Gönderen Konu: Şarja takılınca kapalı tablet açılısa ?  (Okunma sayısı 18877 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '99
  • 4 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: Şarja takılınca kapalı tablet açılısa ?
« Yanıtla #40 : Temmuz 26, 2018, 03:54:00 »
ÖM gönderdim :) Hadi bakalım inşallah çalışır. Permissionları sakın aynı yapmayı unutma.Bu arada bu dosyanın orjinal yerinde bakın tüm permissionlarına yani kayıt ettiğiniz yerdeki değil. :tamam:
Murat KÖSE bey bende böyle bir proje yaptım aracım için ama sizin bahsettiğiniz o plm dosyası tabletimde bin klasörü içinde mevcut değil. Tabletimin markası lenovo tab3 7 essential. TB3-710F diye geçiyor. Acaba başka bir isimle mi var o dosya acaba bana da yardımcı olabilirmisiniz. Bu arada isminize bir çok yerde rastladım bu işle uğraşanlar sanırım arayıp sizi buluyor :) inşallah sıkılmamışınızdır yardımlarınızı bekliyorum.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Temmuz 26, 2018, 03:54:00 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Temmuz 26, 2018, 12:05:25 »
Murat KÖSE bey bende böyle bir proje yaptım aracım için ama sizin bahsettiğiniz o plm dosyası tabletimde bin klasörü içinde mevcut değil. Tabletimin markası lenovo tab3 7 essential. TB3-710F diye geçiyor. Acaba başka bir isimle mi var o dosya acaba bana da yardımcı olabilirmisiniz. Bu arada isminize bir çok yerde rastladım bu işle uğraşanlar sanırım arayıp sizi buluyor :) inşallah sıkılmamışınızdır yardımlarınızı bekliyorum.

İbrahim bey, o dosyaya yapılacak işlemi ilk olarak bir tane yabancı forumda bulmuştum, ve sağolsun Murat beyle beraber bu işlemi Samsung Tab3 tabletimde gerçekleştirdik.  Daha sonra ben yine kendi başıma aynı işlemi bu sefer Samsung Tab4 tabletime yaptım ve şu an kullanıyorum. 

Bu dosyalar Samsung tabletde var, ama lenovo da varmıdır bilmiyorum.   Dosyanın ismini  root tarayıcı ile  "playlpm" olarak  aratınız.

2 numara orjinal dosyasını korudum, 1 numarada ise değişiklik yaptığım dosya var.

1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 4 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Temmuz 26, 2018, 21:52:59 »
Sanırım işlemci ile ilgili olarak dosyalarda değişiklik gösterebiliyor hocam.  Bendeki levonoda bin klasörü içinde öyle bir dosya yok. Akşam kendim plm diye bir dosya oluşturdum içine de o yazılması gerekenleri yazdım ama herangi bi değişiklik olmadı açılmadı tablet kendi kendine. Bulabilirsem çok iyi olacak ya 😔

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 27, 2018, 00:23:55
Playlpm dosyasını kendim oluşturup içine yazılacakları yazdım ama gene tepki yok cihazdan 😔

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 128 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Temmuz 29, 2018, 11:59:25 »
Sanırım işlemci ile ilgili olarak dosyalarda değişiklik gösterebiliyor hocam.  Bendeki levonoda bin klasörü içinde öyle bir dosya yok. Akşam kendim plm diye bir dosya oluşturdum içine de o yazılması gerekenleri yazdım ama herangi bi değişiklik olmadı açılmadı tablet kendi kendine. Bulabilirsem çok iyi olacak ya 😔

Playlpm dosyasını kendim oluşturup içine yazılacakları yazdım ama gene tepki yok cihazdan 😔

Problem değil ben size dosyayı gönderebilirim ama  sanırsam bu dosya Samsunga has olabilir.  Mesela sizin lenovo tablet kapalı iken şarja koyduğunuzda aynı samsung gibi pil dolma animasyonu var mı?  Bu dosyadaki modifiye sadece o animasyon üzerinden yapılmış diye biliyorum ben.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Temmuz 29, 2018, 18:15:48 »

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets-and/Is-it-possible-to-make-the-Tab3-7-Essential-boot-into-android/td-p/3316358
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 4 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Temmuz 30, 2018, 02:55:08 »
https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets-and/Is-it-possible-to-make-the-Tab3-7-Essential-boot-into-android/td-p/3316358
Baya bir uğraştırdı ama sonunda oldu çok teşekkür ederim size Murat bey.

Merak eden arkadaşlar içinde nasıl yaptığımı açıklamak istiyorum.
Öncelikle fastboot işlemcisi dedikleri cmd komutları ile çalışan platform tools programını yükledim. Zip dostasını bilgisayara çıkardım ve cmd komutları ile platform tools uygulamasına girmek için baya cebelleştim.
Telefonu rootlamak için TWRP yüklemiştim. Ses açma ve kapama tuş kombinasyonu ile TWRp yi açtım reboot a tıklayınca çıkan seçeneklerden botloader i seçtim ve fastboot olarak açıldı tablet. (Burda önemli bi konu var telefon fastboot tan çıkmıyor yada ben çıkaramadım. Çıkmak için arka kapağı söküp bataryanın soketini çıkartmak gerekiyor.) sonra usb ile pc ye bağlayıp cmd komutları ile işi hallettim.
Cmd komutlarına pek hakim olmadığım için çok zorlandım aşağıda linkini verdiğim siteden yardım aldım çok güzel anlatılmış.
http://eucleas.blogspot.com/2012/02/android-adbexe-hatas.html

Bu resimlerde cmd komutlarıyla neler olduğunu ve nasıl cebelleştiğimi gösteriyor :)

Ve sonuç olarak. Tablet şarj a takılınca otomatik olarak açılıyor :)
Yardımlarından dolayı Osman ŞENYURT bey'e ve Murat KÖSE bey'e çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 128 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Temmuz 30, 2018, 10:07:17 »
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.   Sayın @Murat Köse (28015)  'ye de selamlar. Uzunca bir süredir ortalıkta yoktu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 4 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Temmuz 30, 2018, 14:30:51 »
Teşekkürler sağolun sayenizde oldu 😃