçlar üretiyor fakat tasarım konusunda passat dışında benim hoşuma gitmiyor. Bu olay tamamen zevk meselesi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Ekim 12, 2017, 22:01:40 »
Listede mercedes 5. sıra.Bunlar boş sıralamalar.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 12, 2017, 22:09:26
Bir de Toyota sorunsuz.O doğru.Zaten sorun çıkaracak donanım yok. Motorlarımız uçak maaşallah.Corolla dizel 90 beygir,rakiplerin beygiri yüzde 50 daha fazla.2007 Corolla ile 2017 Corollanın 10 yılda geldiği nokta kasa değişimi.Boşverin kıyaslamayı....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Aralık 16, 2017, 13:47:45 »
Ya bu sıralamalar boş beleş 2-3 yabancı forum sitesinden ibarettir.
Tamam Toyota diyoruzda benim şahsi firmam değil bu Toyota.

Anketlere bakıyorum Mercedes BMW yok şaka mı ?

6 aydır kıbrıstayım bütün ticari araçlar mercedes.
Muhabbet ediyoruz adam sıfır sorunsuz 1 milyon km yapıyoruz niye bmw ya da diğerlerini alayım diyor.
2012 model e serisi merso 5 yılda 1 milyon olmuş tık dememiş.
Bmw alan arkadaşları olmuş 5 serisi 400 binden sonra problemler başlamış servisten çıkamamış.

Burda hiçbirimiz ya da bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar kişi bu km leri yapar tek arabayla.

Ben mesela 2 yılda 20 bin km anca yaptım.
Kalkıp aracım şöyle sağlam böyle sağlam demem saçmalık olur.
Anketi birde ticari şöförlerle deneyin derim  :)

Toyota sağlam diyoruz da ülkemizde neden ticari kullanılmıyor ?
Çeşitli sorular yöneltilebilir.

Her arabanın sağlamlığı sorgulanabilir.
Fakat bir arabaya sağlam derken kalkıp 100 bin km yapmış adam benim aracım sorunsuz demesin.

Bi dünya para veriyoruz bi zahmet 100-200 bin km gitsin.
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Dört Dörtlük Şehir (44) MALATYALI
  • 215 kere teşekkür etti
  • 303 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Aralık 16, 2017, 15:03:56 »
 alman tüv, İngiliz j.d power gibi dünyaca ünlü ve güvenilir araç dayanıklılığı ve sorunsuzluğu gibi konularda otorite kabul edilen şirketlere boş beleş şirketler demek biraz abesle iştigal olur. kaldı ki her iki şirketin uzun vadeli araştırma ve test sonuçlarında japon araçları özellikle lexsus ve Toyota hep zirvede yer alıyor. bu gerçekleri boş beleş deyip gölgelemek etik değil. tamam her araç kul yapısı hepsinin eksiği, kusuru var. ama sorunsuzluk ve dayanıklılık noktasınd Japonların rakiplerinden önde olduğu herkesçe bilinen gerçek. konfor, yalıtım ve iç malzeme kalitesini eleştirelim ama gerçekleri de çarpıtmayalım. bu mantıkla iihs ve Euro ncap da boş beleş güvenlik test şirketleri yapmayın beyler biz 2 yıl garanti verip garantisi dolmadan şanuman ve motor indiren ve bu ülkede marka algısıyla peynir ekmek gib satılan alman arabalarını da biliyoruz. bakın alman tüv şirketi defalara toyota'nın sorunsuzluğun teyit etmiş.http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiC0Y--vI7YAhVHoKQKHXewATwQFgguMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.radikal.com.tr%2Fotomotiv%2Ftoyota-tuv-raporunda-basardi-1482835%2F&usg=AOvVaw2XKfSXhZBgfgU59uwFjZ48

Mesaj Birleştirildi: Aralık 16, 2017, 15:08:40
ticari iddiasına gelince ankara kızılay'da  900 binde 2204 Corolla terra  gördüm, sahibi maşallah tık yok dedi. polis arkadaşım ekip arabalarının Corolla olduğunu kilometrenin 1 milyonu aştığını arabayı hor kullanmalarına rağmen hiç sorun yaşamadıklarını söyledi.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 16, 2017, 15:10:21
düzeltme: 2004 Corolla olacaktı. sehven 2204 Corolla yazmışım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 33500
  • Model Yılı: '12
  • 23 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Aralık 16, 2017, 16:36:58 »
valla WV nin TSI motorları piston kırıyormuş hemde daha 40 -50 bin km ler de bunu yaşıyorlar.

.bu motorlarla adam akıllı 300 bin km leri falan asla göremezler..

DSG si zaten apayarı bi rezillik...
JAPONların gözünü seveyim..
eski corollacı yeni Hondacı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Aralık 16, 2017, 17:02:52 »
alman tüv, İngiliz j.d power gibi dünyaca ünlü ve güvenilir araç dayanıklılığı ve sorunsuzluğu gibi konularda otorite kabul edilen şirketlere boş beleş şirketler demek biraz abesle iştigal olur. kaldı ki her iki şirketin uzun vadeli araştırma ve test sonuçlarında japon araçları özellikle lexsus ve Toyota hep zirvede yer alıyor. bu gerçekleri boş beleş deyip gölgelemek etik değil. tamam her araç kul yapısı hepsinin eksiği, kusuru var. ama sorunsuzluk ve dayanıklılık noktasınd Japonların rakiplerinden önde olduğu herkesçe bilinen gerçek. konfor, yalıtım ve iç malzeme kalitesini eleştirelim ama gerçekleri de çarpıtmayalım. bu mantıkla iihs ve Euro ncap da boş beleş güvenlik test şirketleri yapmayın beyler biz 2 yıl garanti verip garantisi dolmadan şanuman ve motor indiren ve bu ülkede marka algısıyla peynir ekmek gib satılan alman arabalarını da biliyoruz. bakın alman tüv şirketi defalara toyota'nın sorunsuzluğun teyit etmiş.http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiC0Y--vI7YAhVHoKQKHXewATwQFgguMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.radikal.com.tr%2Fotomotiv%2Ftoyota-tuv-raporunda-basardi-1482835%2F&usg=AOvVaw2XKfSXhZBgfgU59uwFjZ48

Mesaj Birleştirildi: Aralık 16, 2017, 15:08:40
ticari iddiasına gelince ankara kızılay'da  900 binde 2204 Corolla terra  gördüm, sahibi maşallah tık yok dedi. polis arkadaşım ekip arabalarının Corolla olduğunu kilometrenin 1 milyonu aştığını arabayı hor kullanmalarına rağmen hiç sorun yaşamadıklarını söyledi.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 16, 2017, 15:10:21
düzeltme: 2004 Corolla olacaktı. sehven 2204 Corolla yazmışım.

Sıralamada mercedesin olmaması bile boş beleş olduğunu gösterir kanımca.
Ben Toyota sağlam değil demiyorum ama sahibide ben değilim.

Örnek veriyorum; köpek besliyorsanız ProPlan marka mamayı bilirsiniz, sektörün lideri ve en iyisidir.
Ancak ünlü bir dergiye reklam bütçesi ayırmadılar diye tekyıldız almış gösterildi :)
Bu işler böyle dönüyor maalesef.

Mercedes BMW Volvo gibi araçların ankette olmadığı dayanıklık sağlamlık konfor yürüyen taşıt için ne kadar anket varsa kanımca boştur beleştir.

Şahinlede 1 milyon km yapanlar var bu aracı sağlam göstermek için yeterli bir neden değil.
Bu saydığım markaların çoğu araç kamyon otobüs vb taşıtları sektörde anketlere ilk yazılması gereken seçenektir.
Lüks sınıfta oldukları ve dolayısıyla Toyota 10 satarken Mercedes 1 satılıyor olduğu için sayı azlığından kaynaklı olsa gerek.

Yoksa bu Araçlarla Toyota aracımı mukayese etmem ben.
Vw ile konuşalım Opel ile konuşalım ancak diğerleri ayrı :)
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Aralık 16, 2017, 18:57:52 »
sıralamayı ben yapmadım verdiğim linkte de görüldüğü üzere alman tüv firması yapıyor ve toyoya'yı beşinci kez üst üste sorunsuz araç ilan ediyor. mercedes de alman arabası. herhalde en çok alman tüv firması isterdi mercedes'in listede olmasını. malum türkiye'deki araç muayane istasyonları da tüv denentiminde yapılıyor. mercedes ve volvo gerçekten de sağlam, konforlu ve sorunsuz arabalar. ama mercedes motoru renault'tan alıyor. (dci) japon yanılmıyorsam isuzu bandından pick-up üretiyor. volvo'yu çinliler satın aldı zaten yani gözümüzde fazla büyütülecek araçlar değil. mesela honda kendi motorunu kendi üretiyor, takdir edilmesi gereken budur. yoksa hepsi kul yapımı sonuçta. japonların dayanıklılığı ve sorunsuzluğu noktasında arabistandaki jeep rallilerini izleyin o anormal sıcakta teklemeyenler sadece japonlar. diğerlerinin nefesi o sıcaklığa dayanmıyor. kanada ve diğer aşırı soğuklarda yine en çok tutulan araçlar japon ( subaru).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Aralık 16, 2017, 19:06:33 »
sıralamayı ben yapmadım verdiğim linkte de görüldüğü üzere alman tüv firması yapıyor ve toyoya'yı beşinci kez üst üste sorunsuz araç ilan ediyor. mercedes de alman arabası. herhalde en çok alman tüv firması isterdi mercedes'in listede olmasını. malum türkiye'deki araç muayane istasyonları da tüv denentiminde yapılıyor. mercedes ve volvo gerçekten de sağlam, konforlu ve sorunsuz arabalar. ama mercedes motoru renault'tan alıyor. (dci) japon yanılmıyorsam isuzu bandından pick-up üretiyor. volvo'yu çinliler satın aldı zaten yani gözümüzde fazla büyütülecek araçlar değil. mesela honda kendi motorunu kendi üretiyor, takdir edilmesi gereken budur. yoksa hepsi kul yapımı sonuçta. japonların dayanıklılığı ve sorunsuzluğu noktasında arabistandaki jeep rallilerini izleyin o anormal sıcakta teklemeyenler sadece japonlar. diğerlerinin nefesi o sıcaklığa dayanmıyor. kanada ve diğer aşırı soğuklarda yine en çok tutulan araçlar japon ( subaru).
Hocam volvo'nun gözümüzde büyütmememiz gereken tarafı hangisi? Diğer firmaların tamamı euroncapten sadece 5 yıldız almak için araçlarını tasarlarken Volvo gerçekten insan güvenliğini düşünerek araçlarını tasarlıyor bunu iihs'nin small overlap testinden anlayabiliriz o büyük devler BMW'ler Audi'ler small overlapten kalırken Volvo babalar gibi geçti çinlilerin satın alması bu politikalarını etkilemez bana kalırsa.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 215 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Aralık 16, 2017, 19:27:05 »
burak kardeş o eskidendi.  artık sadece volvo ve mercedes sağlam araba değil. subaru, civic ve mitsubishi gibi japon markaları da iihs'de en iyi dereceleri alıp en güvenilir araç sınıfı tabir edilen  safety pickup sınıfında yer alabiliyor.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 16, 2017, 19:28:40
https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjPm87D-Y7YAhUFZFAKHRW7AmEQFggvMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.iihs.org%2Fiihs%2Fratings%2Fvehicle%2Fv%2Fhonda%2Fcivic-2-door-coupe&usg=AOvVaw2NvV5hRRFLpoClBuzZE7QP

Mesaj Birleştirildi: Aralık 16, 2017, 19:31:05
https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiZpueE-o7YAhVCKlAKHTaDDAoQFggnMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.iihs.org%2Fiihs%2Fratings%2Fvehicle%2Fv%2Ftoyota%2Fcorolla-4-door-sedan%2F2017&usg=AOvVaw2yEwKvZHF6pLtBoCmOmoKe

Mesaj Birleştirildi: Aralık 16, 2017, 19:34:29
iihs'de en iyi dereceyi alan japon araçlara dikkat: toyota, honda, mazda, mitsubishi, subaru. https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwja9KLS-o7YAhVCElAKHRDWA4oQFggnMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.iihs.org%2Fiihs%2Fratings%2FTSP-List&usg=AOvVaw2ie0FKzgMK1ADBLLLv02rF

Mesaj Birleştirildi: Aralık 16, 2017, 19:37:39
kaldı ki volvo ve mercedes'in sağlam ve konforlu olduğunu yukarıda yazmıştım ama artık mercedes ve volvo'nun aldığı başarılı güvenlik sonuçlarını japonlar da alıyor. işin ilginci türkiye'de peynir ekmek gibi satılan bazı alaman araçlarını listede pek göremedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Aralık 16, 2017, 22:12:11 »
burak kardeş o eskidendi.  artık sadece volvo ve mercedes sağlam araba değil. subaru, civic ve mitsubishi gibi japon markaları da iihs'de en iyi dereceleri alıp en güvenilir araç sınıfı tabir edilen  safety pickup sınıfında yer alabiliyor.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 16, 2017, 19:28:40
https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjPm87D-Y7YAhUFZFAKHRW7AmEQFggvMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.iihs.org%2Fiihs%2Fratings%2Fvehicle%2Fv%2Fhonda%2Fcivic-2-door-coupe&usg=AOvVaw2NvV5hRRFLpoClBuzZE7QP

Mesaj Birleştirildi: Aralık 16, 2017, 19:31:05
https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiZpueE-o7YAhVCKlAKHTaDDAoQFggnMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.iihs.org%2Fiihs%2Fratings%2Fvehicle%2Fv%2Ftoyota%2Fcorolla-4-door-sedan%2F2017&usg=AOvVaw2yEwKvZHF6pLtBoCmOmoKe

Mesaj Birleştirildi: Aralık 16, 2017, 19:34:29
iihs'de en iyi dereceyi alan japon araçlara dikkat: toyota, honda, mazda, mitsubishi, subaru. https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwja9KLS-o7YAhVCElAKHRDWA4oQFggnMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.iihs.org%2Fiihs%2Fratings%2FTSP-List&usg=AOvVaw2ie0FKzgMK1ADBLLLv02rF

Mesaj Birleştirildi: Aralık 16, 2017, 19:37:39
kaldı ki volvo ve mercedes'in sağlam ve konforlu olduğunu yukarıda yazmıştım ama artık mercedes ve volvo'nun aldığı başarılı güvenlik sonuçlarını japonlar da alıyor. işin ilginci türkiye'de peynir ekmek gibi satılan bazı alaman araçlarını listede pek göremedim.
Hocam benim bahsettiğim olay markaların artık small overlapte başarılı olmaları değil bu test ilk çıktığında birsürü marka test köşe oldu çünkü bütün güvenlik önlemlerini euroncapten 5 yıldız almak için geliştiriyolardı ve böyle bi testte araçlar sınıfta kaldıktan sonra bu test için geliştirilmeler başladı ama test ilk çıktığı zamanda volvo babalar gibi geçti smalloverlapten

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 850
  • 4 kere teşekkür etti
  • 57 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Aralık 16, 2017, 22:41:19 »
Geçenlerde arkadaşımın yeni aldığı 2015 olması gerekir 1.2 tsı jettasini kullandım. O araçtan sonra benim 1.6 advance corolla super gözüktü gözüme. Jetta ne konfor ne de motor olarak corolladan iyi değil.  En azından üstün değil.  Passat dışında vw araçları türkiye piyasasında ederinden fazla değer görüyor. Hemki doğuş gurubu satış tarzı, patlamaya hazır dsg hemde arıza vermeye meğilli turbosuyla.