Gönderen Konu: Boyatmak için fiyat aldım ne dersiniz?  (Okunma sayısı 36469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
Boyatmak için fiyat aldım ne dersiniz?
« : Eylül 26, 2016, 15:24:50 »
Arkadaşlar merhaba. Aracımın hem bendeyken hemde geçmişinde olan bir kaç hasarı için ön arka tampon sağ ön kapı ve sağ arka çamurluğunu boyatmak için bir tanıdığın tavsiyesiyle fiyat aldım. Hasarlardan bahsetmek gerekirse;

Ön tamponda kediye çarpmam sonucu çatlaklar oluştu ve zamanla boya döküldü çok kötü görünüyor, komple boyanacak

Arka tampon benden önceki sahibinde boyanmış ben aldığımda cillop gibiydi ama zamanla hiç bir darbe almadan kendiliğinden boya çatlayıp dökülmeye başladı(sıcak soğuk olayından) o komple boyanacak ayrıca park sensörü takan gerizekalı yere yakın taktığı için her bir şeye ötüp duruyordu onun yüzünden bir kez biyere çarpmıştım bende sesini kestim. Şimdi o sensörlerin bulunduğu delikler kapatılıp daha uygun yere alınacak.

Sağ ön kapı daha önce boyanmış ama macunu kalın çektikleri için boya kenar kısmından yere paralel şekilde çatladı ve zamanla su aldığı için pas tutmaya başladı. Bunun önüne geçebilmek içinde komple yeniden boyanacak
Sağ arka kapıyla çamurluğun iç kısmında kalan yerde de çatlak oluştu ve zamanla su aldığı için o kısımda pas yapmaya başladı. Orası da tamir edilip boyanacak.

Ekstradan ön kaputta çok fazla taş izi var onlar rötuşlanacak.

Bu işlemler için 1000 lira gibi bir fiyat çıkardılar. Çok değil mi diye sorduğumda bana 600-700 lirayada boyatırsın ama üstünden boyar geçerler yine aynı şey başına gelir. Biz ön arka tamponu sökeceğiz o şekilde boyayacağız, sağ ön kapı içinde kapı tutamacı camı tutan çerçeveyi sökeceğiz öyle boyayacağız. İşçiliği uzun olduğu için fiyat bu şekilde çıkıyor dedi. 600-700 liraya boyattığın yerler genelde bu işlemi tamponu sökmeden tamir etmeden araca bant çekerek yaparlar ve zamanla vernik soyulması yaşarsın boya çatlamasını daha kısa süreli yaşarsın pek sağlıklı olmaz dedi. Sizlerin bu konuda bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak isterim.
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Toyota Club Türkiye

Boyatmak için fiyat aldım ne dersiniz?
« : Eylül 26, 2016, 15:24:50 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
Ynt: Boyatmak için fiyat aldım ne dersiniz?
« Yanıtla #1 : Eylül 26, 2016, 15:27:51 »
Bu is birkere olur bence fiyat iyi

LG-P760 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Eylül 27, 2016, 08:12:06 »
fiyat iyiyse havalar daha soğumadan bu işlemi yaptırayım  o zaman :-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 46 kere teşekkür etti
  • 103 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 27, 2016, 08:30:04 »
ben bu parayı vereceğim ama garantisi var mı dediklerinizin şeklinde bir soru sormanızı tavsiye ederim. bize fiyat fazla geldi ancak bir daha uğraşılmayacak kadar iyi iş çıkacaksa ortaya mazur görülebilir bir rakam denilebilir. ayrıca renk tutması da en önemlisi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 27, 2016, 08:50:33 »
Valla bende çamurluğu boyattığımda kıştı, ustada güvendiğim biri paragöz değil. Galiba kışın boyattık diye çatlama olmuştu...Sıcak , Soğugu sevmiyor boya... burda tamponu sök boyat işi olmuyor boyacıda kaportacıya yolluyor, boyadıktan sonra geri taktır. Tek elden birine yaptırmanız daha iyi olur. Bizim buralarda boya ucuz gitmeden yaptıracaktım ama çatlayabilirdi😆😆😆😆
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 27, 2016, 09:10:21 »
Fiyat bence de asagi yukari ideal.  Genel de parca basi 200 tl gibi bir genelleme var ama yapilacak ilave iscilige gore bu fiyat artar. Sadece 1000 tl ye tampon boyarim diyenlerin yaninda bence gayet iyi fiyat. Bencede tamponlar boyanacaksa sokulmeli. Hatta kapi vs gibi yerlerde de fitiller cikarilmali yoksa boya daha cabuk soyuluyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Eylül 27, 2016, 09:23:21 »
ben bu parayı vereceğim ama garantisi var mı dediklerinizin şeklinde bir soru sormanızı tavsiye ederim. bize fiyat fazla geldi ancak bir daha uğraşılmayacak kadar iyi iş çıkacaksa ortaya mazur görülebilir bir rakam denilebilir. ayrıca renk tutması da en önemlisi.

Mustafa Bey sizin dediğiniz gibi sordum. Tamponlar için garanti vermiyor, kim nasıl boyarsa boyasın sonradan boyanan tamponda zamanla illaki çatlaklar oluşacaktır, ama boyamadan boyamaya fark var. Misal birinde 1 senede çatlamalar oluşursa bizim yaptığımızda 2 yılda oluşur diyor.

Valla bende çamurluğu boyattığımda kıştı, ustada güvendiğim biri paragöz değil. Galiba kışın boyattık diye çatlama olmuştu...Sıcak , Soğugu sevmiyor boya... burda tamponu sök boyat işi olmuyor boyacıda kaportacıya yolluyor, boyadıktan sonra geri taktır. Tek elden birine yaptırmanız daha iyi olur. Bizim buralarda boya ucuz gitmeden yaptıracaktım ama çatlayabilirdi😆😆😆😆

Aynen Barış bey boya sıcak soğuğu sevmiyor ne yazık ki. O yüzden havalar daha soğumadan boyatayım diyorum.

Fiyat bence de asagi yukari ideal.  Genel de parca basi 200 tl gibi bir genelleme var ama yapilacak ilave iscilige gore bu fiyat artar. Sadece 1000 tl ye tampon boyarim diyenlerin yaninda bence gayet iyi fiyat. Bencede tamponlar boyanacaksa sokulmeli. Hatta kapi vs gibi yerlerde de fitiller cikarilmali yoksa boya daha cabuk soyuluyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet bey bende sizin gibi parça başı 250 lira felan olur diye düşünüyordum. Tamponu kaça boyuyorsunuz dediğimde 350 lira dedi. İstersen tamponu sökmeden boyatalım ama tavsiye etmiyorum dedi. Bende olmuşken sağlam olsun diyorum. Bakalım hafta sonu gideceğim şöyle 100-150 lira daha düşürtebilirsem süper olur. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 27, 2016, 15:02:14 »
İşçilikleri iyiyse fiyat makul gibi duruyor.
Çatlayan macunların olduğu yerleri yeniden çekiçleyip düzeltecekler mi yoksa yine macunla mı gerekli düzeltmeyi yapacaklar? Bu önemli. Bazı uyanık ustalar fazla uğraşmamak için kaportada ki eğrilikleri macunla kapatacak kadar düzeltince hemen macunlayıp işi bitiriyorlar sırada ki arabayı almak için.
Bu hususu da konuş derim. Çünkü o boyanın altından ne çıkacağını hiç birimiz bilmiyoruz maalesef. Ustanın tampon için söylediklerinde de katılmıyorum. 2012 yılında İsuzu marka otobüsümüz garanti kapsamında komple boyanmıştı biliyorsunuz. Hazır boyanıyorken birde rengini değiştirmştim. 90 bin km'deyken komple boyanan otobüsü Kurban Bayramında Bolu'da gördüm. Araba şimdi 300 bin km'de ve boyası hala ilk günki gibi tertemiz pırıl pırıl duruyor. Ne çatlak ne solma ne de taş izi... Çatlasaydı boyanın üzerinde 210 bin km yol yapan arabanın tamponu çatlardı. Bolu'nun karlı eksi dereceli havasında da çalıştı Antalya'nın Muğla'nın sıcağında da çalıştı İstanbul'un neminde de çalıştı.
Ayrıca parça başı boyamaya 250 TL çok fazla. İstanbul'da bile 150 TL'ye boyuyorlar
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Eylül 27, 2016, 16:04:12 »
Abi ustalarla 1 saate yakın oturup çay içip muhabbet ettik. Hatta orada Subaru marka bir araç vardı daha önce boyanmış ama hatalı boyandığı için bu ustalara getirmişler düzeltin diye. Adamlar işini bilen sağlam ustalar belli. Tampon konusunda ustanın bana dediği sadece örnekti. Belkide senin dediğin gibi hiç bozulma olmaz tamponumda. Bu işlemlerden sonra birde @Seçkin ÜNLÜSOY (10786) kardeşimize aracı teslim edebilirsem arabaya yeniden aşık olabilirim sanırım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Eylül 27, 2016, 16:25:43 »
Dediğim hususları da ustaya sor mutlaka. Madem bu kadar para vereceksin bir kerede temiz bir iş çıksın ortaya.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Eylül 27, 2016, 16:54:49 »
Unutmam abi ama benim kaportada düzelecek yer yok boya kazınıp yeniden işlem yapılacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
Ynt: Çok çok acil !!! Ekspertiz raporu öneri ?
« Yanıtla #11 : Eylül 27, 2016, 16:57:04 »
Pahalı abi.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Eylül 27, 2016, 18:51:45 »
Boya fiyatı için birşey diyemem ama düzgün işçilik önemli ben sol ön çamurluğu arkadaşa boyattım çok özendi fakat yine çatladı. Kazada arka bagaj kapağı ve tampon değişti Wv servisinde yapıldı 3 yıla yaklaştı bi yerde hata yok rengide birebir tutturmuşlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • merhaba 1.4 d-4d sedan mm/t
  • Kilometre: 239500
  • 254 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Eylül 27, 2016, 21:39:36 »
Arkadaşlar merhaba. Aracımın hem bendeyken hemde geçmişinde olan bir kaç hasarı için ön arka tampon sağ ön kapı ve sağ arka çamurluğunu boyatmak için bir tanıdığın tavsiyesiyle fiyat aldım. Hasarlardan bahsetmek gerekirse;

Ön tamponda kediye çarpmam sonucu çatlaklar oluştu ve zamanla boya döküldü çok kötü görünüyor, komple boyanacak

Arka tampon benden önceki sahibinde boyanmış ben aldığımda cillop gibiydi ama zamanla hiç bir darbe almadan kendiliğinden boya çatlayıp dökülmeye başladı(sıcak soğuk olayından) o komple boyanacak ayrıca park sensörü takan gerizekalı yere yakın taktığı için her bir şeye ötüp duruyordu onun yüzünden bir kez biyere çarpmıştım bende sesini kestim. Şimdi o sensörlerin bulunduğu delikler kapatılıp daha uygun yere alınacak.

Sağ ön kapı daha önce boyanmış ama macunu kalın çektikleri için boya kenar kısmından yere paralel şekilde çatladı ve zamanla su aldığı için pas tutmaya başladı. Bunun önüne geçebilmek içinde komple yeniden boyanacak
Sağ arka kapıyla çamurluğun iç kısmında kalan yerde de çatlak oluştu ve zamanla su aldığı için o kısımda pas yapmaya başladı. Orası da tamir edilip boyanacak.

Ekstradan ön kaputta çok fazla taş izi var onlar rötuşlanacak.

Bu işlemler için 1000 lira gibi bir fiyat çıkardılar. Çok değil mi diye sorduğumda bana 600-700 lirayada boyatırsın ama üstünden boyar geçerler yine aynı şey başına gelir. Biz ön arka tamponu sökeceğiz o şekilde boyayacağız, sağ ön kapı içinde kapı tutamacı camı tutan çerçeveyi sökeceğiz öyle boyayacağız. İşçiliği uzun olduğu için fiyat bu şekilde çıkıyor dedi. 600-700 liraya boyattığın yerler genelde bu işlemi tamponu sökmeden tamir etmeden araca bant çekerek yaparlar ve zamanla vernik soyulması yaşarsın boya çatlamasını daha kısa süreli yaşarsın pek sağlıklı olmaz dedi. Sizlerin bu konuda bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak isterim.
Selman bey merhaba:Eğer kaportacınız dediği gibi yapacaksa,aracınızı fırında boyayacaksa fiat makul.Yaptırıp iyi günlerde kazasız belasız kullanın inşallah.
1993te 87 Renault tx, 1994te 0 Renault Toros binek,1996da 91 skoda formen,1997de 90 renault manacer,(2001-2013 arası maalesef arabasız)nihayet 2013 nisan  Toyota Corolla 2006 1.4 d-4d mmt  182.000 km.
İstemek yetmez
Öyle bakarsın işte 28

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Eylül 28, 2016, 08:57:44 »
Pahalı abi.

Yüksel banada pahalı geldi ama yapacak birşey yok malum her ustayım diyene güven olmuyor. Bu işlem için Ankaraya gideceğim bakalım ne kadar düşürebilecez.
Selman bey merhaba:Eğer kaportacınız dediği gibi yapacaksa,aracınızı fırında boyayacaksa fiat makul.Yaptırıp iyi günlerde kazasız belasız kullanın inşallah.
Merhaba Naci bey. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Cümlemiz kazasız belasız kullanalım inşallah.

Bu arada @Özcan Musaoğlu (4716) abi profil resmini değiştirmişsin sonunda. Canavar çok can yakıcı çıkmış  :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Eylül 28, 2016, 09:44:41 »
Abi tamponları sökeceklerinden bahsetmişler. Tampon başı sökme takma ücreti 50 lira. Sırf bunu yapacakları için 300 lira fazla fiyat söylemeleri anlamsız.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Eylül 28, 2016, 09:47:25 »
Değiştirdim sonunda :) Leon kim bilir nerelerde ne yapıyor. Fotoğrafı çok sevdiğim için kullanıyordum.
Beğenmiş olmana sevindim doğrusu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Ekim 08, 2016, 14:25:16 »
Merhaba arkadaşlar. Aracımı geçen hafta boyaya bırakmıştım bugün teslim aldım. Çok beğendim. Farlar kötü durumdaydı onuda fırınlama yöntemiyle temizletmiş sıfır gibi olmuş.  Araba kendine gelmiş  :)

Son olarak yapılan işlemler;

Sağ kapı boyandı sağ çamurlukta çürüğü doğru yol alan paslanma vardı orası temizlenip boyandı
Arka tamponda park sensörü vardı iptal ettirdim tamamen onarılıp boyandı
Ön tampon onarılıp boyandı
Farlar temizlendi
Komple pasta cila yapıldı.

Bu işlemler için 1100 lira verdim. Henüz resim çekemedim çekince paylaşacağım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '10
  • 160 kere teşekkür etti
  • 130 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ekim 08, 2016, 15:15:54 »
Merhaba arkadaşlar. Aracımı geçen hafta boyaya bırakmıştım bugün teslim aldım. Çok beğendim. Farlar kötü durumdaydı onuda fırınlama yöntemiyle temizletmiş sıfır gibi olmuş.  Araba kendine gelmiş  :)

Son olarak yapılan işlemler;

Sağ kapı boyandı sağ çamurlukta çürüğü doğru yol alan paslanma vardı orası temizlenip boyandı
Arka tamponda park sensörü vardı iptal ettirdim tamamen onarılıp boyandı
Ön tampon onarılıp boyandı
Farlar temizlendi
Komple pasta cila yapıldı.

Bu işlemler için 1100 lira verdim. Henüz resim çekemedim çekince paylaşacağım.
Hayırlı olsun abi güle güle kullan arabanı
1984 Kadett D 1.3 Gls 211.000 Km
2010 Astra HB 1.3 CDTI 118.000 Km

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Ekim 08, 2016, 17:04:56 »
Arkadaşlar biraz önce http://resimyukle.xyz/ sitesinden resimleri yükledim ve paylaşımda bulundum ancak konuyu tekrar incelediğimde hiç ilgim alakam olmayan ve müstehcen bir resimde yüklediklerim arasında yer almış. Durumu fark eder etmez düzelttim ancak gören olduysa şimdiden özür diliyorum. Bu site üzerinden paylaşımda bulunanlar dikkatli olsun.

Bunlar eski halimiz

Bunlarda son hali. Yağmura yakalanmak varmış nasibimizde.

Bu toyotaclub hayranlığımızın simgesi :)