Gönderen Konu: 2015 corolla 1,6 çok mu bağırıyor  (Okunma sayısı 7774 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 370
  • Model Yılı: '14
  • 24 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
2015 corolla 1,6 çok mu bağırıyor
« : Kasım 20, 2015, 15:50:33 »
Arkadaşlar kolay gelsin.
Bundan önceki aracım megane 2 hb benzinli idi. şimdi aracım yeni corolla 1,6 benzinli. Yalnız arabayı aldığıum ilk günden beri gaza hafif de dokunsam araba bildiğin bağırıyor ya , bu durum bana çok abes geliyor. Eski aracımda kontak yoktu start düğmeliydi valla ışıkta iken stop etti heralde düşüncesiyle arabayı tekrar çalıştırmak için yanlışlıkla çok kontak kapattım :) o kadar sessizdi yani hemde 2004 modeldi :)
Şimdi gaza hafif dokunuyorum araba bildiğin höykürüyo. spor modda da kullanmıyorum ama bu durumun nedenini anlamadım. Servise sordum normal çalışıyor dediler , ama bana hiç normal gelmiyor. Rampa çıkarken biraz gaza basıyorum araba bağırıyor, sesi duymayım diye basmayım diyom araba çekmiyor valla canımı çok sıkıyor. Sizin araçlar nasıl yorumlarsanız sevinirim.

Toyota Club Türkiye

2015 corolla 1,6 çok mu bağırıyor
« : Kasım 20, 2015, 15:50:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
Ynt: 2015 corolla 1,6 çok mu bağırıyor
« Yanıtla #1 : Kasım 20, 2015, 15:51:53 »
Bu Corolla,Megane benzemez.Deli Kadir ulennn. :rofl: :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 20, 2015, 15:53:12 »
Normal mi yani hakan hocam :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Kasım 20, 2015, 15:53:51 »
Normal tabi.Motor burada aslan var diyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 20, 2015, 15:55:08 »
Bağırırım ama basarsan da giderim diyor öylemi :)
Ama bu aslan kükremesi değil hakan hocam bildiğin yırtıyor bir taraflarını :D :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Kasım 20, 2015, 15:56:22 »
Durum kritik bir hal aldı.Ses ve video kaydını bir dinleyelim.Heyetçe karar verelim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 30342
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 20, 2015, 16:01:32 »
Biraz bağırtı var benimde 1.6 cvt var açık hava filtresi varmış gibi böğürüyor lakin sakin kullanımda ses yok bana kalırsa ses normal

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Kasım 20, 2015, 16:04:31 »
CVT den kaynaklı birazcık
Kademesiz şanzıman olduğu için sesi fazla. Ama sizde kalkışlarda bence fazla gaza basıyorsunuz. Biraz daha sakin kalkış yapın. 1500-2000 devirde hızlanan bir araç bu :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Kasım 20, 2015, 16:20:19 »
cvt ile ilgisi yok. motor karakteristiği böyle. renault atmosferik benzinlisi toyota'dan sessizdir. renault trigeri kayış sistemlidir, toyota zincir kullanır. toyota'da yalıtım adına pek bir malzeme yoktur. aracınız normal, bir sorunu yok. bu şekilde rahatsız ediyorsa satmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 20, 2015, 16:44:56 »
cvt ile ilgisi yok. motor karakteristiği böyle. renault atmosferik benzinlisi toyota'dan sessizdir. renault trigeri kayış sistemlidir, toyota zincir kullanır. toyota'da yalıtım adına pek bir malzeme yoktur. aracınız normal, bir sorunu yok. bu şekilde rahatsız ediyorsa satmanızı tavsiye ederim.

Ben CVT ye bağlıyorum. Motor sesi değil, bağırması olarak yaklaşın olaya. İkisi aynı şey diyeceksiniz

Şöyle anlatayım. 5 kişi araçta iken eğer CC ile olsun kendi kullanımınız olsun hızınıza göre devir 4000 inin üzerine hemen çıkabiliyor hatta genelde çıkıyor. ama manuel araç olsa hemen vites küçültüp tekrar hızı yakalayıp üst vitese geçerseniz bağırmaz
ama araca alışınca 4 kişi 2500 devirde yokuş tırmanışları yapabiliyorsunuz. gaz pedalını manuel araç gibi kullanmayın. daha hassas basın
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 20, 2015, 17:35:56 »
Ben CVT ye bağlıyorum. Motor sesi değil, bağırması olarak yaklaşın olaya. İkisi aynı şey diyeceksiniz

Şöyle anlatayım. 5 kişi araçta iken eğer CC ile olsun kendi kullanımınız olsun hızınıza göre devir 4000 inin üzerine hemen çıkabiliyor hatta genelde çıkıyor. ama manuel araç olsa hemen vites küçültüp tekrar hızı yakalayıp üst vitese geçerseniz bağırmaz
ama araca alışınca 4 kişi 2500 devirde yokuş tırmanışları yapabiliyorsunuz. gaz pedalını manuel araç gibi kullanmayın. daha hassas basın

anlatmak istediğinizi anladım. doğru kullanılırsa bence cvt, manuelden daha sessiz sürüş sağlıyor. toyota'da durum bu; vvt-i, valvematic, ne alırsanız alın gürültü belirli devirden sonra can sıkıyor. dizelleri de tam tersine oldukça sessiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Corolla 1.33 Life / İnci beyazı
  • Kilometre: 22460
  • 1151 kere teşekkür etti
  • 735 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Kasım 20, 2015, 19:23:01 »
O bağırmadan kasıt gaza yüklenince 2500 devir üzeri Alfa Romeo'lardan çıkan sese benzer ses ise bende de var o ses ve 1.33 motorum ben üstelik ve o sesi duymak hoşuma gidiyor. Alfa Romeo gibi hissediyorum arabayı o zaman. Böyle devir yükseldikçe gaza bastığın zaman inceden bir ses. Ama normal devirde gaz verince bu ses yok.
Daima Rock ve daima Erkin baba..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 165000
  • Model Yılı: '96
  • 17 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Kasım 24, 2015, 15:11:52 »
Arkadaşlar kolay gelsin.
Bundan önceki aracım megane 2 hb benzinli idi. şimdi aracım yeni corolla 1,6 benzinli. Yalnız arabayı aldığıum ilk günden beri gaza hafif de dokunsam araba bildiğin bağırıyor ya , bu durum bana çok abes geliyor. Eski aracımda kontak yoktu start düğmeliydi valla ışıkta iken stop etti heralde düşüncesiyle arabayı tekrar çalıştırmak için yanlışlıkla çok kontak kapattım :) o kadar sessizdi yani hemde 2004 modeldi :)
Şimdi gaza hafif dokunuyorum araba bildiğin höykürüyo. spor modda da kullanmıyorum ama bu durumun nedenini anlamadım. Servise sordum normal çalışıyor dediler , ama bana hiç normal gelmiyor. Rampa çıkarken biraz gaza basıyorum araba bağırıyor, sesi duymayım diye basmayım diyom araba çekmiyor valla canımı çok sıkıyor. Sizin araçlar nasıl yorumlarsanız sevinirim.
tam da benim sorunum:):) insan kendi yaşadığı sorunu bir başkasından duyunca biraz rahatlıyor:) ben çok kurcaladım bu meseleyi ve forumdaki arkadaşların düşüncelerinden de yola çıkarak bu sesin normal olduğunu anladım. hatta ses falan yokmuş ben yanlış duymuşum dedim:):) şaka bir yana cvt kaynaklı olduğunu düşünüyorum bende. tam kavramalı bir şanzıman sistemi olmadığı için ve motorun yakıt ekonomisi odaklı çalışma prensibinden dolayı böyle bir sorun olduğunu düşünüyorum. size tavsiyem yokuşlarda aracı manuele alın ve kendiniz bağırtın arabayı. o zaman keyifli oluyor sürüşü ve o ses size çok da rahatsız edici gelmiyor. motordaki gücü hissediyorsunuz bu şekilde. yani bir nevi aracı ekonomik kullanımdan çıkarıp normal moda alıyorum böylece. sıkıntı hissetmiyorum şu an

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Kasım 24, 2015, 22:06:54 »
Yorumlara bakilirsa Arabada sorun yok gibi :) sıkıntı sizde adnan bey gaza çok basıyorsunuz :)
Yada araba kullanmayi bilmiyorsunuzdur. Koskoca Toyota  haykıran motor yapar mı hiç :)
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Kasım 24, 2015, 22:56:25 »
İs arkadasimda auris 1.6 cvt var birde 1.4 Hyundai era manüel var. Auris e gicik oluyor ne biçim araba bas bas bagiriyo gitmiyo diyor.  Hyundai si ile aksam trafiğinde kendisine misafir oldum 20 dk da içim disima cikti makas dur hizlan gazla aradan gir. Mahfoldum cvt sanzumanda da ayni şeyleri yapmak istiyormuş olmuyormus e olmaz tabi sakin sakin gider cvt. Ara hizlanmalari iyi değildir motordan 1-2  sn sonra alir gücü  o da herkesin hoşuna gitmez.  Ben bayiliyorum mesela cvt te harika bi şey 1800 devirde 110 km yapiyor.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '16
  • 23 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Kasım 26, 2015, 16:23:04 »
Evet bağırıyor. 1.33 bundan çok sessiz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Kasım 26, 2015, 16:35:51 »
Evet bağırıyor. 1.33 bundan çok sessiz.

1.33 te rölanti ve kalkışta sessizdir, ancak doğal olarak yüksek sürat ve devirlerde 1.6 dan daha çok ses yapıyor.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1.6 advence multidrive s 2014
  • Kilometre: 29000
  • 24 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Kasım 27, 2015, 11:25:29 »
Ya bazen diyorum ben başka arabayamı biniyorum arkadaş benimkide cvt ve çok sessiz geliyo bana. Bide altına zift uygulamasıyla davlumbaz attımmı nasıl olur acaba

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Kasım 27, 2015, 13:29:23 »
Ya bazen diyorum ben başka arabayamı biniyorum arkadaş benimkide cvt ve çok sessiz geliyo bana. Bide altına zift uygulamasıyla davlumbaz attımmı nasıl olur acaba

Bu olay biraz da kullanıcı ile alakalı kişiye göre göreceli. Daha önce alt sınıf ve dizel araç kullanan birisine çok sessiz gelir, vay tam tersi.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1.6 advence multidrive s 2014
  • Kilometre: 29000
  • 24 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Kasım 27, 2015, 16:42:18 »
Aytaç bey 2005 model audi a3 arabam yine 2005 model avensis ve 2007 model bmv 1.16i arabam oldu. Bu son 4. arabam corolla gayet memnunum. Bu şikayeti olan arkadaşlar acaba hangi markalardan inip cvt corollaya geçmişler merak ediyorum