Gönderen Konu: Cruise Control (Hız Sabitleyici)  (Okunma sayısı 235881 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Cruise Control (Hız Sabitleyici)
« Yanıtla #20 : Mayıs 30, 2007, 20:45:15 »
Şu an serviste ve satışta baktık, şansızlık verso elegant yok bekliyecegiz.
Toyota Corolla VERSO 2006 Comfort

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mayıs 30, 2007, 20:45:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mayıs 30, 2007, 23:17:10 »
Sevgili Mertol bey bende ECU da CC software de sorun olabilecegini belkide yüklü olmadıgını düşündüm ama servisteki arkadaşlar araca bagladıkları kontrol ve test cihazından ECU daki CC yazılımına girebildiklerini ve CC kolunun bütün komutlarını (on-Off, set speed + , speed- gibi) uygularken  test kontrol cihazında OK görüyoruz , yazılım olmasa zaten cihaz hata mesajı verir diyorlar ekranda Cruise ışıgıda yanıyor CC kolu ECU ya komut gönderiyorda  ECU dan motora mı komut gitmiyor aceba ECU motor arası bir şeymi gerekli.
Ama potansiyometreli bir araçta pedaldan gazı ECU elektronik kontrol ediyorda hız sabitlemeyi neden yapmıyorki yazılım mı sorun aceba aktive etmek gibi bir şey mi gerekli.

Serviste tesisat şemasına baktıgımızdada elegant ile comfort versoyu karşılaştırdıgımızda farklı ek bir parçada görmüyoruzki budur diyelim
Siz nedersiniz
Saygı ve sevgilerimle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mayıs 31, 2007, 02:04:59 »
Araçlarda şöyle birşey olabiliyor. Benim 2000 Corolla aracım terra donanıma sahip olduğu için sis farı standartta bulunmuyor. Aksesuar olarak olduğu için sonradan almak gerekiyor. Aracın üstünde sis farı tesisatı bulunmasına rağmen gelen aksesuar paketinde yeni komple tesisat çıkıyor ve değişik bir butonla çalışıyor. Böyle bir durumda olabilir belki bunu araştırmak gerekir. Avrupa da cc sistem aksesuar paketi olarak satılabilir onu bir araştırıp içindeki parçaları bir karşılaştırmanızı tavsiye ederim. Bir örnek daha vereyim araçımın teybinde cd changer çıkışı var ama arkasında yine o sokete bağlı bir kablo var ve cd changeri aldığınız zaman içinden bir de y kablo çıkıyor onunla bağlıyorsunuz ama tüm soketler aynı şekilde ilk başta bakışta direk cd changferi bağlaycakmış gibi sanıyorsunuz. bu konuya dikkat etmek lazım.
2000 ZZE112 Toyota Corolla 1.6 Terra Special A/C

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Mayıs 31, 2007, 21:47:28 »
Toyotalarda GEM modülü diye bir şey yokki, keşke olsada bende  sorunu orada arayıp çözsem.Toyota almanyadan Corolla Verso nun tüm servis motor elektirik tesisat kitaplarını dün mail ile aldım .Burada CC sisteminin ayrıntılı parçaları ve tesisatı var hatta olabilecek hataların çözümleri ve hata codlarıda yazıyor ama anlamadıgım için okumakla yetiniyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #24 : Haziran 01, 2007, 18:23:37 »
bu konuda hayal kırıklığına uğradım çünkü bizim corollolarda hız kontrol soket yeri yok direksiyonda
bunun için ben kanatları indirdim arkadaşlar
gerçi bizimkini de beyin kontrol ediyor ama tamamen sistemi yeni baştan yapmak zor heralde

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Haziran 09, 2007, 01:51:25 »
Bu arada verso nun tüm CC.tesisat bilgilerini toyota teknik döküman kütüphanesinden aldım ve araştırmalarım neticesinde bendeki eksikliğin ECU E5 konnektörü 10 nolu soket baglantısı oldugunu gördüm. Bu baglantıda Cruise Control Start Clutch SW yani C.C başlangıç debriyaj switch i aradıklarında servise gidip bu bilgiyi ve şemayı ileteceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Haziran 09, 2007, 13:26:30 »
Alıntı yapılan: ali incecay
Bu arada verso nun tüm CC.tesisat bilgilerini toyota teknik döküman kütüphanesinden aldım ve araştırmalarım neticesinde bendeki eksikliğin ECU E5 konnektörü 10 nolu soket baglantısı oldugunu gördüm. Bu baglantıda Cruise Control Start Clutch SW yani C.C başlangıç debriyaj switch i aradıklarında servise gidip bu bilgiyi ve şemayı ileteceğim.
[/quote]

Bu Toyota Teknik Döküman Kütüphanesine nasıl ulaşırız?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Haziran 10, 2007, 01:56:44 »
Toyota teknik döküman kütüphanesine arabanızın modelini ve motor modelini seçip  kredi kartı ile ücretli üye oluyorsunuz en az olarak 1 saatlik 3 Euro dur.Tüm bilgiler İngilizce ve Almanca vesairedir Türkçe olarak yoktur arkadaşlar.
Saygı ve sevgilerimle

<a href="http://techdoc.toyota-europe.com/default1.asp?mscssid=&lang=Tr" target="_blank">http://techdoc.toyota-europe.com/default1....scssid=&lang=Tr</a>

Mesaj Birleştirildi: Kasım 09, 2013, 09:17:43
Sevgili arkadaşlar,
Servisin çagırmasını beklemeden bu sabah servise gittim ve elektrikçi arkadaşa yaptıgım çalışmada benim verso da CC.sistemindeki sorunun  ECU E5 konnektörü 10 nolu soket baglantısının eksik olmasından ve bu baglantıyı yapmamız gerektigini açıkladım,çünkü kitabına göre diger tüm aşamalar yapılmıştı.

Baglantıyı yaptık test cihazına soktuk hiç bir hata uyarısı vermedi arkasından test sürüşüne çıktık, ve mutlu son sistem tüm detayları ile sorunsuz ÇALIŞIYOR...

Böylece türkiyede bir ilk olarak sonradan Corolla Verso Comfort ta orjinal toyota kendi parçalarıyla, garantiyi bozmadan Cruise Control sistemi başarıyla takılmış oldu.
Darısı siz dostlarıma diyorum,
Saygı ve sevgilerimle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Toyota Club Türkiye
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '13
  • 34 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Haziran 13, 2007, 11:08:00 »
Sizin adınıza sevindim Ali Bey, fakat maalesef biz Corolla Terra kullanıcıları için hız sabitleyici hayal gibi görünüyor ...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Haziran 14, 2007, 19:56:40 »
aman hayırlı olsun artık. allah nazardan saklasın. Çok sevindim adınıza. keşke yapılan işlemleri fotolasaydınız bizimle de paylaşsaydınız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Haziran 14, 2007, 20:51:12 »
Resimleri aşagıdaki linkte bulabilirsiniz arkadaşlar.
http://forum.donanimhaber.com/m_14409267/m...tm.htm#15017700

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Haziran 16, 2007, 14:27:47 »
valla helal olsun.

Bizim E12 Corolla lar 2004 ten sonra drive by wire sistemine geçti yanılmıyorsam.

Herhalde 2005 corolla ve sonrasına bu işlem yapılabilir?..

benim aracım 2004, Şæhin gibi gaz teli var maşallah .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Toyota Club Türkiye
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '13
  • 34 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Haziran 17, 2007, 11:03:24 »
Cihan, benimki 2005. Gaz teli yok ama cruise için direksiyonun değişmesi gerekiyor. Alt yapı yok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #33 : Haziran 17, 2007, 11:36:15 »
Aslında iyice araştırıldığında temiz, çıkma bir Sol direksiyonu bulunabilri. Şayet bulunamazsa gece takım çantasını alıp herhangi bir Sol Corolla'ya girişebilirsiniz ...
2006 Corolla Sedan D-4D Gümüş Gri

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 39650
  • Model Yılı: '12
  • 96 kere teşekkür etti
  • 70 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Nisan 12, 2009, 13:48:02 »
Selamlar... benim ve arkadaşımın 2 adet 2005 model corolla sol'ümüz var ( hb ) forumda yazdıklarınızı görünce çok sevindik ancak sizin iletişim numaranız ve yardımlarınız gerekiyor. biz bir çıkış yolu bulamadık. servisler konudan habersiz gibi davranıyor, müşteri hizmetleri yeni model alın onlarda standart diyorlar. ancak biz arabalarımızdan memnunuz... bize yardım edermisiniz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Nisan 12, 2009, 17:06:25 »
Olcay Bey, konu tam 2 senelik :)
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
« Yanıtla #36 : Nisan 13, 2009, 01:13:11 »
bizim de corolla sol umuz var, hız sabitleyicisinin olmasını çok istiyordum, burada sordum, arkadaşlar mümkün değil dedi... ancak yeni nesil cororllara eklenebiliyormuş sonradan... hatta bir arkadaş da sanırım servise hevesle gidip, hayal kırıklığına uğramıştı... forumda paylaşmıştı hayal kırıklığını...
sol...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0-
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Nisan 13, 2009, 02:19:43 »
arkadaşlar tüm yazılanları tam okumudım ama izmir tokullar yetkili toyota servisinde 250--350 arası fiyata bazı toyota modellerine (benzinli) cruise control takılıyor bilginize

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0-
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Nisan 13, 2009, 02:21:47 »
arkadaşlar servis taktığına göre orjinal olması lazım
ayrıca gözüme çarpan bide xenon far kiti 350 tl lcd li park sensörü 150 tl idi
tel 0232 252 29 00 bilginize (tokullar toyota)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
« Yanıtla #39 : Nisan 13, 2009, 02:24:33 »
yusuf bey, o yeni modeller için geçerliymiş... işte bu tip bilgileri verenler, bizleri umutlandırıyor, sonra işin aslını öğrenince, hayaller kırılıyor... lütfen doğru ve tam bilgileri paylaşalım...
sol...