Gönderen Konu: Auris II Periyodik Bakım  (Okunma sayısı 32682 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 10000
  • Model Yılı: '16
  • 6 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris II Periyodik Bakım
« Yanıtla #40 : Mart 17, 2018, 12:44:36 »
Araç 2016 advance skypack multidrive s 10700 km de. 600 TL bakım masrafı çıktı.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mart 17, 2018, 12:44:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Mart 17, 2018, 13:57:49 »
borovalı bize 10.000 km bakım için 640.- tl fiyat verdi.sizlere de gelmiştir,toyota corolla ve auris için aracınız extra koruma altında ,çukur ,kasis için alt koruma var,işçilik hariç 215 tl diyor.daha öncede yazdığım gibi arabayı soy,sonra kaput keçesi,şu kadar,motor alt koruma şu kadar diye beyin yıka,madem faydalı neden baştan sen yapıp ta arabayı ve beni koruma altına almıyorsun diye adama sorarlar!
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 10000
  • 6 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Mart 17, 2018, 17:52:56 »
586 TL ödedim. Motor yıkama ve klima temizliği önerdiler 175 TL yaptırmadim. Yeni arabaya pasta cila yapalım dediler (fiyat 400 küsur) olmaz sadece yıkayın dedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Mart 17, 2018, 20:09:26 »
Malesef satış politikası kaput kecesi yok ama taktirabilirsiniz hız sabitleyici neden yok takılabiliyor ama yok bi üst pakette var sistem her şey var sadece bi kol tak oluyor ama kendisi takmaz bunun gibi daha kaç tane farklar var
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Temmuz 07, 2018, 10:09:14 »
2013 Auris 60.000 bin bakım yaptırdım, Antalya yetkili Bakırcılarda. Kampanyalı fiyat 640TL. Toyota, motor yağında Petrolofisi maxima ile anlaşmış 5w-30

Ayrıca sadece motor ve şanzumanı kapsayan garanti special uygulaması var 1 yıllık 219 TL arzu eden değerlendirebilir, 6 yaş ve altı araçlar için geçerli.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Temmuz 07, 2018, 13:13:29 »
sorduğumuzda toyota yağı diyorlar,neden tam sentetik mobil 1 serisi ile anlaşmamışlar ? veya bir kaç firmaya yaptırıyorlarsa bize de tercih hakkı vermeliler.garanti konusuna gelince artık arabalar eski kalitesinde değil,belki yaptırmakta fayda olacak,ancak benim anlaştığım yağ markası budur,sen başka yağ istersen garanti dışı kalırsın gibi mantık varsa o zaman yeniden düşünmek gerekiyor.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Temmuz 18, 2018, 12:11:16 »
Herkese merhaba,

17.07.2018 tarihine 2. el Advance Multidrive S satın aldım. Şu an 16250 KM'de. Servis kayıtlarını öğrenmek için Yenibosna Toyota Sonkar ile görüştüm ve aracın kaydının olmadığı söylendi.

Asıl öğrenmek istediğim şu;

1. Aracın garantisi devam ediyor dediler bana. Dışarıda servis yaptırsam da bozulmayacak anlamına mı geliyor bu ? 10.000 bakımına yetkili servise götürülmemiş ve garanti dışı kalmamış.

2. Motor yağı olarak 0w20 mi yoksa 0w30 mu almalıyım ? Yetkili servis sanıyorum ki 5w30 petrol ofisi kullanıyormuş. Benim aklımdaki Eneos veya Motul marka yağ almak.

Forumda yeniyim. Teşekkür ediyorum...
2016 Auris Advance Multidrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Temmuz 18, 2018, 12:42:43 »
Herkese merhaba,

17.07.2018 tarihine 2. el Advance Multidrive S satın aldım. Şu an 16250 KM'de. Servis kayıtlarını öğrenmek için Yenibosna Toyota Sonkar ile görüştüm ve aracın kaydının olmadığı söylendi.

Asıl öğrenmek istediğim şu;

1. Aracın garantisi devam ediyor dediler bana. Dışarıda servis yaptırsam da bozulmayacak anlamına mı geliyor bu ? 10.000 bakımına yetkili servise götürülmemiş ve garanti dışı kalmamış.

2. Motor yağı olarak 0w20 mi yoksa 0w30 mu almalıyım ? Yetkili servis sanıyorum ki 5w30 petrol ofisi kullanıyormuş. Benim aklımdaki Eneos veya Motul marka yağ almak.

Forumda yeniyim. Teşekkür ediyorum...

Öncelikle hayırlı olsun, hoş geldiniz,

Motor yağı seçiminde en iyi kılavuz kullanıcı el kitabınızdır, fabrikasyon dışı bir işlem (LPG montajı, Hidrojen sistemi vs.) yok ise kullanıcı kitapçığınızda önerilen viskozite ve standartlarda ürün kullanımına özen gösteriniz,

ZR serisi motorlar ILSAC GF5 standartlarında motor yağına ihtiyaç duyar, API SN standartlarına yakın ama minör farklılıklar içeren bir standarttır, ILSAC GF5 destekli 0W30 bulunmamaktadır, kullanıcı el kitapçığınız da 0W20 önerilmektedir, servisler şu an tüm araçlara 5W30 kullanıyorlar :) kullandıkları yağların üreticisi ve standartları konusunda distribütörün herhangi bir yaptırımı söz konusu değil, bu yüzden x servis x standartlarda x marka kullanırken, y servis y standartlarında y marka kullanabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Temmuz 18, 2018, 13:48:35 »
Cevabınız için teşekkür ediyorum. Bu cumartesi saat 11:00 için TEM servisinden randevu aldım. Görüşmek üzere :)

Öncelikle hayırlı olsun, hoş geldiniz,

Motor yağı seçiminde en iyi kılavuz kullanıcı el kitabınızdır, fabrikasyon dışı bir işlem (LPG montajı, Hidrojen sistemi vs.) yok ise kullanıcı kitapçığınızda önerilen viskozite ve standartlarda ürün kullanımına özen gösteriniz,

ZR serisi motorlar ILSAC GF5 standartlarında motor yağına ihtiyaç duyar, API SN standartlarına yakın ama minör farklılıklar içeren bir standarttır, ILSAC GF5 destekli 0W30 bulunmamaktadır, kullanıcı el kitapçığınız da 0W20 önerilmektedir, servisler şu an tüm araçlara 5W30 kullanıyorlar :) kullandıkları yağların üreticisi ve standartları konusunda distribütörün herhangi bir yaptırımı söz konusu değil, bu yüzden x servis x standartlarda x marka kullanırken, y servis y standartlarında y marka kullanabilir.
2016 Auris Advance Multidrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Temmuz 18, 2018, 13:53:36 »
Cevabınız için teşekkür ediyorum. Bu cumartesi saat 11:00 için TEM servisinden randevu aldım. Görüşmek üzere :)

Rica ederim, çok sevindim umarım tanışabiliriz, görüşmek üzere :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 1800
  • Model Yılı: '15
« Yanıtla #50 : Temmuz 31, 2018, 11:48:33 »
Arkadaşlar;
Aracının 50.000 bakımı geldi. Bakıma ek olarak balata ve diskler değişecekmiş. 3.200 tl fiyat çıkardılar.
İlk sorum fiyat normal midir?
İkinci sorum ise, malzemeleri dışarıdan almak istesem kimden yardım alabilirim?
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
Auris 1.6 cvt advance skypack 2015

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Temmuz 31, 2018, 12:30:10 »
Arkadaşlar;
Aracının 50.000 bakımı geldi. Bakıma ek olarak balata ve diskler değişecekmiş. 3.200 tl fiyat çıkardılar.
İlk sorum fiyat normal midir?
İkinci sorum ise, malzemeleri dışarıdan almak istesem kimden yardım alabilirim?
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
balataların değişmesini anlarımda diskler ne için degisecekmis ayriyeten fiyat faiş geldi bana dışarıda net olmamakla birlikte yarı fiyatı veya biraz üstü gibi rakamlara rahat bir şekilde yapılır parçaları güvenli bir şekilde gönül rahatlığıyla form üyesi @Ufuk Sönmez (16363) beyden alabilirsiniz iyi forumlar
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 195 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Temmuz 31, 2018, 13:10:57 »
fiyat normal değil,anormal ötesi..arkadaşlarımız zaten gerekeni söylemişler,isterse garanti kapsamında olsun bu para ödenmez,bahsettiğiniz işleme dizel toyotaya 3-5 ay önce  resmi serviste 1900 tl fatura çıkıyordu.madem ki istanbuldasınız ,avrupa yakasında iseniz tem toyotaya,anadolu yakasında iseniz yine telefonda sorun önerilen özel toyota servisi ile temasa geçiniz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Temmuz 31, 2018, 13:11:39 »
50 bin km de disk değişimi için devamlı dur kalk kullanmak ve neredeyse hep frenleme yapmak gerekir neden önerdiler sormadınız mı ?

3200₺ Müthiş bir fiyat. Bir örneklendirme yapacağım fiyat kıyaslaması için.

120 bin km bakım + mazot filtre + turbo kanal temizliği
+ triger setleri + devir pompası+ antifriz  + ön arka Balatalar diskler değişim hepsi 2250 ₺ tuttu Citroen yetkili servisi araç Ds5
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 1800
« Yanıtla #54 : Temmuz 31, 2018, 16:55:29 »
Cevap veren herkese teşekkürler. Bir kaç servise daha sorayim. Pazartesi gününe kadar halletmem lazım bu işi.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 31, 2018, 18:17:16
3.120 ve 3.400 olarak iki fiyat daha aldım. 5.000 i görürsem arabayı onlara bırakıcam. Bu nasıl fiyat politikası yahu. Orjinal dedikleri balatayı 30.000 de değiştirdim, 50.000 oldu yine bitti. Orjinal takmasak 10.000 de bir değiştireceğiz demek ki.
Auris 1.6 cvt advance skypack 2015

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyota Corolla 2020 - 1.6 Dream MDS
  • Kilometre: 3500
  • 10 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Ağustos 05, 2018, 09:44:10 »
Aracım garantili olduğu dönemde sadece motor yağı ve yağ filtresini servisten değiştirmiştim, sarf malzeme kullanmak istemediğimi belirttip dışarıdan yaptırmıştım kalanını. Çok güvendiğim, bugüne kadar hiçbir sorunumu çözümsüz bırakmamış, çok ilgili bir usta ile tanıştım. Kendisi Diyarbakır'da Toyota şanzumanında bir numara imiş aldığım duyumlara göre ve stajyer olarak başlayıp 17 yıl Toyota servisinde çalışmış. Güvenim sonsuz olduğu ve yaptığı işi de gerçekten hakkıyla yaptığı için hem de parasına bakmadan, ki çoğu zaman bir çok şeyden ücret almadığı bile olur, aracımı gözüm kapalı ona götürüyorum, tanıdığım herkesi de ona yönlendiriyorum. Bu dönemde kaliteli usta bulmak zor maalesef :( Reklam olmasını kesinlikle istemem ama Diyarbakır ve bu bölgede böyle sağlam bir ustaya gitmek isteyen arkadaşlara seve seve yardımcı olmak isterim.
Toyota Corolla 2020 - 1.6 Dream MDS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 33000
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Ağustos 11, 2018, 21:04:00 »
Aracımın garantisi bitti ve 30000 bakımı gelmişti geçen ay. Servisi aradım ve 780 lira fiyat verdiler. Neler yapacaklarını sordum, motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve fren hidroliğini değiştireceklerini söylediler. Fren hidroliğinin 30000 de değiştirilmek istenmesine anlam veremedim. Aracın kullanma kılavuzundaki periyodik bakımı inceledim orada da yok fren hidroliği. Zaten fiyat fahiş olunca randevu falan almadım. Motor yağını mobil 1 esp 5-30, filtreleri de bosch marka aldım. Bir de araca uygun yağ filtre anahtarı alarak bakımı kendim yaptım. Hem yağ olarak servisin koyduğunundan daha iyi olan bir yağ koydum hem de fiyat olarak çok uyguna getirdim. Çünkü servis önceki seferde benim aracıma mobil 3000 yağ koymuştu faturada gördüm. Bosch filtre için servistekinden iyi deme şansım yok, ama yine de kalite olarak kötü olduklarını düşünmüyorum. Bu işlemi yapmak biraz zahmet ve el becerisi gerektiriyor ama ben bu işlerden keyif alıyorum. O yüzden kendim yapmayı tercih ettim bu basit bakımı. Bir dahaki sefere filtreleri tavsiyeleriniz üzerine farklı tercih edebilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Ağustos 11, 2018, 23:29:54 »
Aracımın garantisi bitti ve 30000 bakımı gelmişti geçen ay. Servisi aradım ve 780 lira fiyat verdiler. Neler yapacaklarını sordum, motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve fren hidroliğini değiştireceklerini söylediler. Fren hidroliğinin 30000 de değiştirilmek istenmesine anlam veremedim. Aracın kullanma kılavuzundaki periyodik bakımı inceledim orada da yok fren hidroliği. Zaten fiyat fahiş olunca randevu falan almadım. Motor yağını mobil 1 esp 5-30, filtreleri de bosch marka aldım. Bir de araca uygun yağ filtre anahtarı alarak bakımı kendim yaptım. Hem yağ olarak servisin koyduğunundan daha iyi olan bir yağ koydum hem de fiyat olarak çok uyguna getirdim. Çünkü servis önceki seferde benim aracıma mobil 3000 yağ koymuştu faturada gördüm. Bosch filtre için servistekinden iyi deme şansım yok, ama yine de kalite olarak kötü olduklarını düşünmüyorum. Bu işlemi yapmak biraz zahmet ve el becerisi gerektiriyor ama ben bu işlerden keyif alıyorum. O yüzden kendim yapmayı tercih ettim bu basit bakımı. Bir dahaki sefere filtreleri tavsiyeleriniz üzerine farklı tercih edebilirim.
bir dahaki bakımda yağ filtresi ni kesinlikle orijinal alın servisten bide yağ tapa contası alabilirsiniz gerisini almışsınız zaten mobil 1 ESP iyidir form üyesi tem oto ufuk sönmez bey den de fiyat alarak karşılaştırma yapabilirsiniz
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Yorumsuz bir hayatı seçiyorum
  • Kilometre: 46000
  • Model Yılı: '13
« Yanıtla #58 : Eylül 04, 2018, 12:45:53 »
arkadaşlar 60 bin bakımı için toyota efe den  738 TL fiyat aldım. filtreler, tapa, yağ, fren hdroliği.  yani standart bakım bu fiyat.  Aracım sıfır alınırken 5 yıl uzatılmış garantili alınmıştı.  50 bin bakımını yaptırırken ettikleri teklif üzerine 2 yıl daha garantisi uzattırdım. yani 2021 eylül ayına kadar garantisi uzamış oldu. Ben garantisi bitene kadar aracı servis dışında özel bir yere baktırmam. Bu sebeple 2 yıl daha bağlanmış oldum mecburi.  Son zamlardan sonra 738 TL çok çok kötü bir rakam değil diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #59 : Eylül 04, 2018, 13:28:31 »
Zaten onlarda aracın km'sinin düşüklüğü ve temizliği nedeniyle size uzatma teklifinde bulunmuşlar dişarıda özel Toyota servisinde max.450 tl. Yapılacak bir işlem
TOYOTA CORONA 3S FE