Gönderen Konu: 2009 SUBARU FORESTER 2.0 X limited  (Okunma sayısı 21582 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '14
  • 58 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
2009 SUBARU FORESTER 2.0 X limited
« : Şubat 07, 2016, 21:18:43 »

Mesaj Birleştirildi: Şubat 07, 2016, 21:35:22
Toyota Clup dostlarım 10 yılı aşkın bir süredir toyota grubu araçları kullandım bir kere de çizgi ötesine geçeyim dedim ama başka bir japon ile  ...Öncelikle aracımı tanıtayım 2009 subaru forester 2.0 x limited otomatik esp,xenon far ,sunroof,koltuk ısıtma,cruse kontrol aklıma ilk gelen özellikleri diğer suv lara göre (bu arada forester suv mu değil mi tartışılır ) boxer motordan dolayı oldukça atak ve hızlı ... ilerleyen günler de üç beş resim daha atarım tanıtımı için ....ilginç bir özelliğini yazayım ön camda silecek lerin hizasında boydan boya camda ısı resistansları var... şimdilik sağlıcakla kalın.
"Türk Birliği`nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği`ne inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği`yle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."   M.KEMAL ATATÜRK

Toyota Club Türkiye

2009 SUBARU FORESTER 2.0 X limited
« : Şubat 07, 2016, 21:18:43 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
Ynt: 2009 SUBARU FORESTER 2.0 X limited
« Yanıtla #1 : Şubat 07, 2016, 21:44:46 »
Hayırlı olsun ,4 çekere binmek ayrıcalıktır,bundan sonra vazgeçemeyeceksiniz. ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 58 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Şubat 07, 2016, 21:48:21 »
Hayırlı olsun ,4 çekere binmek ayrıcalıktır,bundan sonra vazgeçemeyeceksiniz. ;)
Teşekkür ederim Mustafa bey sizin aracın olan rav4 çok aradım Ankara da ama bulamadım temiz bir şey 2007 üstüne baktım genelde ama forester aldığıma çok memnunum...Bir de 2009 forester kullanım kılavuzunu bulabilirsem iyi olacak nette araştırdım bulamadım Türkçe sini bilen dostlar yardımcı olurlarsa ya da ellerinde olan paylaşır iseler çok bahtiyar olurum.
"Türk Birliği`nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği`ne inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği`yle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."   M.KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 07, 2016, 21:51:29 »
Maşallah hayırlı olsun güle güle kullanın :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 572 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Şubat 07, 2016, 22:06:06 »
Teşekkür ederim Mustafa bey sizin aracın olan rav4 çok aradım Ankara da ama bulamadım temiz bir şey 2007 üstüne baktım genelde ama forester aldığıma çok memnunum...Bir de 2009 forester kullanım kılavuzunu bulabilirsem iyi olacak nette araştırdım bulamadım Türkçe sini bilen dostlar yardımcı olurlarsa ya da ellerinde olan paylaşır iseler çok bahtiyar olurum.
Kullanım kılavuzunu nasıl kaybedilir anlamıyorum.Benim içinde olmassa olmazdır.Subaru club türkiyede araştırdım sizin için ama türkçesi yok türkçe olmasına gerek varmı? gerekirse çevrim yapın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 58 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Şubat 07, 2016, 22:10:39 »
Kullanım kılavuzunu nasıl kaybedilir anlamıyorum.Benim içinde olmassa olmazdır.Subaru club türkiyede araştırdım sizin için ama türkçesi yok türkçe olmasına gerek varmı? gerekirse çevrim yapın.
Bende baktım Mustafa bey subaru club ve subaru4ever araştırdım yok oğlu yok aldığım arkadaşta da yoktu sordum artık bir şekilde bulacağım bir yerden çünki kulavuza hatim indirmem lazım olmazsa olmazım.. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 572 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Şubat 07, 2016, 22:17:09 »
Bende baktım Mustafa bey subaru club ve subaru4ever araştırdım yok oğlu yok aldığım arkadaşta da yoktu sordum artık bir şekilde bulacağım bir yerden çünki kulavuza hatim indirmem lazım olmazsa olmazım.. :D
Ankarada aynı araçtan kimlerde varsa bul ,iletişim kurmaya çalış kitapçığın fotokopisini çektir.Benim efsane corollada yoktu aynını yaptım sonrada arkadaşım aracını satarken değiştirdik .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 58 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 07, 2016, 22:18:50 »
Ankarada aynı araçtan kimlerde varsa bul ,iletişim kurmaya çalış kitapçığın fotokopisini çektir.Benim efsane corollada yoktu aynını yaptım sonrada arkadaşım aracını satarken değiştirdik .
Tamam iyi fikir trafikte falan nerde yakalarsam bir forester cı hemen yanaşacağım.... :alkis:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 07, 2016, 22:20:15 »
Hayırlı olsun. Çok sevdiğim kasalarından 2009 sonrası kasasının görünüşünü sevmeye başladım. Offroad yetenekleri zaten tartışılmaz. Rav4'den daha iyi bir tercih bence. Önceki aracınıza göre yorumlarınızı çok merak ediyorum, konfor, yalıtım, trim sesleri açısından vs. detaylı bir anlatım bekliyorum sizden. :)

subaru forester 2009 owners manual diye google da bir aratmayı deneyin isterseniz. Subaru'nun Türkiye forumları biraz fazla sakindir.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 572 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Şubat 07, 2016, 22:28:28 »
Rav 4 ten çok üstün bir araç arazi kabiliyeti kilitli difransiyeli sınıfının lideri.2.0 olanı Rav 4 kadar seri değil o kadar 2.5 olsaydı daha fena olurdu ama vergisi .. :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 07, 2016, 22:33:24 »
Hayırlı olsun,
Turbo modelleri gerçekten iç gıcıklayıcı olabiliyor.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 58 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Şubat 07, 2016, 22:50:04 »
Hayırlı olsun. Çok sevdiğim kasalarından 2009 sonrası kasasının görünüşünü sevmeye başladım. Offroad yetenekleri zaten tartışılmaz. Rav4'den daha iyi bir tercih bence. Önceki aracınıza göre yorumlarınızı çok merak ediyorum, konfor, yalıtım, trim sesleri açısından vs. detaylı bir anlatım bekliyorum sizden. :)

subaru forester 2009 owners manual diye google da bir aratmayı deneyin isterseniz. Subaru'nun Türkiye forumları biraz fazla sakindir.
Konfor olarak üst bir sınıfta olduğunuzu anlıyorsunuz sürüş esnasında boxer sesi melodi gibi günler ilerledikçe daha iyi yorumlar yazarım ...Mesela bu gün yaklaşık 150 metre uzunluğunda çok dik bir yokuştan çıkmak zorunda kaldım yokuş gölgede kaldığı için kalın buzlarla kaplı idi hatta çıkmaya yeltendiğimi gören bir araç sahibi abi çıkılmıyor her yeri buz dedi ....Goçum bir deneyeyim dedim çıkmaya başladım esp devreye girdi yandı söndü hiç kaydırmadan çıkmaya devam etti sesli alarm çalmaya başladı esp devamlı yanmaya başladı ama gene kayma yok düz yolda ilerler gibi çıktım çıktıktan 30-40 saniye sonra alarm sustu gerçekten güven verdi...

Mesaj Birleştirildi: Şubat 07, 2016, 22:51:28
Hayırlı olsun,
Turbo modelleri gerçekten iç gıcıklayıcı olabiliyor.
Evet Ahmet bey 2.5 olsaydı keşke ama 2.0 yeterli bana......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Şubat 07, 2016, 22:55:55 »
2.0İ XT modelleride güzel
240 Hp ve 350 Nm.

Benim için yeterli gelir.  :)
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 07, 2016, 23:21:25 »
hayırlı olsun tolga abı kazasız belasız ıyı gunler kullan.  yenı aldıgın corollayı  sattın demek :)
yanlıs bılmıyorsam subaru da toyota grubunun markası. tekrardan hayırlı ugurlu olsun abı camlar fılm ıstıyor yanlız :)
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 58 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Şubat 07, 2016, 23:28:27 »
hayırlı olsun tolga abı kazasız belasız ıyı gunler kullan.  yenı aldıgın corollayı  sattın demek :)
yanlıs bılmıyorsam subaru da toyota grubunun markası. tekrardan hayırlı ugurlu olsun abı camlar fılm ıstıyor yanlız :)
Eyüp kardeşim Allahım razı olsun senden ...Film yaptırdım lumar bagaj ve yan camlar 2 numara kapı camları 1 numara tam fotoğrafları daha paylaşmadım ilerleyen günlerde inşallah ...Corollayı sattık işte içime sinmemişti  zaten neyse vardır her işte hayır ve şer Rabbim hayırlısını versin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 07, 2016, 23:31:30 »
Hayırlı olsun  abi güle güle kullan. Allab kaza bela vermesin. Çok güzel bir araba. Abi Fiyat km kaporta durumu hakkında da bilgi verebilirmisin piyasa bilgisi açısından.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 58 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Şubat 07, 2016, 23:35:14 »
Hayırlı olsun  abi güle güle kullan. Allab kaza bela vermesin. Çok güzel bir araba. Abi Fiyat km kaporta durumu hakkında da bilgi verebilirmisin piyasa bilgisi açısından.
Tabi ki Mehmet bey 196000 km prins yağlı sistem düplü sağ çamurluk ve sağ kapı boyalı bakım geçmişi eksiksiz elimde ...53 bin tl aldım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Şubat 07, 2016, 23:42:27 »
Tabi ki Mehmet bey 196000 km prins yağlı sistem düplü sağ çamurluk ve sağ kapı boyalı bakım geçmişi eksiksiz elimde ...53 bin tl aldım.
Teşekkürler abi. İnşallah üzmez seni. Lpg siz alıp kendin taktırsaydın dicem ama umarım lpg yeni takılmıştır.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Şubat 08, 2016, 06:46:24 »
Eyüp kardeşim Allahım razı olsun senden ...Film yaptırdım lumar bagaj ve yan camlar 2 numara kapı camları 1 numara tam fotoğrafları daha paylaşmadım ilerleyen günlerde inşallah ...Corollayı sattık işte içime sinmemişti  zaten neyse vardır her işte hayır ve şer Rabbim hayırlısını versin.
Hayırlısı olsun abi güle güle kullan içi nasıl abi sığabildin mi :)
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Şubat 08, 2016, 09:43:47 »
4x4 aracın kralını almışsınız. Benzinli galiba bi de lpg taktım mı çok güzel olur. Hayırlı olsun.  Hayalimdeki araçlar bunlar. Buzda karda ne gider bunlar
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah