Gönderen Konu: Auris II Periyodik Bakım  (Okunma sayısı 32712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 73000
  • Model Yılı: '14
  • 2 kere teşekkür etti
Ynt: Auris II Periyodik Bakım
« Yanıtla #80 : Kasım 16, 2019, 18:39:04 »
Merhaba 2014 advance multidrive s otomatik vites aracımın 80 bin bakımı yaklaşmakta bir önceki bakımında filtreli ve yağı kendim temin edip gitmiştim bosch markaydı hepsi ancak hava filtresi uymadı (belki usta takamadı) bu sefer orjinali olan DENSO marka almak istiyorum filtreleri ama hiç bir yerde bulamadım,eğer bulan arkadaşlar varsa tavsiyelerini alabilirsem çok sevinirim

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #80 : Kasım 16, 2019, 18:39:04 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #81 : Kasım 16, 2019, 18:42:49 »
Merhaba 2014 advance multidrive s otomatik vites aracımın 80 bin bakımı yaklaşmakta bir önceki bakımında filtreli ve yağı kendim temin edip gitmiştim bosch markaydı hepsi ancak hava filtresi uymadı (belki usta takamadı) bu sefer orjinali olan DENSO marka almak istiyorum filtreleri ama hiç bir yerde bulamadım,eğer bulan arkadaşlar varsa tavsiyelerini alabilirsem çok sevinirim
Tüm bakım malzemeleri ni form sponsorumuz tem oto ufuk sönmez bey'den alabilirsiniz Asakashi marka ürünler gerçekten çok kaliteli orjinalini aratmaz ama isterseniz orjinalinide temin ederler.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 16, 2019, 18:43:33
İletişim.
[attach=1]
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #82 : Kasım 16, 2019, 18:43:48 »
tem toyotadan Asakashi filtre alın geçin kendisi forum üyesi özelden yazın yardımcı oşacaklardır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 83000
  • Model Yılı: '15
« Yanıtla #83 : Aralık 13, 2019, 09:52:33 »
Arkadaşlar Merhaba,
2015 Modeli Auris dizel otomatik araç sahibiyim. 70bin km kadar bakımı hep yetkili serviste yaptırdım. 80bin ağır bakım olduğu için baya yüksek fiyat verdiler. Sadece filtreler 423 TL + KDV Komple bakım fiyatı ise 1392 TL + KDV'dir. Yetkili serviste işçilikten %20 yedek parçadan %15 iskontom var.Servise gidersem de son kez gitmiş olacağım. Ağır bakım olduğu için herkes yapabilir mi kuşkularım var. Çünkü fren hidrolik yağı ve diferansiyel yağıda değişecek. Piyasada orijinal filtre bulabilir miyim? Polen hariç hepsinin orijinal olmasını istiyorum. Tem Toyota'ya sadece filtreleri sordum. Yetkili servisten yüksek fiyat verdi. Gebze'de yaşıyorum. Burada önerilen bir yedek parçacı ile görüştüm. yağ ,yakıt ve hava filtresi için 200 TL'dedi. Orjinal sipariş üzerine getiriyoruz dedi. Kendimde iş makinası sektöründe yedek parça satış yaptığımdan az çok mantığı biliyorum. Örneğin firma filtreleri Man'a yaptırır ama üzerinde man yazmaz. Toyota yazar. Getireceği filtrelerde büyük ihtimal öyle olacak. Ama kalite olarak bir fark olmayacak. Son olarak yetkili servise gitmeli miyim yoksa dışarda mı yaptırayım? Veya bu bölgede önerebileceğiniz bir usta var mıdır?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #84 : Aralık 20, 2019, 20:47:43 »
Merbalar;
Aracınız mmt şanzıman olduğu için manuel ile aynı yağı kullanır ve değişimi çok basittir alttan tapayı aç üstten doldur hepsi bu kadar filtreler için tem otodan Asakashi markayı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz orjinal kadar kalitelidir yine fren hidroliği ve şanzıman sıvısı ile birlikte hepsini temden alırsınız 300 TL üzeri kargo bedava ayriyeten tam rakam hatırımda değil ama 400 TL üzer 2 taksit sunuyorlardı dışarıda işini iyi yapan bir servşste değişimleri yaptırırsınız daha ucuza denk gelir.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #85 : Aralık 20, 2019, 20:57:16 »
Arkadaşlar Merhaba,
2015 Modeli Auris dizel otomatik araç sahibiyim. 70bin km kadar bakımı hep yetkili serviste yaptırdım. 80bin ağır bakım olduğu için baya yüksek fiyat verdiler. Sadece filtreler 423 TL + KDV Komple bakım fiyatı ise 1392 TL + KDV'dir. Yetkili serviste işçilikten %20 yedek parçadan %15 iskontom var.Servise gidersem de son kez gitmiş olacağım. Ağır bakım olduğu için herkes yapabilir mi kuşkularım var. Çünkü fren hidrolik yağı ve diferansiyel yağıda değişecek. Piyasada orijinal filtre bulabilir miyim? Polen hariç hepsinin orijinal olmasını istiyorum. Tem Toyota'ya sadece filtreleri sordum. Yetkili servisten yüksek fiyat verdi. Gebze'de yaşıyorum. Burada önerilen bir yedek parçacı ile görüştüm. yağ ,yakıt ve hava filtresi için 200 TL'dedi. Orjinal sipariş üzerine getiriyoruz dedi. Kendimde iş makinası sektöründe yedek parça satış yaptığımdan az çok mantığı biliyorum. Örneğin firma filtreleri Man'a yaptırır ama üzerinde man yazmaz. Toyota yazar. Getireceği filtrelerde büyük ihtimal öyle olacak. Ama kalite olarak bir fark olmayacak. Son olarak yetkili servise gitmeli miyim yoksa dışarda mı yaptırayım? Veya bu bölgede önerebileceğiniz bir usta var mıdır?

200 ₺ ye orjinal filtreler üstelik yağda beraberinde mi?
Böyle birşeyin olması imkansız.
Orjinal ürünleri hiç bir zaman servisten uygun fiyatlı olarak asla bulamazsınız gördüklerinizin hepsi aliexpress gibi sitelerden getirilen çakma ürünler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #86 : Aralık 20, 2019, 21:17:20 »
200 ₺ ye orjinal filtreler üstelik yağda beraberinde mi?
Böyle birşeyin olması imkansız.
Orjinal ürünleri hiç bir zaman servisten uygun fiyatlı olarak asla bulamazsınız gördüklerinizin hepsi aliexpress gibi sitelerden getirilen çakma ürünler.
Anılcım yan sanayi için 200 istemiş eğer orijinal isterseniz sipariş ile getiriyoruz demiş yağ dan kasıt yağ filtresi.
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #87 : Ocak 19, 2020, 22:31:36 »
arkadaşlar  merhaba , motor yağınızı nasıl seçiyorsunuz ? benim aracım 2014 model auris 75.000 km de bir önceki bakımda 5w30 kullandım ama şimdi yağ seçicilere bakıyorum örneğin motul 0w20 öneriyor ama castrol 5w30 öneriyor kararsız kaldım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '16
  • 10 kere teşekkür etti
  • 66 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #88 : Ocak 19, 2020, 22:53:51 »
Merhaba,

Araca 60.000 bakım yaptıracağım, şanzıman yağı değişimi ile ilgili birşeyler okudum da aklıma takıldı. Aracım dizel ve manuel. Bakımları da serviste yaptırmıyorum. Şanzıman yağını bu kilometreye kadar değiştirmedim. Acaba rutin değişim km'si var mıdır? varsa nedir? Ben artık değiştirmeli miyim şanzıman yağımı?

Saygılarımla,
Merhaba, şanzıman yağını 80bin km bakımında değiştirmelisiniz. Tabi bu kitabı bilgi eğer yağ ile ilgili bir sorun varsa örneğin vites geçişleri ile ilgili bir sorun daha önce de değişebilir elbette

Mesaj Birleştirildi: Ocak 19, 2020, 22:56:33
arkadaşlar  merhaba , motor yağınızı nasıl seçiyorsunuz ? benim aracım 2014 model auris 75.000 km de bir önceki bakımda 5w30 kullandım ama şimdi yağ seçicilere bakıyorum örneğin motul 0w20 öneriyor ama castrol 5w30 öneriyor kararsız kaldım.
Merhaba çağlar bey.
Eğer aracınız LPG li ise 0w40 öneriliyor
LPG li değilse serviste 5w30 yağ koyuyorlar ancak orjinal yağı 0w20 bu konuda forumda epey bir bilgi var arayabilirsiniz. Eğer hala kararsız kalırsanız tem otoya mail atabilirsiniz sizin şasi numaranız ile size en uygun yağı öneriyorlar ben öyle yaptim size de öneririm
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #89 : Şubat 24, 2020, 21:45:42 »
Forumdaki önerileri dikkate alarak TEM OTO'dan filtreleri ve yağı alıp gittim ustaya,js asakashı filtreleri görünce şaşırdı biraz usta sanırım Ankara'da yaygın değil bu marka önce nerden buldun bunları iyi değilmiş falan dedi ama paketi açtığında değişti fikri hmm iyimiş aslında demeye başladı yağ olayına gelince Motul  0w20 almıştım önceleri serviste hep 5w30 koymuşlar ilk sahibi sürekli serviste yaptırmış bakımları bende ilk bakımda 5w30 koymuştum ama orjinali 0w20 zaten dedi usta,arabanın sesi değişti gerçekten çok fark etti gibi geldi bana @Ufuk Sönmez (16363)  bey'e çok teşekkürler tekrardan.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • 745 kere teşekkür etti
« Yanıtla #90 : Şubat 24, 2020, 22:32:52 »
Forumdaki önerileri dikkate alarak TEM OTO'dan filtreleri ve yağı alıp gittim ustaya,js asakashı filtreleri görünce şaşırdı biraz usta sanırım Ankara'da yaygın değil bu marka önce nerden buldun bunları iyi değilmiş falan dedi ama paketi açtığında değişti fikri hmm iyimiş aslında demeye başladı yağ olayına gelince Motul  0w20 almıştım önceleri serviste hep 5w30 koymuşlar ilk sahibi sürekli serviste yaptırmış bakımları bende ilk bakımda 5w30 koymuştum ama orjinali 0w20 zaten dedi usta,arabanın sesi değişti gerçekten çok fark etti gibi geldi bana @Ufuk Sönmez (16363)  bey'e çok teşekkürler tekrardan.

hayirli olsun, araciniz kac bin km de dogru tercihte bulunmussunuz 0w20 ile

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #91 : Şubat 24, 2020, 22:53:19 »
hayirli olsun, araciniz kac bin km de dogru tercihte bulunmussunuz 0w20 ile

76.000 km de aracım.teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '13
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #92 : Haziran 25, 2020, 12:00:09 »
Merhaba,

Aracım 2013 model Auris life paket. 1.4 Dizel. 135000 km de aldim. Şu anda 140000 km yi geçti. İzmir'de bakım yaptırabileceğim güvenilir bir yer önerebilir misiniz?
Bir de arabanın geçmiş bakımları ile ilgili bir bilgimiz yok. Bu sebeple çok kapsamlı bir bakım mi yaptırmak gerekir yoksa 140000 km de yapılan bakım ne ise standart olarak onu mu yaptırmalıyım?

Teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #93 : Haziran 25, 2020, 12:34:51 »
Genellikle bornova naldökende oğuz oto toyota özel servisi öneriliyor,internetten iletişim bilgilerini alıp önceden görüşürsünüz,orijinal yedek parça kullanıyor diye biliyorum,diğer seçenek forum üyemiz tem toyotadan yedek parçaları alıp orada yaptırabilirsiniz.Araba kontrol edilir,140.000 km standart bakıma ek olarak yapılması gereken varsa size hatırlatmalarını söyleyin.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #94 : Haziran 29, 2020, 10:53:34 »
Merhaba arkadaşlar. 2014 Auris otomatik araca sahibim. 40.000 km'de. Şu ana kadar periyodik bakım dışında hiç bir işlem görmedi. Aracın hava, yağ filtresini falan değiştireceğim. Bunun dışında yapılması gereken bir bakımı var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #95 : Haziran 29, 2020, 12:17:12 »
Antifriz , hidrolik yağı ve şanzıman yağı da değiştirilsin.Öncelik km bağlı olarak hidrolik yağı,diğerleri yıllara bağlı,hidrolik yağı sadece haznedeki değil tamamı 1 litre olarak tekerlerden havası alınarak değişmeli,bu konuda forumda epeyce konu ve anlatım var.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 85000
  • Model Yılı: '13
« Yanıtla #96 : Haziran 29, 2020, 14:19:23 »
Arkadaşlar güncel periyodik bakım ortalama fiyatları hakkında bilginiz var mı?
benimki Auris 2013 4d4

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #97 : Haziran 29, 2020, 18:01:25 »
Herkese merhaba

Eskişehir de yaşıyorum 2016 model 1.33 auris aracım var ve 90.000 bakımı geldi. Eskişehir de önerebileceğiniz bir yer var mı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • 745 kere teşekkür etti
« Yanıtla #98 : Haziran 29, 2020, 20:13:50 »
Arkadaşlar güncel periyodik bakım ortalama fiyatları hakkında bilginiz var mı?
benimki Auris 2013 4d4

Herkese merhaba

Eskişehir de yaşıyorum 2016 model 1.33 auris aracım var ve 90.000 bakımı geldi. Eskişehir de önerebileceğiniz bir yer var mı ?

Lütfen konu açmadan önce forum içi arama yapmaya özen gösterelim. !!!

Yetkili servislerde belirli aralıklar çıkıyor 1.000 ₺ ile 1.500 ₺ gibi arasında fiyat ortalaması var aracınızın durumuna göre değişiklik göstermektedir.
Fakat tavsiyem Forum Sponsorumuz Tem toyota servisinden JS Asakashi filtre ve Motul motor yağı alıp dilediğiniz ustaya gidebilirsiniz.

Tavsiye edilen ustalar için ise bu konudan inceleyebilirsiniz;
 https://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=88257.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #99 : Haziran 30, 2020, 10:38:00 »
Bir de biri arka koltuğa oturduğunda arka amortisörlerden ses geliyor sanırım. Amortisörün değişmesi mi gerekiyor? ve araç dururken tam sağ veya tam sol yaparken ses geliyor. Bunun nedeni nedir bir bilginiz var mı?