Gönderen Konu: Pasta, Cila, Boya Koruma, İç temizliği ve Merak Ettiğiniz Hakkında Herşey  (Okunma sayısı 104941 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
Aynen düşünülebilir.

soft 99 ve üstüne c2v3 yapmıştım. bir kaç gün sonra arabanın tepesine kuş pislemişti ve bayağıda büyüktü. kurumuştu ve ben tırnağımın ucuyla dokundum kalıp halinde kalktı .  o zaman değmeyin keyfime...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
soft 99 ve üstüne c2v3 yapmıştım. bir kaç gün sonra arabanın tepesine kuş pislemişti ve bayağıda büyüktü. kurumuştu ve ben tırnağımın ucuyla dokundum kalıp halinde kalktı .  o zaman değmeyin keyfime...
Koruması gerçekten güzel. Yeni malzemeler deneyip sonuçları söyleyeceğim burda c2v3 artık sıkmaya başladı beni :)
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 16 kere teşekkür etti
  • 258 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar konu ile alakası yok fakat bir şey sormak istiyorum. Aracımın plastik tampon koruyucularından bir tanesinin bantları yıllanmış ve kalkmıştı. Bugün korumalığı tamamen söktüm ve alttaki çift taraflı bandın çoğu aracımda kaldı. Şuan ellemeden bıraktım. Bu bandı tamamen söküp tekrar çift taraflı bant ile yapıştırmak istiyorum. Aracımın tampon üzerinde kalan bantları nasıl çıkartabilirim? Elimde şuan WD-40 ve 404 marka balata spreyi mevcut. Balata spreyi boyaya herhangi bir zarar verir mi?
İnternette yaptığım araştırmada WD-40, balata spreyi, mazot, tiner, benzin, poposil vs öneriyorlar.
2012 Mazda 3 1.6D (2016-....)
2006 Suzuki Grand Vitara (2015-2016)
2011 1.33 Auris (2014-2015)
1997 Renault Broadway (2008-2009)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '20
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
Yağsız kontak sprey kullanarak boyasız bir yüzeyden inatçı bir etiketi çıkartmıştım, varsa deneyebilirsiniz. Hatta bunu görünce ön camdaki lekeler için bile denedim, bir kısmını çıkardı.

@Demirhan ÜNLÜ (29821)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • 120 kere teşekkür etti
Arkadaşlar konu ile alakası yok fakat bir şey sormak istiyorum. Aracımın plastik tampon koruyucularından bir tanesinin bantları yıllanmış ve kalkmıştı. Bugün korumalığı tamamen söktüm ve alttaki çift taraflı bandın çoğu aracımda kaldı. Şuan ellemeden bıraktım. Bu bandı tamamen söküp tekrar çift taraflı bant ile yapıştırmak istiyorum. Aracımın tampon üzerinde kalan bantları nasıl çıkartabilirim? Elimde şuan WD-40 ve 404 marka balata spreyi mevcut. Balata spreyi boyaya herhangi bir zarar verir mi?
İnternette yaptığım araştırmada WD-40, balata spreyi, mazot, tiner, benzin, poposil vs öneriyorlar.
Tiner çok etkili ama boyaya zarar verebilir. Ben olsam ipa ile denerdim
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi

Geçmişte bir aracın arka camından çıkartma ve ön camında hgs kalıntılarını temizlemiştim. Bir pamuğa aseton döküp ovaladım yapışkanlardan eser kalmadı. Arka camda dikkat etmeme rağmen yapışkanın olduğu yerden dolayı rezistansa da gelmişti ama ona da bir zarar vermemişti. Ancak boyaya bir zarar verip vermeyeceği konusunda fikrim yok.

Edit: Google'da arama yaptım, tavandaki reçineyi asetonla silip boyaya zarar veren biri olmuş. Denemeseniz daha iyi sanırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 16 kere teşekkür etti
  • 258 kere teşekkür edildi
balata spreyini denemeye karar verdim arkadaşlar. Bakalım sonuçlarını göreceğiz :) haftaya uygularım sanırım
2012 Mazda 3 1.6D (2016-....)
2006 Suzuki Grand Vitara (2015-2016)
2011 1.33 Auris (2014-2015)
1997 Renault Broadway (2008-2009)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 teker ruhu, 4 teker bedeni taşır.
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '18
  • 29 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
Merhaba konuyu okudum ancak bir kaç sorum var, çözüm bulabilirsek ne mutlu.

Araç inci beyazı corolla, ProTect yaptırdım. Ancak su kaydırıcı özelliği yavaş yavaş kayboluyor. Dışına cila mı uygulasam?

Bir de ağaç altına park etmiştim kaputa reçine damlamış neyle çıkarabilirim, kil etkili olur mu?
2005 Corolla Terra Sedan M/T 170000 km
2015 Corolla 1.6 Advance M/T 70000 km
2018 Corolla 1.6 Life M/T :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi

Araç inci beyazı corolla, ProTect yaptırdım. Ancak su kaydırıcı özelliği yavaş yavaş kayboluyor. Dışına cila mı uygulasam?

Bir de ağaç altına park etmiştim kaputa reçine damlamış neyle çıkarabilirim, kil etkili olur mu?

Nekadar zaman oldu protect yaptıralı?  reçineler kil ile çıkar ama üzerindeki korumayı alabilir.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 29 kere teşekkür etti
Nekadar zaman oldu protect yaptıralı?  reçineler kil ile çıkar ama üzerindeki korumayı alabilir.
4 ay oldu.

Kil yerine başka bisey mi kullanmalı?
Wd40 zarar verir mı ki protect e, malum petrol/solvent bazlı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • 120 kere teşekkür etti

Protect bana yalan gibi geliyor. Eğer etkili olsaydı reçine yıkama ile çıkardı. Kil ile temizleyip arabaya 6 ayda bir düzenli olarak soft99 fusso kullanmanızı tavsiye ederim
2011 Auris Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Aynen Seçkin.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 04, 2016, 10:31:18
4 ay oldu.

Kil yerine başka bisey mi kullanmalı?
Wd40 zarar verir mı ki protect e, malum petrol/solvent bazlı...

wd-40'ı boyalı yüzeylerde kullanmayın, kil en iyi çare olur.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 29 kere teşekkür etti
Protect bana yalan gibi geliyor. Eğer etkili olsaydı reçine yıkama ile çıkardı. Kil ile temizleyip arabaya 6 ayda bir düzenli olarak soft99 fusso kullanmanızı tavsiye ederim
Çok teşekkür ederim.
Valla ne yalan söyleyeyim youtube daki seramik uygulamalarına bakınca bana da öyle gibi geldi. Ancak yaptırmış bulundum işte. Dediğiniz ürünü satın alıp uygularım.

Konu çok yararlı olmuş, emeği geçen herkesin eline emeğine sağlık.
makine ile mi yoksa elle mi uygulayayım?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • 120 kere teşekkür etti
Çok teşekkür ederim.
Valla ne yalan söyleyeyim youtube daki seramik uygulamalarına bakınca bana da öyle gibi geldi. Ancak yaptırmış bulundum işte. Dediğiniz ürünü satın alıp uygularım.

Konu çok yararlı olmuş, emeği geçen herkesin eline emeğine sağlık.
makine ile mi yoksa elle mi uygulayayım?
http://www.kimyasaladamlar.com/fusso-coat-12-months-wax-fusso-coat-12-aylik-wax200gr-pmu505

Ürün bu. Bunu elle uyguluyorsunuz. Uygulama pedi içinde zaten. Uygulama yaptıktan sonra 15 dakika civarı kürleşmesini bekleyip mikrobiler bez yardımı ile siliyorsunuz.
2011 Auris Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '13
  • 151 kere teşekkür etti
  • 92 kere teşekkür edildi

okadar diyorum her gördüğüme. Protect yaptırmayın paranıza yazık diye demekki sizi kaçırmışız. Geçmiş olsun. toyotanın para tuzağı bence. eğer bayiler işini düzgün yapıyorsa ki yapsada farketmez protect tamamen kazık atmaya yönelik bir uygulama.  :argh:
AURIS 1.4D-4D PREMIUM M/M

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
Reçine yide İpa ve m600 temizlik tineri çıkarabilir.Yada wurth veya diger markalarin reçine temizleyici si var.kilin tek basina çıkaracağını düşünmüyorum Birde arac boya soğuk iken uygulayın.Benimde cam lara falan gelmis daha yapmadım.elimde ipa var insallah yeterli gelir
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 29 kere teşekkür etti
Reçine yide İpa ve m600 temizlik tineri çıkarabilir.Yada wurth veya diger markalarin reçine temizleyici si var.kilin tek basina çıkaracağını düşünmüyorum Birde arac boya soğuk iken uygulayın.Benimde cam lara falan gelmis daha yapmadım.elimde ipa var insallah yeterli gelir
Kil ile sabırla uğraşınca çıktı, aklınızda bulunsun :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • 151 kere teşekkür etti
  • 92 kere teşekkür edildi
arkadaşlar aranızda basınçlı sprey ile tam olarak köpük elde etmeyi başaran kullanan varmı? ben şu anda 2lt lik bir çin malı pompayı yaptım ancak nozul sıkıntım var. birde 5lt ilposan var ancak bunu modifiye ettiğim halde nedense püskürtmede verim alamadım. deneyimli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum  :D
AURIS 1.4D-4D PREMIUM M/M

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • 120 kere teşekkür etti
arkadaşlar aranızda basınçlı sprey ile tam olarak köpük elde etmeyi başaran kullanan varmı? ben şu anda 2lt lik bir çin malı pompayı yaptım ancak nozul sıkıntım var. birde 5lt ilposan var ancak bunu modifiye ettiğim halde nedense püskürtmede verim alamadım. deneyimli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum  :D
Detailturkey de birisi yapmıştı çokta güzel olmuştu eğer linkini bulabilirsem sizle paylaşıyım
2011 Auris Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
 3 yıla yakındır basınçlı sprey kullanıyorum. el tipi, 2 lt. sonax araba şampuanı 750 ml aldım 2 yıl oldu hala bitmedi :) çok mu cimriyim acaba?
 illa köpük olacak diye düşünmeyin, sıktığınız suyun içinde şampuan olduğu için amacına ulaşıyor zaten. ama köpürtmenin de tekniği var. havayı pompalayıp püskürtmeye başladığınızda cihazı yan tutun hortum sıvıdan bir nebze kurtulup köpük atsın yani çalkalayarak ve yan-yukarı tutarak sıkın ve sık hava pompalayın, eliniz alışınca çok kolay oluyor.
 elimi hiç suya değmeden araba yıkıyorum :)
 önce köpüklüyorum, saplı küçük yoğurt kabı gibi bi kaba su doldurup süngerli çekçek ile suya daldır süngerle, suya daldır süngerle yaparak temizliyorum, el pompasına sadece su koyup tekrar sıkıyorum ve çekçek lastik tarafı ile çekiyorum gerektiği durumlarda çekçekin ağzına su püskürtüyorum, işim bitince de püsküllü mikrofiber bez ( bim de de satılmıştı bi ara ) ile kuruluyorum, gayette güzel oluyor.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.